Samsung TV model D6500

Madas

New member
Bez reklam
Moja matryca to też 40P1UF6E i nie widzę problemów z kątami widzenia.

Czym więcej czytam tym większe obawy we mnie narastają co do tych matryc, 3D itp .... mam nadzieję że to zwykły pikuś.
 

yerry

New member
i druga sprawa (moze mało poważna)

Tv mam podpięty kablem HDMI do dekodera cyfry, dekoder oczywiście do anteny satelitarnej i wszystko fajnie śmiga
ale jak wyszukać kanały cyfrowej tv naziemnej, czy potrzebuję jakąś dodatkową antenę czy mogę wykorzystać dekoder cyfry i antenę satelitarną? Dotychczas próbowałem robić to tak: po przełączeniu na źródło TV i wybraniu z menu Kanał/antena->Naziemne, następnie ->automatyczne strojenie i... niestety nic nie znajduje :(

Kompletnie się na tym nie znam więc z góry dziękuje za odpowidź i wyjaśnienie
Potrzebujesz antenę telewizyjną, którą podłączysz do innego gniazda w TV. Najlepiej antenę zewnętrzną, tj montowaną gdzieś na balkonie, za oknem, na dachu itp. Pokojową sobie odpuść, w większości przypadków będzie działać kiepsko albo wcale.
 

yerry

New member
Ja nikogo do działania nie zmuszam chciałem pomóc tym którzy też nie mogą pogodzić się z oszustwem samsunga.W moim przypadku dopłata się opłacała ponieważ kupowałem tv w maju za za 4.999+okulary za 299 czyli 5.298.Teraz oddałem tv wraz z okularami dopłaciłem różnicę a że dziś D7000 kosztuje 5.590+2 pary okularów gratis, do tego jeszcze dotykowy pilot lcd za 1 zł :) to mimo dopłaty 300 zł i tak jestem do przodu. Dostałem za tą kasę 1 okulary+pilota lcd no i lepszy tv.A że jakiś baran nie może tego pojąć to mam to gdzieś.Musi tak pisać bo nie jest w stanie załatwić tak trudnej sprawy, trochę za małe możliwości :) Dlatego będzie ujadał że ja kłamię że mam dobrego dealera itp a przy okazji będzie pisał że on nie widzi różnicy w tym 3D więc po co wymieniać.Tylko tyle mu zostało:)
Pozdrawiam
Ile oglądnąłeś już filmów 3D FHD na tym TV? Jaki efekt w porównaniu z poprzednim? Warto zmieniać i dopłacać?
 

Primer

New member
To zależy od tego ile miałbyś dopłacić .Jeżeli chodzi o róznicę to jest ona znaczna oczywiście jezeli oglądasz materiał w full HD na blu ray.Róznicę najprościej zobaczyć włączając menu ps3 w 2D ikony są ładne i wyraźne a kiedy przełączysz na 3D robią się kanciaste i niewyraźne.A tak wogóle dopiero teraz mogę ocenić że obraz w D7000 przebija ten z D6500 pod każdym względem.Mimo że kiedyś myślałem inaczej to przekonałem się o tym na własne oczy.Tdx miał rację jeżeli chodzi o płynność,kolor,kontrast itd.
 

gierzgorz

New member
Witam wszystkich!
Od wczoraj jestem właścicielem Samsunga UE40D6500. Rozpakowany, podłączony, wstępnie skonfigurowany także w sieci. Obraz 3D w filmie o Grand Canion rewelacja!
Cóż z tego jeśli cieszyłem się 3D raptem 24 godziny. O zgrozo, dziś po użyciu przycisku "3D" tak przy konwersji 2D jak i przy klasycznych obrazach 3D ekran skalował się na pół. Górna połowa obrazu jest czarna z kolei na dolnej wyświetlał się cały obraz. NIestety jako nowy użytkownik nie moge dodawac linków wiec mozecie sobie to jedynie wyobrazic a moze ktos już się z takim problemem spotkał??


Po krótce:
Obraz został zeskalowany na stałe, zmiana wielkości obrazu czy auto dopasowanie nie przynosza rezultatu. Poprzez menu serwisowe zresetowałem tv do ustawien fabrycznych i nadal nic:/


Czy ktoś już spotkał się z taką sytuacją?

h t t p://i757.photobucket.com/albums/xx215/gierzgorz/samsung.jpg
 

apienk01

New member
No i ja mam ten sam problem
jeżeli chodzi o głębie to jest super ,ale ta w tv czyli przestrzenność wewnątrz tv
efektu wychodzenia z tv jest mało bodajże na 2 filmach tylko była
cezary jeżeli chodzi o sbs to są najlepsze po za oryginałami,a i tu uwaga należy też odpowiednio spolaryzować okulary bo miałem kilka przypadków że film sbs był nagrany p/l a tv jest ustawiony na l/p a w tym przypadku nie dość że nie ma głębi to jeszcze źle się to ogląda.
"Wychodzenie z ekranu" to efekt występujący niemal wyłącznie w filmach robionych na komputerze, gdzie można precyzyjnie sterować efektem 3D. Jest to konieczne, bo przedmiot "wychodzący" musi "wychodzić" w całości, a nie np. tylko pół samochodu. Oba półobrazy tego przedmiotu (z których tworzony jest obraz 3D) muszą więc zmieścić się na małym ekranie TV, a im bardziej coś "wychodzi", tym bardziej te półobrazy są rozsunięte w poziomie. Dlatego nie da się uzyskać efektu 3D takiego jak w kinie IMAX na ekranie TV. Efekt jest ograniczony przez wielkość ekranu. Dlatego też filmy kręcone kamerą rzadko korzystają z efektu "wychodzenia", a kamery 3D mają ustawiony punkt zerowy głębi (plan w płaszczyźnie ekranu) w niewielkiej odległości od obiektywu. Żeby nakręcić takie demo z "wychodzącym" balonem, aktorka musiała niemal pocałować kamerę.
 

apienk01

New member
Witam wszystkich. Czy ktoś próbował połączyć się z telewizorem poprzez ad hoc?? Ja niestety nie moglę, telewizor widzi sieć ale nie może nawiązać połączenia. Taka sama sytuacja jest kiedy z telewizora próbuję użyć tej funkcji.

Żeby działało ad-hoc, musisz ręcznie nadać numery IP w tej samej podsieci, np. komp = 10.0.0.1, a TV = 10.0.0.2, maska podsieci 255.255.255.0. Aby numery IP były przydzielane automatycznie, w sieci musi działać serwer DHCP.
 

Primer

New member
Owszem kiedy miałem jeszcze D6500 przytrafiło mi się to po wymianie matrycy dopiero wymiana płyty gł pomogła.Dzwoń do serwisu albo poproś o wymianę w sklepie.
Pzdr
 

jareks366

New member
mam problem . chodzi dokładnie o podłączenie laptopa pod tv .

Po podłączeniu kablem vga obraz na tv jest bardzo dobry ( full hd )

lecz po podlaczeniu hdmi obraz wychodzi poza krawędzie ekranu tv i nie jest tak ostry jak po podlczeniu vga

co trzeba ustawić , próbowałem zmienić rozdzielczość odświeżanie i nic ;/

dodam ze laptop to Hp DV9700
 

tdx

New member
Bez reklam
A kabel masz hdmi 2 czy ten najnowszy 3?

kolega nam tutaj jakieś nowe standardy wymyśla?

@jareks366
Jak masz to nieszczęsne hdmi to podłącz na początku pod złącze w TV DVI
Odpal sterownik karty graficznej częstotliwość tylko i wyłącznie 60Hz.
Nie baw się w żadne oversize ani overscany w grafice tylko ustaw obraz bez skalowania
Na TV nazwij źródło DVI PC w opcjach obrazu ustaw dopasuj do ekranu dzięki temu pozbędziesz się błędów skalowania i niewyraźnej czcionki jeśli dalej coś jest nie tak może być problem z kablem HDMI lub sterownikami
 

shados

New member
A czy może ktoś mi powiedzieć jak można przewijać filmy 3D (.mkv)? Niestety na pilocie żadne klawisze nie działają i żeby dokończyć oglądać jakiś film muszę puścić go od początku i czekać na właściwy moment. Jest na to jakiś inny sposób?
 

NrGx2

New member
nie da się po chinch, 5.1 tylko po optyku

Witam czy to oznacza ze jak podłącze yamahe rx v771 przez hdmi i bede ogladał coś z kablówki to nie bedzie 5.1? Chodzi mi tylko o ten przypadek.. poniewaz wszystkie inne rzeczy, ps3, laptop i w pozniejszym czasie c+ bedzie po hdmi bezposrednio do ampli ale poki co zwykly kabel koncetryczny podlacze do tv a tv mam podlaczony z ampli tylko hdmi, myslalem ze to wystarczy?

Jeszcze jedno pytanie, jaki standard ma gniazdo ethernet w tym samsungu? 100mb/s czy 1gb/s ? Pytam bo nie wiem czy zostawic stary router d-link czy sprawic sobie nowego z 1gb/s zeby nic nie cielo.
 

Frytejro

New member
kolega nam tutaj jakieś nowe standardy wymyśla?

Mmiałem na mysli 1.x czyli 2 albo 3, 4. Pytałem bo czytałem kiedys ze na tym 1.3, 1,4 rózne jaja są z obrazem jak złaczeni jest klase nizej niz kabel. ale fakt zagalopowałem sie z saeriami bez 1 ;)

Jeszcze jedno pytanie, jaki standard ma gniazdo ethernet w tym samsungu? 100mb/s czy 1gb/s ? Pytam bo nie wiem czy zostawic stary router d-link czy sprawic sobie nowego z 1gb/s zeby nic nie cielo.

A co Ty masz za internet ze potrzebujesz 1Gb/s?? Nie spotkałem sie z szybszym w domach w Polsce niz 100Mb/s - i do tego w zupełnosci złacze LAN wystarcza 100Mb/s, nawet smiem twierdzxic ze 80% Polaków nie uraczyło prawdziwych 70Mb/s - chyba ze ktos wierzy w 25Mb/s w NEti na koncentryku.. to faktycznie trzeba kupic urzadzenia o przepustowosci G :D. To tylko na bezprzewodowej transmisji są spadki w przepustowosci i trzeba to liczyc przez pół jak daje router. Jesli masz zwyklym LANem wpiety net i masz prawdziwe 50Mb/s to nie ma takiej mozliwosci by Ci np full HD cieło. Wiec szkoda wogole zachodu z ruterem 1G a raczej szkoda na niego kasy. Lepiej kupic porządny zwykly
 
Ostatnia edycja:

NrGx2

New member
Mmiałem na mysli 1.x czyli 2 albo 3, 4. Pytałem bo czytałem kiedys ze na tym 1.3, 1,4 rózne jaja są z obrazem jak złaczeni jest klase nizej niz kabel. ale fakt zagalopowałem sie z saeriami bez 1 ;)



A co Ty masz za internet ze potrzebujesz 1Gb/s?? Nie spotkałem sie z szybszym w domach w Polsce niz 100Mb/s - i do tego w zupełnosci złacze LAN wystarcza 100Mb/s, nawet smiem twierdzxic ze 80% Polaków nie uraczyło prawdziwych 70Mb/s - chyba ze ktos wierzy w 25Mb/s w NEti na koncentryku.. to faktycznie trzeba kupic urzadzenia o przepustowosci G :D. To tylko na bezprzewodowej transmisji są spadki w przepustowosci i trzeba to liczyc przez pół jak daje router. Jesli masz zwyklym LANem wpiety net i masz prawdziwe 50Mb/s to nie ma takiej mozliwosci by Ci np full HD cieło. Wiec szkoda wogole zachodu z ruterem 1G a raczej szkoda na niego kasy. Lepiej kupic porządny zwykly

Dzieki za informacje, neta mam z osidlowej sieci i cisne 33mb max.. a router skoro nie potrzeba 1gb/s to mam jeszcze na stanie tp linka tl-mr3420 chyba wystarczy, pytałem o połaczenie nie ze wzgledu na neta tylko na tresci hd puszczane z kompa po lanie na ten tv

Jeszcze jedno pytanie czy jest biały odpowiednik d6750 tak jak to ma miejsce w przypadku d6500 -> d6510? tv docelowo pojdzie do sypialni.
 
Do góry