Samsung TV model D6500

lukif

New member
Cześć, od grudnia mam samsunga 40D6750 (czyli prawie to samo co d6500). Ostatnio zauważyłem, że przestało działać w nim allshare. Tzn. nie mogę wysłać na niego żadnego filmu/zdjecia/muzyki ani z telefonu (Samsung galaxy S2 i samsung wave), ani z laptopa/PC. Telewizor nie jest wykrywany przez żadne z urządzeń, przestała też działać możliwość korzystania z telefonu jako klawiatury.
Wiecie może co się mogło stać. Jakiś czas temu ok miesiąc, może dwa miesiące temu działało wszystko ok.
Połączenie z siecią jest poprawne, ponieważ mogę oglądać materiały z np. Youtube albo TVN Playera i itp.

Może jakiś reset ustawień pomoże lub reinstalacja systemu jeśli jest możliwa? Ponowna konfiguracja sieci nie pomogła.
TV jest podłączony do routera po WIFI i tak jak już wspomniałem kiedyś ta funkcja działa beż żadnych problemów.

Dodam jeszcze, że przed chwilą zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 1019 i nic to nie pomogło.. Może chodzi o jakieś ustawienia na routerze?
 
Ostatnia edycja:

NiemPa

New member
Przeglądarka WWW

Witajcie,
Przypomniało mi się, że w przeglądarce nie mogę usunąć historii przeglądania i rośnie od września 2011. Nie działa też strona "Najczęściej odwiedzane" tzn. pokazuje się, ale pusta. TV kupiłem końcem lipca 2011 i wtedy było OKI. Sprawdzi ktoś czy też tak ma?
 
Ostatnia edycja:

hard_rocker

New member
witam. przy użyciu modułu cam do cyfry + w jaki sposób uruchomić funkcje ''cyfra + radio''? zeby sluchac stacji: Polskie Radio 1, Polskie Radio 2, Trójka, Polskie Radio Euro, Polskie Radio dla Zagranicy, Radio Złote przeboje, RMF, RMF CLASSIC, RMF MAXXX, AntyRadio, Radio ZET, TOK FM, CHILI ZET, Pin, Planeta, Radio Jasna Góra. korzystając z przycisku ''INFO'' jedynie mozemy przeczytac info o programie a nie skorzystać z wyboru stacji. pisze może ciut haotycznie za co Was szanowni koledzy przepraszam ale myśle ze zrozumiecie mój problem :]
 

bandz

New member
Witam
mam pytanie czy zaimplemetowanie do 55d6500 funkcji Smart Interaction to tylko sprawa softwerowa czy wymaga drugiego procerora jak w wesji 8000S
bo kamera skype to akurat nie problem
 

melon32

New member
musisz formatować w telewizorze przed nagrywaniem spyta czy sformatować .telewizor ma swój format i nie da się go odtworzyć w kompie
 

krzyzak-MK

New member
Ok podłaczyłem dysk do TV :) Widzi go bezproblemowo, podzieliłem go na dwie partycje. Narazie TV nie chce go formatowac i teraz pytanie jak chce np nagrac cos na niego to co i jak trzeba zdziałąc, bo motam latam i nic nie moge zdziałąc. TV moj to 6500 :)
 

edlew

New member
Ok podłaczyłem dysk do TV :) Widzi go bezproblemowo, podzieliłem go na dwie partycje. Narazie TV nie chce go formatowac i teraz pytanie jak chce np nagrac cos na niego to co i jak trzeba zdziałąc, bo motam latam i nic nie moge zdziałąc. TV moj to 6500 :)

Naciśnij na pilocie przycisk "Source" i wybierz źródło USB partycje na której chcesz nagrywać.
Następnie koło nazwy źródła masz trzy ikonki wybierz "Zarządzanie urządzeniami"
Pojawi się okienko z opcjami i wybierasz co chcesz zrobić. TV formatuje partycje do nagrywanie w formacie XFS, która nie jest odczytywana przez system Windows. Nawet jak ją odczytasz to i tak nic to nie da , bo nagrywane programy są szyfrowane kluczem z TV. Jak podłączysz do innego TV lub komputera to nie oglądniesz tych programów.
 

krzyzak-MK

New member
Naciśnij na pilocie przycisk "Source" i wybierz źródło USB partycje na której chcesz nagrywać.
Następnie koło nazwy źródła masz trzy ikonki wybierz "Zarządzanie urządzeniami"
Pojawi się okienko z opcjami i wybierasz co chcesz zrobić. TV formatuje partycje do nagrywanie w formacie XFS, która nie jest odczytywana przez system Windows. Nawet jak ją odczytasz to i tak nic to nie da , bo nagrywane programy są szyfrowane kluczem z TV. Jak podłączysz do innego TV lub komputera to nie oglądniesz tych programów.

chyba cos namotałem albo dysk jakis dziwny :) jak wybieram source to mam do wyboru tak jakby dwa podłaczone narzedzia usb. Wybieram ta jedna co mam rozne foldery jest ok, moge sobie przegladac zdjecia itp. Jak wybieram ta druga to wyskakuje tylko komunikat OBECNIE BRAK DOSTEPNYCH PLIKÓW.
Dodam ze ten moj dysk ma dwa wejscia USB i mam podłaczonego go do 2 gniazd USB. Moze taki jest zły hmmm
 

NiemPa

New member
[...]mam do wyboru tak jakby dwa podłaczone narzedzia usb. Wybieram ta jedna co mam rozne foldery jest ok, moge sobie przegladac zdjecia itp. Jak wybieram ta druga to wyskakuje tylko komunikat OBECNIE BRAK DOSTEPNYCH PLIKÓW[...]

Wydaje mi się, że jest OKI. Drugie urządzenie to prawdopodobnie dysk na PVR i jak nic nie nagrałeś z TV to BRAK PLIKÓW.
 

blusky

New member
może ktoś doradzi ... jak na stałe ustawić by telewizor d6500 wybierał na stałe ścieżkę dolby digital plus na tvp1. niestety chyba to niemożliwe bo każdorazowo po przełączeniu powdaca do podstawowej ścieżki stereo. uprzedzając w ustawieniach mam zmienione na język angielski audio.
 

NiemPa

New member
Kolejny błąd w sofcie?

Zauważyłem chyba kolejny błąd w sofcie. TV wyłącza "LED Motion Plus" w PVR. A konkretnie jak przy odtwarzaniu włączę to po zatrzymaniu filmu i ponownym odtwarzaniu ustawienie jest wyłączone.
 

hard_rocker

New member
no w sumie idzie cos tam podziałac aczkolwiek "Jęz.ścieżki dźw." mam w wiekszosci ''nieokreślony'' i jeden jako ''chiński'' dlatego ciezko powiedziec czy jest to prawidłowo zrobione co nie? :] dzieki za odpowiedź NiemPa
 

NiemPa

New member
no własnie zrobiłem. Jak klikam SOURCE to sa widoczne zajete dwa wejscie USB wiec wybieram te drugie puste i tam nie mam nic wiecej do wyboru jak wejsc tam i zobaczyc komunuikat ZE JEST PUSTO :)

[SOURCE], stań na partycję do sformatowania, naciśnij [TOOLS] i wybierz "Formatowanie urządzenia".
Pamiętaj, że nagrywać możesz tylko cyfrowe programy.
 
Do góry