Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

MJ MARTINO

New member
kup sobie normalny tv 2D a na 3D chodz do kina
Czyli to 3D tak naprawdę jest fikcją na LCD 40'' :) tak mam to rozumieć ;>

Próbuje podejść racjonalnie do zakupu przyszłościowej technologii 3D ;)
Ale mam coraz większe wątpliwości....

Jakieś argumenty panowie ZA ?

Pozdrawiam

Ps. Na 3D chodzę do kina :)
 
Ostatnia edycja:

mysz0n

New member
witam, dziś zakupiłem telewizor LE46C750. Powiem tak - jestem zachwycony! niby wiedziałem że obraz będzie bardzo doby i funkcji sporo, ale to co potrafi ten TV to dla mnie jakaś magia. cieszę się jak dziecko. Myślę że warto wydać trochę siana (w moim przypadku 4650zł) na taki sprzęt. Obraz żyleta, podpinam hdd oglądam divixy, fotki, słucham mp3, to samo z DLNA po wifi skonfigurowałem połączenie - zaraz info na TV że jest jakiś serwer dostępny i jazda. Zdziwiony jestem jakością filmów z YT na tym tv, nie wiem czy to HD czy co, ale na full screenie prezentują się co najmniej tak dobrze jak z DVD, to samo ipla. mam tylko jedno pytanie, czy można do DivXów załadować napisy ?

A i jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób moge "dokładnie" sprawdzić TV pod każdym względem? mam jeszcze 3 dni na ew oddanie do do sklepu więc chciałbym sprawdzić ewentualne wyj*bki teraz?
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
Jedyna rzecz, która mnie w tym TV zawiodła, to wyjście optyczne audio. Niestety na wyjściu jest wtedy tylko dźwięk 2.1 DTS - trochę szkoda, bo chciałem sobie podpiąć do TV wszystkie urządzenia działające na HDMI (aktualnie mam takie 3) i pociągnąć dźwięk z TV do amplitunera, w którym mam tylko 2 wejścia HDMI. Na szczęście udało mi się ten problem w pełni rozwiązać - kabelek optyczny audio pociągnąłem sobie z PS3 do amplitunera, zaś konsolę podłączyłem bezpośrednio do TV, natomiast pozostałe 2 urządzenia (nbox i X360) podpiąłem już do amplitunera.

Tez odkryłem, że ma problem z dts. Tylko, że deklarowane "DTS 2.0 + Digital Out" wg definicji (denotes the dual ability to pass the DTS encoded digital bitstream to an external DTS decoder for playback as well as fold down the digital surround soundtrack for playback in a 2-channel environment through analog outputs.) to równiez mozliwość przepuszczenia pełnego dts dalej - bez dekodowania.
U mnie (po aktualizacji listopadowej) na pewno DTS 5.1 (z urządzenia podpiętego HDMI) nie idzie przez złacze optyczne do wzmacniacza.

Niestety obraz puszczany przez HDMI jest opóźniony o ok 1/4 sekundy w stosunku do dźwięku puszczonego optykami z pominięciem TV. Nie masz tego problemu?
Jak rozwiązać to opóźnienie obrazu, bo nie da się oglądać zdesynchronizowanych ust i dźwięków (jak upadek przedmiotu - słyszysz go przed uderzeniem o ziemię). Czuję, że zwrócę z powodu niezgodności towaru z ofertą, choć ten LCD ma fajne funkcje.
 

apple

New member
Czyli to 3D tak naprawdę jest fikcją na LCD 40'' :) tak mam to rozumieć ;>

Próbuje podejść racjonalnie do zakupu przyszłościowej technologii 3D ;)
Ale mam coraz większe wątpliwości....

Jakieś argumenty panowie ZA ?

3D będziesz miał nie tylko w kinie. Wiele osób ma już PS3, a tam są gry, których w kinie nie ma. Będa mecze i różne transmisje. Możesz już robić zdjęcia. Co ciekawe telewizor oferuje różne 3D - również przez podział ekranu na 2 obrazy. Przy "okularach" dzielących obraz dla każdego oka można zobaczyć trój wymiar. Osoby potrafiące oglądać obrazy stereoskopowe mogą oglądać takie 3D bez okularów wkładając między oczy tekturkę czy dłoń.
Tak czy owak są rożne sposoby nadawania 3D i ten LCD to oferuje. (jes o tum w manualu dostępnym na www Samsunga)
 

apple

New member
witam, dziś zakupiłem telewizor LE46C750. Powiem tak - jestem zachwycony! niby wiedziałem że obraz będzie bardzo doby i funkcji sporo, ale to co potrafi ten TV to dla mnie jakaś magia. cieszę się jak dziecko. Myślę że warto wydać trochę siana (w moim przypadku 4650zł) na taki sprzęt. Obraz żyleta, podpinam hdd oglądam divixy, fotki, słucham mp3, to samo z DLNA po wifi skonfigurowałem połączenie - zaraz info na TV że jest jakiś serwer dostępny i jazda. Zdziwiony jestem jakością filmów z YT na tym tv, nie wiem czy to HD czy co, ale na full screenie prezentują się co najmniej tak dobrze jak z DVD, to samo ipla. mam tylko jedno pytanie, czy można do DivXów załadować napisy ?

A i jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób moge "dokładnie" sprawdzić TV pod każdym względem? mam jeszcze 3 dni na ew oddanie do do sklepu więc chciałbym sprawdzić ewentualne wyj*bki teraz?

Też mnie zachwycił mnogością funkcji. YT jest HD. Poszukaj czegoś z nazwą 1080 czy 720 czy HD, a się odtworzy i widać świetnie. Nie wymieniłeś możliwości oglądania seriali z IPLA.
Niestety dzwięk we wzmacniaczu (po optyku) mam rozjechany z obrazem, a dźwięku DTS 5.1 nie jest przepuszczany przez TV do wzmacniacza . Jakieś rady? Niestety moja Yamaha rx-v620 nie ma opcji opóźniania dźwięku.
 

apple

New member
Brak DTS 5.1, lagi w obrazie - desynchronizacja

Dzisiaj sprawdziłem wyjście spdif. Działa na wewnętrznym odtwarzaczu. Na zewnątrz daje DD 5.1 i DTS 5.1 . Trzeba uważać, bo w ustawieniach (odtwarzacza) audio spdif lubi sam powrócić do PCM.

Na pewno z spdif miałeś DTS 5.1?
Z mojego DVD przez HDMI to TV, a potem do Yamaha po optyku, DTS 5.1 nie idzie. Podłaczony optyk bezpośrednio DVD-Yamaha przesyła piękne DTS 5.1. Własnie się meczę z tym i zarwałem pół nocy. DTS 5.1 nIe idzie z Ps3, WD TV czy DVD, więc to chyba nie przypadek a dławienie DTS przez ten TV.
Jeżeli puszczam dźwięk do źródła bezpośrednio do wzmacniacza, to obraz na TV jest opóźniony o
200 do 300 ms co uniemożliwia oglądanie...
Tyle fajnych funkcji i okularki dołożyli do 40 cali, a będzie trzeba zwrócić... jeżeli nie pomożecie tego lagu obrazu rozwiązać.
 

slimak

New member
Bez reklam
U mnie (po aktualizacji listopadowej) na pewno DTS 5.1 (z urządzenia podpiętego HDMI) nie idzie przez złacze optyczne do wzmacniacza.


W większości różnych TV sygnał DTS 5.1 doprowadzony do TV przez HDMI z telewizora wychodzi wyjściem optycznym jako DTS 2.0.
Na wyjściu optycznym C750, DTS 5.1 otrzymasz z DVB-C, USB, DNLA.




Niestety obraz puszczany przez HDMI jest opóźniony o ok 1/4 sekundy w stosunku do dźwięku puszczonego optykami z pominięciem TV. Nie masz tego problemu?

Opóźnienie dźwięku można regulować w menu TV.
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
W większości różnych TV sygnał DTS 5.1 doprowadzony do TV przez HDMI z telewizora wychodzi wyjściem optycznym jako DTS 2.0.
Na wyjściu optycznym C750, DTS 5.1 otrzymasz z DVB-C, USB, DNLA.
Opóźnienie dźwięku można regulować w menu TV.

1) Opis wyjścia w TV to
DTS 2.0 PLUS Digital OUT.
Wg specyfikacji z DTS.com oznacza to przepuszczenie strumienia przez urządzanie - nic nie piszą o obcinaniu czegokolwiek. Co gorsza na wyjściu TV nie pojawia sie żaden dźwięk, gdy odtwarzam DTS
"DTS Digital Out indicates that a unit reads and passes the DTS bit stream via the device's digital output to a device equipped with a DTS decoder. This is a necessary feature for playback of a DTS soundtrack through a DTS-capable decoding receiver or preamplifier equipped with digital inputs."
[[http://www.dts.com/DTS_Audio_Formats/DTS_Audio_Formats.aspx]]
Oczywiście w instrukcji - na stronie 12 znalazłem to co napisałeś - "sygnał 5.1 z bluray, itp nie pojawi sie na wyjsciu optycznym" ale to jest niezgodne z ww specyfikacją. Samsung po prostu oszukuje klientów. Musze zwrócic sprzęt ale dochodzenie niezgodności ze specyfikacją potrwałoby wieki, więc po prostu odeślę w 10 dni ale stracę 120 zł na transport. Za to obsmaruje sprzet dokładnie za te niezgodnośc - w komentarzach. Niech inni sie nie nabiorą.
W końcu klient widzi jakis opis (DTS+digital out) i wie co on znaczy. Potem z instrukcji sie dowiaduje, że wg Samsunga znaczy co innego - rozumiem dlaczego to "szajsung".


2) Ty piszesz o regulowaniu opóźnienia gdy cyfrowy dźwięk wypuszczasz z TV - wtedy mam to obcinanie DTS i ta opcja NIE wchodzi w grę (u mnie w ogóle nie ma dzwieku rozpoznawanego przez wzmacniacz).
Ja pytałem się, czy masz desynchronizacje dźwięku jeżeli dźwięk puszczasz bezpośrednio np. z DVD do wzmacniacza.
Ja mam. W poprzednim LCD nie miałem. Co więcej, gdy podłaczyłem do N-ki 2 LCD na raz (jedno przez Component, drugie HDMI (potem zamieniłem), to na starym LCD obraz był wyświetlany szybciej. To była różnica rzędu klasniecie, podniesienie ręki czy obrót głowy. Takie własnie opóźnienie w Samsungu powoduje desynchronizację z dźwiekiem puszczanym ze źródła obrazu bezpośrednio do wzmacniacza (z bluray, DVD, PS3). Jeżeli Samsung ma taki problem, to powinien zamontować 4 wejścia cyfrowe dzwieku i pozwolić na regulacje ich opóźnień, a nie bawić sie w wypuszcaanie dżwieku z digital out ale otrzymanego wcześniej z HDMI (i degradować go dodatkowo, co jest niezgodne z definicją DTS zacytowaną powyżej - powinno być "pass through").
Tak sam problem mam i przy dźwięku DTS z PS3, DVD czy WD TV.
 
Ostatnia edycja:

nocturnus_

New member
apple, chyba dawno nie widziałeś materiałów w HD, YT w samsungu to niestety zwykłe SD... nie ma możliwości przełączenia na wyższą rozdzielczość.
 

apple

New member
apple, chyba dawno nie widziałeś materiałów w HD, YT w samsungu to niestety zwykłe SD... nie ma możliwości przełączenia na wyższą rozdzielczość.

Jak się przyjrzeć, to chyba masz rację. Jednak wybieram pliki z 1080 p w nazwie i się odtwarzają. Wyglądają jak SD upscalowane. W każdym bądź razie Samsung nie odmawia odtworzenia pliku. Może łapie mniejszy plik.
 

makswozniak

New member
Witam. Ktoś ma jakieś dobre ustawienia dla tego telewizorka ? Sprawdzałem jakieś z testu na innej stronie ale to raczej żenada a nie obraz wyszedł z tego. Najlepiej prezentuje się tryb dynamiczny ale może ktoś ma jakieś dobre propozycje ?
 

Dark Man

New member
Napisy i DD5.1/DTS w DLNA/USB

Witajcie

Kilka dni temu stałem się posiadaczem LE40c750.

Zacząłem się bawić w DLNA i udało mi się w końcu połączyć za pomocą Windows Media Player 12 w systemie Win 7 x64.
Kablem optycznym dźwięk podłączony do Amplifiera

Mam kilka niewyjaśnionych kwestii:
1. Czy do zestawu powinny być dołączone okulary 3D?
2. Przy filmach z USB, chodzą poprawnie napisy, ale brak jest dźwięku przestrzennego na 95% filmów
3. Przy filmach przez DLNA (Win 7 + WMP12) na 100% filmów jest brak dźwięku przestrzennego
4. Przy filmach przez DLNA (Win 7 + WMP12) na 100% filmów jest brak napisów (są w katalogu TXT i SRT z tą samą nazwą pliku) i w TOOLS nie ma menu napisów

Przy filmach przy których powinien być dźwięk przestrzenny, w TOOLS mam tylko opcję PCM.
Filmy są w formacie h264 + audio AAC (najczęściej) w plikach mp4 i mkv


Zna ktoś rozwiązanie tych problemów?

Z góry dzięki:)
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
Witajcie
1. Czy do zestawu powinny być dołączone okulary 3D?
2. Przy filmach z USB, chodzą poprawnie napisy, ale brak jest dźwięku przestrzennego na 95% filmów
3. Przy filmach przez DLNA (Win 7 + WMP12) na 100% filmów jest brak dźwięku przestrzennego
Przy filmach przy których powinien być dźwięk przestrzenny, w TOOLS mam tylko opcję PCM.

Nie, nie powinny. Czasami są w promocji - tyle wyczytałem na forach, również zagranicznych. Ja dostałem SSG-V2100AB ale o okularach było wyraźnie napisane w ofercie. Gdy się zastanawiałem w innym sklepie taka oferta zniknęła - wyczerpały im się TV z okularami. Sklepy miały ograniczoną ilość okularów i obecnie już ich prawie nie ma.
Na moim pudełku okularów jest napisane NOT FOR SALE, więc to promocyjne.

NIe wiem o czym mówisz jako dzwięk przestrzenny. Sam nie mogę dojść co jest nie tak z DD 5.1 (bo, że nie puści DTS już wiem). Np. PS3 nadaje DD 5.1 z gry (bezpośrednio po optyku taki idzie z tej gry), w opcjach PS3 jest nadawanie DD 5.1 przez HDMI. Przed HDMI do TV, potem po optyku do wzmacniacza już nie mogę uzyskać 5.1, tj jest przestrzennie ale wzmacniacz pokazuje Pro Logic - jakby dzwięk był zdegradowany.

Ty powinieneś mieć DD 5.1 bo z USB powinno przejść nawet dts (zgodnie z unstrukcją). Zastanawiam się czy TV nie wymaga przypadkiem idealnie zgodnego ze specyfikacja sygnału DD, a tymczasem w przypadku plików z internetu może tak nie być. Gdy z PS3 puściłem film z DD 5.1 to TV go przepuścił przezd HDMI i optyk do wzmacniacza jako DD 5.1.
Oczywiście w tools udało się wtedy wybrać DD. Przy grze z PS3 niestety nie. Przeciez miałem te same ustawienie opcji i te same przewody, a TV zachował się różnie...

Zamówiłem Yamahę RX V567. Ma kanał zwrotny i auto synchronizację fonii i dzwięku. Dzwiek puszczę przez przewody optyczne i tak rozwiążę problemy. Po prostu ten Samsung nie jest najlepszy w kwestii dzwięku cyfrowego puszczanego do wzmacniacza - może jakas aktualizacja to zmieni.
Nie odtwarzam z USB, bo mam osobny odtwarzacz, a ponadto u mnie napisy były przesunięte, więc musiałem przesuwać. Niedopracowany soft i tyle.
 

norbi1997

Member
Przymierzam się do kupna tego LCDka - ale jedno w nim mnie martwi - na jednej ze stron internetowych podają, że pobiera on aż 240W (46" czy to prawda) bo jeżeli tak to skłaniał bym się ku c7000 (bo w tym modelu 46" to 170W) tyle, że ten clouding. I dlatego wybór ciężki:roll: .......... Poradźcie coś! ... kupuje już telewizor od pół roku. A na święta by się coś w domu przydało:popcorn:
 

apple

New member
Przymierzam się do kupna tego LCDka - ale jedno w nim mnie martwi - na jednej ze stron internetowych podają, że pobiera on aż 240W (46" czy to prawda) bo jeżeli tak to skłaniał bym się ku c7000 (bo w tym modelu 46" to 170W) tyle, że ten clouding. I dlatego wybór ciężki:roll: .......... Poradźcie coś! ... kupuje już telewizor od pół roku. A na święta by się coś w domu przydało:popcorn:

Może przy wyśrubowanych ustawieniach 46" tyle zużywa ale dłużej nie da się tak oglądać i na pewno nie wszystko.
LE40C750 zużywa max 180 W przy fabrycznym obrazie dynamicznym, czyli ze wszystkimi enhance'rami (niezależnie czy to 1080p czy 1080i).
W trybie dynamicznym masz wyłączone oszczędzanie energii, a podświetlenie matrycy może oświetlić cały pokój zamiast lampki do czytania. Ja nie mogę tak oglądać i muszę zmniejszyć podświetlenie, tj. włączyć oszczędzanie energii.
Niskie oszczędzanie 120 W
średnie 90 W
wysokie 75 W
Wyłącz Motion plus (a nie da się z nim ogląda filmów kinowych, bo wyglądają jak wideo), a spadnie jeszcze o 20 W
Tak więc spoko.

Zmierzone przepływowym nieprofesjonalnym miernikiem Velleman
 

norbi1997

Member
Dzięki apple troszkę się o c750 mitów wyjaśniło. Czyli spokojnie brać ten c750 a c7000 odpuścić. To tylko jeszcze jedno pytanie, na którym z tych tv będzie ładniejszy obraz - chodzi mi o subiektywne odczucia oczywiście? Ogladając ten model c7000 w sklepie nie zauważyłem nadmiernie świecących rogów jak u konkurencji, czy nawet tego strasznego cloudingu. Powiem więcej obok wisiał sharp(z żółtym pikselem;-)) i na nim pod kątem wyraźnie dało się zauważyć te nadmiernie podświetlone rogi a nawet krawędzie - ale to może moje i mojej siostry właśnie subiektywne odczucia:-D albo takie ustawienie tv. Jeszcze raz dzięki apple za dane.
 

ravel

Banned
Ogladając ten model c7000 w sklepie nie zauważyłem nadmiernie świecących rogów jak u konkurencji, czy nawet tego strasznego cloudingu.
Bo przy oświetleniu sklepowym tego nie zobaczysz. W ciągu dnia lub przy sztucznym oświetleniu święcących rogów na swoim 46c750 jeszcze nie widziałem. Jednak gdy oglądamy film z czarnymi pasami góra-dół przy zgaszonym świetle, świecące rogi niestety trochę przeszkadzają. Z tego co wiem w takich warunkach c7000 wygląda jeszcze gorzej.
 

norbi1997

Member
No to teraz nabiliście mnie w butelkę. Byłem pewien, że wada świecących rogów nie dotyka standardowego podświetlenia LCD. Myślałem, że ta przypadłość dotyczy tylko i wyłącznie LCD z podświetleniem LED. I teraz dalej nie wiem co kupić, a już na C750 byłem zdecydowany - ale jak w tym modelu i w C7000 świecą rogi - to pewnie będę bardziej skłonny ku C7000. Naprawdę wybrać coś jest strasznie trudno - choć naoglądałem się w sklepach - ale tam wszystkie grają podobnie - może te z podświetleniem LED grają lepiej ale to są moje odczucia....:!:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jak moge cos doradzic to bierz C750.W C7000 beda nie tylko rogi zle podswietlane ale dostaniesz w prezencie kilka plackow(chmurek)moga byc roznie rozmieszczone(loteria)Oczywiscie moga byc np.tylko male dwie chmurki,ktore nie beda przeszkadzac ale to jest naprawde loteria.W sklepie tego nie zobaczysz.pozdr.
 

g_egorz

New member
.. ja jecze zauważyłem, że C7000 jest delikatnie "pofalowany" przy 46" przy 40" tego nie widać.. może za cienki do takiej wielkości .. ?
 
Do góry