Samsung TV model D6500

Kolina

Member
Dzisiaj zauwazylem cos ciekawego w moimd D6500 a mianowicie zgralem fotki testowe z tej stronki Testowanie matryc LCD HD | .: - .˙: .¨– i odpalilem je na pendrive na TV - od razu rzucilo mi sie w oczy, iz data wyswietlana jest przesunieta - zamiast 04.10 jest 05.10. Zgralem pare fotek z komorki na 2 pendrive podlaczylem do TV i efekt jest ten sam tzn data fotek wyswietlana jest o 1 dzien do przodu. Mam sygnal analogowej TV wiec nie pobieral mi daty z sieci-ustawilem date recznie na 04.10 ale jest tak samo. Sprawdzilem rowniez filmy/seriale i wiekszosc tez ma 1 dniowa roznice pomiedzy wyswietlana data dodania przez TV a komputer. Dla pewnosci sprawdzilem czy tak samo jest na moim 2 TV tj, 32D5500 i okazuje, sie, ze jest tak samo - moim zdaniem kolejna sprawa skopana w oprogramowaniu TV - skad on ma takie daty....Tez tak macie???

Ponawiam temat - sprawdzcie prosze u siebie czy też tak macie...
 

Kolina

Member
Zauważyłem, że telewizor lekko nie trzyma poziomu - tj pomimo wypoziomowania szafki, cały tv jest lekko przechylony, lewa strona odstaje od poziomu o ok 8 mm w dół. Na tyle, że jest to jednak trochę widoczne przy meblach i białej ścianie. Pytanie czy jest to rzecz która warto reklamować, czy po prostu tego typu mocowania tak mają? Zauważyłem, że mocowanie podstawy jest dosyć elastyczne, więc ewentualny problem może by nie tyle w samej podstawie, co wyważeniu TV. Dodam, że śruby mocowania podstawy są skręcone na max, nie widzę za bardzo możliwości regulacji. Czy zaobserwował ktoś może podobne odjazdy od poziomu?
--------------------------------------

Tez zauwazylem lekkie pochylenie w lewo. Podobnie jest w moim 2 TV tj. 32D5500 wiec to chyba taki urok podstawy.
 
Ostatnia edycja:

6Nexus6

New member
Cena w promocji dla UE46D6750 to 4590pln. Aby sprawdzic czy nie jest to tylko marketing (przecena z 5490!) porownalem ceny w kilku zagranicznych sklepach. Wszędzie ok 1490€. Chyba będę miał nowy TV....

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk
 

keszelski

New member
Czy można podłączyć dysk USB 3.0?

(w specyfikacji modelu nie podają tej informacji, a wcześniejsza dyskusja na temat dysków też nie daje jasnej odpowiedzi)
 

Kolina

Member
Na stronie Samsunga pojawil sie nowy firmware do naszego modelu - nosi oznaczenie T-GASDEUC-1015.1 i jest datowany na 05.10.2011r. Ciekawe co wnosi i czy cos zmienia z kwestii Full 3D....(?)
 

grzelux

New member
Witam wszystkich. bacznie sledze ten watek od poczatku i juz bylem o krok od zamowienia 55d6500 gdy wyszla na jaw sprawa z brakiem 3DFHD. Z tego co przeczytalem to chyba nikt wczesniej tego nie zauwazyl. Do tej pory ludzie byli zadowoleni z 3D. Dlatego chcialem zapytac uzytkownikow czy moga to potwierdzic ze roznice w generowanym obrazie 3D przez 6500 a 7000 sa widoczne podczas ogladania filmu czy tylko w testach ? A moze ktos juz mial okazje ogladac te modele obok siebie?
 

Kartmatbet

New member
jaka to jest duża ilość plików?



Ja osobiscie mam 2 katalogi FILMY i Dokumenty w FILMACH 5 podkatalogów a w nich po 10 filmów
w Dokumentach wszystko około 3000 tysięcy plików.

Wydaje mi się że telewizor widzi wszystko do 5 podkatalogów a dalej nie można wejść i jak skopuje coś nowego na dysk to i tak na początku niewidzi nawet pierwszego podkatalogu pisze że nie może wejść do katalogu.
 

tdx

New member
Bez reklam
mam 3 dyski po 50-70 filmów wszystko minimum 720p chodzi na D7000 jak i na sklepowych D6500 bez problemów wszystko NTFS max 2 katalogi od root'a
 

Kartmatbet

New member
mam 3 dyski po 50-70 filmów wszystko minimum 720p chodzi na D7000 jak i na sklepowych D6500 bez problemów wszystko NTFS max 2 katalogi od root'a


A czy byłbyś wstanie zrobić katalog w katalogu i stworzyć przynajmniej 5 podkatalogów i tam wrzucic kilka filmów i czy wszystkie zobaczy? Poprostu szukam przyczyny.
 

demon_x

New member
Jeśli chodzi o problem z dyskiem , gdy nie widzi plików po wgraniu , w moim przypadku pomogło usunięcie partycji i sformatowanie dysku w ntfs pod windowsem, teraz szybko wczytuje zmiany.
 

trup

New member
Poniżej filmik ukazujący skakanie obrazu (czasami):
D6500 - YouTube
- na początku gdzie facet dłubie w uchu na końcu można zauważyć szarpanie
- przejście boczne do faceta, którego głowa przypomina asterixa ;)
- odbierania telefonu przez kobietę widać jak szarpie a potem nagle przyśpiesza...

Ogólnie dość ciężkie do sfilmowania, ale jak się zwolni film tak jak ja to zrobiłem to można dostrzec o co mi chodzi - w rzeczywistości jest 100 razy bardziej zauważalne.
Też jestem uczulony na płynność obrazu. Technologia MOTION PLUS nie jest idealna. "Upłynnianie" ruchu producenci TV realizują różnymi technologiami, np. mam TV THOMSONa 100Hz i wydaje mi się że ruch jest bardziej płynny ale za to ma inne wady. Proponuję ustawić MOTION PLUS na UŻYTKOWNIKA i przestawić REDUKCJĘ SKOKÓW na 10 oraz włączyć LED MOTION PLUS. Mam tak ustawione i nie dokuczają mi zacięcia obrazu. Nadmieniam że ustawienia trzeba osobno zmienić dla każdego źródła sygnału.
 

trup

New member
Nie wiem czy już ta informacja była podawana na forum, ale podobno wszystkie tv z serii D6xxx mają defekt wyświetlania obrazu 3D Full HD, dla znających angielski polecam artykuł
h t t p : / / wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect!
jest tam info, że zamiast obrazu HD wyświetlany jest SD! Jeśli to prawda to samsung nieźle nabija nas w butelkę, a już byłem pewien zakupu tego panelu
Co do 3D to rzeczywiście jest defekt. Jednak np. 3D z n-ki jest wyświetlane w rozdzielczości 1920x1080 (obraz obok obrazu) to w rzeczywistości mamy dwa obrazy 960x1080 wyświetlane naprzemienne i wtedy rozdzielczość spada. TV podłączony do PC zgłasza maksymalnie 1920x1080 75Hz, czyli obraz 3D w pełnym HD musi być wyświetlany z większą ilością klatek np. 60. Wydaje mi się, że odświeżanie powinno być 120Hz bo większa rozdzielczość matrycy chyba nie wchodzi w grę. Pobrałem demo 3D SBS 3840x1080, ale TV przez USB nie obsłużył tego pliku. Oprogramowanie TV chyba powinno podzielić taki obraz na 1920x1080 o podwójnej liczbie kl/s. Nie miałem okazji oglądać filmy z Blu-Ray 3D, może wtedy jest Full HD? Film 3D na zwykłym odtwarzaczu jest wyświetlany 1920x1080 24Hz. Konwersja obrazu 2D-3D pogarsza jakość obrazu, widać to np. na bardziej "poząbkowanym" znaczku TVPHD. Są to moje wnioski wynikające z obserwacji bo jak na razie to nie znalazłem wyczerpujących informacji standardach i szczegółach zapisu oraz transmisji sygnału 3D. Może ktoś rzuci więcej światła na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Ostatnia edycja:

jareks366

New member
znacie moze jakies filmiki ktorymi bede mogl sobie przetestowac d6500 w sklepie ?

Da tez rade jakis filmik 3d sprawdzic ? Głownie chodzi mi o to by zobaczyc jak wyglada obraz hd sd 720 i 1080 .
 
Do góry