Samsung TV model D6500

A gdzie takie brednie słyszałeś. Są to wyssane z palca informacje. Można wrócić do stanu sprzed zmian i nikt nic nie będzie wiedział. HbbTV w Polsce będzie na razie tylko okazjonalnie więc po EURO mozna wyłączyć i tyle. Akurat, jak telewizor Ci nawali to będzie możliwośc wejścia do trybu serwisowego i sprawdzenia czy jedna funkcja jest zmieniona czy nie. Opisz gdzie takie coś słyszałeś? Pewnie od techników Samsunga. No tak, tylko pamiętaj że oni nawet nie wierzą że HbbTV działa na serii D, taką mają wiedzę.
 

jacek375

New member
Taką oto informację uzyskałem od konsultanta na czacie:

Cytuję:
Marcin Wyszyński
Odbiorniki z polskiego rynku nie są przystosowane do HbbTV.

Wchodząc w tryb serwisowy traci Pan gwarancję.
 
No i sam widzisz jaką mają wiedzę: "Odbiorniki z polskiego rynku nie są przystosowane do HbbTV". To dlaczego wiele osób odbiera na Samsungach HbbTV? Mało tego nawet TVP promując w telewizji ten serwis prezentuje go na telewizorze Samsung.
Mało tego, cytat: "Włożyli (Samsung) bardzo duży budżet w promocję Smart TV i z tego czerpią zyski, a aplikacje HbbTV nie stanowią dla nich żadnego przychodu, więc się na razie od nich odcięli. Taką mają politykę firmy".
Wiec to są tylko strachy na lachy abyśmy nie mogli korzystać z HbbTV no bo przecież mamy SMART. Idiotyzm.
 

fula

New member
Życie jest bardziej brutalne.
Z chwilą zejścia odbiornika z taśmy każda manipulacja nim jest zapisywana w pamięci wewnętrznej telewizora, jako data,czas i kod operacji.
Gdy jest w trybie sklepowym hulanie w Meni Serwisowym nie obciąża klienta, acz bardzo łatwo rozregulować ustawienia fabryczne, np: zmiana modelu, panelu itp.
Gorzej gdy już ustawimy telewizor w tryb użytkownika, od tego momentu wszystkie fiku-miku w Meni Serwisowym obciąża nas użytkowników.
Całą historie odbiornika można ściągnąć to pliku tekstowego przez interfejs i porównać jego dzieje z zapisem w systemie producenta.
 
Ostatnia edycja:

polanski

New member
Wczoraj oglądałem mecz na tym TV, obraz super lustrzana matryca ok, tylko zauważyłem że jak bramkarz wybija piłkę to ona leci jakby poklatkowo, jakby ją coś ucinało, szczególnie podczas powtórek było to bardzo widoczne, też tak ktoś ma? jak to wyeliminować?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem mecz na tym TV, obraz super lustrzana matryca ok, tylko zauważyłem że jak bramkarz wybija piłkę to ona leci jakby poklatkowo, jakby ją coś ucinało, szczególnie podczas powtórek było to bardzo widoczne, też tak ktoś ma? jak to wyeliminować?

Pobaw się z ustawieniami obrazu w zakładce Motion Plus. Zacznij od trybu "wyraźny".
 

chronos69

New member
Mam prośbę o pomoc w odpowiednim skonfigurowaniu zestawu: UE55D6500 (podłączony kablem do routera) i laptop z Windows 7 (do tego samego routera przez WiFi). Czasem odtwarzam bezprzewodowo przez WMP pliki avi (prawy klawisz myszy na pliku i "Odtwarzaj do [TV]UE55D6500". Chciałbym aby tak szły także inne formaty (zwłaszcza mkv), ale opcja się nie pojawia po wskazaniu pliku mkv. Wszystko działa przez kabel HDMI, ale jest niewygodne i... po co tak, skoro powinno działać, może przez odpowiednie skonfigurowanie WMP, albo lepiej VLCplayera. Zaznaczam, że nie mam zainstalowanego allshare, ani innego tego typu oprogramowania i... wolałbym tego uniknąć (chyba, że to jedyne wyjście)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Też chciałem kiedyś aby tak było. Niestety mi się nie udało prawdopodobnie dlatego że mkv nie jest do końca wspierane przez WMP. Proponuje AllShare lub Serviio. Plus tego jest taki że odtwarzacz filmy i inne media z poziomu tv. Moim zdaniem Serviio działa trochę szybciej aktualizuje zwartość udostępnionych plików niż AllShare. Nie rozumiem dlaczego unikasz tego typu oprogramowania?
 

NiemPa

New member
[...] nie mam zainstalowanego allshare, ani innego tego typu oprogramowania i... wolałbym tego uniknąć [...]

Też nie mam dodatkowego oprogramowania i używam Windows 7. Jest możliwość włączenia strumieniowania mediów i zezwolenia na czytanie z całego dysku. Mój TV widzi notebooka i jego zasoby, ale nie pamiętam czy .mkv odtwarza.
 

_Jarek_

New member
Też nie mam dodatkowego oprogramowania i używam Windows 7. Jest możliwość włączenia strumieniowania mediów i zezwolenia na czytanie z całego dysku. Mój TV widzi notebooka i jego zasoby, ale nie pamiętam czy .mkv odtwarza.

Ale to nadal w ramach AllShare Play? Tzn. nie da się użyć tego dysku dla PVR?
 

NiemPa

New member
Czy AllShare w TV to nie jestem pewien. Ale w PC nic nie instalowałem.
A jeśli chodzi o użycie dysku do PVR to jak chcesz z niego odtwarzać pliki z PC to trzeba stworzyć 2 partycje. Jedna jest dla PVR a druga dla PC.
 

_Jarek_

New member
Czy AllShare w TV to nie jestem pewien. Ale w PC nic nie instalowałem.
A jeśli chodzi o użycie dysku do PVR to jak chcesz z niego odtwarzać pliki z PC to trzeba stworzyć 2 partycje. Jedna jest dla PVR a druga dla PC.

Rozumiem, że ten dysk fizycznie jest podpięty do PC. A w jaki sposób się go konfiguruje w TV dla PVR? Jakim protokołem to idzie?
 
Do góry