Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

Astraf

New member
W TOOLS zmieniasz w zakladce kodowanie (przy uruchomionym filmie) na Europa srodkowa.

Panowie o co "kaman" U mnie gdy zapodam film z USB np avi + napisy .txt , to napisów w ogóle nie widać. Czy coś robię źle. Film i napisy w tym samym folderze i z tym samym tytułem. W Tools nie ma zakładki kodowanie.
Pozdrawiam
 

miszczu113

New member
Panowie o co "kaman" U mnie gdy zapodam film z USB np avi + napisy .txt , to napisów w ogóle nie widać. Czy coś robię źle. Film i napisy w tym samym folderze i z tym samym tytułem. W Tools nie ma zakładki kodowanie.
Pozdrawiam


Wystarczy format napisów na srt zmienić, bądź inny obsługiwany. Wtedy będziesz miał dostępne opcje w tools.
 

markoma

New member
Na początku przywitam się ze wszystkimi bo jestem tu nowy. Zostałem posiadaczem tv LE40C750 w ramach wymiany gwarancyjnej za model LE40A756. Tv odbiera super ale mam pytanie odnośnie Skypa. Wiem że ten model powinien mieć Skypa ale w liście widgetów go nie ma. Czy to zależy od rodzaju kamerki? Moja to Logitech HD Webcam C310. Jeśli ktoś może pomóc to z góry dziękuję.
 

Dark Man

New member
Na początku przywitam się ze wszystkimi bo jestem tu nowy. Zostałem posiadaczem tv LE40C750 w ramach wymiany gwarancyjnej za model LE40A756. Tv odbiera super ale mam pytanie odnośnie Skypa. Wiem że ten model powinien mieć Skypa ale w liście widgetów go nie ma. Czy to zależy od rodzaju kamerki? Moja to Logitech HD Webcam C310. Jeśli ktoś może pomóc to z góry dziękuję.
Z tego co wiem, to muszą być to kamerki tylko certyfikowane przez Skype'a.
Lista ich jest wymieniona na stronie komunikatora.
 

manipulator

New member
Witam
Przy odtwarzaniu plików z serwera plików Zyxel NSA210 (certyfikat DLNA 1.5) nie pojawiają sie napisy z plików. Samsung widzi te napisy jeżeli odtwarzam z pen'a.
W osobnym katalogu na serwerze posiadam plik filmu (avi lub mkv) i pliki napisów - srt oraz txt (mDVD). Wszystkie pliki mają oczywiście te same nazwy i różnią się jedynie rozszerzeniami.
Czy to da się rozwiązać czy to niedomaganie softu Samsunga?

Witaj,
IMO to raczej nie "niedomaganie softu samsunga" tylko raczej tego zyxela...

A gdybyś serwer plików postawił pod telewizorem i poprzez USB podłączył do TV? Przecież samsung ma dość dobre rozwiązanie Media Play - sam posiadam le37b551 i planuje właśnie kupić tego zyxela do takiej konfiguracji - z jednej strony ten zyxel podpięty do tv poprzez usb na stałe (bo b551 nie ma ethernetu), a przez rj45 w zyxelu do routera i mogę definiować co ma się ściągnąć do oglądania jak przyjdę z pracy... znudziło mi się tasowanie pendrajwami /2.5calówkami i chyba to rozwiązanie uzupełni mi brak pełnej funkcjonalności dlna w tv. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 

apple

New member
Samsung i Zyxel NSA210

Witaj,
IMO to raczej nie "niedomaganie softu samsunga" tylko raczej tego zyxela...

A gdybyś serwer plików postawił pod telewizorem i poprzez USB podłączył do TV?

To serwer sieciowy. Złącza USB (klasyczne - płaskie typ A) służą do podłaczenia DO niego nośników zewnętrznych, takich jak kolejne dyski twarde i pendrive. Absolutnie nie można posłużyć się tym Zyxel'em jako obudową dysku podłączoną do TV. Obejrzyj instrukcję - nie ma gniazda typu B. Nie mam przewodu z dwoma męskimi wtykami A, ponadto nie sądzę, żeby to zadziałało.
Nie chciałbyś mieć tego Zyxela przy TV - jest za głośny.
 

azulramon

New member
Witam jestem tu nowy i prosił bym o pomoc.
Kupiłem Samsunga le40c750 3D i mam problem bo jak podłączę pendriva z filmem HD to jakość obrazu jest po prostu piękna a przy połączeniu pc przez hdmi 1.4 jakość filmu puszczanego z pc jest dużo słabsza. Macie jakieś pomysły jak to zrobić aby przy połączeniu pc-tv obraz był tak samo dobry??
 

Dark Man

New member
Dziś próbowałem zajrzeć czy jest może nowy firmware do TV,
a tu taki myk, że nie ma na stronie Samsunga "Wsparcie" dla tego TV
natomiast w "Centrum Pobierania" na stronie Samsunga nie ma takiego TV.

Ciekawe ...

Witam jestem tu nowy i prosił bym o pomoc.
Kupiłem Samsunga le40c750 3D i mam problem bo jak podłączę pendriva z filmem HD to jakość obrazu jest po prostu piękna a przy połączeniu pc przez hdmi 1.4 jakość filmu puszczanego z pc jest dużo słabsza. Macie jakieś pomysły jak to zrobić aby przy połączeniu pc-tv obraz był tak samo dobry??
- Sprawdź skalowanie obrazu w sterownikach graficznych
- zmień program do odtwarzania filmów np. na The KMPlayer
 

detomasso

New member
Panowie a pomożecie w takim porównianiu?

Samsung LE40C750 Vs UE40C6500.
Poza różnicami w podświetnieniu edge led, trybem 3d i PVR nie widzę (ja laik) znaczącej różnicy.

Uprzejmie proszę o rade w tym tak trudnym dla mnie momencie.
 

barti60

New member
Panowie a pomożecie w takim porównianiu?

Samsung LE40C750 Vs UE40C6500.
Poza różnicami w podświetnieniu edge led, trybem 3d i PVR nie widzę (ja laik) znaczącej różnicy.

Uprzejmie proszę o rade w tym tak trudnym dla mnie momencie.

Powiem ci ze mam dokładnie taki sam dylemat...

Jakie masz ceny na te tv?

z mojej strony mogę ci jeszcze podpowiedzieć tyle:
w c6000 na minus podobno czasami wieczorem mleczne plamy przy ciemnych scenach tzw clouding; słabsze głośniki niz w c750 oraz porty hdmi z lewej strony z boku(dla mnie akurat to problem) bo tv na wieszaku przy scienie potrzebujesz już kabli hdmi np zgiętych pod kontem 90st.

w c750 masz pvr i time shift pytanie czy to wykorzystasz?? mysle ze raczej nie bo pewnie masz albo kablówkę albo jakaś cyfre/n.. filmy 3D - dużo czytałem, słuchałem opini innych i naoglądałem sie..
i teraz tak w necie znalazłem może chyba z 5 filmów mkv 3d sbs(trochę to mało) w tym 2 bajki i jeden o kosmosie... 3d dla mnie sosbiscie inne niż w kinie w tv masz głebie obrazu a w kinie obraz wychodzi do ciebie pytanie jak często będziesz oglądał te 5 moze do konca 2011 roku 10 filmów które znajdziesz na necie, pytanie czy 2011 roku będzie można liczyć na coś w telewizji-cokolwiek..

i pytanie o kase ja mam w sklepie upatrzony te dwa modele i jest 500 zł różnicy pomiedzy nimi (c750 droższy, ale + okularki)

moze ktoś sie dołączy do rozważań?
 

cacumen

Member
Bez reklam
moze ktoś sie dołączy do rozważań?

Z miłą chęcią -dla mnie istotna jest funkcja 3D a filmów jest coraz więcej i taka jest przyszłość
A miałem możliwość sprawdzenia konwersji z 2D do 3D- nie rewelacja , ale robi wrażenie !!
A funkcja PVR , gdy nie mam ani kablówki i nie korzystam z platformy cyfrowej przyda się
wielokrotnie nawet na polskiej DVB-T , bo można wykorzystać EPG.
A i cena nie jest zaporowa. . No i jeszcze szybsze odświeżanie 200 Hz a Instaport
na dodatek. No i najnowsze HDMI 1.4 ze zwrotnym kanałem audio.
To rekompensuje wg mnie całkowicie różnicę w cenie.

Proponuję dokonać porównania link poniżej:

LCD - Telewizory | SAMSUNG
 

Astraf

New member
Oprogramowanie

Witam
Na stronie Samsunga pojawiło się nowe oprogramowanie do naszych TV. Czy ktoś już może instalował i testował ?
Czy są jakieś widoczne różnice ?
Pozdrawiam
 

Dark Man

New member
Proszę bardzo, oto opis zmian ze strony Samsunga:
Kod:
T-VALDEUC-3006.2 	27 Jan, 2011
. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)
. Add the requirement of SkyD (Germany)
. Add Slovenian
 

achim69

Member
Matryce

Koledzy czy w C750 są matryce różnych producentów (tak jak w C650) czy jednak 750-tka ma matryce tylko SQ ?
 

paulo300

New member
Czy ktoś ma problem z logowaniem na strony typu Facebook, Picassa, w widgetach w tych tv? Wprowadziłem hasła, a on wciąż mi krzyczy że tylko dla zarejestrowanych :(
 

apple

New member
Czy ktoś ma problem z logowaniem na strony typu Facebook, Picassa, w widgetach w tych tv? Wprowadziłem hasła, a on wciąż mi krzyczy że tylko dla zarejestrowanych :(
Przecież TV magicznie nie znajdzie Twojego konta. Nie mam takiego na FB czy Pic. ale szybko znalazłem, że po najechaniu na ikonę widgetu, wciskasz A i pokazuje się okno wyboru konta lub tworzenia nowego.
 

mario_p

Member
Mnie wczoraj właśnie zastanowiło że tv nie łączy się z Picasa, mam konto i wszystko działało, może były jakieś problemy i dlatego nie szło się łączyć?
 
Do góry