Samsung TV model D6500

edlew

New member
ochhhhh a ja nie wiem ja właczyc hmmmmm :) czyzby była za duza instrukcja do czytania :oops:

znalazłem dyskusje na temat PIP predzej na forum. D u p a blada ma podłaczona TV naziemna i polsat cyfrowy przez EURO bo akurat w tym pokoju posiadam dodatkowy dekoder bez HDMI i doczytałem ze tak nie pojdzie :( szkoda

Funkcja PIP pozwala oglądać jednocześnie dwa obrazy: jeden z TV i jeden z zewnętrznego źródła obrazu. Jest to napisane w e-manual (przycisk na pilocie), potem indeks i PIP. Instrukcja jest krótka i zrozumiała można się z niej sporo dowiedzieć.
 

NiemPa

New member
[...] Jest to napisane w e-manual [...] Instrukcja jest krótka i zrozumiała można się z niej sporo dowiedzieć.

W instrukcji napisali myląco "jeden z TV i jeden z zewnętrznego". Taki zapis sugeruje, że źródłem głównym może być TV, a w PIP będzie zewnętrzne urządzenie.
Niestety w PIP'ie można oglądać wyłącznie TV co jest w instrukcji na następnej stronie.
Okno główne: HDMI/(DVI), Component, PC
Okienko podglądu: TV
 

krzyzak-MK

New member
Pany jak podłacze przewód pod wtyk słuchawkowy a chincze do wierzy to głosniki sie wyłacza w TV automatycznie i nie bede juz mógł ich właczyc, dopiero jak wyjme wtyk z gniazda ???? bo mam przy samej scianie zamocowany TV i nie wiem czy bawic sie w to ??
 

NiemPa

New member
Soft 1019.4

Wcześniejsza wersja także była 1019.4. | Próbowałem wrzucić tą z dzisiejszą datą i niestety nie wchodzi.
Znów pokazał się SZAJSUNG :-x :x:fool:
A na infolinii dowiedziałem się, że D6500 to "jakiś starszy model".
 

jotgie

New member
witam,

40d6500 wisi u mnie już jakiś czs, ale dopiero niedawno zacząłem oglądac na nim filmy z kompa. i tu zonk... o ile przycięcia i zwolnienia z tunera są niewielkie i raczej nieprzeszkadzające, to film mkv 1080 puszczony przez kabel hdmi jest nieoglądalny... momenty gdy cos dużego szybko przemieszcza się po ekranie, obrót kamery, tak, że przesuwa sie całe tło, szybkie ruchy postaci powodują zwolnienie, przycinkę i skok o kilka klatek... i tak co kilka sekund... ten sam film, ogladany na monitorze też w pełnej rozdzielczości odtwarza sie płynnie... co zrobić? da sie coś ustawić? na jakie opcje powinienem zwrócic uwagę?
 

Bezelex

New member
witam,

40d6500 wisi u mnie już jakiś czs, ale dopiero niedawno zacząłem oglądac na nim filmy z kompa. i tu zonk... o ile przycięcia i zwolnienia z tunera są niewielkie i raczej nieprzeszkadzające, to film mkv 1080 puszczony przez kabel hdmi jest nieoglądalny... momenty gdy cos dużego szybko przemieszcza się po ekranie, obrót kamery, tak, że przesuwa sie całe tło, szybkie ruchy postaci powodują zwolnienie, przycinkę i skok o kilka klatek... i tak co kilka sekund... ten sam film, ogladany na monitorze też w pełnej rozdzielczości odtwarza sie płynnie... co zrobić? da sie coś ustawić? na jakie opcje powinienem zwrócic uwagę?

Moze masz zle ustawione motionplus , poproboj sobie wszystkie tryby czy nawet recznie . Czasami trzeba dobrze ustawic i bedzie plynnie . Calkowicie "bledow" tego typu jak narazie chyba nie idze zniwelowac .
 

jotgie

New member
dziekuję za odpowiedzi. powyłączam wszystko co się da i zobaczymy co z tego wyjdzie.

mam jeszcze 2 pytania:
co to sa za opcje "LED motion plus" i "motion plus"? obie mam wyłączyć?
czy jeśli ten nowy update 1019.4 ma w opisie język angielski, to znaczy że nie obsługuje polskiego i język menu w telewizorze zmieni się po aktualizacji na angielski?
 

fosciu

Member
Markus zauważyłem że posiadasz Aston 2.26 więc zapewne masz Cyfrę+. Czy u ciebie również czasami występują przycięcia tv w trakcie oglądania szybkich scen np. podczas meczów piłki nożnej? Ponieważ na moim dekoderze sagem dość często "to" zauważam (oczywiście wszystkie motiony mam wyłączone) a spotkałem się z opinią że na tym module nie ma przycięć:)
 
Do góry