Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

VAMET

New member
Witam uprzejmie

TuBaHD napisał:
Wymienic musisz, ale kabel na HDMI-DVI.
D-Sub nie wyciagnie Full HD.
Poczytaj => http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4522

Właśnie się dowiedziałem i już wszystko wiem, nie jest potrzebne HDMI-DVI. Wystarczy D-Sub tylko 15 pinowy, ja mam 14 pinów. W momencie kiedy 9 pin jest usunięty z kabla D-Sub, to kupa... Ogranicza wtedy do 1600x1200.

W tym cała filozofia. Powiem więcej. Teraz po wymianie tryka 1920x1080 bez problemu.

Także 15 pinów pamiętajcie. Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem
 

_fresh_

New member
Trudna decyzja....

Witam Forumowiczów. Jak po moim nicku widac jestem totalnym świeżakiem na tym forum i w dziedzinie HDTV i płaskich telewizorów. Noszę się od pewnego czasu z zamiarem zakupienia sprzętu audio-video. Przeczytałem mnóstwo postów na tym i innych forach - szczególnie intensywnie ten wątek oraz wątek odnośnie plazmy Panasonic TH-42PV80 przerobiłem , ponieważ w moim budżecie na płaski telewizor te modele są bardzo zachwalane jako plazma i LCD. I tu pojawia się pytanie, który z nich wybrac aby byc zadowolonym??? Sygnal jakim dysponuję to tv kablowa, może wkrótce N, planuję zakup kina domowego - najprawdopodbniej Onkyo 605//405, więc filmy DVD. Nie zamierzam grac. Odległosc z jakiej będę oglądac to ok. 5 metrów, pokój nie jest bardzo nasłoneczniony, mam rolety w razie słońca. Zalezy mi na płynnym obrazie, soczystych kolorach, dobrej czerni i dobrym kontrascie. Proszę więc o radę z którego z tych dwóch TV będę bardziej zadowolony po zakupie, bo nie potrafie się zdecydowac. Czytałem, że plazma lepiej radzi sobie z sygnałem słabszej jakości (kablówka), ale ten Samsung ponoc tez nie jest taki zły w SD. Czy warto brac fullHD? Wiem, że to Onkyo, które pewnie zakupię ma skaler materiału do FullHD - wiec może warto. I co Wy na to? Czekam na sugestie... :roll:
 

Yog-Sothoth

New member
Jesli chodzi o sygnal z kablowki (Aster), moj 37"M87B radzi sobie dobrze, przy wlaczonym Movie Plus i cyfrowym usuwaniu szumow obraz jest ladny, jedynie lekko rozmyty z racji niskiej rozdzielczosci przesylanego sygnalu.
Do DVD telewizor nadaje sie jak najbardziej, obraz bardzo ladny, czysty, kolory nasycone, az sie chce ogladac od nowa swoja kolekcje filmow :)

A ja mam znowu takie pytanie do wlascicieli tej serii, mianowicie moj ma delikatny przechyl gory (pare stp) w strone ogladajacego, czy wy tez tak macie?
 

pawel159

New member
Witam

Chciałbym spytać forumowiczów jak wyglada u was kwestia spalonych pikseli.

Dziś chciałem kupić LE40M86. Podłaczyłem do niego laptopa z planszami biała, czarna i RGB w full hd... Okazało się, że ma różowego px na środku... Potem na warsztat poszedł LE40M87, ale ten miał 2 różowe px po bokach w 1/3 szerokosci z obu stron.

Możliwe jest kupienie bez defektów czy musze sie z tym pogodzić? Zaznaczam, ze te oba modele były MADE IN SLOVAKIA.
 

Arti1

New member
Ja u siebie mam 2 świecące na biało piksele albo subpiksele (jeszcze tego nie sprawdziłem), ale z twgo co czytam na forum nie jest to rzadka przypadłość ekranów LCD i raczej niewiele ma to wspólnego z marką telewizora. A mój 37" Made in Hungary. Pozdro.
 

pawel159

New member
Oglądałem jescze 4 następne LE40M86BD (w ten sam sposób co wcześniej - kolorowe plansze full hd) i dopiero 4ty był bez żadnych subpikseli. Teraz stoi u mnie w domu :D. Wszystkie poprzednie miały 1 lub 2 subpiksele.

Czyli wg moich doświadczeń 1/6 tych samsungów jest 100% sprawna :>
 

martins

New member
Czy komus udalo sie wyeliminowac obwodki wokol poruszajcych sie postaci ?

Mam ten tv ale caly czas i podczas wlaczonej funkcji movie plus widoczne sa obowodki z pikseli mimo ze przedwczoraj mialem zainstalowany najnowyszy w polsce firmware w wersji 2012, jednak w opcjach DTV ciagle mam software 1009. I tak sie zastanwiam czy mam sie starac jeszcze o nowa plyte czy soft czy te tv nawet z nowszej produkcji tak maja i nic sie nie da z tym zrobic ?
 

qsy

New member
Slygado napisał:
Mam pytanie:
Czy szyba jest we wszystkich modelach nowej serii M86/87:eek:
Czy tylko w modelach powyżej 40" :?: bo o tych mówi _TEo_
Jestem (chwilowo byłem) zdecydowany na zakup le32m86bd i czekam na dostawę (02/05), ale w tej sytuacji to chyba zrezygnuję i zaoszczędzę trochę kasy, kupując le32r88bd :confused:

Ma ktos info na temat tej szyby w mniejszych modelach :idea:

witam
kupilem 40m87 chodzi na ntv powiem szczerze porazka tylko programy hd ok reszta to koszmar albo nie moge ustawic nie wiem ale kombinowalem na wiele sposobow ja osobiscie odradzam jesli chodzi o ogladanie programow sd a ogladac cos zwiazanego ze sportem to juz sie nie da wiec nie wiem czym inni sie zachwycaja moze nie chca sie przyznac do porazki i wprowadzaja innych w blad pozdrawiam
 

qsy

New member
Yog-Sothoth napisał:
Jesli chodzi o sygnal z kablowki (Aster), moj 37"M87B radzi sobie dobrze, przy wlaczonym Movie Plus i cyfrowym usuwaniu szumow obraz jest ladny, jedynie lekko rozmyty z racji niskiej rozdzielczosci przesylanego sygnalu.
Do DVD telewizor nadaje sie jak najbardziej, obraz bardzo ladny, czysty, kolory nasycone, az sie chce ogladac od nowa swoja kolekcje filmow :)

ten sam problem bylserwis stwierdzil ze one takmaja i piłka .................​
A ja mam znowu takie pytanie do wlascicieli tej serii, mianowicie moj ma delikatny przechyl gory (pare stp) w strone ogladajacego, czy wy tez tak mawitam
kupilem 40m87 chodzi na ntv powiem szczerze porazka tylko programy hd ok reszta to koszmar albo nie moge ustawic nie wiem ale kombinowalem na wiele sposobow ja osobiscie odradzam jesli chodzi o ogladanie programow sd a ogladac cos zwiazanego ze sportem to juz sie nie da wiec nie wiem czym inni sie zachwycaja moze nie chca sie przyznac do porazki i wprowadzaja innych w blad pozdrawiamcie?
...........................
 

martins

New member
Czy tu nikt nie moze sie wypowiedziec na temat jego wad ?

Wszyscy nieszczerze sie podniecaja kolorami i czernia a obraz w ruchu to porazka w tym tv obraz przeskakuje i migocze w ruchu a przy wlaczonym movie plus wyskakuja jakies oblesne obwodki i co na to powiedza wszyscy entuzjasci tego lipnego modelu ?
 

_TEo_

New member
czesc chlopaki mam juz le40m87bdx juz od lipca tamtego roku ... i mam takie pytanie do was bo nie wiem czy cos sie dzieje ze sprzetem czy tak juz jest ...
na poczatku jak go tylko kupilem to wlanczanie i wylanczanie z pilota .... jak przycislem przycisk to reakcja byla natychmiast ... a teraz jak przycisne to tak z 1 sekunde puzniej zareaguje ... i nie wiem wszystko z pilota funkcje itd chodzi super ale nei wiem czemu tak sie dzieje prosze o pomoc ... bo jeszcze w razie czego mam do lipca gwarancje ...


WITAM I POWIEM TAK ILE LUDZI TYLE OPINI ... JEDNEMU TO NIE PASUJE DRUGIEMU TAMTO ... JA JESTEM Z OBRAZU BARDZO ZADOWOLONY... POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
ja pierdziele co wlacze jakis temat to ty piszesz o tych cholernym wylaczniku czy wszedzie juz umiesciles tego posta?? walnij go jeszcze na wp.pl na glownej stronie.
 

_TEo_

New member
Leszczu napisał:
ja pierdziele co wlacze jakis temat to ty piszesz o tych cholernym wylaczniku czy wszedzie juz umiesciles tego posta?? walnij go jeszcze na wp.pl na glownej stronie.
Leszczu napisalem tutaj ... ale nikt widze ze tutaj nie zaglada wiec dalem na glowny ... a tak wogule to moze wyluzuj co ? ... bo to nie bylo mile !
 

_TEo_

New member
apodaca napisał:
Za ok miesiąc zamierzam zakupić samsung eri M87BD. Czy lepiej poczekać na nową serię, a jeśli tak yo kiedy się ukaże.

wiesz jezeli chcesz czekac to nie ma problemu, ale ja ze swojego doswiadczenia tez czekalem .... i nie moglem sie tak naprawde doczekac...
czlowiek zawsze dazy za technika ... nowa seria cos nowego ... tylko nie wiem kiedy w pl wejdzie na rynek ... pozdrawiam
 

jaro76

New member
komentarz po roku

watsup napisał:
Witam

Ja właśnie dziś oglądałem i porównywałem u wariatów w/w modele i ...!!!...zakochałem się w LCD Samsung LE 40 M 86B :D:D:D
To co pokazał ten sprzęt zaskoczyło nawet pracowników zakochanych w rzekomo najlepszych Sharpach...szczęki im spadały po kolei i każdemu człowiekowi spogłądającemu na nasze testy.
Patrzyliśmy na różnice przy różnych ustawieniach obrazu (dynamiczny, film itp.)
Obraz BAJKA ! To co potrafi to cudo zwaliło mnie z nóg, długo już szukałem czegoś o podobnych możliwościach i poza Sharpem niewiele się mi podobało ale stylistyka (Obudowa) Sharpa mi nie odpowiada (jakaś fala na dolnej listwie ?)
Dodam tylko, że porównywaliśmy ustawienia na Full HD z BlueRay płytka z bajką Sezon na Misia. Sprzedawca podsumował to tak, że "no teraz to już się poważnie zastanawiam czy to nie lepsze niz 46 XD1 SHARP :p" bo jak zapewne wiecie ten sam model SHARP ale 42 cale ma znacznie gorszy kontrast więc porównywaliśmy do 46-ki. Obok stały mniejsze 37 i inne ale tylko od 40 w zwyż Samsung zapodał tę powłokę o której mowiliście wcześniej.
Wiem coś więcej na temat tej powłoki:
1). Ta specjalna powłoka ma taką budowę aby wiązka światła padająca na nią nie rozpraszałą się na większej powierzchni !!!(tak jak to się dzieje z normalnymi matrycami LCD !).
2). Odbicie boczne światła następuje tylko w punkcie odbicia fali świetlnej przez co nie ma efektu rozmycia światła !
3.) Wiązka światła jest pochłaniana w danym punkcie styku tak aby zniwelować refleksy świetlne !!!
Ja już WIEM co kupie a wy się nie zastanawiajcie LCD 40 M 86/87 rządzi w tym momencie na świecie ! :p . W necie można go dostać za 6700...poczekam chwilke , może stanieją i jak dobrze pojdzie za mieisąc go kupię (jak Bóg da...kaske)



boze te 3 punkty to jakis koszmarny belkot rodem wprost od sprzedawcy, czlowieku ludzie po 8 klasach wiedza co to jest fala swietlna, i inne optyczne pierdoly (lecz jesli zapomniales to przypominam ze to normalne ze fala swietlna sie odbija w punkcie odbicia a punkt pierwszy przeczy trzeciemu). fajno ze pomagasz ale litosci nie belkotem paranaukowym z naciskiem na "para". to tytulem wstepu, witam wszystkich forumowiczow jestem nowy i zamierzam kupic tv moze tego sama
 

hooc

New member
seria M87

jaro76 napisał:
zamierzam kupic tv moze tego sama
Cześć :)
Oczywiście masz rację odnośnie odbić na matrycy, totalny bełkot pseudo naukowy.
Mam LE37M87BD od 2 miesięcy. Podłaczona cyfra+ po HDMI, antena analog, w gniazdo CI transkoder mpeg4/mpeg2, po scarcie dvd i mogę spokojnie polecić odbiorniki z tej serii.
Chyba te odbiorniki mają najlepszy stosunek cena/jakość.
 

toxarth

New member
pilot do tv

czy udało sie może komuś zaprogramować pilota od TV tak zeby mozna bylo obslugiwac nim dekoder cyfry + PHILIPSA, jesli tak to prosze napiszcie jaki kod trzeba wklepac zeby to dzialalo.
 
Do góry