Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

ravel

Banned
Właśnie wymieniłem 40C750 na 46" ponieważ chcę widzieć więcej tego obrazu, który jest na nim naprawdę super, mecze w 2D=>3D na TVPHD też wyglądają nieźle nie mówiąc nic o prawdziwym 3D. Cały czas mnie zastanawia dlaczego tak mało pisze się o tym telewizorze który teraz przez weekend jest do kupienia właśnie w 46 calach w Saturnie za 4900 zł. Naprawdę polecam.
 

krzysklin

New member
wlasnie zakupilem LE46C750, w poniedzialek ma przyjsc. Jak narazie slyszalem o tym tv w samych superlatywach wiec sie nie moge doczekac
 

Mike25

New member
Też miałem wkleić ten test. Wg nich TV ma dobre ustawienia out of box, a po kalibracji jest wręcz niemalże referencyjnie. Szykuje się więc bardzo udana kontynuacja C650. Jedynie design C750 mi nie odpowiada (tak jak nie odpowiadał mi C650). Nie wiem czemu Samsung w swoich TV średniej klasy odwala taką kaszane pod tym względem. Te nóżki wyglądają bardzo tandetnie. Tym niemniej jak ktoś szuka dobrego 3D (i bardzo dobrego 2D) w normalnej cenie to na chwilę obecną raczej nie ma innej alternatywy.
 

ciopers

New member
Skanowanie dvb-t

No właśnie, czy ktoś testował jak działa nasza cyfrowa TVP?.

Mam od 3dni 46c750 i przy skanowaniu łapie mi jedynie TVN Warszawa na kanale 48 (jakosć saygnału 91%, ilość błędów 0) i to wszystko. Co bym nie kombinował to nie mam możliwości przetestowania jak się ma naziemna cyfrówka. Skanowanie ręczne i ustawianie kanału 58 (czest 770Mhz odstęp 7/8Mhz) też nic nie daje. Niby wszystko mam poustawiane, a jednak ... ;/

Pozdr. :)).

Bym zapomniał o najważniejszym: interesuje mnie rejon Wawki (Targówek), więc daleko do nadajnika nie mam:))
 
Ostatnia edycja:

reczak

New member
Spróbuj skierować antenę na nadajnik w Łazach.Spytaj sąsiadów czy też mają taki problem.Kan 58 ,770000 khz i 8 Mhz ręczne ,albo wyszukiwanie automatyczne .
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam szczesliwych posidaczy i tych oczekujacych jak ja na wiekszy model,w koncu zadzwonilem na info samsunga i dowiedzialem sie ze bedzie jeszcze 52cali,ale nie wczesniej niz za miesiac,niestety cena nieznana,ale mam nadzieje,ze w 8000zl sie zmiesci,gosciu z samsunga twierdi,ze bedzie taniej niz za 3d led.wiec czekam.
 

patryho

New member
Co do jakości obrazu, bo to jest w sumie najważniejsze - nie można narzekać, a przynajmniej ja nie narzekam. Choć fakt faktem mieszkam sam, więc za bardzo nie testowałem obrazu pod kątem kątów widzenia, bo po prostu zawsze siedzę na wprost TV. Ale nie odniosłem wrażenia, by była jakaś wielka utrata jakości przy większych kątach.

Czerń jak na LCD świetna, telewizor nie posiada jakiegoś widocznego laga nawet przy włączonych uzdatniaczach obrazu - jest to istotne zwłaszcza w grach. Oczywiście jest też tryb gry, więc jak coś można mieć uzdatniacze wyłączone.

Kupiłem wczoraj 46C750 i moim zdaniem właśnie kąt widzenia i odcienie czerni są jego słabą stroną.
Powyżej kąta 40st już nie ma kontrastu i czerni - w porównaniu z moją "starą" plazmą Panasonica to jest LIPA!
Czarny kolor nie można powiedzieć jest ale odcieni czerni nie ma wcale - jest albo czarny albo jasno-szary.
Naturalnie może jest jakaś szansa na ustawienie tych odcieni ale po godzinnych poszukiwaniach i próbach wszystkich opcji niestety skapitulowałem.

Macie na to jakieś rozwiązanie?
 

feromann

Member
patryho--jaką matryce ma twój tv?
ja mam wersje 40 cali na SQ01 i jak na LCD czerń i kąty na bardzo przyzwoitym poziomie.
ale i tak plażmie nie dorównuje i myśle że problem tkwi w tym że przesiadłeś się z plazmy,jakbyś wcześniej miał LCD byłbyś zachwycony.
 

spokofacet79

New member
snieg

wiatm , mam tv samsung LE40C750 i gdy mialem podlaczone t dekoderem HD wszystko dobrze dzialalo , niedawno kupilem zestaw kina domowego Blu-ray 5.1 tez samsung HT-C5500 , gdy wszystko podlaczylem dziala , ale czasami jak przelacze na inny program obraz znika i jest snieg , dzwiek nadal jest , czasami po chwili wszystko jest ok a czasami nie , probowalem juz roznych ustawien i nadal to jest , co robic , jak wylacze dekoder i zaraz wlacze to wszystko jest ok , ale nie moge zawsze tak robic , poradzcie cos
 

szwajcar123

New member
wiatm , mam tv samsung LE40C750 i gdy mialem podlaczone t dekoderem HD wszystko dobrze dzialalo , niedawno kupilem zestaw kina domowego Blu-ray 5.1 tez samsung HT-C5500 , gdy wszystko podlaczylem dziala , ale czasami jak przelacze na inny program obraz znika i jest snieg , dzwiek nadal jest , czasami po chwili wszystko jest ok a czasami nie , probowalem juz roznych ustawien i nadal to jest , co robic , jak wylacze dekoder i zaraz wlacze to wszystko jest ok , ale nie moge zawsze tak robic , poradzcie cos

Gdzieś już ktoś miał ten problem z innym tv i podobno pomogło wgranie nowego oprogramowania
 

patryho

New member
patryho--jaką matryce ma twój tv?
ja mam wersje 40 cali na SQ01 i jak na LCD czerń i kąty na bardzo przyzwoitym poziomie.
ale i tak plażmie nie dorównuje i myśle że problem tkwi w tym że przesiadłeś się z plazmy,jakbyś wcześniej miał LCD byłbyś zachwycony.

jak sprawdzić model matrycy?
 

ciopers

New member
jak sprawdzić model matrycy?

U mnie z boku była naklejka z numerem seryjnym i typem matrycy.

Czy ktoś może sprawdzić:
- podłączenie do TV sygnału po Euro i odpalenie w menu automatycznego poziomu dźwięku (tryb dzień).

U mnie w tym trybie słychać buczenie z głośników (zwłaszcza w nocy jest to męczące;/), jak wyjmę kabel lub wyłączę dekoder (Polsatowski F300) to objaw znika, tak samo jak znika gdy tryb automatyczny jest wyłączony.
 

patryho

New member
Cholera - matrycy nie sprawdzę bo juz zamontowany mam "w dziurze".
U mnie buczenia nie ma ale po euro nie mam nic podłączonego :(
 
Do góry