Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

barburian

New member
Bez reklam
Koledzy ale pytanie brzmi jaki to włos ? I czyj ?
Może to włos łonowy ? A to już wtedy inna sprawa ... bardzo poważna
i nie można tego bagatelizować :)
 

Zibowski

New member
Aktualizacje.

Pytanie do fachowców - czy w 49ks7000 można cofnąć aktualizację [1142] Właśnie po tej aktualizacji mój tv zmizerniał.
 

Zibowski

New member
Zalecam update do 1150. W zasadzie nie wiem dlaczego, ale od aktualizacji mam wrażenie, że poprawił się obraz. Obecnie jest jak dla mnie idealny.

No właśnie,liczyłem na tę aktualizację ale nagle znikła ze strony wsparcia samsunga,a mój tv jako ostatnią pokazuje 1142 Już wcześniej ktoś tu wspominał pozytywnie o 1150 więc dziwne,że samsung wycofał ją i dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Ja też zauważyłem monit że jest aktualizacja ale nie chciałem jej robić. Potem chciałem zrobić i już nie było i zostałem z 1142.
 

kv77

New member
Ciekawe dlaczego została wycofana bo poza moim subiektywnym odczuciem, że poprawiła obraz na pewno niczego nie zepsuła. Wcześniej niestety tak różowo nie było bo miałem problemy ze Smart Hub-em.
 

impressa88

New member
Pyt z innej strony. Czy ktoś posiada amplituner harman/kardon hk3490 i ma problem nauczenie pilota żeby nim sterować?

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F
 

Graco_32

New member
Nie można cofnąć się do wcześniejszego softu
A co do 1150 to wycofanie może jest związane z umieszczeniem tej reklamy (instrukcji) o pilocie?
 

kv77

New member
Nie można cofnąć się do wcześniejszego softu
A co do 1150 to wycofanie może jest związane z umieszczeniem tej reklamy (instrukcji) o pilocie?

W ogóle to dziwne z tą instrukcją bo nie widziałem jej od razu po aktualizacji a dopiero jakiś czas później. Co ciekawe teraz już jej nie ma.
 

kajojek

New member
Rodzice kupili 55 cali KS7000. Podpięty do Cyfrowego Polsatu.

I powiem tak: jeśli ktoś zamierza używać telewizora głównie do telewizji to kupno 4K jest bez sensu.
Obraz SD (TVP 2 "HD" czy TVP Info) jest TRAGICZNY. HD wygląda tylko troszkę lepiej jak SD na FHD. BEZ rewelacji.
Menu telewizora nie jest w 4K. Więc średnio.
Kąty widzenie takie sobie - niby ok, ale z boku twarze są zwyczajnie białe.
Plus za szybkość działania. Miracast natychmiastowy niemal.

Wg mnie 4K i ten model tylko jeśli ktoś gra ma konsolę obsługującą format.

W innym wypadku wyrzucanie ponad 5,5 tys. zł to wywalanie pieniędzy w błoto. Zwłaszcza na ten model. Jestem trochę rozczarowany, bo na szczęście nie będę go używał. Choć na świeżo, nie powiem, trochę i zbulwersowany ściemą z 4K :)
Doradzałem Samsunga J6240, ale nie mój wybór na szczęście... Gdybym sam miał sobie kupować nowy tv, to zastanawiałbym się między 4K i FHD tylko jeśli cena byłaby zbliżona. I to zastanawiałbym się naprawdę długo.

Jak Wasze odczucia?
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Mogę się poniekąd z tym zgodzić, dlatego ja nie podpinałem żadnego dekodera. Mam wykupiony netflix ultra hd za kilkanaście zeta miesięcznie a reszte roboty robi PC.

Odnośnie reklamy to ja ją miałem również na swoim sofcie.
 

Zibowski

New member
Proponuję sprawdzić siłę sygnału z Polsatu, może trzeba na nowo dostroić :) U mnie jest bajka :)


A masz dekoder czy moduł CI Polsatu?
Ja właśnie mam moduł CI z Polsatu i niestety ten tuner sat we wnętrzu tv jest marniutki. Siła trochę ponad 20% a jakość ok. 10% lub mniej. Z tego samego kabla i anteny inny zewnętrzny dekoder pokazuje ponad 80%
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najlepsze jest tutaj cyt:Menu telewizora nie jest w 4K. Więc średnio......

Zgadza się, tekst rzeczywiście przedni :)
Jeśli ktoś nie widzi różnicy między KS7000 a J6240, to nie mam pytań. Na początku czerwca miałem okazję porównywać - na własnym materiale - 60KS7000 z 60J6200 i tego J6200 nie wziąłbym nawet za 2500 zł. Co do wyglądu menu, to menu w J6200 wyglądało w porównaniu do KS7000 wprost tragicznie, jakaś masakra po prostu (paleta barw, ostrość, kontrast, płynność działania).

Kolejna rzecz. Jeśli ktoś liczy na to, że jak kupi TV 55"-65" w technologii UHD, to mu kanały SD będą wyglądały lepiej niż na TV FHD w przekątnej 32", to oznacza, że jest kompletnym laikiem w temacie :)

Reasumując, TV 4k nie kupuje się do oglądania kanałów SD. Podstawą są dobrej jakości kanały HD, filmy z Bluray, konsola wspierająca 4k oraz oczywiście treści UHD, których z czasem będzie coraz więcej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry