Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

Kumak

New member
Witam

Po pierwsze - dzięki kiki za porównanie z F71 (bolesna prawda :) ).
Po drogie - dzięki Slygado za linka na recenzje - doskonały opis - oraz testy. Dzieki zawartym tam informacjom bylem w stanie znacząco poprawic jakosc obrazu na moim LCD.
Po trzecie mam kolejne pytanie - czy w Polsce (a dokładniej w Warszawie) jest dostępny naziemny sygnał cyfrowy ( dvb ). A jeśli tak czy ktoś z was może cokolwiek na ten temat napisac - z punktu widzenia praktycznego (np. ktore kanały, jakośc, itd.).

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z całą pewnością mogę powiedzieć że szyba z powłąką antyrefleksyjna jest wystarczająca. I Samsung miał ten sam kąt o Loewe .To poprostu zasługa nowej matrycy Samsunga .
Ale Sharp 46 XD1 gra doskonale , o czym świadczą wszystkie nagrody na świecie , które do tej pory zdobył .
Również nagrody użytkowników.
 

kojak_ct

Member
kiki napisał:
witam
z całą pewnością mogę powiedzieć że szyba z powłąką antyrefleksyjna jest wystarczająca. I Samsung miał ten sam kąt o Loewe .To poprostu zasługa nowej matrycy Samsunga .
Ale Sharp 46 XD1 gra doskonale , o czym świadczą wszystkie nagrody na świecie , które do tej pory zdobył .
Również nagrody użytkowników.

Gra doskonale? Lepiej niż 40M86? Troszkę gorzej? Gdybyś miał obydwa do wyboru to na co byś się zdecydował? Nie chodzi o wielkość matrycy tylko o parametry TV w praktyce, nie na papierku ;). Jak wygląda sprawa czerni w całkowicie ciemnym pomieszczeniu przy całym czarnym ekranie? Bardzo widać świecenie matrycy? Tego nie mogę przeboleć w Toshibie.
Pozdro
 

loczekg

New member
szakul4 napisał:
Stary tak jak pisałem wcześniej Sharpem jak Ty byłem zainteresowany i to bardzo. Do niedawna według mnie najlepszy tv w tej klasie . Odkąd zobaczyłem nowego Samsunga zwariowałem. Proponuje koniecznie mu się przyjrzeć a zapomnisz o innych. Ja czekam tylko na dobrą prepozycie cenową. Póki co brakuje mi tysiąca;-(
Weź 46 wielkość obrazu uzależnia. Ja z odległości 3,5m oglądałem wcześniej 43 cale i stwierdziłem że następny będzie większy biorę więc 46;-)

Dziś byłem w Saturnie w Krakowie,stoją koło siebie 42XD1,40F71,M91 oraz M87, wreszcie można porównać co potrafią te LCD w bezpośredniej walce.
Powiem jedno ,szukam już rok LCD i wreszcie znalazłem.
Nowy M87 bije wszystkie inne pod względem czerni-byłem w małym szoku gdy przełaczały sie kanały ,na Samsungu była idealna czern na innych szarosc.
Gdy przełączyłem na tv sd wyglądało normalnie a nawet bardzo dobrze,
potwierdzili to stojący obok mnie gapie,wreszcie mozna normalnie oglądac zwykły sygnał tv.
Potem przełączyłem na Discovery,no i zakochałem się w tym modelu.
Wszystko byłoby ok.gdyby nie ta cena 8990
Zauważyłem też ze model ten posiada powłoke taką którą nie może pochwalic sie żaden inny LCD
W sobotę kupuje gdzie indziej -interesuje mnie cena 6500 postaram się
zrobić dokładne testy i zdjęcia.
 

jtd

New member
Bez reklam
Rzeczywiscie nowe samsungi graja bardzo dobrze, a jak okreslisz ta powloke ktora tam zobaczyles ? Bo dla mnie to nie jest szklo.
 

szakul4

New member
loczekg napisał:
Dziś byłem w Saturnie w Krakowie,stoją koło siebie 42XD1,40F71,M91 oraz M87, wreszcie można porównać co potrafią te LCD w bezpośredniej walce.
Powiem jedno ,szukam już rok LCD i wreszcie znalazłem.
Nowy M87 bije wszystkie inne pod względem czerni-byłem w małym szoku gdy przełaczały sie kanały ,na Samsungu była idealna czern na innych szarosc.
Gdy przełączyłem na tv sd wyglądało normalnie a nawet bardzo dobrze,
potwierdzili to stojący obok mnie gapie,wreszcie mozna normalnie oglądac zwykły sygnał tv.
Potem przełączyłem na Discovery,no i zakochałem się w tym modelu.
Wszystko byłoby ok.gdyby nie ta cena 8990
Zauważyłem też ze model ten posiada powłoke taką którą nie może pochwalic sie żaden inny LCD
W sobotę kupuje gdzie indziej -interesuje mnie cena 6500 postaram się
zrobić dokładne testy i zdjęcia.


Zgadzam się z Tobą ta czerń rozwala. To naprawdę telewizor którego szukałem (6 miesiecy). Kupuj i dawaj znać jak sprawuje się w domu.
Ludzie dajcie znać jak ktoś ma dobrą cenę na 46'. Płace gotówką;-)
 

loczekg

New member
jtd napisał:
Rzeczywiscie nowe samsungi graja bardzo dobrze, a jak okreslisz ta powloke ktora tam zobaczyles ? Bo dla mnie to nie jest szklo.

To nie jest szkło-ja jakaś cienka powłoka.
Po wyłączeniu LCD wszystko się wnim odbja tak jak w tv kineskop.
Mnie to nie przeszkadza ,ale dzięki temu dlatego tak zajeb.... chodzi i ma kont.15000-1
 

Slygado

New member
Miałem mieć dziś w domu LE32M87BD.
Pisze miałem bo zadzwonił do mnie koleś ze sklepu gdzie zamówiłem tv i powiedział, że Samsung wstrzymał dostawę. Najbliższy termin pierwszy tydzień czerwca :!:

Myślałem, żeby anulować zamówienie, ale jak czytam te komentarze to chyba poczekam te 3 tygodnie :!::hmm:
 

szakul4

New member
Slygado napisał:
Miałem mieć dziś w domu LE32M87BD.
Pisze miałem bo zadzwonił do mnie koleś ze sklepu gdzie zamówiłem tv i powiedział, że Samsung wstrzymał dostawę. Najbliższy termin pierwszy tydzień czerwca :!:

Myślałem, żeby anulować zamówienie, ale jak czytam te komentarze to chyba poczekam te 3 tygodnie :!::hmm:

Gdzie kupowałeś? To jakiś wałek. Czemu Samsung miał by wstrzymywać dostawy może mają nie uregulowane płatności i dlatego im wstrzymali, ale dlaczego Ty masz przez to cierpieć. Przez takie opcje boje się kupić w necie.
 

Slygado

New member
szakul4 napisał:
Gdzie kupowałeś? To jakiś wałek. Czemu Samsung miał by wstrzymywać dostawy może mają nie uregulowane płatności i dlatego im wstrzymali, ale dlaczego Ty masz przez to cierpieć. Przez takie opcje boje się kupić w necie.
Jestem w Irlandii.
W sklepie pracuje Polak który do mnie dzwonił.

Nie wiem co robić:niewiem:

Inna opcja to zakup 37R88BD, za tą kasę, ale wolałbym M87:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym wybierał model M 86/87 - bo R 88 to zupełnie inna klasa.
Z tym 32 m87 - to też mogę Ci powiedzieć że kiedyś będą.
W czerwcu też możesz otrzymać info ,że poczekasz jeszcze kilka tygodni.
Niektóre sklepy właśnie stosują taka politykę.
Jeśli tylko ten model - to musisz uzbroić się w cierpliwość.
 

Slygado

New member
ech idzie się wkur.....ć
ale po przemyśleniu sprawy podjąłem decyzję, że poczekam.
Jeszcze jutro pojadę do tego sklepu dowiem się na 100% co i jak.

Kiki - uzbrajam się;)
 

loczekg

New member
I wreszcie kupiłem-po roku obserwowania różnych lcd.
Jest to model 40M86B i powiem że jestem więcej niż zadowolony.
Wygląd zew.jest wręcz wspaniały i ta powłoka na ekranie,czarna jak smoła.
Szczególy opisze w pon.na razie pod DVD Manta 032 z zewnętrznym dyskiem twardym 250G przez komponent kabel PROLONK,ustawiłem na dvd 1080i na pierwszy rzót poszły zdjęcia,no i szok LCD wyświetla zdj.w pełnej rozdziielcz 1920-1080i
pierwszy raz zobaczyłem w życiu jak powinny wyglądac zdj.
Potem wrzuc.orginały DVD np.Gwiezdne Wojny cz.1,2,3 -następny szok.
Obraz żyleta w niektórych miejscach wygląda jak trójwymiarowy i ta głębia wręcz cudowna.
Bajki Disneja -Poezja.
Potem Divx z dysku tw po USB -Sprawdzałem około 30, Zadnego smużenia da się oglądać nawet Tw.Kamery.
Cyfra+ ,też dobrze ale zależy co nadają.
W pn.sprawdze inne,podł.
Na razie 1 rozczarowanie to że po podł PC przez kab VGA wyświetla rozdz.1600x1040 nie wiem dlaczego.
 

kojak_ct

Member
Ciesz się, że po VGA tyle przyjmuje. Większość TV nawet tyle nie chce. Tylko Amoie po VGA łapią pełen 1080p. Jak chcesz fullHD to kup DVI-HDMI i po sprawie. ;)

PS. Koło wtorku będę miał ten TV to również napiszę coś od siebie. ;)
 

sparx

New member
loczekg napisał:
I Na razie 1 rozczarowanie to że po podł PC przez kab VGA wyświetla rozdz.1600x1040 nie wiem dlaczego.

Witam.
M86 wyśiwietla 1920x1080 po VGA zarówno z PC, jak i z Xboxa360. Trzeba mieć tylko telewizor z najnowszym softem, który ukazał się zaledwie kilka dni temu.
 
Do góry