Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

tdx

New member
Bez reklam
W faq samsunga masz info

Masz zdjecia obu widac uklad pikseli pisze tylko o matrycach samsunga.

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XCa-12
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pomimo wszystko zgłosiłbym telewizor do serwisu . Matryca powinna być wymieniona , a jeżeli serwis takiej
nie ma , lub jest już niedostępna , wówczas telewizor powinien być wymieniony na nowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

CleaneR

New member
Dziekuje, zadzwonie, jeszcze mam dodatkowa gwarancje na 5 lat. Moj tv to UE55F8000.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Pytka

New member
słuchajcie mam tv ustawiony na takie ustawienia:

Picture preset: Movie
Backlight 12
Contrast 92
Brightness: 46
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/G50
Picture size: Screen Fit
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
Color space Auto
Gamma 0
Color tone Warm2
Digital Clean View Off
MPEG noise filter Off
HDMI Black level Low
Motion Plus Off
Cinema Black Low
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 25
R-Gain 26
G-Gain 22
B-Gain 28
z poradnika z poprzedniej strony tylko mam problem z lekkim przycinaniem obrazu na sportowych kanałach na żywo, nie jest to pikseloza tylko takie zaciecia obrazu mam podłączony pod box nc+ jakość 65% wiec niby w miarę ok chcę zmienic antenę na większą i wymienić konwerter też , tylko na poprzednim tv tego nie miałem , zdażała się pikseloza ale to jest jak by co innego , może to być wina tv czy bardziej jednak anteny? bo trochę mi podpada że dzieje się tylko na programach na żywo i sportowych gdzie jest szybka akcja ;) próbowałem już włączać i wyłączać rożne opcje typu motion plus ale nic to nie daje , ja bardziej obstawiam antene ale sam nie wiem , ogólnie obraz na innych kanałach ok ;) ps. jeszcze mam pytanko bo w jednym rogu tv mam źle jak by naklejoną tą czarną ramkę i w rogu przebija podświetlenie jest to trochę irytujące w nocy jak coś oglądam w dzien nie jest to widoczne ale w nocy trochę bije po oczach jak by ta czarna ramka nie dolegała , ogólnie już się przyzwyczaiłem ale trochę popelina tv za tyle kasy a tu taki babol ;) i nie wiem czy to może być powód do reklamacji?
 

Macca Radza

New member
Latarki w rogach to norma w tych Samsungach...Włącz Czerń kinową na średnio lub wysoko...Zobacz również ustawienia Motion plus użytkownika i ustaw Redukcje rozmycia na 10 i Redukcje drgań na 10....Kontrast raczej nie powinien przekraczac 80....pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

parlae

New member
mam bardzo nasloneczniony pokoj pomimo zaluzji,czy moglby mi ktos poradzic jakie jest najlepsze ustawienie obrazu aby az tak nie odbijal promieni slonecznych?
 

Pytka

New member
a może ktoś powiedzieć co to jest Micro Dimming ? w F8000? z czym to się je? ;) czy to jest opcja którą się włącza gdzieś w tym tv? czy ona już jest na stałe włączona? ;) u mnie jakoś cieżko dopasować ustawienia zwłaszcza to motion plus ech bez niego źle z nim też hehe ciężko mi dopasować jak to ustawić problem mam tylko z kanałami sportowymi lekkie przycinki obrazu jak podciągne na 10 użytkownika to nie można filmów oglądać obraz jest nie naturalny chyba ten efekt nazywa się teatrzykiem ;) ręce mi już opadają
 

tdx

New member
Bez reklam
W F8 masz MD Ultimate, w skrócie obraz podzielony jest na strefy jedni podają że 576 a inni 600, w których TV może dostosować "parametry" obrazu celem jego poprawienia...

Tu masz demo technologiczne zwykłego MD
[youtube]mKa6R8MMQ0g[/youtube]

Dla mnie czysty marketing, ale dla świętego spokoju w trybie FILM nie działa.
Dla sportu może zostań przy wyraźnym.
 

Pytka

New member
a więc wracam do tematu ;) znalazłem takie ustawienia i według mnie są świetne obraz jest konkret ;)
Obraz:
Tryb obrazu: Film
Podświetlenie: 10
Kontrast: 95
Jasność: 45
Ostrość: 0
Kolor: 50
Odcień (Z/C): Z50/C50
Rozmiar obrazu:
Rozmiar obrazu: Dopas. do ekranu
Pozycja: [bez zmian]
3D: [bez zmian]
PIP: Wyłączone
Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dyn.: Wyłączone
Tonacja czerni: Wyłączone
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Balans bieli: [patrz poniżej]
Balans bieli - 10p: Włączone
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane: Wyłączone
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone
Przestrzeń kolorów:
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Czerwony: Czerwony 46, Zielony 0, Niebieski 1
Zielony: Czerwony 4, Zielony 56, Niebieski 2
Niebieski: Czerwony 3, Zielony 0, Niebieski 50
Żółty: Czerwony 50, Zielony 50, Niebieski 2
Cyjan: Czerwony 6, Zielony 52, Niebieski 52
Purpurowy: Czerwony 48, Zielony 0, Niebieski 50
Balans bieli:
Przes. C: 25
Przes. Z: 26
Przes. N: 25
Wzm. C: 22
Wzm. Z: 25
Wzm. N: 26
Balan bieli - 10p:
Interwał 1: Czerwony -1, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 2: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 3: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 4: Czerwony +3, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 5: Czerwony +1, Zielony -1, Niebieski 0
Interwał 6: Czerwony 0, Zielony -2, Niebieski -1
Interwał 7: Czerwony 0, Zielony -2, Niebieski 0
Interwał 8: Czerwony -1, Zielony -2, Niebieski -1
Interwał 9: Czerwony 0, Zielony -1, Niebieski 0
Interwał 10: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0
Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 2
Czysty obraz cyfrowy: Wyłączone
Red. zakłóceń MPEG: Wyłączone
oziom czerni HDMI: Nisk.
Tryb filmu: Auto 1
Motion Plus: Użytkownika
Czerń kinowa: Nisk.
Motion Plus:
Motion Plus: Użytkownika
Redukcja rozmycia: 10
Redukcja drgań: 5
Wyraźny ruch (LED): Włączone
System:
Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Wyłączone
Czujnik Eco: Wyłączone
Tylko że problem przycinania obrazu przy sporcie w HD został hmm może po prostu ustawienia Film nie nadają się do oglądania sportu pomoc techniczna z samsunga też mi napisała że nie ma złotego środka na filmach i inyych programach obraz jest świetny ale na sporcie przy dynamicznych scenach się zacina ,cały czas kombinuje z ustawieniami motion plus ale ciężko to ustawić :-x może komuś udało się znaleść kompromis miedzy Filmami a Sportem ;) to niech napisze jak ma ustawiony TV pozdrawiam ;)
 

alfik7

New member
wysokość montażu tv

Witam, mam TV 46 cali F8000, odległość od telewozora ok 3 metry, mam 178 cm, - dolna krawędź telewizora na jakiej wysokości powinna być żeby było dobrze?czy 88cm od posadzki do dolnej krawędzi będzie dobra?proszę bardzo o sugestie co do odpowiedniej wysokości.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, mam TV 46 cali F8000, odległość od telewozora ok 3 metry, mam 178 cm, - dolna krawędź telewizora na jakiej wysokości powinna być żeby było dobrze?czy 88cm od posadzki do dolnej krawędzi będzie dobra?proszę bardzo o sugestie co do odpowiedniej wysokości.

Witam uprzejmie ,

Moim , skromnym zdaniem wysokość dobierz tak , aby środek telewizora znajdował się na wysokości
Twojego wzroku w miejscu , w którym będziesz siedział oglądając programy telewizyjne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

alfik7

New member
Witam uprzejmie ,

Moim , skromnym zdaniem wysokość dobierz tak , aby środek telewizora znajdował się na wysokości
Twojego wzroku w miejscu , w którym będziesz siedział oglądając programy telewizyjne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
wszystko się zgadza tylko oto mi właśnie chodzi,że ten środek to pojęcie względne raz siedzisz wygodnie oparty na wersalce a raz oparty przy ławie(wtedy jesteś zgarbiony)i wysokość wzroku zmienia się,czy są jakieś minimalne lub maksymalne granice?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przy małej zmianie kąta pionowego widzenia nie powinno to mieć żadnego znaczenia.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Moim , skromnym zdaniem wysokość dobierz tak , aby środek telewizora znajdował się na wysokości
Twojego wzroku w miejscu , w którym będziesz siedział oglądając programy telewizyjne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Też tak ustawiłem, ale szybko to poprawiłem- 10 cm wyżej, W niektórych programach są paski informacyjne na dole ekranu, a w pierwotnym położeniu musiałem upuszczać trochę głowę/ wzrok,
aby je wygodnie/ komfortowo czytać.
 

Asters

New member
Dylemat

Cena tego Samsunga w wersji 55 cali jest już praktycznie równa Sonemu 55w905 :( I teraz mam prawdziwy dylemat, który TV wybrać :(
Panowie powiedzcie mi jak jest z jakością dźwięku między tymi dwoma modelami? (Samsung 20W + 20W; Sony 20W). Czy jest kolosalna różnica między nimi w jakości dźwięku?
 

SDman

Banned
Cena tego Samsunga w wersji 55 cali jest już praktycznie równa Sonemu 55w905 :( I teraz mam prawdziwy dylemat, który TV wybrać :(
Panowie powiedzcie mi jak jest z jakością dźwięku między tymi dwoma modelami? (Samsung 20W + 20W; Sony 20W). Czy jest kolosalna różnica między nimi w jakości dźwięku?

Witam,
kolosalna nie jest ale mimo wszystko F8000 da się lepiej ustawić wg własnych preferencji.

Pozdr.
 

Asters

New member
I jeszcze jedno pytanie, który TV lepiej sobie poradzi w stosunkowo jasnym pokoju? (rolety w oknach są, ale w dzień i tak pokój jest raczej jasny).
 

prezy

New member
Bez reklam
I jeszcze jedno pytanie, który TV lepiej sobie poradzi w stosunkowo jasnym pokoju? (rolety w oknach są, ale w dzień i tak pokój jest raczej jasny).

Tutaj z pewnością Samsung F7000/F8000 mają Ultra Clear Panel czego niestety brakuje w seriach niższych - ogromna szkoda :-(
 
Do góry