Samsung TV model D6500

Frytejro

New member
Proponuję przeprowadzić próbę z połączeniem kablem (TV - router oraz komputer - router). Wtedy wyeliminujesz jako przyczynę odległość od routera lub przeszkody między urządzeniami.


Ruter tutaj nie kuleje bo w tym czasie polaczenie z nim i internetem z niego jest w TV caly czas. Tylko allshare ginie.
 

mayster6

New member
no niestety ale i ja mam ten sam problem. Siedzę już dwa dni, szukam i czytam na ten temat i nic. albo jest jakiś błąd w opisie albo nie wszystkie telewizory mają możliwość odblokowania menu serwisowego.
rusamsungtvcomunicator łączy się z tv, komunikuje się, przełancza kanały ale w żaden sposób nie działa factory ni 3speed. doqadam że mam 46d7000 ale to chyba nie ma znaczenia.


I ja mecze sie juz z tym drugi dzien. Mam podobny problem. TV Samsung UE40D6750, soft 1020.1, ruSamsungTVcommunicator v0.0.5.2.

ruSamsungTVcommunicator nawiazuje polaczenie z telewizorem (mozna sterowac glosnoscia, zmieniac kanaly itp) jednak po nacisnieciu "factory" nie znika menu serwisowe. W menu "options" pozycja "local set" jest nieaktywna - nie mozna zmienic jezyka. Co moze byc tego powodem ?

pozdr. Mayster
 

tvuse

New member
I ja mecze sie juz z tym drugi dzien. Mam podobny problem. TV Samsung UE40D6750, soft 1020.1, ruSamsungTVcommunicator v0.0.5.2.

ruSamsungTVcommunicator nawiazuje polaczenie z telewizorem (mozna sterowac glosnoscia, zmieniac kanaly itp) jednak po nacisnieciu "factory" nie znika menu serwisowe. W menu "options" pozycja "local set" jest nieaktywna - nie mozna zmienic jezyka. Co moze byc tego powodem ?

pozdr. Mayster

Może problem polega na niezgodności ruSamsungTVcommunicator z nowymi softami.
 

toninio

Banned
Zgadza się koledzy, bo ja również już od 3 dni próbuje uruchomić funkcje Hbb tv, w moim UE40D6500 i robię wszystko tak jak jest w opisach i na wideo na youtube, ale niestety za żadne skarby nie mogę zmienić tego Eu w menu serwisowym, a połączenie mam bo mogę w programie ruSamsung przełączać kanały czy zwiększać i zmniejszać siłę głosu ?
Nie wiem czy to ten nowy soft który wgrałem tydzień temu spowodował zablokowanie tej funkcji, ale wiem jedno że wszystkie moje próby kończą się niepowodzeniem :(
 

Frytejro

New member
Streaming filmów to jednak coś innego a test z kablem powinien wiele wyjaśnić.
Pzdr
Kl

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


Sek w tym ze moj GT8500 caly czas trzyma allshare i jak padnie w TV to w komorce ten sam film moge ogladac rowniez poprzez wifi i komorka jest obok telewizora czyli ewidetnie cos sie gryzie z TV ale wczesniej tego nie bylo, wczesniej FHD slalem bez zajakniecia - chyba ze ktos ostatnio jakis artefakt z czarnobyla przywiozl i postawil niedaleko hehe

Kabel jak dorwe to wtedy sprawdze bo nie mam na tyle kabla zeby drzec przez cale mieszkanie
 
Ostatnia edycja:

toninio

Banned
Może w aktualizacji softu zrobili poprawkę, żeby nie można było zmieniać tak łatwo kodu kraju i włączać sobie HBBTV? ;P

Zapewne tak zrobili jak napisałeś, czyli ten nowy soft to nic innego jak tylko zablokowanie dostępu do local set, aby użytkownicy Samsunga D6500 na Polskę nie mogli odblokować i korzystać sobie z usługi Hbb tv ? :(
Związku tym mam pytanie do osób które nie zmieniły jeszcze sobie softu na ten najnowszy, a posiadają gdzieś na dysku zapisany ten poprzedni soft ( T-GASDEUC_1018 ) aby gdzieś wrzucili na jakiś serwer i go udostępnili ?
 

ciciol

New member
Uwaga!!! Aktualizacja TV do najnowszego firmware Samsunga blokuje możliwość włączenia funkcji HbbTV. Tak więć Samsung wypuścił tylko i wyłącznie łatkę blokującą możliwość zmiany rgionu z EU na EU GER. Jka ktoś chce włączyć HbbTV niech nie aktualizuje firmware TV. Ja posiadam starszy soft do naszych TV ale nie ma sposobu żeby wrócić do niższej wersji.
 

ciciol

New member
Oki. Dzięki. Nie doczytałem:) Jesteśmy w domu:) Mamy tylko pytanko czy ten DNS ustawić na koncie develop w Ustawieniach IP? Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

mayster6

New member
I ja mecze sie juz z tym drugi dzien. Mam podobny problem. TV Samsung UE40D6750, soft 1020.1, ruSamsungTVcommunicator v0.0.5.2.

ruSamsungTVcommunicator nawiazuje polaczenie z telewizorem (mozna sterowac glosnoscia, zmieniac kanaly itp) jednak po nacisnieciu "factory" nie znika menu serwisowe. W menu "options" pozycja "local set" jest nieaktywna - nie mozna zmienic jezyka. Co moze byc tego powodem ?

pozdr. Mayster


Po aktualizacji softu do nizszej wersji (downgrade) udalo sie odblokowac hbbTV. Aktualnie posiadam soft 1013.

pozdr. Mayster
 

Frytejro

New member
Panowie a czy funckja oszczedzania TV czyli to wylaczanie sie jak nie robimy nic dziala tylko przy HDMI i antenie czy przy kazdym zrodle np usb tez?
 

mayster6

New member
A jak wrzucisz teraz z powrotem ten najnowszy soft, to pozostanie to nadal włączone czy raczej nie ?


Niestety nie wrzucalalem nowszego softu bo wtedy przestaloby mi dzialac SamyGO :(

Czy hbbTV to przydatny gadzet ? Na TVNie nie widze zadnego hbbTV - moze tylko czasami to uruchamiaja. Na TVP sa jedynie dane z Euro2012 gdzie szwankuje obsluga - bledy w poruszaniu sie po menu.
Poza tym hbbTV dziala na czeskich kanalach - troszke wiadomosci, informacji itp. Rowniez czasami mozna napotkac na bledne dzialanie. Na dzien dzisiejszy nic ciekawego nie zastaniemy w hbbTV.

Jesli chodzi o dzialanie UE40D6750 i dodatkowych widgetow to:
*allegro - czesto sie zawiesza, praktycznie niemozliwe normalne uzytkowanie
*ipla (dodatkowa) - dziala poprawnie, nie zauwazylem bledow
*netplayer - nie udalo mi sie jeszcze dodac dodaktowych xml'ow. Ogolnie poruszanie sie po menu dziala poprawnie
*nStreamPlayer - dziala poprawnie
*YouTubeonTV - dziala poprawnie
*Viki premiere - dziala poprawnie
*OnlineVideo - dziala poprawnie

Wszystko kopiowane za pomoca FTP do folderu "TV"/mtd_rwcommon/widgets/user

pozdr. Mayster
 

zebowicz

New member
czy ktos moze mi wytlumaczyc po polsku jak zmienic ten firmware na starszy aby odblokowac hbbtv.chodzi mi tylko o zmiane firmware bo reszte juz wiem a wczesniejszy link nic mi nie pomogl.
 

Frytejro

New member
U mnie do plynnosci nie moze sie doczepic wszystko plynnie , pilka jest jedna.. tylko jakosc tvp1 i tvp2 nie mam w HD i jest kaszana jak czasy pentium mmx i pierwsze mpeg2 a obraz mam ustawiony standard tyle ze potuningowany na jasnosci/kolorach/konttrascie.. ale reszta standard
 
Do góry