Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

tjw1978

New member
Już uzyskałem odpowiedź w Samsungu co do uchwytu. Ten, który mam nie będzie pasował :)

Natomiast do posiadacza/posiadaczy drugie pytanie.

Wiem, że ma dwa tunery SAT, że można nagrywać jeden program i oglądać drugi.
Co w sytuacji, gdy oba kanały są kodowane, a moduł CI+ jest jednostrumieniowy (nc+).

Czy gdy włączę do nagrania film na Canal+, a później przełączę na TVN, to ten nagrywany film później odtworzę?
 

Pytka

New member
mam f8000 juz w domu ;) tylko nie mogę połączyć się z routerem :( ktoś pomoże ? widzi sieć łączy się ale nie ma internetu , coś w tv trzeba ustawiać ? kurde nie bardzo się znam na takich rzeczach , teoretycznie powinno się połączyć z automatu chyba nie ?
 

SDman

Banned
mam f8000 juz w domu ;) tylko nie mogę połączyć się z routerem :( ktoś pomoże ? widzi sieć łączy się ale nie ma internetu , coś w tv trzeba ustawiać ? kurde nie bardzo się znam na takich rzeczach , teoretycznie powinno się połączyć z automatu chyba nie ?

Witam,
spróbuj wpisać w TV na stałe adresy -zobacz je w rutku jako admin DNS również.

przykład:

Protokół TCP
192-1-1-2
255-255-255-0
Brama
192-1-1-1
Adres serwerów DNS
194.204.159.1
194.204.152.34

Pozdr.
 

Pytka

New member
obecnie mam soft 1002 a pokazuje że jest nowa 1113 tylko nie mogę zaktualizować bo nie mam neta ;) kurde próbuje ręcznie coś wpisać i dupa
 

Pytka

New member
zaktualizowałem soft na najnowszy i dalej mam problem z netem samsung raz widzi router ale jest brak internetu próbowałem wpisać ręcznie ip i dns ale nic z tego już nie wiem jak to ugryść ;) może w ustawieniach routera mam coś że blokuje net ?
 

SDman

Banned
zaktualizowałem soft na najnowszy i dalej mam problem z netem samsung raz widzi router ale jest brak internetu próbowałem wpisać ręcznie ip i dns ale nic z tego już nie wiem jak to ugryść ;) może w ustawieniach routera mam coś że blokuje net ?
Witam,
bramka tez wpisana, sprawdź 2x.
Proponuje również po LAN jak masz możliwość.

Pozdr.
 

chelsea1984

New member
Kalibracja Samsung UE46F8000

Proszę o pomoc osób, które znają się na kalibracji TV tj. zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniżej zadane pytanie:

Czy powinienem zmienić poniżej podane parametry oraz ewentualnie jak je zmienić, żeby uzyskać jak najlepszy obraz w tym modelu TV?

Obraz:
Tryb obrazu: Film
Podświetlenie: 7
Kontrast: 95
Jasność: 45
Ostrość: 0
Kolor: 50
Odcień (Z/C): Z50/C50

Rozmiar obrazu:
Rozmiar obrazu: Dopas. do ekranu
Pozycja: [bez zmian]
3D: [bez zmian]
PIP: Wyłączone

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dyn.: Wyłączone
Tonacja czerni: Wyłączone
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Balans bieli: [patrz poniżej]
Balans bieli - 10p: Włączone
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane: Wyłączone
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone

Przestrzeń kolorów:
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Czerwony: Czerwony 46, Zielony 0, Niebieski 1
Zielony: Czerwony 4, Zielony 56, Niebieski 2
Niebieski: Czerwony 3, Zielony 0, Niebieski 50
Żółty: Czerwony 50, Zielony 50, Niebieski 2
Cyjan: Czerwony 6, Zielony 52, Niebieski 52
Purpurowy: Czerwony 48, Zielony 0, Niebieski 50

Balans bieli:
Przes. C: 25
Przes. Z: 26
Przes. N: 25
Wzm. C: 22
Wzm. Z: 25
Wzm. N: 26

Balan bieli - 10p:
Interwał 1: Czerwony -1, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 2: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 3: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 4: Czerwony +3, Zielony 0, Niebieski 0
Interwał 5: Czerwony +1, Zielony -1, Niebieski 0
Interwał 6: Czerwony 0, Zielony -2, Niebieski -1
Interwał 7: Czerwony 0, Zielony -2, Niebieski 0
Interwał 8: Czerwony -1, Zielony -2, Niebieski -1
Interwał 9: Czerwony 0, Zielony -1, Niebieski 0
Interwał 10: Czerwony 0, Zielony 0, Niebieski 0

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 1
Czysty obraz cyfrowy: Wyłączone
Red. zakłóceń MPEG: Wyłączone
oziom czerni HDMI: Nisk.
Tryb filmu: Auto 1
Motion Plus: Użytkownika
Czerń kinowa: Nisk.

Motion Plus:
Motion Plus: Użytkownika
Redukcja rozmycia: 10
Redukcja drgań: 5
Wyraźny ruch (LED): Włączone

System:
Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Wyłączone
Czujnik Eco: Wyłączone

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie podpowiedzi!
 

Macca Radza

New member
Jeśli masz możliwość to daj router bliżej tv! Według mnie ten model ma słaby moduł wifi.... mam router 3 metry od tv (brak jakichkolwiek przeszkód) a i tak nie mam pełnego zasięgu...ogólnie jesteś zadowolony z Tv? obrazu?
 

Pytka

New member
tak jestem zadowolony obraz rewelka ale konfiguracja porządna musi być ;) dokupiłem już większą antene do routera i nic wogóle nie widzi sieci nie wiem już jak to ogarnąć , ale wiem że jest tam zasięg wifi bo sprawdzałem wifi analizerem w telefonie tylko tv nie widzi sieci nie wiem czemu
 

SDman

Banned
tak jestem zadowolony obraz rewelka ale konfiguracja porządna musi być ;) dokupiłem już większą antene do routera i nic wogóle nie widzi sieci nie wiem już jak to ogarnąć , ale wiem że jest tam zasięg wifi bo sprawdzałem wifi analizerem w telefonie tylko tv nie widzi sieci nie wiem czemu

No może się serwisem skończyć, BD-F6500 przez sciane z 4,5m i rutkiem
Siemensa radzi sobie doskonale po WiFi.

Pozdr.
 

Adexx

New member
Witam! Mam pytanko do forumowiczów.Na dniach zamierzam kupić F8000,tylko mam dylemat 40 czy 46 cali.Dokładnie chodzi mi o jakość obrazu kanałów dvb-t na F8000.Od sofy do TV mam 3m.Na chwilę obecną posiadam 40 cali D6750 i jakość tych kanałów jest średnia,można powiedzieć szału ni ma .Z tej odległości na 40 calach widać nieprawidłowości obrazu,więc zastanawia mnie jak to będzie przy większym ekranie ale F8000.Czy te 1000Hz Cmr i procek 4 rdzeniowy poprawią jakość obrazu na tego typu kanałach?
 

Macca Radza

New member
Dvbt tyłka nie urywa... i tv nic z tym nie zrobi!Procek nie ma wpływu na obraz...a co do wielkości jeśli masz kase to bierz 46 cali i się nie zastanawiaj...
 

Pytka

New member
internet śmiga ;) ale ogólnie słabo łapie zasięg musiałem zmienić położenie routera ale teraz widzi sieć i necik śmiga ;) jak narazie ;) teraz mam następny dylemat ;) nie mogę sparować telefonu z andkiem z tv you tube ale może w końcu załapie wpisuje ten kod do sparowania i łączy i łączy i nic ;) pytanko jeszcze co do ustawień obrazu ja ustawiłem według porady ze strony 13 troszkę pozmieniałem od siebie i wydaje mi się że jest ok ;) a wy jak macie poustawiane opcje? bo trochę nie kumam tego że ten tv ma pełno bajerów poprawiania obrazu a według tych ustawień ze strony 13 wszystkie są wyłączone hmm na off why?
 
Do góry