Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

tharkan

New member
...
1. Czy do zestawu powinny być dołączone okulary 3D?

Z góry dzięki:)....

Od wczoraj stałem się zadowolonym posiadaczem LE46C750. Telewizor kosztował mnie razem z dostawą całe 4703 pln. W ofercie nie było słowa o okularach 3D więc nastawiałem się na ich oddzielny zakup. Kiedy po rozpakowaniu telewizora kontrolnie przeglądałem pudełko i wkładki styropianowe natknałem się na małe białe pudełeczko, w którym po otwarciu oczom moim ukazały się okulary 3D ze ściereczką do czyszczenia. To, że jest równie bateria typu "pastylka" zauważyłem dopiero po drugim zajrzeniu do pudełka. Piszę o tym dlatego, że ani w ofercie, ani na pudełku nie było wzmianki o okularach i po wyjęciu telewizora mogło być tak, że wyrzuciłbym je razem z okularami.
Ot, taki miły psikus od Samsunga:grin:.
 

mario_p

Member
Od wczoraj stałem się zadowolonym posiadaczem LE46C750. Telewizor kosztował mnie razem z dostawą całe 4703 pln. W ofercie nie było słowa o okularach 3D więc nastawiałem się na ich oddzielny zakup. Kiedy po rozpakowaniu telewizora kontrolnie przeglądałem pudełko i wkładki styropianowe natknałem się na małe białe pudełeczko, w którym po otwarciu oczom moim ukazały się okulary 3D ze ściereczką do czyszczenia. To, że jest równie bateria typu "pastylka" zauważyłem dopiero po drugim zajrzeniu do pudełka. Piszę o tym dlatego, że ani w ofercie, ani na pudełku nie było wzmianki o okularach i po wyjęciu telewizora mogło być tak, że wyrzuciłbym je razem z okularami.
Ot, taki miły psikus od Samsunga:grin:.
Witamy w gronie zadowolonych, ja go mam od tygodnia i jak się nie mylę na kartonie jest symbol okularów, tak coś mi mignęło.
Do mniejszych rozmiarów chyba ich nie dają tylko do 46''.
pozdr
 

Dark Man

New member
Ja kupiłem 3 tygodnie temu LE40c750 za 3390zł i niestety okularów nie było (a liczyłem że będą ;-( )

Zastanawiałem się nad kupnem Samsung'owych okularów, ale postanowiłem że poczekam ze 2-3 miesiące aż dotrą do Europy i stanieją okulary XpanD x103, które obsługują wszystkie marki TV (dostępne na Amazon USA za 119$ + przesyłka + ew. cło)
Cena ich zbliżona jest do tych tańszych Samsunga (2100), ale są o niebo lepsze - wytrzymują na baterii 250h!!! i same dostosowują się do danej marki TV.
 

mario_p

Member
Ja kupiłem 3 tygodnie temu LE40c750 za 3390zł i niestety okularów nie było (a liczyłem że będą ;-( )

Jakiś czas temu była jakaś promocja w Samsung, jak miałeś 40'' to po zarejestrowaniu dostawałeś gratis te okulary, ale była chyba ograniczona ilość. Kto wie, może znowu coś będzie, musisz sprawdzać co jakiś czas.

pozdr.
 

apple

New member
Jak odczytać dysk w systemie RAW?

Nie wiem czy to w ogóle mozna nazwać systemem plików, bo sama nazwa wskazuje na bezpośredni zapis danych. Nie mniej Samsung nagrywa na tak sformatowanej (przez LE40c750) partycji. Czy to się da odtworzyć na komputerze? Ponoć zabezpieczają to jeszcze szyfrowaniem.
 

davidov26

New member
c750 3d

ja napisze tylko tyle ,ze jestem tu nowy od niedawna ale poswiecilem troche czasu i przeczytalem caly ten watek a jak widze i czytam ja kolejni ludzie zadaja ciagle te same pytania to mnie krew zalewa na innych forach juz by bana dostali albo ostrzezenie .Ciezko przeczytac cos najlepiej sie zrejestrowac albo wogole nie szukac tylko pytac a co tam niech inni sie mecza .... szkoda pisac wiecej :evil:
 

makswozniak

New member
Witam. Posiadam Samsunga 40c750 i mam pewne pytanko do was. Czy u siebie też widzicie w rogach ekranu przy trybie dynamicznym smugi od podświetlenia na czarnym tle ?
 

apple

New member
Brak napisów z sieci

Witam

Nie znalazłem niestety rozwiązania problemu z napisami z sieci (przewodowej) - ani w tym wątku ani innych.
Przy odtwarzaniu plików z serwera plików Zyxel NSA210 (certyfikat DLNA 1.5) nie pojawiają sie napisy z plików. Samsung widzi te napisy jeżeli odtwarzam z pen'a.
W osobnym katalogu na serwerze posiadam plik filmu (avi lub mkv) i pliki napisów - srt oraz txt (mDVD). Wszystkie pliki mają oczywiście te same nazwy i różnią się jedynie rozszerzeniami.
Czy to da się rozwiązać czy to niedomaganie softu Samsunga?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

miszczu113

New member
nowy soft

Witam. Wgrywaliście może nowy soft do tv? Jakie są zmiany? Warto to robić? Czy po wgraniu nowego softa menu można ustawić również w języku polskim?
 

paulo300

New member
Panowie wciąż się zastawiam nad zakupem tego sprzętu. Wczoraj byłem go zobaczyć z powodu braku VAT-u w MM. Pomijając to, że i tak jest droższy niż w innych sklepach z VAT-em, widziałem go uruchomionego. Niestety sygnał do niego puszczony był analogowy, przez zwykłe łącze antenowe i obraz był słaby. Mam nadzieję, że jak podłącze cyfrowy z satelity bądź z kablówki cyfrowej odbiór kanałów nieHD jest zgoła inny.
Podłączyłem również swojego USB z próbkami.
-Przy odtwarzaniu mkv miałem wrażenie, że odtwarzanie filmu jakby zwalniało, dźwieu niestety nie słyszałem :( Tak jest, czy to kwestia podłączenia lub kodowania samego filmu?
-Odpalając xvida z napisami w formacie txt, brakowało mi pl znaczków. Czy można generalnie oglądać z pl ogonkami? Może w innym formacie niż txt?

Niestety od obsługi nie mogłem się nic konkretnego dowiedzieć, bo robił wszystko, aby udać się wszędzie tam gdzie nie ma ludzi :) Dlatego pytam Was, jak to wszystko wygląda?
 

miszczu113

New member
Panowie wciąż się zastawiam nad zakupem tego sprzętu. Wczoraj byłem go zobaczyć z powodu braku VAT-u w MM. Pomijając to, że i tak jest droższy niż w innych sklepach z VAT-em, widziałem go uruchomionego. Niestety sygnał do niego puszczony był analogowy, przez zwykłe łącze antenowe i obraz był słaby. Mam nadzieję, że jak podłącze cyfrowy z satelity bądź z kablówki cyfrowej odbiór kanałów nieHD jest zgoła inny.
Podłączyłem również swojego USB z próbkami.
-Przy odtwarzaniu mkv miałem wrażenie, że odtwarzanie filmu jakby zwalniało, dźwieu niestety nie słyszałem :( Tak jest, czy to kwestia podłączenia lub kodowania samego filmu?
-Odpalając xvida z napisami w formacie txt, brakowało mi pl znaczków. Czy można generalnie oglądać z pl ogonkami? Może w innym formacie niż txt?

Niestety od obsługi nie mogłem się nic konkretnego dowiedzieć, bo robił wszystko, aby udać się wszędzie tam gdzie nie ma ludzi :) Dlatego pytam Was, jak to wszystko wygląda?

Posiadam le46c750 około 3-4 miesiące i jestem bardzo zadowolony. Nie jestem specjalista w sprawie obrazu ale dla mnie wygląda bardzo dobrze. Wiadomo sygnał HD inna bajka.
Co do odtwarzania filmów z pena nie mam żadnych problemów ze zwalnianiem.
Przyznam ze nie mam za bardzo czasu na bawienie się tym tv więc dopiero niedawno doszedłem jak ustawić napisy aby były polskie znaki.
 

miszczu113

New member
napisze mi ktos jak ten tv sprawuje sie z konsolami do gier (ps3, x360) thx

Co do konsol dużo powiedzieć nie mogę ponieważ sam jestem fanem PC, jednak miałem okazję bawić się PS3 kilka dni na tym TV. Najfajniejsza opcja oczywiście gry 3d. Większość jakieś dema ściągnięte z netu jednak wyścigi 3d + kierownica super sprawa.

Twoje pytanie jest dość mało precyzyjne, ale żadnych problemów nie miałem jeśli o to chodzi.
 

Szymek_PL

New member
Co do konsol dużo powiedzieć nie mogę ponieważ sam jestem fanem PC, jednak miałem okazję bawić się PS3 kilka dni na tym TV. Najfajniejsza opcja oczywiście gry 3d. Większość jakieś dema ściągnięte z netu jednak wyścigi 3d + kierownica super sprawa.

Twoje pytanie jest dość mało precyzyjne, ale żadnych problemów nie miałem jeśli o to chodzi.

glownie chodzi mi o ostrosc, poziom czerni i smuzenie obrazu ze wzgleddu ze gram duzo w fgs online :)
 

miszczu113

New member
glownie chodzi mi o ostrosc, poziom czerni i smuzenie obrazu ze wzgleddu ze gram duzo w fgs online :)

Smużenia nie zauważyłem, ostrość bardzo dobra, czerń każdy musi ocenić osobiście ale na moje oko jest dobrze. Po włączeniu trybu game mode input lag też jest mały chociaż mi nigdy to nie przeszkadzało.
 
Do góry