Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

Tomisior

New member
C650 czy C750

Witam, śledzę ten wątek od dłuższego czasu i już kompletnie zgłupiałem. Do tej pory byłem przekonany o zmianie obecnego tv na C650. Mam konsolę PS3, i zauważam że technologia 3D coraz prężniej się rozwija. I tutaj pytanie, polecalibyście dołożyć więcej gotówki do C750ki? Abstrahując od technologii 3d, jak sprawuje się jako zwykły tv do gier w porównaniu do c650 ?? To w sumie dla mnie najważniejsza kwestia. Na 650 często bawię się u kumpla i jest to obłędny tv. Zmartwiły mnie Wasze słowa o matrycach w C650 (że są badziewne i ciężko trafić na te SQ01 - jak to rozpoznać?)

W przeciągu będę chciał właśnie wymienić tv i chciałbym na to przeznaczyć tak maksymalnie ok. 3000 zł. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, porady - pozdrawiam

ponadto w recenzji c750ki wyczytałem taką rzecz która mocno mnie zapokoiła jako zapalonego gracza:
Console Gaming

The Samsung LE40C750 lags by about 41ms with [Game Mode] enabled, which is enough to cause problems with games requiring lightning-quick reflexes. Slower-paced games were still a lot of fun on this display, but “one hit and you’re dead” online games were more frustrating than they were enjoyable.


Jesteście w stanie określić jak wypada input lag w c650 w trybie game mode??
EDIT wyczytałem że wypada identycznie i odradzają go "hardcore gamers", załamka :/ mam szukać tv innej marki?
 
Ostatnia edycja:

pike

New member
Witam serdecznie. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 40C750. Wymieniłem go za Sony 40EX500. I mogę powiedzieć jedno. SONY wygląda naprawdę blado przy odbiorze 2D. Wszystkim którzy się jeszcze wahają mogę śmiało polecić ten TV. Uważam ze jest to najlepszy stosunek jakości do ceny. Widziałem prezentacje 3D SONY w jednym ze sklepów i zachciało mi się 3D. W chwili obecnej mam rewelacyjne 2D. 3D nie wiem jeszcze jak wygląda , bo moje okulary red/cyan się nie sprawdziły, a nad zakupem migawkowych jeszcze się waham bo pojęcia nie mam jak je wykorzystam . Posiadam PS3, czyli odtwarzacz mam, ale napiszcie mi proszę skąd mogę pobrać lub gdzie obejrzeć dema pod okulary migawkowe pokazujące moc tego telewizora . Proszę o podpowiedzi. Szukałem już na necie ale cale to 3d to tylko stereoskopia. Pozdrawiam
 

nocturnus_

New member
co do matryc, po przeglądnięciu okolicznych sklepów, c650 w wersji 40 cali zawsze była na matrycy SQ, więc jest duże prawdopodobieństwo że trafi się włanie taka, w 46 calach już nietesty jest gożej,
ALE wczytując się w temat o c650 to jakiś fachman z tego forum stwierdził,że nie widział róznicy w jakości przeglądając różne wersje matryc w c650, więc to parcie na matryce SQ wydaje się trochę bezpodstawne.

Co do 3D, rewelacja, właśnie się zbliża premiera call of duty black ops gdzie można włączyć 3D side by side i co tu duzo mówić, gra nabiera zupełnie nowego charakteru, byłem pod ogromnm wrażeniem,
ALE! po pół godzinie najpierw siadają oczy, potem baniak zaczyna boleć... niestety.

polecam stronkę z filmikami 3d
biohemmet(kropa)se

 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam; C650 czy C750 -Ten drugi to jest klasa wyzej i nie chodzi tu o 3D.Co do gier to są rózne opinie,trzeba samemu sprawdzić.pozdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam; C650 czy C750 -Ten drugi to jest klasa wyzej i nie chodzi tu o 3D.

Mogę prosić o uzasadnienie (info na www).

Z tego, co ja znalazłem w sieci to obydwa TV mają tą samą:

Matrycę
Płytę główną
Oprogramowanie: obecnie T-VALDEUC_3002.1 (C650 ma zablokowane 200Hz, 3D, PVR)

W testach obydwa TV mają 800 linii w ruchomym obrazie, problemy z zacięciami obrazu i maskują nadmiernie ziarnistość obrazu :)


hdtvtest.co.uk
Samsung LE40C750/ LE46C750 3D TV Review: 200Hz LCD HDTV
Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review


Do tego nastawy po kalibracji dla obydwu TV są identyczne.

reviews.lcdtvbuyingguide.com
Samsung LN46C750 Review - 3D Capable 1080p 240Hz Samsung LCD TV
Samsung LN55C650 Review - 1080p 120Hz Samsung LCD TV
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,to slabo szukales kolego?Co kalibracji ze str.ktora podales to jak dokladnie poszukasz to okaze sie,ze ta sama kalibracja jest w kilkunastu modelach Samsunga na tym portalu.Zablokowame historie mnie nie interesuja,tym bardziej oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy,czy masz jeszcze jakies watpliwosci kolego?Jak tak to odsylam,najpierw na str.Samsunga a potem na AVForums.pozdr.
 

Bucek

Banned
Witam,to slabo szukales kolego?Co kalibracji ze str.ktora podales to jak dokladnie poszukasz to okaze sie,ze ta sama kalibracja jest w kilkunastu modelach Samsunga na tym portalu.Zablokowame historie mnie nie interesuja,tym bardziej oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy,czy masz jeszcze jakies watpliwosci kolego?Jak tak to odsylam,najpierw na str.Samsunga a potem na AVForums.pozdr.

nas nie baqrdzo interesuja wyssane z palca opinie zacietrzewionego fanatyka ... bezkrytyczne i nie poparte argumentami ....

kolega podal argumenty logiczne, ktore wskazuja bc moze na to, ze tV te niczym sie nie roznia a C650 ma tylko poblokowane w firmware to co w C750 dziala standardowo ...

nas interesuje rozwianie tego typu watpliwosci bo jesli wszystko w tych TV jest identyczne (jesli identyczna jest i matryca, i elektronika i oprogramowanie w najwazniejszych kwestiach to nie ma prawa byc roznic w obrazie miedzy tymi TV) to i jakosc obrazu bedzie identyczna ...

chyba, ze ktos sobie poza matryca, elektronika i firmware, wyczaruje jeszcze jakis czynik na jakosc obrazu w TV, wplywajacy ....

prosimy o argumenty a nie populizm poparty jedynie bezmyslnym zacietrzewieniem ....
 

slimak

New member
Bez reklam
Zablokowame historie mnie nie interesuja,tym bardziej oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy,

To co ma?? jak nie matryca elektronika i oprogramowanie?

hdtvtest.co.uk

C750
Benchmark Test ResultsDead pixels One stuck subpixel in bottom middle
Screen uniformity Excellent, corners appear slightly brighter in dark room
Overscanning on HDMI 0% with [Aspect Ratio] set to “Screen Fit”. In 3D, [Motion Plus] must be “Off” or “Clear” to avoid overscanning
Blacker than black Passed
Calibrated black level 0.03 cd/m2
Black level retention Stable
Primary chromaticity Excellent after calibration
Scaling Very good in 2D, below average in 3D
Video mode deinterlacing Very effective jaggies reduction
Film mode deinterlacing Passed 2:2 PAL and almost all NTSC cadences!
Viewing angle Good for an LCD TV
Motion resolution [Motion Plus] “On”: 800; “Off”: 300
Digital noise reduction Effective 3D NR (very subtle NR at all times, except “Game mode”)
Sharpness Defeatable edge enhancement
Luma/Chroma bandwidth Full Luma, slightly blurred Chroma except in “Game mode”
1080p/24 capability Accepts 1080p/24 video signal; no telecine judder depending on “Motion Plus” setting
Input lag 41ms in [Game Mode] compared to lag-free CRT
Full 4:4:4 reproduction No, 4:4:4 input subsampled


C650
Benchmark Test ResultsDead pixels One dead pixel in top middle
Screen uniformity Excellent
Overscanning on HDMI 0% with Aspect Ratio set to “Screen Fit”
Blacker than black Passed
Calibrated black level 0.03 cd/m2
Black level retention Stable
Primary chromaticity Excellent after calibration
Scaling Very Good; smooth appearance
Video mode deinterlacing Very effective jaggies reduction
Film mode deinterlacing Passed 2:2 PAL and 2:2, 3:2, 2:2:2:4 NTSC cadences
Viewing angle Good for an LCD TV
Motion resolution [Motion Plus] “On“: 800; “Off“: 300
Digital noise reduction Effective 3D NR; undefeatable (subtle) NR at all times, except in “Game” mode
Sharpness Defeatable edge enhancement
Luma/Chroma bandwidth Full Luma, slightly blurred Chroma except in “Game” mode
1080p/24 capability Accepts 1080p/24 video signal; no telecine judder
Input lag 45ms in “Game” mode, 95ms otherwise
4:4:4 Chroma reproduction No, chroma subsampled


czy masz jeszcze jakies watpliwosci kolego?Jak tak to odsylam,najpierw na str.Samsunga a potem na AVForums.pozdr.

Na stronie samsunga nie widzę nic co by tłumaczyło "klasa wyzej" obydwa tv mają HyperReal Engine, Ultra Contras, Wide Color Enhancer, (3D mnie nie interesuje).

Mogę prosić o pokazanie palcem na stronie samsung i AVForums.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,byla roznica w B750 i jest w C750.Powiem np.o jednej w C750 jest (moze jeszcze nie w Polsce) widzialem ostatnio w Berlinie matryca HQ01,a W C650 sa rozne)Staly obok siebie moglem porownac.Kolego Bucek polemika z Tobą jest bezsensowna-po prostu nic Twoje posty tu na tym Forum nie wniosły konkretnego.!!!!Wiem pada-masz zły dzien idz na spacer.
 

pike

New member
nocturnus wielkie dzięki za stonkę z demkami 3d. Szkoda ze te ciekawsze dostępne są na serwerze FTP,przez co dostęp dla nas jest raczej niemożliwy .. Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cyt;Do tego nastawy po kalibracji dla obydwu TV są identyczne.

Sprawdziles kolego Slimak,ze te nastawy sa przepisywane od serii Bxxx

Cyt;W testach obydwa TV mają 800 linii w ruchomym obrazie, problemy z zacięciami obrazu i maskują nadmiernie ziarnistość obrazu -A to wiesz z testu czy autopsji.?
To,ze Was 3D nie interesuje to innych uzytkowników moze wręcz przeciwnie!!! Jeszcze raz zablokowane fukcje są nie po to zeby je odblokować.Utrata gwarancji pewna jak w banku.Nie namowisz mnie kolego,na łamanie zasad,jazde pod prad.!!!Ktos chce prosze bardzo na wlasna odpowiedzialnosć.Najwazniejsze C650 jest dobrym TV wielokrotnie o tym pisalem,ale dla mnie osobiscie w bezposredniej konfrontacji C750 wypadł lepiej.To jest moje zdanie,nie zmienie go mam do tego prawo taka jest demokracja i wypadało by to uszanowac-prawda kol.slimak.Chyba,ze Twoim idolem jest "mój ulubiony prezes"no to trudno-przezyje.pozdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Sprawdziles kolego Slimak,ze te nastawy sa przepisywane od serii Bxxx


Na hdtvtest.co.uk też?

Cyt;W testach obydwa TV mają 800 linii w ruchomym obrazie, problemy z zacięciami obrazu i maskują nadmiernie ziarnistość obrazu -A to wiesz z testu czy autopsji.?


Przecież napisałem, że z testu i nie widzę powodu by szanowana strona hdtvtest.co.uk była mniej wiarygodna od Twoich obserwacji przeprowadzonych w BERLINIE.


To,ze Was 3D nie interesuje to innych uzytkowników moze wręcz przeciwnie!!!


To Ty napisałeś „jest klasa wyzej i nie chodzi tu o 3D”

Jeszcze raz zablokowane fukcje są nie po to zeby je odblokować.Utrata gwarancji pewna jak w banku.Nie namowisz mnie kolego,na łamanie zasad,jazde pod prad.!!!Ktos chce prosze bardzo na wlasna odpowiedzialnosć.


Nikt nie pisał o odblokowywaniu, a zresztą, po co skoro 3D mnie nie interesuje a 200Hz daje tylko 800 linii.

w bezposredniej konfrontacji C750 wypadł lepiej.To jest moje zdanie,nie zmienie go

W poprzednich postach sugerowałeś, że to jest zdanie wszystkich.

mam do tego prawo taka jest demokracja i wypadało by to uszanowac-prawda kol.slimak.

A ja nie mam do tego prawa???

Chyba,ze Twoim idolem jest "mój ulubiony prezes"no to trudno-przezyje.pozdr.

To nie ja krzyczę i wymachuje szabelką.

---------------------------------

"jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle"
 

cvbs

New member
Kolega sugeruje że TV o wyższym numerku jest lepszy od tego o niższym numerku tak zresztą myśli większości ludzi a to nie zawsze jest prawda...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.slimak szkoda,ze nie mozna wyslac do Ciebie prywatnej wiadomosci?Mysle,ze innych forumowiczow za bardzo nie interesuja wymiany szczególów technologicznych(maja juz dosc o matrycach)w przeciwienstwie do AVForums tam to jest istotne.Dlatego chcialem sie podzielic prywatnie,ale nie da rady.interesuje mnie co myslisz o tym np.LTF460HJ02-jaka jest macierz i gdzie jest produkowana,jaki jest dokladnie procesor i jak go rozpoznac po skrotach np.procesor TRIDENT.W B 750 jak dobrze pamietam(pisze zgłowy)byly dwa procesory Chelsi i Arsenal,a w B650 jest jeden.Procesor Valencja-jest w..jest procesor Cortex A8 800Mhz w jakim TV jest i czym sie technicznie charakteryzuje...itd,itp-zanudzam i dlatego chcialem polemizowac prywatnie..W skazac sorry palcem nie moge bo za raczke to prowadze Wnuka do przedszkola.pozdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Kolega sugeruje że TV o wyższym numerku jest lepszy od tego o niższym numerku tak zresztą myśli większości ludzi a to nie zawsze jest prawda...

C750 jest lepszy, bo ma 3D i PVR, chodzi o to żeby kupować TV świadomie z funkcjami na których użytkownikowi zależy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Sugestia

Kolega sugeruje że TV o wyższym numerku jest lepszy od tego o niższym numerku tak zresztą myśli większości ludzi a to nie zawsze jest prawda...

Witam,kol.Ja nic nie sugeruje.W moim subiektywnym odczuciu TV C750 ma dla mnie LEPSZY OBRAZ od C650 i TYLE.Tak TOpowe modele zawsze beda dla mnie ciekawsze...pozdr.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,sugerowanie,ze nie ma roznicy miedzy C650 a C750 jest bledne.
200hz,3D,PVR,-to znane,mniej znane to matryca w 750 jest SQ01 i HQ01.Ta druga jest montowana w TV Samsunga 3D.Widocznie producent uznał,ze matryca SQ01 tez sobie z tym radzi i dlatego jest tez montowana.
Różnica tez polega na dodatkowym procesorem /Valencia/ 3D PCB w modelu 40С750
W odróżnieniu od starej serii nowych CPU / Valencia w S7000/8000- 3D / i / Barcelona w S9000 / + kryty oprogramowania włamaniem.Tak bylo w serii B750 tez mial dwa procesory.Odblokowanie w C650 pewnych funkcji nie zrobi z C650-C750.Proponuje wymienic plyte glowna a najlepiej caly TV.Jeszcze jedno wejsc do menu serwisowego jest bardzo latwo,wyjsc bezpiecznie troche trudniej-a zmieniac w submenach to juz wyzsza szkola jazdy.NIE RADZE abstrachujac od utraty gwarancji.pozdr.
 
Do góry