Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

smad

New member
problem z dźwiękiem

Witam, mój problem wygląda nastepująco. Po podłaczeniu do lcd 40M87BD odtwarzacza Ferguson 880HX kablem hdmi, brak dźwięku gdy podłącze przez RGB wszystko jest ok, może coś wymyślicie bo mi już nic nieprzychodzi do głowy. Przetesowane wszystkie ustawienia i nic to niedaje czyżby zły kabel??
 

janusz

New member
Bez reklam
smad napisał:
Witam, mój problem wygląda nastepująco. Po podłaczeniu do lcd 40M87BD odtwarzacza Ferguson 880HX kablem hdmi, brak dźwięku gdy podłącze przez RGB wszystko jest ok, może coś wymyślicie bo mi już nic nieprzychodzi do głowy. Przetesowane wszystkie ustawienia i nic to niedaje czyżby zły kabel??
Nie wiem czy Ci pomogę, ale wczoraj podłączyłem DVD Pioneera do LCD jednak nie HDMI ale komponentem. Nie było ani obrazu ani dźwięku. Dopiero po podłączeniu EURO w DVD musiałem wyłączyć RGB, żeby aktywować sygnał na komponent (wcześnij w menu ta funkcja była nieaktywna). Musisz sprawdzić różne ustawienia w DVD ioraz w LCD. Niestety w dzisiejszych sprzętach trzeba się nabawić. Czasem wydaje się, że sprzęt zły, a to po prostu obsługa nie fachowa. Jeszcze jedno, w instrukcji LCD Samsunga jest zapis, że urządzenie zwnętrzne obsługujące niższe wersje trybu HDMI mogą nie umożliwić przekazywania prawidłowego sygnału dxwiękowego do telewizora standardu HDMI 1.3 Trzeba wtedy podłączyć audio "R-AUDIO-L" z tyłu telewizora.
 

wojti12

New member
mam pytanie do uzytkownikow M87

mam 2 problemy

1) jest cos takiego jak TRYB OBRAZU - sa 3 - dynamiczny, standardowy i film

mi pasuje standardowy, jak na niego przelacza to jest ok. jak tylko wylacze TV i wlacze ponownie to automatycznie przelacza sie na dynamiczny (ten mi nie pasuje, za bardzo kuje w oczy)

czy jest opcja by na stale ustawic tryb standardowy?

2) na NBoxa podlaczonego z M87 przez HDMI - wszystko dziala bez zarzutu - jest dzwiek i obraz :)

tylko zeby po wlaczeniu TV uzyskac obraz Nki to musze 3 razy naciskac "source" czyli zrodlo. musze przejsc przez zlacze 1, potem zlacze 2 i potem dopiero mam input HDMI - troche casu to zajmuje bo TV przelacza dosc wolno.

czy jest jakas konfiguracja by ustawic np: na jakims kanale input HDMI z marszu lub cos innego?


pozd
 

Murlock

New member
Siem, to mój pierwszy post( itd. itd.), potrzebuje lcdeka 37" do mojego skromnego mieszkanka i zawiesiłem oko na tym modelu (37" M87BD), przeznaczony ma byc do obsługi wiekszosci rzeczy, jakie mozna podpiac do tv (chociaz pro znawcy wymysla jeszcze pare innych :)) czyli kablówka, ps2/ps3, dvd, vcr, i PC. Testerzy rozpisują się przy kazdym modelu a to raz ze jest fajnie a raz ze ten tv jest blee. Człowieka moze to mocno zdezorientowac. Przesiadam sie z crt 21" wiec wiekszosci minusow pewnie i tak nie zauważe. Chciałbym wiedziec jak ten tv wypada przy podlaczeniu kompa (net, granie, ms office itd.). Czy obraz jest ostry jak na monitorze czy moze rozmyty jak sygnal Sd :p Dziex za help.
 

milkos

New member
Na początek witam wszystkich.

W zeszłym tygodniu kupiłem wreszcie 40M87BD. Prawie przez cały długi weekend testowałem go. Jeżeli chodzi o obraz, wszystko jest w miarę OK, co prawda świeci trochę matryca w górnych rogach i z leksza po środku ale przy odpowiednim ustawieniu da sie to zminimalizować. Udało mi się także uzyskać 1080 via d-sub. Obraz z komputera wygląda bardzo dobrze.
Wyszła jednak jedna sprawa (już w pierwszy dzień) - dotyczy ona ostawień podświetlenia. Mamy 10 poziomów mocy świecenia lampy, na pozycji 10 (maksymalne podświetlenie) jest wszystko w porządku, jednak na każdym innym ustawieniu telewizorek buczy. Nie jest to co prawda bardzo głośny dźwięk ale słyszalny nawet przy lekko głośnym otoczeniu a w ciszy nawet z kilku metrów. Gdyby tak buczał w standby - cieżko by było zasnąć... Na każdej z pozycji (0 - 9) częstotliwość dźwięku jest trochę inna jak również zmienia się minimalnie poziom głośności tego buczenia. Podobny dźwięk wydają niektóre świetlówki. Z tego co się dowiedziałem buczy inwerter zasilający lampy podświetlające. Jest nawet norma przewidująca maksymalne natężenie tego "chałasu" równe 30 dB z ogległości 1m.
Dlatego mam pytanie do Was, czy u Was występuje podobny efekt ? Nie chce zanosić tv do serwisu (a niestety nie mogę go już wymienić w sklepie)
. Odwiedziełm parę MediaMarktów i Saturnów i zdaje mi się, że nie słyszałem owego bucznia.

Dzięki i pozdrawiam
milkos
 

qmacorz

New member
uruchamianie telewizora

Witam wszystkich.

Proszę o wyrozumiałość dla nowego forumowicza zwłaszcza jeśli temat był już poruszony (w tym wątku nie znalazłem odpowiedzi). Posiadam Samsunga LE37M87BD i zastanawia mnie jedna kwestia. Mianowice właczanie telewizora trwa dobre 15 sekund. Czy to normalne zachowanie? Nie miałem wcześniej LCD TV więc nieco mnie to dziwi.

Pozdrawiam /Maciek
 

apodaca

New member
Mam problem mianowicie gdy ustawie sobie obraz na taki jaki mi odpowiada to po ponownym włączeniu opcje się resetują. Czemu nie zapamiętuje ustawień i w dodatku u góry ekranu miga jakiś napis z jakims zmieniającym się czasem. Nie wiem o co chodzi ale zaczyna mnie to denerwować, więc proszę o pomoc.
 

DarB

New member
Pytania nt. Ustawień, Złącza CI i i dekodera C+

Witam Forumowiczów,
Mam kilka pytań i może ktos mi podpowie, ale zacznę od początku:
Byłem szczęśliwym użytkownikiem LE32M51B (HD Ready) z HD dekoderem C+ (po HDMI) i kablówką Multimedia. Postanowiłem kupic coś wiekszego i bez wahania wybrałem Samsunga LE46M87BDX. Skoro z tego "gorszego" modelu byłem zadowolony to teraz miało być tylko lepiej. Postawiłem, podłączyłem i... wielkie rozczarowanie. Obraz był beznadziejny, makrobloki, smużenie itp. Próbowałem sobie poustawiać ale nic to nie dało. W końcu zajrzałem na forum i znalazłem stronkę ze sprawdzonymi ustawieniami na hdtvtest.co.uk
- jest prawie ideał, tzn. nie ma smużenia, makrobloków tylko ostrość nie jest tak powalająca jakbym chciał... Może jakaś inna stronka z ustawieniami?
Teraz pytania:
1. Dekoder C+ Philipsa DSR6201 ma dwie opcje sygnału 720p i 1080i. Na 720 jest ok., ale TV pokazuje "tylko" 1280x720p50 jak przełącze na 1080i obraz już nie jest taki ładny: pojawiają się pionowe, czarne paski (najczęsciej na twarzach). Poza tym obraz nie jest taki płynny.
Czy ktoś wie jak to zlikwidować? Zmienić ustawienia?
2. TV ma złącze CI. Zauważyłem, że C+ i Polsat Cyfrowy maja w ofercie moduły CAM, które można podłaczyć do CI. Czy istnieje jakaś możliwość żeby podłączyć taki CAM do TV i nie korzystać już z zewn. dekodera?
Jeżeli nie to może doradzicie jakiś dekoder HD, który świetnie współgra z tym TV bo wydaje mi się, że dekoder Philipsa jest jakiś "słaby"
Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
Pozdrawiam
P.s. podaje jeszcze soft z menu serwisowego: 2012.0, 1004, 1011 i jakaś data OCT 30 2007; ver. TV AA06
Które dokładnie cyfry/litery z s/n mówią o dacie produkcji?
 

yaz

New member
Witam forumowiczów,

kupiłem LE40M87BDX, który został zdjęty z wystawy. Otrzymałem do niego pilota (BN59-00602A) wyciągniętego ze sterty pilotów. Pilot ten trochę różni się od tego z instrukcji. Fakt, że pilot może się różnić w zależności od kraju na jaki trafia TV.
Podczas testów telewizora okazało się, że nie działa opcja still i to dało mi trochę do myślenia czy pilot jest do tego telewizora.

Pilot jaki jest w instrukcji to BN59-00603A, który jest podawany jako oryginał do tego modelu TV na stronach internetowych.

Pytanie do posiadaczy tego modelu - jaki numer pilota posiadacie?
 
Ostatnia edycja:

DarB

New member
DarB napisał:
1. Dekoder C+ Philipsa DSR6201 ma dwie opcje sygnału 720p i 1080i. Na 720 jest ok., ale TV pokazuje "tylko" 1280x720p50 jak przełącze na 1080i obraz już nie jest taki ładny: pojawiają się pionowe, czarne paski (najczęsciej na twarzach). Poza tym obraz nie jest taki płynny.
Czy ktoś wie jak to zlikwidować? Zmienić ustawienia?
2. TV ma złącze CI. Zauważyłem, że C+ i Polsat Cyfrowy maja w ofercie moduły CAM, które można podłaczyć do CI. Czy istnieje jakaś możliwość żeby podłączyć taki CAM do TV i nie korzystać już z zewn. dekodera?
Jeżeli nie to może doradzicie jakiś dekoder HD, który świetnie współgra z tym TV bo wydaje mi się, że dekoder Philipsa jest jakiś "słaby"
Widzę, że nikt nie kwapi się z podpowiedzią :(

Czy mógłby ktoś chociaż napisać jakie znaczenie w jakości obrazu ma sam dekoder??

Odnośnie gniazda CI to chyba nie mam mocnych? ;-)
 

bucky

New member
ja mam pytanie właśnie odnośnie tego modelu LE40M87 a mianowicie czy mógłby ktoś pomóc odpowiednio opisać jak ustawić telewizorek pod oglądanie telewizji kablowej, dvd oraz ps3, szukam jakiś optymalnych ustawień w celu poprawienia jakości obrazu oraz wyeliminowania smużenia,


z góry dzięki za pomoc praz pozdrawiam
 

nariko19

New member
witam chciałem sie poradzic co wziąść do ps3, 40m87 czy moze 37 551, dwa telewizorki są w tej samej cenie, o 37 551 sie nie martwie bo to nowy model i przynajmniej nie stał gdzieś rok w euro czy mm. gorzej jest z 40m87 moge go kupic tylko z internetu 2995zł stoi, i własnie boje sie ze wlepią mi jakiegos zajechanego (grał non stop w sklepie), co wybrac doraćcie, a moze ktos z forumowiczóe kupił ten model w podobnie niskiej cenie i jest zadowolony ze stanu swojego tv 40m87. pozdrawiam :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Słuchaj jeśli stać cie na A551 to bierz ten nowszy ma fajniej rozbudowane opcje.
Co do M87 to jest ich sporo przynajmniej 40" w Makro było sporo sztuk w promocji orginalnie zapakowanych za 3499zł. Sporo ale pewne że nieodpakowane ale ja bym wolał A551 niema tej cholernej szklanej matrycy jak bym chciał szklaną to bym wzioł plazme Panasa a nie LCD.
 
Ostatnia edycja:

nariko19

New member
już byłem na 99 % pewny ze wezme 37A551, a tu nagle ujzałem 40A559(to samo co 40A551 tylko ma 2x lepszy kontrast no i tuner dvb-t) za 3295 zł, dopłacam 300 setki i mam czterdzieści cali, full hd oczywiście:grin:
 
Ostatnia edycja:

hooc

New member
Ci

DarB napisał:
Widzę, że nikt nie kwapi się z podpowiedzią :(

Czy mógłby ktoś chociaż napisać jakie znaczenie w jakości obrazu ma sam dekoder??

Odnośnie gniazda CI to chyba nie mam mocnych? ;-)
Cześć.
Oczywiście, że są dekodery pod CI. Po załączeniu nie potrzeba zewnętrznych pudełek. Poszukaj Holuxa.
Dla jakości obrazu największe znaczenie ma sposób podania sygnału...najlepiej przez HDMI.

Przyjemnego eksperymentowania
 

DarB

New member
Hooc - dzięki wielkie za podpowiedź :eek:k:

Rucia1:
Na kanałach sportowych jest powyżej moich oczekiwań :) Oglądam właśnie piłkę nożną na Eurosport HD i wygląda to bardzo dobrze. Wcześniej widziałem też bodajże French Open i byłem pod jeszcze większym wrażeniem.
Smużenia w tym TV pojawiają się (niestety), ale głównie na C+FilmHD i to tylko w niektórych filmach. Nie wiem czy nie jest częściowo spowodowane dużą kompresją sygnału (prośba do forumowiczów o poprawienie mnie jeśli się mylę). Pojawia się to u mnie najczęściej jak osoby w ciemnym pomieszczeniu przemieszczają się (niekoniecznie szybko) np. na tle jasnego okna (przy czym osoba jest w cieniu).
Do kanałów sportowych nie mam żadnych zastrzeżeń.
Mam nadzieję, że to pomoże.
 

DarB

New member
hooc napisał:
Cześć.
Oczywiście, że są dekodery pod CI. Po załączeniu nie potrzeba zewnętrznych pudełek. Poszukaj Holuxa.
Dla jakości obrazu największe znaczenie ma sposób podania sygnału...najlepiej przez HDMI.

Przyjemnego eksperymentowania
Podziękowałem za podpowiedź i zacząłem przeszukiwać neta - niestety znalazłem tylko Holuxa w temacie GPS, ale ani słowa o dekoderach.
Prośba jeszcze jedna czy mógłbyś zarzucić jakiegoś linka. Z góry dzięki

Przy pomocy takiego dekoderka zwalniamy jedno HDMI:)
 
Do góry