Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

voltek

New member
Pip

Tak się ostatnio złozyło ze w swoim tv zacząłem uzywać złaczy zewnetrznych czyli podpięty dekoder sat przez eurozłacze i kamera przez cinch i nie mogę dojść do tego ja uzyskać funkcję PIP jest cały czas niepoświetlone w menu TV.Czy komuś sie to udało czy może to działa tylko z sprzętem ze złączami hdmi.
 

klosz007

New member
Jako sygnał główny musi być wybrane HDMI, PC/VGA lub komponent. W okienku PIP można wtedy podglądać obraz z anteny TV, Eurozłącze 1 lub 2 lub wejście Composite. Inne kombinacje nie są możliwe.
 

walt

New member
Czy ktoś mi może wyjaśnić jaka jest różnica między 1080P a 1080i (może wcześniej już o tym było ale nie mam możliwości przeczytania wszystkich postów sorki)
Na obudowie tv pisze 1080p a wyświetla podczas projekcji 1080i :confused:
pozdrawiam

________________________
le40m86bd
hf8800hd
 

merkava

New member
1080i - obraz wyswietlany z przeplotem (parzyste i nieparzyste linie na przemian)
1080p - obraz wyswietlany bez przeplotu (czyli wszystkie 1080 linii jednoczesnie) - full HD
M86/87 wspiera 1080p, wiec prawdopodobnie wina lezy w podlaczeniu zlym kablem (ma byc hdmi) lub dekodera, ktory wspiera upscaling tylko do 1080i
 

klosz007

New member
Sprawdź jak masz skonfigurowane źródło.
Poza tym 1080p wymaga kabla HDMI w specyfikacji 1.3 (najtańszy znalazłem za 99zł w RTV Euro AGD - Wires Technik czy jakoś tak).
U mnie w każdym razie 1080p działa z tym kablem na LE46M87BDX + nagrywarka Pioneer DVR-LX60.
 
Ostatnia edycja:

starxx

New member
a wiec po wielu godzinach spedzonych przy przegladaniu roznej masci LCD wybralem dla siebie model

Samsung LE40M86BD

http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le40m86bd.asphttp://www.samsung.com/pl/products/t.../le40m86bd.asp

chcialbym sie jeszcze tylko dowiedziec na temat smuzenia tego model - mianowicie kupuje TV glownie pod katem ogladania sportu - m.in. pilki noznej (EURO niebawem :) ) - czyli sa to dosc dynamiczne obrazy.

Jak w tym modelu widac smuzenie? Nie chce ogladac sznurka ciagnacego sie za pilka podczas transmisji meczu ...

Moze ktos mi to wyjasnic, gdyz jestem juz w 90% zdecydowany na ten model?

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

PS. post znalazl sie w dwoch miejscach na forum gdyz zalezy mi na szybkiej odpowiedzi - chce ten TV miec juz w tym tygodniu :)
 
Ostatnia edycja:

p80

New member
le32m87bd
wczoraj widziałem wnętrze tego tv:
1) płytka "zasilanie" (transformatory, przetwornica, inne) po środku nad nogą
2) płytka "sterowanie" - płyta główna (cała elektronika, gniazda, CI) - z prawej strony dół
no i dodatkowo w tym modelu:
3) płytka "100Hz" - z prawej strony GÓRA - w pozostałych innych modelach tego nie ma
.
P.S. Mocowanie TV "na wieszak" dość liche - należy delikatnie wkręcić śrubki TV aby nie zerwać gwintu.
Cały TV wisi na plastikach tylnej ścianki !!!
Ale u mnie wisi i nie widać aby się luzował i miał spaść.
 

mataman

New member
Bez reklam
klosz007 napisał:
Poza tym 1080p wymaga kabla HDMI w specyfikacji 1.3 (najtańszy znalazłem za 99zł w RTV Euro AGD - Wires Technik


Nie ma czegos takiego jak kabel HDMI w specyfikacji 1.3. Specyfikacja odnosi sie tylko do wejśc HDMI. Przy zakupie takiego kabla trzeba jedynie zwracac uwagę na wykonanie wtyczek. A te wszystkie oznaczenia ze zgodny z 1.3 itd. to czysty marketing.
 

merkava

New member
Moze to i prawda, ze czysty marketing, ale Samsung w swojej instrukcji pisze:

"Part of lower versioned HDMI cables may cause annoying flickers or no screen display.
In this case use the cable that supports the latest HDMI version (HDMI 1.3)."
 

klosz007

New member
mataman napisał:
Nie ma czegos takiego jak kabel HDMI w specyfikacji 1.3. Specyfikacja odnosi sie tylko do wejśc HDMI. Przy zakupie takiego kabla trzeba jedynie zwracac uwagę na wykonanie wtyczek. A te wszystkie oznaczenia ze zgodny z 1.3 itd. to czysty marketing.

No nie zupełnie - czym wyższa rozdzielczość tym przepływność w kablu jest wyższa (HDMI 1.3 pozwala aż na 10,2 Gbit/s na link). Oznaczenie HDMI 1.3 na kablu oznacza, że kabel ma na tyle wysoką jakość, że gwarantuje bezproblemowe przesyłanie takiego sygnału. Oczywiście możliwe, że kabel wysokiej jakości bez takiego oznaczenia też będzie wystarczający i będzie działać ale po prostu producent gwarancji na to nie daje. Jest to więc rodzaj marketingu ale nie do końca.
 

adam555

New member
Witam,

Małe mam pytanie bo jakoś nie znalazłem a chciałem się upewnić.

Czy ten telewizor (40M87) umozliwia automatyczne dostosowanie obrazu tak aby wypełniał cały ekran (w trybie TV)?
Przykładowo telewizje nadają naprzemiennie proporcje 4:3 i 16:9, czy odbiornik będzie rozciągał obraz do całej powierzchni? No i na jakiej podstawie to robi, jesli faktycznie taki automat ma.
Mam mniejszego Philipsa, który też niby ma automat ale w praktyce nie działa i trzeba mieszać ręcznie pilotem. Musi być nadawany specjalny sygnał, którego zapewne nie ma w Polsce. Czy ten Samsung, jeśli robi, to na podstawie treści obrazu?

W instrukcji jest opcja Auto Szeroko, czy to właśnie to?
 

klosz007

New member
Na podstawie samej treści obrazu się nie da bo TV nie jest wrożką. Do tego jest potrzebny sygnał WSS - chyba TVP robiła próby z PALPlus i wtedy był nadawany ten sygnał. Niestety ten TV nie ma dekodera PALPlus ani nie rozpoznaje WSS więc rozmiar obrazu musisz sobie sam przestawiać z pliota.

Opcja AutoSzeroko w moim rozumieniu faktycznie automatycznie zmienia rozmiar obrazu ale działa to tylko ze złączem Euro lub HDMI gdyż w tych kablach można przesyłać format obrazu.
 
Ostatnia edycja:

gacek

New member
Witam

Przyszla pora abym kupil moj pierwszy plaski TV :p
Zaiteresowalem sie firma SAMSUNG, gdyz czytalem duzo pochlebnych opini na ten temat. Dzis chodzilem troche po sklepach i ogladalem rozne modele.Pozniej zaczalem sprawdzac sklepy internetowe w celu porownania cen.
Oczywiscie na korzysc sklepow internetowych :p
I teraz tak znalazlem dwa modele
LCD LE40N87BD - za 3768 zl oraz
LCD LE40M87BD - za 4432 zl

Z porownywarki wyszlo ze ten tanszy ma kontrast 10000:1 natomiast drozszy 15000:1. Po za tym wszystko wydaje sie to samo. Chociaz na stronie Samsunga pisza ze N nie ma FullHD? Natomiast na stronie sklepu "Agito' w danych technicznych jest FullHD.

Z pytaniem sie zwracamczy warto placic 700 zl wiecej za 5000 kontrastu dynamicznego? Narazie sygnal bedzie z kablowki.
Prosilbym o jakas podpowiedz
 

klosz007

New member
Oba są FullHD. M ma błyszczący ekran w którym czerń wygląda faktycznie o wiele lepiej (i stąd podany wyższy kontrast) zaś N - klasyczny matowy. Zaletą matowego jest to, że nic się w nim nie odbija tak jak w błyszczącym ale mnie ten błyszczący ekran w ogóle nie przeszkadza (mam LE46M87BDX) i IMHO warto go mieć dla tej fantastycznej (jak na LCD !) głębokiej czerni.
 
Ostatnia edycja:

adam555

New member
klosz007 napisał:
Na podstawie samej treści obrazu się nie da bo TV nie jest wrożką. Do tego jest potrzebny sygnał WSS - chyba TVP robiła próby z PALPlus i wtedy był nadawany ten sygnał. Niestety ten TV nie ma dekodera PALPlus ani nie rozpoznaje WSS więc rozmiar obrazu musisz sobie sam przestawiać z pliota.

Opcja AutoSzeroko w moim rozumieniu faktycznie automatycznie zmienia rozmiar obrazu ale działa to tylko ze złączem Euro lub HDMI gdyż w tych kablach można przesyłać format obrazu.

Dalej jestem głupi i nie mam pewności. Chyba generalnie na podstawie treści obrazu się da. Na przykład w instrukcjach Panasoniców pisze wyraźnie, że jeśli TV stwierdzi czarne pasy na dole i górze to przełącza tak aby wypełnić ekran (do maksymalnie 16:9).

W instrukcji M87 trochę jest zamotane i jednoznacznie nie wiem czy jest podobnie.
Ale pisze że funkcja AutoSzeroko jest dostępna również w trybie TV, więc jak nie rozpoznaje WSS to po co by była. Czyli dalej nie wiem. Ma ktoś doświadczenie, czy wszyscy klikają pilotami...

Chodzi mi głównie jak to jest na sygnale z kablówki, czyli przez gniazdo antenowe.
 
Ostatnia edycja:

klosz007

New member
Na analogowej TV z anteny format obrazu sam się nie przełącza. Trzeba to robić ręcznie pilotem.

Myślę, że taka funkcja zmiany na podstawie treści obrazu miałaby szansę zadziałać tylko jesli są naprawdę czarne pasy a w rzeczywistości w prawym górnym rogu ekranu zwykle masz logo stacji TV więc i tak nie zadziała.
 
Ostatnia edycja:

alsen

New member
Ja wreszcie kupiłem

Kupiłem sobie wreszcie samsunga le37m
Musze stwierdzic ze juz zdazylem przetestowac na wszystkie mozliwe sposoby (u mnie to zwykła antena, laptop i dvd)
Na zwyklej antenie nie jest tak tragicznie jak niektorzy piszą, mam dobry sygnal, mieszkam wysoko, moze to dlatego wlasnie... )
Dvd przez euro odbiera ok, ale najlepiej odbiera wszystko co z laptopa puszcze. W laptopie mam hdmi i nie było zadnych problemow zeby skonfigurowac odpowiednie wyswietlenie obrazu i rozdzielczosc! Rewelacyjnie wygladają zdjęcia, filmy dvd o wiele lepiej niz na stacjonarnym dvd, dvix tez ok, wiadomo im lepsza jakosc filmu tym lepszy odbiór. Pobrałem tez probki kilkuminutowe fullHD, obraz wymiata !!!!
Nie wiem gdzie te smuzenie, ktorego nie moge sie dopatrzyc, moze mam słabszy wzrok :)
Sprawdzilem jeszcze pixele, wyswietlałem biały pulpit, czerwony, niebieski itp. Mam szczescie bo niczego nie wypatrzyłem :) !
Jeszcze dodam że przysłali mi ramkę cyfrową, bo akurat była promocja :D
Normalnie same plusy :)
 

dzimaj

New member
klosz007 napisał:
Na podstawie samej treści obrazu się nie da bo TV nie jest wrożką. Do tego jest potrzebny sygnał WSS - chyba TVP robiła próby z PALPlus i wtedy był nadawany ten sygnał. Niestety ten TV nie ma dekodera PALPlus ani nie rozpoznaje WSS więc rozmiar obrazu musisz sobie sam przestawiać z pliota.

Opcja AutoSzeroko w moim rozumieniu faktycznie automatycznie zmienia rozmiar obrazu ale działa to tylko ze złączem Euro lub HDMI gdyż w tych kablach można przesyłać format obrazu.

ja ma ten model ale 37 cali, zmiana automatyczna jest ale tylko po euro złączu, ale od takich uciech jak euro złącze chodzę z daleka,

na hdmi zostaje Ci tylko jeden przycisk na pilocie , o co rodzinka się ciągle wkurza , bo przełączanie nie odbywa się płynnie a przez pjawienie się na ułamek sekundy czarnego obrazu i zmiana formatu, ostatnio doszedłem , ze format mogę zmieniać łatwiej z tunera satelitarnego (N-box recorder),

trochę rzeczywiście upiardliwe te formaty, ale usstawienie na dekoderze jest zapamietywane i później nie trzeba tego zmieniać, gorzej jeśli dany program nadaje różne formaty, tzn np reklamy lecą i jedna od drugiej ma inny kształt tzn wysokość ekranu np..Trudno to wytłumaczyć generalnie...
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

A ja mam problem z połaczeniem przez wejście PC w TV LCD LE40M87BD. Mianowicie mogę jedynie uzyskac 1600x1200 na TV. Moja karta graficzna trybi ponad 2000 rozdzielczośc, także to nie jej wina.

Ponoc muszę wymienic na nowy firmware. Za cholere nie wiem, jak w ogóle sprawdzic obecny jaki mam i gdzie pobrac najnowszy firmware i w ogóle, jaki jest najnowszy dla tego modelu?

Czy ktoś miał taki problem, że przez D-Sub nie mógł uzyskac 1920x1080, tylko 1600x1200?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Z poważaniem
 
Do góry