Samsung TV model D6500

jotgie

New member
znalazłem winowację - motion plus "płynny" jest chyba najbardziej zacinającym "polepszaczem". po przełączeniui na wyraźny (znalazłem gdzieś w tym wątku taka poradę) żadnego cięcia nie ma a i obraz dużo naturalniejszy.
 

melon32

New member
Znów coś kombinują 2 maja wydali 1019.4 na stronie samsunga a 18 maja dali drugi soft z tym samym numerkiem czyli 1019.4 ciekawe czy coś zmienili ?
 

melon32

New member
sprawdziłem i ten podmieniony soft z 18 maja ma kilka kilobajtów więcej więc coś dodali . jestem ciekawy czy da się go zainstalować na ten z 2 maja .oba mają ten sam numer . online dalej brak aktualizacji , zaczynają nas traktować jak króliki doświadczalne
 

NiemPa

New member
Tak normalnie się nie da, a infolinia proponuje kontakt z serwisem.
---
Niech ktoś sprawdzi czy też tak ma: w przeglądarce nie mogę usunąć historii przeglądania i rośnie od września 2011. Nie działa też strona "Najczęściej odwiedzane" tzn. pokazuje się, ale pusta.
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
To jest ten sam soft co wcześniejszy. Rożnica w kilobajtach polega na zmianie w samorozpakowującej aplikacji. W tej z 2 maja były znaki zapytania "?", a teraz jest ok. Po rozpakowaniu pliki są te same i po wielkości i po dacie modyfikacji.
 
Czy ktoś już odbiera na tym modelu HbbTV? Było dużo wcześnie zadawane to pytanie ale może teraz coś sie ruszyło bo są testy na TVP1 z MUX-a 3. Jest na youtube instrukcja jak przerobić taki model aby odbierał HbbTV ale po angielsku i nie wiem czy to co pokazane, wszystko tyczy się przeróbki HbbTV
 

Grzegorz82

New member
Co chodzi o HbbTV to ze by to zrobić trzeba zmienić model z EU na EU_GER. Co chodzi o samo działanie to na TVN HD jest informacja ze jest nadawane HbbTV ale jak to odpalić to nie wiem i z powrotem wróciłem do ustawień oryginalnych. Niby instrukcja twierdzi ze przez naciśniecie dwukrotne TTX ale to nic nie daje lub włącza sie przezroczystość teletekstu
 
Napisałem w sprawie HbbTV do Samsunga i dostałem odpowiedź że ten telewizor nie obsługuje tej funkcji i takie tam dyrdymały. Powiem szczerze że własna żona mogłaby mi udzielić takiej samej odpowiedzi choć wogóle sie na tym nie zna. Kto tam pracuje?
Trzeba trochę podrążyć temat może uda sie coś osiągnąć
 

NiemPa

New member
:x Zapomnij o konkretnej pomocy od Samsunga. Nasz D6500 wg. nich jest już STARY i nie wiadomo czy jeszcze będą jakieś aktualizacje softu. Taką odpowiedź dostałem na pytanie o poprawkę do softu 1019.4 :x
 

deywies

New member
Bez reklam
Co Ty piszesz
Na serie c jeszcze wychodza nowe softy.

Poza tym nowa seria też nie obsługuje HbbTV. Przynajmniej oficjalnie
 
Ostatnia edycja:
Nie dajcie się wpuścić w maliny jak ja, a że jestem uparty to na D6750 mam już uruchomione HbbTV. Tak, tak. Odbieram ten serwis na wielu niemieckich kanałach. M. in: Kabel eins, Pro7, Sat 1, ZDF HD, ANIXE HD. Na polskich jak będą testy to zobacze jak działa
 

lwojtysiak

New member
Aleks-1967... większość osób wie, że ten TV obsługuje HbbTV, tylko że nie dla kraju Polska. Trzeba zmienić w menu serwisowym, co wiąże się niestety z utratą gwarancji - większość więc musi wybrać - HbbTV lub gwarancja...

Zastanawiam się też jak to wygląda po zmianie regionu na Niemcy - czy kodowanie, programy w SMART TV i wszystko inne działa "po staremu"? Czy może da się zmienić na region Niemcy, włączyć HbbTV i przejść na Polski i będzie działać?

Chyba, że odkryłeś inny sposób, to się pochwal ;)
 
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Niestety ale na razie odbieram tylko na niemieckich kanałach. Na TVN i TVP1 nie mam nic.
Czy ktoś ma wykaz oznaczeń literowych modelu tzn. UEXXD6500VSXXH i co oznaczają literki na końcu.
XXE - krajach skandynawskich (Szwecja, ...)

XXh - Polska, Grecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Bośnia, Czarnogóra, Macedonia, Albania.


XXN - Benelux


XXU - UK​


XZG - Niemcy, Austria, Szwajcaria


Xzf - Francja
 
Ostatnia edycja:
Co Twój post wniósł do tematu? Hm. Nikt nie namawia Cię na uruchomienie tej funkcji. Nabrałeś się wykupując pięcioletnią gwarancję.
Dziś (25.05.2012) pojawiła mi się ikonka na TVP1
hbbtvj.jpg

Po nacisnięciu czerwonego na razie nic nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Szmerglu

New member
Witam
Czy ktoś z państwa również stracił po aktualizacji możliwość wyświetlania cyfrowego teletekstu ?
Pozdrawiam
 
Do góry