Samsung TV model D6500

trup

New member
Witam.

Uff, przeczytanie ponad 116 stron wątku trochę czasu zabiera... :) Ale do rzeczy; mam parę dodatkowych pytań, na które mam nadzieję znaleźć odpowiedź przed zakupem:

1. Czy telewizory z serii d6500 wydają z siebie jakieś dodatkowe dźwięki? Obecnie posiadam Samsunga B651 i niestety jego wadą jest ciche buczenie, które słychać najbardziej w nocy (kiedy jest cisza) podczas przerzucania kanałów (zwłaszcza analogowych z kablówki, chociaż podczas obioru DVB-T także)
2. Czy telewizor zapamiętuje ustawienia (np. sieci WiFi) także po zaniku prądu (czyli np. odłączeniu odbiornika z gniazdka?). Pytam, bo doszły mnie słuchy, że w serii D7000 coś takiego ma miejsce.
3. Czy ktoś odpalał na swoim TV SamyGO? Interesuje mnie, czy dalej będę mogł dostać się do swoich filmów po Sambie czy też NFSie (a nie tylko po strasznie badziewnym DLNA).
4. To samo z telnetem, udało się komuś go odpalić?
4. W jakim konkretnie file systemie TV formatuje urządzenia zewnętrzne do PVR? Ktoś, gdzieś, napisał, że w linuksowym XFS. Zgadza się ?

To tyle pytań na razie przyszo mi do głowy :)
Seria B to podświetlanie LCD więc ma wbudowany wentylator. Może trafiłeś na gorszy - lub już się zużył - wiatrak i dlatego go słychać. Miałem serię A i w moim przypadku chodził cichutko. Seria D jest podświetlana LED i tak się nie grzeje, więc chłodzenie wentylatorem nie jest potrzebne. Co do partycji tworzonej do nagrywania na dysku mogę potwierdzić że linuks (ubuntu) ją "widzi" lecz nagranych plików odtwarzacz nie odtwarza. Chyba są kodowane ze względów licencyjnych. Z kolei Windows 7 zaraz chce formatować tą partycję.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ponawiam bo chyba nikt nie zauważył, temat został zdominowany przez problemy z 3d :)

Tak ogólnie to bluetooth posiada ale do komunikacji z okularami. Mój laptop jest sparowany z TV ale to wszystko. Obawiam się że podłączenie modułu pod usb tak jak karty wifi od klawiatury bezprzewodowej nic nie da. Ale po co ci bluetooth do tego tv?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Możliwość współpracy ze skupem tylko poprzez kamerą samsunga z wbudowanym mikrofonem podłączonej przez usb. Innej możliwości jak na razie nie ma.
 

Lookbe

New member
Słuchajcie, kupuję ten telewizor w poniedziałek z pełną premedytacją. To jest świadom, Bosz - nie ma full HD3D (złóżmy pozew zbiorowy- pogratulować). Ale, ale.
Macie do polecenia jakiś uchylny wieszak (regulacja pionowa) w granicach przyzwoitości cenowej, no i żeby nie była zbyt duża odległość od ściany. Im mniejsza tym lepiej.
 

Frytejro

New member
@ trup dzieki za linka... ja juz mam to wlasciwie gdzies - uwazam ze wszystkie lcd są do bani jesli mają hullHD i sa wieksze od 37 cali :D - w przeciwienstwie do crt ktore sa wciaz najlepsze. Uwazam tak dlatego ze nie ma zadnej telewizji poki co w full hd a te co są nadawane obecnie w hd ready to kaszana. Film full hd albo hd 720p ale taki puszczony z plyty czy z dysku to jest dopiero jakosc która warto ogaldac na tych TV. Reasumując dla mnie te telewizory nie nadają sie do odbioru telewzji a tylko do ogladania filmów. A co do full hd czy 720p - miałem raz taki film w 720p ze nie ustępował wogole takkiemu w full hd.. Wiec po co ja mam sie stresowac i denerwowac niepotrzebnie? I tak co bym nie kupił to w koncu to zaakceptuje bo w dzisiejszych czasach caly widz w sygnałach cyfrowych polega na oszukiwaniu oka/ucha ludzkiego.. ale za pare lat jak juz nie bedzie do czego porównywac to nie będzie to odczuwalne..
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Słuchajcie, kupuję ten telewizor w poniedziałek z pełną premedytacją. To jest świadom, Bosz - nie ma full HD3D (złóżmy pozew zbiorowy- pogratulować). Ale, ale.
Macie do polecenia jakiś uchylny wieszak (regulacja pionowa) w granicach przyzwoitości cenowej, no i żeby nie była zbyt duża odległość od ściany. Im mniejsza tym lepiej.

Za 50 zł na allegro z regulacja + - 10st to odstęp od ściany będziesz miał jakieś 6-7cm bo inaczej go nie odchylisz.
UL2A UCHWYT WIESZAK TV LCD REGULOWANY 21 - 42 cali (1901948704) - Aukcje internetowe Allegro
 

xaltuton

New member
Seria B to podświetlanie LCD więc ma wbudowany wentylator. Może trafiłeś na gorszy - lub już się zużył - wiatrak i dlatego go słychać. Miałem serię A i w moim przypadku chodził cichutko. Seria D jest podświetlana LED i tak się nie grzeje, więc chłodzenie wentylatorem nie jest potrzebne. Co do partycji tworzonej do nagrywania na dysku mogę potwierdzić że linuks (ubuntu) ją "widzi" lecz nagranych plików odtwarzacz nie odtwarza. Chyba są kodowane ze względów licencyjnych. Z kolei Windows 7 zaraz chce formatować tą partycję.

Dźwięki w moim TV nie są wynikiem burczenia wentylatora, ponieważ pojawiają się tylko podczas korzystania z wbudowanych tunerów, natomiast przy źródle sygnału np. z HDMI jest cisza. Nie jestem też przekonany, że tam jest w ogóle wiatrak - nie pamiętam, żebym go widział podczas rozkręcania, zresztą odbiornik bardzo mało się grzeje.
 

xaltuton

New member
Ad.1 - Nie wydają żadnych dźwięków i buczenia.
Ad.2 - Trzyma ustawienia sieci po zaniku zasilania.
Ad.3 - Nie próbowałem. DLNA u mnie działa OK, ale korzystam z zewnętrznego odtwarzacza HDD.
Ad. 4 i 4 - Telnet u mnie nie ruszył. Mam kablówkę z SD i na razie brak możliwości współpracy z zapisem.

To może odpowiedziałbyś mi na jeszcze jedno pytanie, na które co prawda była odpowiedź
w wątku, ale przed zakupem wolałbym mieć pewność: czy w d6500 podczas odtwarzania
filmów z dźwiękiem AC3 (DD), DTS, AAC (z pendrive czy po DLNA - skoro używasz),
telewizor potrafi z tych źródeł przekazać nierozkodowany dźwięk do złącza optycznego S/PDIF? Innymi słowy interesuje mnie, czy po podłączeniu toslinkiem TV do amplitunera dostanę na nim niezmieniony strumień dźwiękowy.
 

ReVoluszyn

New member
Tak ogólnie to bluetooth posiada ale do komunikacji z okularami. Mój laptop jest sparowany z TV ale to wszystko. Obawiam się że podłączenie modułu pod usb tak jak karty wifi od klawiatury bezprzewodowej nic nie da. Ale po co ci bluetooth do tego tv?

Np żeby używać zestawu słuchawkowego w formie słuchawek bezprzewodowych, tak jak to robię na PCcie. A mysz i klawiaturę można podłączyć pod usb?
 

xaltuton

New member
A mysz i klawiaturę można podłączyć pod usb?

W modelu B651 po wgraniu 2 modułów do pamięci TV, mysz i klawiatura działają, nie wiem
jak w przypadku d6500 - to musiałbyś zerknąć na stronę projektu SamyGO. Za tydzień, dwa, jak już będe miał ten TV, to przetestuję i będę mógł coś więcej na ten temat napisać.
 

apienk01

New member
W modelu B651 po wgraniu 2 modułów do pamięci TV, mysz i klawiatura działają, nie wiem
jak w przypadku d6500 - to musiałbyś zerknąć na stronę projektu SamyGO. Za tydzień, dwa, jak już będe miał ten TV, to przetestuję i będę mógł coś więcej na ten temat napisać.

Daj znać koniecznie. Na SamyGO nie zaglądałem dawno, ale wtedy jeszcze nie było patentu na uzyskanie roota w Samsungach serii D. Odnośnie wcześniejszych pytań, nośnik do nagrywania PVR jest formatowany w XFS i ma pojedynczy katalog CONTENTS. Do każdego nagrania jest 5-7 plików różniących się rozszerzeniami. Jeden z nich (z rozszerzeniem .srf) to strumień MPEG2 lub MPEG4 zakodowany statycznym kluczem RSA przypisanym do płyty głównej.
 

ReVoluszyn

New member
Jeszcze takie pytanie, czy model UE37D6500 posiada wbudowane WiFi czy trzeba dokupić osobno? Gdzieś na forum znalazłem że posiada, a w sklepie odpowiedzieli mi że 37 nie posiada a 40 posiada. Jak to w końcu z tym jest? Czy może wypowiedzieć się jakiś posiadacz 37 cali ?
 
Do góry