Samsung TV model D6500

Kolina

Member
Witam.

Czy ktos wie co to za opcja i co daje - LED motion plus (TDX -pytanie szczegolnie do CIebie) ???. Zauwazylem, iz po jej wlaczeniu miernik poboru energi dramatycznie spada i praktycznie stoi w miejscu. Roznicy w odbiorze jakos specjalnie nie zauwazylem wiec pytanie uzupelniajace - macie to w swoich D6500 wlaczone czy wylaczone???
 

tdx

New member
Bez reklam
Objaśnienie producenta link

Najlepiej widać działanie LM+ na modelach serii D5xxx bo o ile D6xxx mają motion plus i co za tym idzie płynność wzrasta tak porównując D550 z D5500 po wyłączeniu LM+ obraz zaczyna bardziej smużyć.

Okazało się że najlepszym narzędziem do testowania dla mnie jest SBS Bitwa pod Grunwaldem.
Idealnie tam opisywane zjawisko widać :)

Czyli generalnie LM+ z M+ daje najlepsze rezultaty. Działanie LM+ najlepiej widać gdy porównamy obraz ze zwykłą matrycą 50Hz bez LM+ (czyli właśnie D550)

Jak chcecie mogę nagrać dziś filmik pokazujący różnicę :)
 

Kolina

Member
Objaśnienie producenta link

Najlepiej widać działanie LM+ na modelach serii D5xxx bo o ile D6xxx mają motion plus i co za tym idzie płynność wzrasta tak porównując D550 z D5500 po wyłączeniu LM+ obraz zaczyna bardziej smużyć.

Okazało się że najlepszym narzędziem do testowania dla mnie jest SBS Bitwa pod Grunwaldem.
Idealnie tam opisywane zjawisko widać :)

Czyli generalnie LM+ z M+ daje najlepsze rezultaty. Działanie LM+ najlepiej widać gdy porównamy obraz ze zwykłą matrycą 50Hz bez LM+ (czyli właśnie D550)

Jak chcecie mogę nagrać dziś filmik pokazujący różnicę :)

Jak mozesz to nagraj film - zawsze sie przyda :)
Podsumowywujac - TDX czy Twoim zdaniem przy ogladaniu zwyklej TV na D6500 (UPC analogowa/cyfrowa N TV) warto miec włączone LM+ ???
 

cezary1020

New member
Mam pytanie do użytkowników tego tv. Czy filmy 3D najlepiej pobierać w formacie SBS?
Przyznam,że posiadam kilka produkcji właśnie w 3D SBS i efekty wychodzenia obrazu z telewizora nie są powalające,wręcz słabe.
 

mietka

New member
Mam gorącą prośbę. Sąsiad w moim TV UE40D6500 przeszukał programy z Astry (DVB-S). Teraz sam chciałem przeszukać, ale nie wiem jak do tego się zabrać. E-instrukcja jest dla mnie nie zrozumiała. Sąsiad w szpitalu, a ja nie wiem co począć. Jestem straszy wiekiem i pewnych zagadnień nie rozumiem. Proszę uprzejmie młodszych użytkowników forum o łopatologiczne wytłumaczenie.
wchodzisz w ustawienia kanałow zaznaczasz tuner sat i oczywiście astre i skanujesz
 

mietka

New member
Witam. Panowie cos mi zona przetawila chyba w TV bo od jakiegos czasu w TV zaczal pojawiac sie komunikat ze telewizor jest w stanie bezczynnosci i wylaczy sie za 1 minute i odlicza czas.. podaje tez ze jesli nie chce wylaczyc TV to mam wcisnac OK. Ale to pojawia sie podczas normalnego ogladania ? o co chodzi ?

PS sprawdzilem swoja matryce po tym jak wrocil tv z serwisu po pixelu martwym.. jestem spokojny bo wrocil samsung a nie cos innego : A1UF7E.. tylko nie kumam co to 7 i czemu ta matryca to tylko kontowe LED? wszystkie sedie D6500 maja kątowe podswietlenie ??

i czemu oni pisza 200MHz jak jest 100-120?
Włączoną masz automatyną ochronę pewnie na 2h i po tym czasie jak nie dotykasz pilota to ci taki komunikat wyskakuje
poszukaj w menu bodajże ustawienia eco system/rozwiązania eco/auto.wył
 

Frytejro

New member
Panowie a mozecie mi powiedziec dlaczego ten TV wybiórczo czyta napisy do filmów? wsystkie zaznaczam sa tak samo tworzone, i to jest jedna wielka loteria - jeden raz tv napisy odczuta a inny raz nie - oczywiscie nie na zasadzie ze ten sam film raz czyta raz nie, tylko poprostu w jedynch filmach napisy widzia a w innych nie. Np 1 odcinek serialu ogladne z napisami, a drugi juz nie. I to bez wzglednu czy film jest na pendrivie czy poprzez allshare sle

@mietka - dzieki sprawdze to - wlasnie cos o 2 godiznach w komunikacie tez było :)
 

mietka

New member
Mam pytanie do użytkowników tego tv. Czy filmy 3D najlepiej pobierać w formacie SBS?
Przyznam,że posiadam kilka produkcji właśnie w 3D SBS i efekty wychodzenia obrazu z telewizora nie są powalające,wręcz słabe.
No i ja mam ten sam problem
jeżeli chodzi o głębie to jest super ,ale ta w tv czyli przestrzenność wewnątrz tv
efektu wychodzenia z tv jest mało bodajże na 2 filmach tylko była
cezary jeżeli chodzi o sbs to są najlepsze po za oryginałami,a i tu uwaga należy też odpowiednio spolaryzować okulary bo miałem kilka przypadków że film sbs był nagrany p/l a tv jest ustawiony na l/p a w tym przypadku nie dość że nie ma głębi to jeszcze źle się to ogląda.
 

jigaman

New member
No i ja mam ten sam problem
jeżeli chodzi o głębie to jest super ,ale ta w tv czyli przestrzenność wewnątrz tv
efektu wychodzenia z tv jest mało bodajże na 2 filmach tylko była
cezary jeżeli chodzi o sbs to są najlepsze po za oryginałami,a i tu uwaga należy też odpowiednio spolaryzować okulary bo miałem kilka przypadków że film sbs był nagrany p/l a tv jest ustawiony na l/p a w tym przypadku nie dość że nie ma głębi to jeszcze źle się to ogląda.

o wychodzeniu z tv to musisz pisac do rezysera i goscia od efektów 3d :)
kiedys mialem filmik jak babka dmuchała takiego dlugiego balona... trzymała go na wprost naszych oczu i tam rzeczywiscie prawie "wychodzil z ekranu"...
a moze to prezerwatywa była ?:) :bober:

A odnosnie napisów to mam to samo... zauwazylem ze puki allshare nie ma kompletu film+napisy w udostepnionym katalogu to ich potem nie dodaje (przynajmniej bardzo czesto).

pliczek z balonem znalazlem i wyciąłem - zajmuje 3,4 mb SBS - TUTAJ
Video: MPEG4 Video 1708x480 29.97fps [Video]
Audio: AAC 44100Hz stereo 1411kbps [Audio]
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Tez to zauwzylem, ale jest tez masa filmów ktore mimo iz sa w katalogu z napisami - oba maja te same tytuly to i tak kapa jest i napisów nie ma. Wlasnie wpadlem na inny pomysl - kiedys mialem komórke ktora czytala napisy w filmach pod jednym warunkiem - ze nazwy nie byly za dlugie,,. sprobuje usunac tytul i dac jakis 3-4 wyrazowy i zobacze czy cos sie zmieni
 

jigaman

New member
A nie da się uploadować w całości:?...bo ledwo włączę już się kończy:(

ze tak napisze to jest wersja XXX :)
tylko do doroslych


Tez to zauwzylem, ale jest tez masa filmów ktore mimo iz sa w katalogu z napisami - oba maja te same tytuly to i tak kapa jest i napisów nie ma. Wlasnie wpadlem na inny pomysl - kiedys mialem komórke ktora czytala napisy w filmach pod jednym warunkiem - ze nazwy nie byly za dlugie,,. sprobuje usunac tytul i dac jakis 3-4 wyrazowy i zobacze czy cos sie zmieni
to raczej nie to, ten sam plik+txt na kompie i tunerze DVBT odpala bez problemu, wiec to musi byc samsung :)
 

mietka

New member
Wielkie dzięki wymarzone do do prezentacji 3D...masz może podobne albo inne ???

Za wszelkie wsparcie z góry dzięki...niekoniecznie specjalny upload dla mnie..bez przesady
może być link(i) do takich "demo" w wersji trójwymiarowej:)
I oczywiście też w wariancie dla wszystkich...byle nie bajki i podobne:-(
cacu w smart w exploler3D masz pokazówki około 30min/film oczywiście dla wszystkich
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
cacu w smart w exploler3D masz pokazówki około 30min/film oczywiście dla wszystkich



A ja potrzebuję nowych...mam już ponad 100 ..i ciągle szukam innych...to normalne:)

To , co widziałem lub posiadam ..nie jest tak atrakcyjne:(

Nowe dają kolejne doznania a potrzeba tego jest motywacją do dalszych poszukiwań:wink:
 

gierzgorz

New member
Witam wszystkich!
Od wczoraj jestem właścicielem Samsunga UE40D6500. Rozpakowany, podłączony, wstępnie skonfigurowany także w sieci. Obraz 3D w filmie o Grand Canion rewelacja!
Cóż z tego jeśli cieszyłem się 3D raptem 24 godziny. O zgrozo, dziś po użyciu przycisku "3D" tak przy konwersji 2D jak i przy klasycznych obrazach 3D ekran skalował się na pół. Górna połowa obrazu jest czarna z kolei na dolnej wyświetlał się cały obraz. NIestety jako nowy użytkownik nie moge dodawac linków wiec mozecie sobie to jedynie wyobrazic a moze ktos już się z takim problemem spotkał??


Po krótce:
Obraz został zeskalowany na stałe, zmiana wielkości obrazu czy auto dopasowanie nie przynosza rezultatu. Poprzez menu serwisowe zresetowałem tv do ustawien fabrycznych i nadal nic:/
 

wojtek27

New member
no i stało się, mam matrycę 46L1UF6E :(
kąty widzenia fatalne, na wprost dosyć fajnie
ma ktoś może jakieś sprawdzone ustawienia obrazu aby mimo wszystko wycisnąc jak najwięcej z tej nienajlepszej matrycy, znalazłem kilka na forum, ale może ktoś kto ma tą samą matryce dysponuje jakimis sprawdzonymi ustawieniami

i druga sprawa (moze mało poważna)

Tv mam podpięty kablem HDMI do dekodera cyfry, dekoder oczywiście do anteny satelitarnej i wszystko fajnie śmiga
ale jak wyszukać kanały cyfrowej tv naziemnej, czy potrzebuję jakąś dodatkową antenę czy mogę wykorzystać dekoder cyfry i antenę satelitarną? Dotychczas próbowałem robić to tak: po przełączeniu na źródło TV i wybraniu z menu Kanał/antena->Naziemne, następnie ->automatyczne strojenie i... niestety nic nie znajduje :(

Kompletnie się na tym nie znam więc z góry dziękuje za odpowidź i wyjaśnienie
 
Do góry