Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

Slygado

New member
Różnica pomiędzy:

Zastanawiam się na wyborem LCD i ogólnie zaciekwiło mnie ta mała różnica co w temacie.

Wie ktoś czym się różnią te dwa modele :?:

Ogólnie sklep w którym chcę je kupić czeka na dostawę i nie ma za dużo szczegółów podanych:
Samsung 32" LCD-TV LE32M86B


http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=333293

Samsung 32" LCD-TV LE32M87B


http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=333294

333293.jpg


Wie ktoś coś o tych modelach :?:
 

_TEo_

New member
czesc chlipaki mam ochote kupic ten model 40" Samsung LE40M87BDX LCD TV HD Ready Freeview 1080P


czy moze juz go ktos testowal ??
jak sie sprawuje?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
_TEo_ napisał:
czesc chlipaki mam ochote kupic ten model 40" Samsung LE40M87BDX LCD TV HD Ready Freeview 1080P


czy moze juz go ktos testowal ??
jak sie sprawuje?
w Polsce nie do kupienia więc pewnie nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi
co można powiedzieć

na plus
matryca - 1920x1080 /1080p/
Contrast ratio - 15000:1 /choć róznie z tym bywa/
Brightness - 550
3xHDMI - :p

na minus
NTSC playback - nie /dziwne?/
PC resolution - WXGA 1280X768 / mogło by być trochę lepiej/
czas reakcji 8ms / mogłoby być 6/

ogólnie nie jest żle
tylko przydało by się sprawdzić jak gra w rzeczywistości - a z tym u nas trudno

pozd
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście że dostaniesz prawie w podobnej cenie 42 XD1 Sharpa .
Model który został wybrany przez użytkowników tego forum jako najlepszy w klasie
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/lcd2.html
Zdecydowanie lepsze ma parametry .
Ale jeśli więcej sygnału masz SD - to jeszcze lepszy będzie telewizor z matrycą 4 ms.
Decyzja należy do Ciebie .
 

Romanoff

New member
W stosunku do Sharpa napewno bogatsze wyposażenie w wejścia: 3xHDMI,PC,Component. No i wyższy kontrast-na papierze:)). Ciekawe jak funkcjonuje opcja Movie Plus,poprawiająca płynność obrazu, bo w Sharpach z Tru D nie jest ona zbyt rewelacyjna(chociaż i tak lepsza niż w modelach bez Tru D).
Wszystko i tak wyjdzie w praniu,teraz można tylko teoretyzować.Oby miał lepsze kąty niż Sharp.
Pozdrawiam
 

_TEo_

New member
czesc
patrzylem na sharpa moglbym go kupic za jakies 950F, ale szczerze wole samsunga tylko taka nie pewnosc:( czy ten LCD jest warty tych pieniedzy ... i tutaj pytanie do was ??

a moze cos z serii N ... hm ale ta nie ma 1080P ...

z drugiej strony czy 2,5m odleglosci 40 bedzie nie za duza ... kadzy szczerze pisze inaczej ...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Stoi cała rodzina SAMSUNG M87B w MM na Ostrobramskiej. 40 i 46"
To straszne ale dogonili w jednym plazmy !!!
Ta tych modelach jest SZYBA.
I strasznie dekoncentruje.
Czerń interesująca.
Tryb "no overscan tylko po HDMI 1.3
Porównywałem z stojącym obok Sharpem XD-1 52".
Nie widzę przewagi.
 

_TEo_

New member
bluray napisał:
Stoi cała rodzina SAMSUNG M87B w MM na Ostrobramskiej. 40 i 46"
To straszne ale dogonili w jednym plazmy !!!
Ta tych modelach jest SZYBA.

co mam rozumiec ze sa szyby?

I strasznie dekoncentruje.
Czerń interesująca.
Tryb "no overscan tylko po HDMI 1.3
Porównywałem z stojącym obok Sharpem XD-1 52".
Nie widzę przewagi.

Caly czas nie wiem na co sie zdecydowac??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie ogladałem , ale jesli jest szyba - to zapomnij.
Jesli tak - to kup plazmę .
To Sharp ze swoimi parametrami zagra lepiej - bo ma lepsze skalowanie.
Szyba właśnie daje wrażenie dodatkowej czerni. Ale LCD z szybą przy świetle - będzie koszmar . Wiem bo się wreszcie pozbyliśmy Grundiga.
pozdrawiam
 

Slygado

New member
Mam pytanie:
Czy szyba jest we wszystkich modelach nowej serii M86/87:eek:
Czy tylko w modelach powyżej 40" :?: bo o tych mówi _TEo_
Jestem (chwilowo byłem) zdecydowany na zakup le32m86bd i czekam na dostawę (02/05), ale w tej sytuacji to chyba zrezygnuję i zaoszczędzę trochę kasy, kupując le32r88bd :confused:

Ma ktos info na temat tej szyby w mniejszych modelach :idea:
 

_TEo_

New member
ja nie wiem sorki ale ci nie pomoge...

wiem tyle ze w sklepie obraz super ... jeszcze tylko bede musial sprawdzic w domu jak zakupie ... czy okolo 2,5m od LCD jest wystarczajaco na 40" ... pokoj mam tak okolo 5x5 hmm
 

SabaT74

New member
Slygado napisał:
Zastanawiam się na wyborem LCD i ogólnie zaciekwiło mnie ta mała różnica co w temacie.

Wie ktoś czym się różnią te dwa modele :?:
Witam...dzisiaj dzwonilem w tej sprawie do Samsung Polska i pan twierdzi (a chyba sie zna) ze roznica miedzy seria M86 i M87 jest czysto wizualna...z tego co zauwazylem to M86 ma na dole srebrny pasek a M87 czarny albo odwrotnie:p Troche to smieszne tworzyc oddzielne serie ktore sie roznia jedynie wygladem zamiast dac opcje wizualne tej samej serii ale to juz sprawa marketingu Samsunga:)

Natomiast jesli chodzi o roznice w modelach pod wzgledem rozmiarow to akurat sa...wersja 37'' ma kontrast 8000:1 a wieksze 15000:1...o mniejszych nie czytalem:)
Pzdrawiam
 

Slygado

New member
SabaT74 napisał:
Witam...dzisiaj dzwonilem w tej sprawie do Samsung Polska i pan twierdzi (a chyba sie zna) ze roznica miedzy seria M86 i M87 jest czysto wizualna...z tego co zauwazylem to M86 ma na dole srebrny pasek a M87 czarny albo odwrotnie:p
Akurat odwrotnie - też już dzwoniłem - jakiś czas temu:p

SabaT74 napisał:
Natomiast jesli chodzi o roznice w modelach pod wzgledem rozmiarow to akurat sa...wersja 37'' ma kontrast 8000:1 a wieksze 15000:1...o mniejszych nie czytalem:)
Pzdrawiam
Oprócz tego jest jeszcze jedna różnicamodele M86/m87 w wersji 32 cale są 100Hz, a modele wyższe nie :!:
Ponad to modele 32 calowe są HD Ready - 1366*768
a modele większe od 32 są FullHD - 1920*1080

Ja zamówiłem wersję 32 cale.
 

Paweł Dziuba

New member
Witam .
Czy ktoś z Was wie coś o jakimś LCD 32 lub37 cali ( tylko w rozdz. 1366na768 )
który ma kontrast co naj. 10000:1 - chodzi mi przede wszystkim
o Sharpa lub Sams.
Powtarzam : idzie mi tylko o LCD 1366na768 - z kilku względów ( cena ,
możliwa nieidealna wspułpraca tv fullHD z sygnałem HD , niektóre
LCD fullHD nie mają technologi 100Hz , itp. inne problemy/braki ) .
Pytam o to bo chcę mieć głębię obrazu , co wg. mnie zapewnia wysoki kontrast .
Mój Sharp32 bv9e o kontraście 5000:1 w tym względzie zawodzi .
 

Slygado

New member
Paweł Dziuba napisał:
Witam .
Czy ktoś z Was wie coś o jakimś LCD 32 lub37 cali ( tylko w rozdz. 1366na768 )
który ma kontrast co naj. 10000:1 - chodzi mi przede wszystkim
o Sharpa lub Sams.
Powtarzam : idzie mi tylko o LCD 1366na768 - z kilku względów ( cena ,
możliwa nieidealna wspułpraca tv fullHD z sygnałem HD , niektóre
LCD fullHD nie mają technologi 100Hz , itp. inne problemy/braki ) .
Pytam o to bo chcę mieć głębię obrazu , co wg. mnie zapewnia wysoki kontrast .
Mój Sharp32 bv9e o kontraście 5000:1 w tym względzie zawodzi .
|Jak się pewnie domyślasz te 10000:1 to tylko chłyt reklamowy i tak naprawdę jest o wiele mniej. Jak trochę poczytasz to dowiesz się, że są dwa rodzaje "kontrastu", ale o tym w archiwum:rolleyes:

Co do szukanego modelu to pooczytaj o LE32M87BD lub o jego bliźniaku LE32M86BD - różnica w budzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przyjechała cała armada telewizorów Samsunga.
Ale w tym wątku najważniejszy jest 40 M 86 - full HD.
Telewizor jest bardzo lekki , dobrze podwójnie zapakowany z obrotową podstawką. Jest jak było w serii R 71 - cały błyszczący , co powoduje sporo kłopotów z utrzymaniem w czystości modelu z uwagi na kurz.
Nowym sposobem jest też sposób przełaczników na sensorach oraz świetnym dostępem do gniazd.
Telewizor został podłaczony po komponencie do sygnały HD , euro zaczem do dvd oraz kablem antenowym - do anteny dachowej.
Porównywany był do LCD Loewe Modusa 37", JVC 37 G 80 , Toshiba 3030D. Najpierw zalety : znakomita niesamowita czerń , po raz pierwszy w lcd /oprócz niektórych modeli Loewe/ brak kątów . Jakosć wieczorna szokujaca. Pojawiły się kąty pionowe , ale przy tej wielkości są nieistotne.
Telewizor z sygnałem HD gra rewelacyjnie. Nie dorównuje jedynie Loewe , który mimo ze HD ready - dokłada mu w każdym polu.
Samsung chyba przez duzy kontrast - przerysowuje / przy tych samsych parametrach ekranu co inne lcd/ postaci. Widać to na twarzach osób , które są jakby doświetlane lampą halogenową. Kolory są świetne chociaż nie tak nasycone czystością kolorów jak konkurent Loewe. I nic wiecej nie można zarzucić.
Może jedynie to że ujęcia podstawowe są znacznie ciemniejsze i często nie widać szczegółów - trzeba używać pilota i rozjaśnić obraz .
Dziwne jest jedynie ,że w większości ujęć Loewe ma większą krystaliczność i wyrazistość obrazu niż full HD Samsunga.
Na Sd za to różnice są nie istotne .Po raz pierwszy Samsung radzi sobie znakomicie ze skalowaniem obrazu. Czystość , płynność - bardzo dobra.
Ale z czystym sumieniem można polecić znakomitą jakość tego LCD.
Zainteresowanych proszę i podanie maili na priv- prześlę zdjęcia porównawcze.
pozdrawiam
 

CiNOpl

New member
A jak jest z tą szybą? Czy odbija światło jak jest włączopny tv?
A jak wypada w porównaniu z Sharpem XD1 i Samsungiem F71B Przy sygnale SD ( i nnych też)
 
Ostatnia edycja:

Kumak

New member
Witam
Zastanawiam sie jak wyglada porównanie tego modelu Samsunga do serii "F40". Z tego co przeczytalem to widze ze nowa seria ma wiekszy kontrast 15000:1 vs 6000:1 (ale np. w trybie VGA nie wyswietla pelnych 1920 jak to jest w stanie zrobic "F"). Zastanawiam sie czy jakies inne paramety sa poprawione tzn. ogladajac - czy widac roznice a jesli tak - czy ona jest spora. Prosze o wasze uwagi/wrazenia w tym temacie.

Pozdrawiam
P.S. Dodam tylko ze sam jestem wlascicielem "F40"
 
Do góry