Samsung TV model D6500

lisekx

New member
Czemu oglądając telewizje przez dekoder (przez HDMI) nie mogę nagrywać programów na dysk zewnętrzny - zero reakcji przy naciskaniu przycisku nagrywania na pilocie, natomiast przełączając się na analogową nie ma z tym problemu, czy trzeba coś jeszcze gdzieś ustawić ?
 

kosa666

New member
Czemu oglądając telewizje przez dekoder (przez HDMI) nie mogę nagrywać programów na dysk zewnętrzny - zero reakcji przy naciskaniu przycisku nagrywania na pilocie, natomiast przełączając się na analogową nie ma z tym problemu, czy trzeba coś jeszcze gdzieś ustawić ?

Nie można nagrywać sygnału z zewnętrznego źródła.
 

Madas

New member
Bez reklam
Czemu oglądając telewizje przez dekoder (przez HDMI) nie mogę nagrywać programów na dysk zewnętrzny - zero reakcji przy naciskaniu przycisku nagrywania na pilocie, natomiast przełączając się na analogową nie ma z tym problemu, czy trzeba coś jeszcze gdzieś ustawić ?
analogowego sygnału też chyba nie nagrywa tylko cyfrowy
 

hard_rocker

New member
lista kanałow moduł cam

witam. może nie tu powinienem to pisac i jak cos niech ktoś mnie pokieruje gdzie znajde liste kanałow cyfry + (aktualna) na moduł cam zeby pobrac.... dzieki :] pozdrowionka dla wszystkich
 

deywies

New member
Bez reklam
no to może nie zauważyłem. 3x przegladałem wszystkie kategorie i nie nic. W jakiej kategorii to jest?

Informacja

Czemu oglądając telewizje przez dekoder (przez HDMI) nie mogę nagrywać programów na dysk zewnętrzny - zero reakcji przy naciskaniu przycisku nagrywania na pilocie, natomiast przełączając się na analogową nie ma z tym problemu, czy trzeba coś jeszcze gdzieś ustawić ?

Pewnie dlatego że wszystko jest przetwarzane cyfrowo i procesor nie jest w stanie generować dwóch obrazów jednocześnie.
 
Ostatnia edycja:

tomek976

Member
Witam. Mam pytanie o odbiór TVP HD na tym telewizorze.
Przyjechałem wczoraj do rodziców i potestowałem TVP HD z anteny (sygnał antenowy bardzo dobry).
Oczywiście wiekszosc audycji jest skalowana ale cały sygnał jak i logo jest HD i tu prolem. Po podejściu do TV na około logoTVP jest jeden wielki syf.. same artefakty.Ewidentnie jakas kompresja lub kiepski procesor obrazu. Testowałem wszystkie ustawienia TV i za kazdym razem to wystepuje.
Dzis porównałem w u mnie w domu na plaźmie 42 cale panasonica + dekoder UPC i logo TVP jest żyleta, piksel do piksela.
Jak sądzicie czy to słaby procesor tego TV czy UPC dostaje lepszy sygnał ?
Troche mnie to wkurza.
Dodatkowo jak kupowałem ten sprzet bez problemu mogłem odpalac na nim filmy fullHD z samsunga I9100 a teraz dupa cos popsuli - brak kodeka ...:(
 

michkos

New member
Witam

Kupiłem kabel iHDMI-CEC i połączyłem d6500 z nBoxem (clra). W menu telewizora mam CEC włączone, wył. automatyczne na NIE (próbowałem też na TAK), odbiornik na włączone. Oprogramowanie 1018.
Problem polega na tym, że telewizor sam się włącza na wejściu HDMI nBoxa. Wygląda na to, że kabel iHDMI cały czas wysyła komende CEC włączenia odbiornika. Ciekawe, że wyłączanie opcji wyłączania automatycznego nic nie pomaga. Jak całkowicie wyłącze obsługę CEC to telewizor sie nie włącza.
Nie mogę wyłączyć CEC bo kino nie będzie mi grało przez ARC. Nie mogę wyłączyć nBoxa bo przez component mam połączonego z drugim TV.
Jakieś pomysły? Mam nadzieję, że nie będe musiał kupować drugiego kabla iHDMI bez CEC.

Wysłane za pomocą Tapatalk
 

kosa666

New member
Witam

Kupiłem kabel iHDMI-CEC i połączyłem d6500 z nBoxem (clra). W menu telewizora mam CEC włączone, wył. automatyczne na NIE (próbowałem też na TAK), odbiornik na włączone. Oprogramowanie 1018.
Problem polega na tym, że telewizor sam się włącza na wejściu HDMI nBoxa. Wygląda na to, że kabel iHDMI cały czas wysyła komende CEC włączenia odbiornika. Ciekawe, że wyłączanie opcji wyłączania automatycznego nic nie pomaga. Jak całkowicie wyłącze obsługę CEC to telewizor sie nie włącza.
Nie mogę wyłączyć CEC bo kino nie będzie mi grało przez ARC. Nie mogę wyłączyć nBoxa bo przez component mam połączonego z drugim TV.
Jakieś pomysły? Mam nadzieję, że nie będe musiał kupować drugiego kabla iHDMI bez CEC.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Pytania mam do Ciebie:
1. Czy wydać różnicę w obrazie przy podłączęniu n-boxa po Component i HDMI?
2. Czy po podłączeniu do Samsunga przez Component da się nagrywać na zewnętrzny dysk (brak zabezpieczeń HDCP)?
 

michkos

New member
1. wydaje mi się że przez Component jest jakiś jaśniejszy obraz ale to zależy pewnie od ustawień konkretnego wejścia. 2. przez Component mam podłączony stary TV więc ci nie pomogę w tej kwestii.

Wysłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk
 

edlew

New member
Po uruchomieniu TVP1 HD na Mux1 i TVP2 HD na Mux3. Nie które filmy i programy są wyświetlane w proporcji 4:3 lub jeszcze mniejszej. Czy to jest wina ustawień w TV D6500? Czy to kwestia nadawania tych programów HD ?
Przy nadawanie w SD telewizor nie ma takich problemów skaluje obraz na cały ekran w TVP1 na Mux3 i TVP2 na Mux1.
 

lemon 1971

New member
Po uruchomieniu TVP1 HD na Mux1 i TVP2 HD na Mux3. Nie które filmy i programy są wyświetlane w proporcji 4:3 lub jeszcze mniejszej. Czy to jest wina ustawień w TV D6500? Czy to kwestia nadawania tych programów HD ?
Przy nadawanie w SD telewizor nie ma takich problemów skaluje obraz na cały ekran w TVP1 na Mux3 i TVP2 na Mux1.
,czesc,sam sobie odpowiedziales na to pytanie,po prostu brak odpowiednikow,tych programom ( audycji) w hd,i obraz jest ucinany-- 4:3 ,w menu telewizora w opcjach regulacja ekranu wlacz automatycznie telewizor sam dobierze co jest najlepsze:smile:
 

pitates

New member
Witam
Mam wielką prośbe czy może ktoś udostępnic swoją liste kanałów C+ z nowymi kanałami wyszukało mi tylko tvp 1HD brak mam tvp2 HD nie wiem co sie stało mam moduł z cyfry nr.11 ten felerny nie odbiera z transpondera 11 cos tam

Pozdrawiam
 

edlew

New member
,czesc,sam sobie odpowiedziales na to pytanie,po prostu brak odpowiednikow,tych programom ( audycji) w hd,i obraz jest ucinany-- 4:3 ,w menu telewizora w opcjach regulacja ekranu wlacz automatycznie telewizor sam dobierze co jest najlepsze:smile:

@lemon 1971 Nie dokońca mnie zrozumiałeś.Na programach TVP HD 1i 2 gdy materiał filmowy nie jest w rozdzielczości 1920x1080, żadna opcja automatyczna czy inna w (Menu-Obraz-Regulacja ekranu) telewizora nie skaluje do pełnego ekranu. Na programach TVP 1i 2 w SD, telewizor skaluje do pełnego ekranu.
 

saptis

New member
Wlasnie ogladalem konferencje EA z E3 na TV podlaczonym przez HDMI do kompa. ;)
Czy jest jakis sposob zeby zrobic cos takiego, ale bezprzewodowo ? Tzn. przesylac obraz (np steamy lub Youtube) z kompa do TV bez kabla HDMI ?

Kolejne pytanie dotyczy tego samego tyle, ze smartfona z Androidem - czy mozna jakos bezprzewodowo przesylac obraz (nie tylko zdjecia i filmiki z karty) na ekran TV ? Moze jakas odpowiednia aplikacja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry