Samsung TV model D6500

pitates

New member
ten kanał nie nadaje poprawnego ID. Poszukaj na liście kanałów programu o nazwie12264V SID 0xc22

Witam
niestety sprawdzałem coś mi tu nie pasuje nie wiem czy sie myle ale nie masz tego tv i wypisujesz coś co znalazłeś w necie może sie myle to wielkie sory ale tak ty piszesz
12264V SID 0xc22 nic tam nie ma
znalezione gdzie indziej
12625V SID 0xc22 z innego forum ???
tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) oraz coś takiego ???

proszę o udostepnienie swojej listy kanałów będe bardzo wdzięczny.


Pozdrawiam
 

saptis

New member
Znowu TV. nie wykrywa mi HDD na ktorym bylo ponagrywane kilka odcinkow seriali i filmow. Ponownie trzeba go bedze sformatowac, niestety strace zapisane filmy, nie wiem co jest grane, ale juz kolejny raz sie tak stalo. Moze jest cos nietak z HDD, podlacze inny i sprawdze - w sumie lepiej zeby cos bylo z dyskiem niz z TV. Dziwna sprawa, dziala, a pozniej nagle nie da sie go odczytac.

Zastanawiam sie co takiego dodali lub zaktualizowali w tym uaktualnieniu 1020.1 bo nie widze zadnych zmian, plotki mowily o Full HD 3D, ale nic takiego nie ma, jakas sciema, a Samsung pewnie ma nas gdzies i liczy ze kupimy nowszy model...... Dzisiaj zauwazylem, ze nie sciaga mi danych w Guide i info - nie ma zadnych informcji o programach.
 
Ostatnia edycja:

pitates

New member
Witam widze że nikt mi nie chce pomóc sam znalazłem czesciowe rozwiązanie czyli liste kanałów ale niestety pisze że kanał jest zakodowany chodzi oczywiscie o TVP2HD nie wiem jużo co chodzi ???
jesli kogoś interesuje nowa lista to proszę nie jest to moja lista tylko znalesiona w sieci

Cyfra+ 06.06.2012.scm - Speedy Share - upload your files here

Pozdrawiam

P.S

Proszę o ewentualne sprawdzenie czy u was świeci TVP2HD na tej liscie
 

pitates

New member
Witam widze że nikt mi nie chce pomóc sam znalazłem czesciowe rozwiązanie czyli liste kanałów ale niestety pisze że kanał jest zakodowany chodzi oczywiscie o TVP2HD nie wiem jużo co chodzi ???
jesli kogoś interesuje nowa lista to proszę nie jest to moja lista tylko znalesiona w sieci

Cyfra+ 06.06.2012.scm - Speedy Share - upload your files here

Pozdrawiam

P.S

Proszę o ewentualne sprawdzenie czy u was świeci TVP2HD na tej liscie

channel_list_UE46D7000_1101.scm - Speedy Share - upload your files here[/quote]
lub ta TVP2HD jest na kanale 2012
 

jadam13

New member
channel_list_UE46D7000_1101.scm - Speedy Share - upload your files here[/quote]
lub ta TVP2HD jest na kanale 2012

u mnie nie działa po wgraniu do tv TVP2HD parametry z tej listy dla tego kanału sa chyba lipne

a ta lista Cyfra+ 06.06.2012.scm - Speedy Share - upload your files here

odpala się z błędami przynajmniej u mnie
 

jadam13

New member
channel_list_UE46D7000_1101.scm - Speedy Share - upload your files here
lub ta TVP2HD jest na kanale 2012

u mnie nie działa po wgraniu do tv TVP2HD parametry z tej listy dla tego kanału sa chyba lipne

a ta lista Cyfra+ 06.06.2012.scm - Speedy Share - upload your files here

odpala się z błędami przynajmniej u mnie[/QUOTE]
 

NiemPa

New member
[...] trzeba go bedze sformatowac, niestety strace zapisane filmy [...]

Mi udało się odzyskać nagrania. Uruchom kompa pod dowolnym Linuxem (np. Live Linux) i skopiuj zawartość partycji TV. Potem usuń ostatnie nagranie, albo dwa i sprawdź czy zadziała. Możesz sformatować i wkleić, ale to trochę potrwa. Ja usunąłem i pomogło.

A czy ktoś jeszcze wgrał soft 1020 i może potwierdzić brak EPG i czy nie działają oba (RoviOnScreen i Samsung)?
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Dzieki, niestety nie mam na zadnym kompie linuxa, wiec nie bede mogl tego zrobic. Ostatnio chcialem podlaczyc inny HDD, ale na zagranicznym forum czytalem, ze innym rowniez cos takiego sie dzialo na roznych dyskach.
Co do wczorajszego braku info i Guide to poznym wieczorem zauwazylem, ze niektore programy odzyskaly te dane. Teraz znowu wszedzie jest brak informacji.
Wczoraj instalowalem 1020.1.

EDIT:
Po kilunastu minutach w guide pojawily sie informacje o kilku programach.
 
Ostatnia edycja:

NiemPa

New member
Nie musisz mieć zainstalowanego linuxa. Używam wersji SystemRescueCD, która startuje z pendrivea. Łatwa instalacja dzięki LinuxLiveUSBcreator. Jak chcesz spróbować, a nie wiesz co dalej to pisz na PW. A odnośnie EPG to może trzeba włączyć pobieranie danych. Taka możliwość jest w Rovi OnScreen.
 

dalu

New member
Mam takie szybkie i krotkie pytanie -> mam zwykla osiedlowa kablowke, ktora nadaje programy analogowe i te nowe cyfrowe, czy mozna zrobic jedna wspolna liste kanalow zawierajaca pomieszane te programy? Chanel List PC Editor ktorego uzywam do zmiany kolejnosci programow nie daje rady, wrzuca na poczatek te cyfrowe a pozniej analogi.
 

NiemPa

New member
Też mam kablówkę, tylko z modułem CAM. Chciałbym pomieszać, ale nie da rady. Córka ma kilkutetniego, taniego Sharpa i tam nie ma problemu z mieszaniem programów. A w D6500 nawet nie można nagrywać z różnych anten (naziemna/kablowa) bo zmieniając antenę kasuje zaprogramowane nagrania. :-(
 

dalu

New member
hmm no to szkoda, moze w przyszlosci nowy firmware to poprawi, a pytalem o to tylko dlatego ze do dzisiaj uzywalem tylko kanalow analogowych z kablowki, ale skoro TVP uruchomila sygnal HD no to grzechem byloby z tego nie skorzystac, no i po pelnym wyszukaniu kanalow, mam na poczatku cyfrowe co calkowicie burzy "moje przyzwyczajenia" z nr kanalow ;-) pzdr.
 

edlew

New member
Dzisiaj w "Wiadomściach" Telewizja Polska podała oficjalnie że uruchamia telewizje hybrydową.
Niestety w Samsungu nie wiedzą kiedy oficjalnie wyjdzie w Polsce oprogramowanie wspierające HbbTV. Może trzeba napisać kilkaset wiadomości pocztowych, żeby odblokowali możliwość korzystania z HbbTV? Niemcy i Francuzi mogą korzystać z HbbTV w naszym modelu.


Dziś (25.05.2012) pojawiła mi się ikonka na TVP1
hbbtvj.jpg

Po nacisnięciu czerwonego na razie nic nie ma.

Czy już się pojawiły jakieś informacje w usłudze HbbTV?
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Dzieki jak co to sie odezwe. :) Dzisiaj podlaczylem inny HDD i zobacze jak bedzie dzialal.

Wczoraj w tv wlaczylem opcje ''kanal z danymi'', nie wiedzialem co to jest. Dzisiaj podczas ogladania jednego z kanalow w prawym dolnym rogu ekranu pokazal mi sie jakis znaczek, nacisnalem czerwony przycisk ''A'' na pilocie i pokazalo mi sie jakies menu - mozna bylo wybrac powtorke wczesniejszych programow, informacje o przyszlych programach i takie tam.
Dodam, ze nie jestem w Polsce.

Czy to jest Hbb, jesli nie to co to takiego to Hbb bo nie bardzo wiem ?
 
Tak to jest HbbTV. HbbTV to swego rodzaju telegazeta XXI wieku. Jest dostępna na wielu niemieckich kanałach. W Polsce dziś od godź. 18.00 na TVP1 i TVP Kultura.
 
Do góry