Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

sipap

New member
Ale przecież odstająca obudowa nie jest tylko felerem wizualnym. Przez te szpary osadza się kurz na matrycach. Nawet jakbyś miał super czysto w domu,to przez otwarte okno dostaje się rózny syf i po jakimś czasie na pewno będzie to widac na obrazie.
Tak więc nie wiem,dlaczego o tym ma się nie mówic. Do obrazu i zakresu możliwości nie ma w zasadzie duzo negatywnych opinii i zdecydowanie przeważają pochwały. Ale te obudowy to skandal i przez nie Samsung wychodzi na dziadowską firmę.
 
Czytaj ze zrozumieniem mów sobie. ....do woli ale załóż nowy wątek. ... odstające obudowy. ... i hulaj dusza.... a nie każdy kto kupi jest tu przepytywany czy odstaje. ... nic do was nie mam ale już wystarczy poprostu

wytapane przez tapanie...
 
TV też jest "meblem" i niektórzy patrzą na efekt wizualny - to ważne tym bardziej jak taki tv kosztuje nie mało !
to tak jakbyś kupił Merca w salonie i maska ma prześwit z jednej strony 2cm od pasa przedniego a zd drugiej tylko 0,5cm - ale co tam silnik jest najważniejszy i frajda z jazdy ;-)
co do obrazu to jestem pewien że jest OK - zarówno w serii 7 jak i wyższych
No to pojechałeś seria 7 to maks golf na pewno nie mercedes. ... a właśnie wszyscy płaczą jakby wydali na mercedesa trochę rozsądku. ..

wytapane przez tapanie...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Prawdziwa różnica w jakości obrazu to dopiero model KS9500 z podświetleniem direct led. Między serią KS7000 a KS8000 różnica w obrazie jest tak naprawdę nieznaczna i wg mnie nie warta dopłaty. Jeśli chciałbym wydać na TV więcej niż na KS7000, to wybrałbym Sony XD9305, a nie KS8000. To jest wyłącznie moja opinia jaką sobie wyrobiłem podczas testów na sklepach.
Co do nieszczęsnej obudowy w KS7000/KS8000, to macie od tego zgłoszenie na serwis. Jak dla mnie najważniejsza jest matryca, aby nie była dotknięta epidemią bad pixeli i innych problemów. Takie mamy czasy i każdy producent tnie koszty, aby zapewnić konkurencyjną cenę i jeszcze nieźle przy tym zarobić.
 

impressa88

New member
Prawdziwa różnica w jakości obrazu to dopiero model KS9500 z podświetleniem direct led. Między serią KS7000 a KS8000 różnica w obrazie jest tak naprawdę nieznaczna i wg mnie nie warta dopłaty. Jeśli chciałbym wydać na TV więcej niż na KS7000, to wybrałbym Sony XD9305, a nie KS8000. To jest wyłącznie moja opinia jaką sobie wyrobiłem podczas testów na sklepach.
Co do nieszczęsnej obudowy w KS7000/KS8000, to macie od tego zgłoszenie na serwis. Jak dla mnie najważniejsza jest matryca, aby nie była dotknięta epidemią bad pixeli i innych problemów. Takie mamy czasy i każdy producent tnie koszty, aby zapewnić konkurencyjną cenę i jeszcze nieźle przy tym zarobić.
Prawdziwa historia.

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F
 

Rooofie

New member
Ponowię moja pytanie.

Czy to normalne, że po podłączeniu PC przez kabel HDMI do One Connect a nastepnie do telewizora (KS7000) to większośc opcji personalizacji ekranu jest niedostępna?

W ustawieniach eksperckich mogę tylko dowolnie edytować jasność, kontrast i ostrość. Większość opcji jest zablokowana.
 

sipap

New member
Czytaj ze zrozumieniem mów sobie. ....do woli ale załóż nowy wątek. ... odstające obudowy. ... i hulaj dusza.... a nie każdy kto kupi jest tu przepytywany czy odstaje. ... nic do was nie mam ale już wystarczy poprostu

wytapane przez tapanie...
Kolego masz już dosyc postów o obudowach,to po prostu ich nie czytaj. Ale nie rządź się ,czy ktoś ma zakładać nowy temat lub czy nie ma interesować się odstającymi obudowami w serii KS.
Przeczytaj sobie nazwę tematu i nie dryguj ludźmi co mają pisać ,jeśli ich pytania i uwagi są zgodne z nazwą tematu.
Oczywiście ja też wolę, aby opinie na temat tego modelu nie skupiały się tylko na odstających obudowach. Bardziej ciekawią mnie opinie jak ten tv gra,ale informacja nabywców jakiegokolwiek modelu KS o problemach z obudową,są tak samo ważne dla potencjalnych kupców. A to,że akurat Ciebie to irytuje jest naprawdę mało ważne.
 

maniek530

Banned
Kolego masz już dosyc postów o obudowach,to po prostu ich nie czytaj. Ale nie rządź się ,czy ktoś ma zakładać nowy temat lub czy nie ma interesować się odstającymi obudowami w serii KS.
Przeczytaj sobie nazwę tematu i nie dryguj ludźmi co mają pisać ,jeśli ich pytania i uwagi są zgodne z nazwą tematu.
Oczywiście ja też wolę, aby opinie na temat tego modelu nie skupiały się tylko na odstających obudowach. Bardziej ciekawią mnie opinie jak ten tv gra,ale informacja nabywców jakiegokolwiek modelu KS o problemach z obudową,są tak samo ważne dla potencjalnych kupców. A to,że akurat Ciebie to irytuje jest naprawdę mało ważne.

trafiłeś w sedno sprawy :eek:k:
 

Aksel

Member
U mnie co raz gorzej, widzę że odchodzi nawet przy dolnej krawędzi tam gdzie obudowa jest grubsza, ale nadal tylko po lewej stronie. Dociskanie nic nie daje. Zastanawiam się czy wzywać szajsunga czy nie. Jak oni to naprawiają?
 

swiatus85

New member
*************** Ludzie forum wam nie naprawic odstajacej obudowy. Dzwon na serwisni tam sie radz. 50 jebanych stron o odstajacej obudowie.
Jak naprawia....zdejman i przykleja jeszcze raz.
Przestaje obserwowac ten watek bo kurwicy mozna dostac od tej obudowy.
 

Salah Ad-Din

New member
ja testuje od tygodnia ue65ks7000. OBUDOWA JAK NA RAZIE BEZ ZASTRZEŻEŃ [ to do tych upierdliwców :) ]
z ważniejszych aspektów:
- Menu super szybkie, intuicyjne
- Pilot bardzo fajny
- obraz 4k super
- HDR wciąż szukam materiałów
- Kolorystyka bajka
- Podświetlenie hmm tylko do tego mogę się doczepić, no ale to TV za 7.500 zł. więc nie oczekuję TV bez wad !
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam większość problemów z obudową występowała w początkowych seriach w modelach 60"KS7000,dlatego warto im dobrze się przyjrzeć przy kupnie.... UE65kS7000 jest bardzo fajnym TV
 

hadelosz

New member
Oglądałem szczegółowo w sklepach modele KS7000 60" i 65":
- 1 egzemplarz 60” miał odstającą obudowę z tyłu, w dwóch miejscach, 0 badpikseli, równomiernie podświetlenie (sklep Media Markt)
- 2 egzemplarz 60” był bez wad: spójna obudowa, 0 badpikseli, równomierne podświetlenie, (sklep Neonet)

- 1 egzemplarz 65”: spójna obudowa, 0 badpikseli, niestety spora nierównomierność podświetlenia, (sklep Neonet)
- 2 egzemplarz 65”: spójna obudowa, 0 badpikseli, akceptowalna nierównomierność podświetlenia, niestety był włos pod matrycą - rzucający cień od spodu na matrycę (sklep Neonet)
- 3 egzemplarz 65”: spójna obudowa, 0 badpikseli, niestety spora nierównomierność podświetlenia, (sklep Neonet)

3 egzemplarze 65” pod rząd miały cechy ekranu nie zachęcające do zakupu – jak dla mnie TV w cenie 8000 zł nie może mieć takich wad….
Odstającą obudowę można łatwo skorygować, ale nierównomierne podświetlenie (w 65”) niestety nie.

Mój stary Samsung LE40C650 ma wręcz wzorcowo równomierne podświetlenie (świetlówki), a kosztował 2100 zł. Zaczynam podejrzewać że Samsung sprzedaje sklepom na promocje telewizory drugiej kategorii – selekcjonowane jako gorsze jeszcze w fabryce, przy sprawdzaniu danego egzemplarza. Ludzie rzucają się do zakupu z powodu rabatu 10% czy 15% ale produkt nie spełnia wymagań kategorii premium i jest nieadekwatny do kwoty.
Miał być kiler i best buy, a jest pechowo jak na razie. Jestem zawiedziony…
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jak sprawdzałeś te bad piksele ? Przy okazji przy świetlówkach masz "mleko" na całym ekranie dlatego wygląda to na dobre podświetlenie.Postaw obok inny TV a zobaczysz o czym mówię...
 

hadelosz

New member
Pytanie: Jak sprawdzałeś te bad piksele?

Bardzo prosto, wyświetlałem na TV plansze testowe (zielona, czerwona, niebieska, szara, biała, czarna) - wyraźnie widać czy są bad piksele (wymaga to żmudnego przejrzenia matrycy z bliska). Natomiast nierównomierność podświetlenia jest najwyraźniejsza na planszach kolorowych, szczególnie zielona plansza. Wszystko widać jak na dłoni.

Jestem bardzo zawiedziony (a nawet oszukany przez Samsunga), ileż można czekać na prawidłowy egzemplarz??? Sklep nie chce sprowadzać kolejnych egzemplarzy ze strachu, że nie sprzeda tych nierównych (choć być może dla mniej wybrednych nie będzie to istotne czy zauważalne).

Nie chodzi mi o standardowy spadek jasności ekranu w kierunku ku brzegom matrycy – to byłoby do zaakceptowania.
Lecz te egzemplarze miały nierówno świecące segmenty diod podświetlenia (jest ich 10 pionowych stref) i coś nie tak z warstwami rozpraszającymi światło za matrycą. Np. 1/3 ekranu była wyraźnie ciemniejsza, albo był ciemniejszy - na dodatek niebieskawy pionowy pas niedoświetlony w 2/3 szerokości ekranu (na planszy szarej).

Cytat: Przy okazji przy świetlówkach masz "mleko" na całym ekranie dlatego wygląda to na dobre podświetlenie. Postaw obok inny TV a zobaczysz o czym mówię...
- Nie ściemniaj, nie ma żadnego mleka w moim modelu C650. Jest nawet równiejszy (bardziej jednorodny) od mojego monitora EIZO CX241.

Albo wyjątkowy pech albo towar 2 klasy…
Jeśli komuś zależy na zakupie dobrego egzemplarza KS7000 (szczególnie 65”) to należy kupować wyłącznie po sprawdzeniu w sklepie. Decydując się na zakup z dostawą przez kuriera bardzo ryzykujemy…
 
Kolego masz już dosyc postów o obudowach,to po prostu ich nie czytaj. Ale nie rządź się ,czy ktoś ma zakładać nowy temat lub czy nie ma interesować się odstającymi obudowami w serii KS.
Przeczytaj sobie nazwę tematu i nie dryguj ludźmi co mają pisać ,jeśli ich pytania i uwagi są zgodne z nazwą tematu.
Oczywiście ja też wolę, aby opinie na temat tego modelu nie skupiały się tylko na odstających obudowach. Bardziej ciekawią mnie opinie jak ten tv gra,ale informacja nabywców jakiegokolwiek modelu KS o problemach z obudową,są tak samo ważne dla potencjalnych kupców. A to,że akurat Ciebie to irytuje jest naprawdę mało ważne.
To że nie umiesz czytać to widać. ... nikt się nie rządzi tylko prosiłem. ... miłego wieczoru idę obejrzeć film. ... a nie obudowę ...... na ks9500..... a jak kolega napisał serwis to jest to za co zapłaciłeś a nie forum. ...

wytapane przez tapanie...
 

impressa88

New member
Ja po zakupie dałem sobie spokój z szukaniem bad pixeli. Jedyne co zobaczyłem na białym ekranie to jak moje oko jest w środku brudne i pływają w nim smenty. To nie monitor że będzie dokuczał wypalony pixel

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F
 
Do góry