Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego hadelosz nic nie ściemniam,tylko dlaczego producenci zrezygnowali z podświetlenia TV świetlówkami ? Obejrzałeś kilka TV i wyrobiłeś sobie zdanie,ok masz prawo,tylko ja mam odmienne zdanie w kilku aspektach Twojej wypowiedzi....Poczytaj sobie na te tematy na "zaprzyjaznionym" forum to wtedy na PW możemy polemizować...
 

Aksel

Member
Panowie dziś zrobiłem sobie powierzchowną inspekcję ekranu i moim oczom ukazało się coś takiego. Na pewno nie jest to rysa na zewnętrznej stronie matrycy! Mam wrażenie że w zależności od kąta spoglądania na to coś jest raz bardziej wyraźne raz mniej.
Jest to po stronie gdzie obudowa jest raczej szczelna. Z metra niewidoczne, trzeba być dość blisko ekranu aby zauważyć.

 

barburian

New member
Bez reklam
Do wymiany matryca

Panowie dziś zrobiłem sobie powierzchowną inspekcję ekranu i moim oczom ukazało się coś takiego. Na pewno nie jest to rysa na zewnętrznej stronie matrycy! Mam wrażenie że w zależności od kąta spoglądania na to coś jest raz bardziej wyraźne raz mniej.
Jest to po stronie gdzie obudowa jest raczej szczelna. Z metra niewidoczne, trzeba być dość blisko ekranu aby zauważyć.



Zgłoś do serwisu i domagaj się wymiany matrycy
 

RHJG

New member
Bez reklam
Obudowa tu nie ma nic wspólnego,zdejmij obudowę to do matrycy jest daleka droga.W Twoim przypadku jest to wada matrycy,jeżeli jest faktycznie na matrycy? Może jest to ślad po myciu,nie wiem wiem,że trzeba tak jak pisze kolega barburian zgłosić do serwisu od tego są i niech oni się martwią !
 

hadelosz

New member
Żeby nie było, że tylko narzekam.
Samsung KS7000 jest warty polecenia. Potwierdzone licznymi testami cechy na plus: Dobry kontrast (matryca VA, 10 bit), dobry regulowany upłynniacz (matryca 120 Hz w rozmiarach 49", 55", 60" Sharp, 65" co gwarantuje ostry ruchomy obraz) i inne przydatne bajery opisane w testach. Ekran posiada gładką ultra powłokę ekranu (wygaszanie odblasków) klasy "Moth eye - Oko ćmy" lepszą od konkurencyjnych firm - to także poprawia kontrast obrazu (jest tylko w seriach KS7000 i wyższych). Kilka lat temu podobną powłokę stosował Philips w najwyższych modelach. Więc TV Samsunga jest jak najbardziej atrakcyjny.

Spędziłem w sklepach wiele godzin na porównywaniu ze sobą różnych modeli (obsługa pewnie myślała, że to lekki świr się trafił), przeczytałem dziesiątki testów i opinii, więc mam wyrobione zdanie. Filmy HDR prezentują się bardzo fajnie - robi wrażenie bardzo duża dynamika obrazu. Choć ten model to dopiero budżetowy początek prawdziwego HDR - maksymalna jasność dochodzi "tylko" do ok. 550 nitów (cd/m2) w realnych sytuacjach HDR (lepsze jest pełne tylne podświetlenie strefowe lub technologia OLED od LG za które oczekują ponad 10000 - 25000 zł).

Odnośnie konstrukcji podświetlenia - nie zamierzam dyskutować o jego rodzajach, odmianach i poszczególnych zaletach i wadach. Dla mnie jako klienta wykładającego grube tysiące za TV oczekiwanie jest proste - ma być w miarę równe podświetlenie matrycy. Z takich czy innych powodów trafiłem na nierówne egzemplarze. Nadal chcę zakupić ten model, ale powinien być w miarę równy - jednorodny w podświetleniu. Stojący obok KS7000 65" model KS7000 60" był równy, model KS8000 65" też był równy. Albo miałem pecha albo... już pisałem co podejrzewam.

Do kolegi Barburian - chyba tak właśnie wygląda włos pod matrycą...Trafił Ci się bardzo mały, w tym egzemplarzu co opisywałem miał ok. 6cm długości. Ciekawe co na to Samsung?
 

Aksel

Member
Matryca po mojej stronie jest bez skazy w tym miejscu. To była pierwsza kwestia jaką sprawdziłem zanim napisałem wątek. Wysłałem maila do supportu wraz z zdjęciami.
Według mnie wygląda to jak jakiś włos.
 
Ostatnia edycja:

Graco_32

New member
Panowie kupiłem model 8000 55' na początku maja.
Nie ma żadnych problemów z obudową więc proponuje lekko dopłacić i mieć z tym spokój.
Nie mam też żadnych badpixeli, a obraz jest bardzo dobry.
Proponuję wszystkim zobaczyć w HBO GO odcinki serialu Pakt, który tylko tam można obejrzeć w UHD - obraz jak z filmików na youtube!
Poza tym mam wrażenie że tv brakuje czasem RAMu lub procesor nie wyrabia i menu się potrafi przyciąć tak jakby włączone poprzednio aplikacje np. youtube czy player po przełączeniu w tryb tv lub inny działały dalej w tle. Dzieje się tak jednak dość rzadko.
Tuner satelitarny w moim przypadku działa gorzej od dekodera nc+, tzn. że obraz na tym samym kanale z tv jest słabszy od tego z tunera przy czym obydwa wejścia są z tej samej instalacji sat.
Współpraca z telefonem to już rewelacja - przesyłanie filmów i innych treści działa super - wydaje mi się też że mamy więcej odblokowanych treści na Ipli, Playerze i Spotify niż inne telewizory co jest sporym plusem.
Po zakupie telewizora okazało się że muszę też wymienić router na dwuzakresowy, aby aplikacje sieciowe nie zacinały się, co mimo pewnych kosztów było strzałem w dziesiątkę.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Co na to Samsung,nic wymieni matrycę,jak to włos,ostatnio zdarzyło się to w Sony,czy "robaczki" w Panasonicu-tak bywa.
 

Salah Ad-Din

New member
do UHD HDR na netflixie potrzebujmy min 25mb/s łącze ,a co do HBO GO to do nie dawna nadawali w jakości nawet nie HD ready, tylko DVD :)
aż mi się nie chce wierzyć że jest 4k HDR :D
nawet sprawdziłem i dalej jakość lipa i serial lipa :)
 

Salah Ad-Din

New member
jeszcze odnośnie podświetlenia, wystarczy włączyć białe napisy na czarnym tle, bez kombinacji. To jedyna wada tego Tv jak juz wcześniej powiedziałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie ani wcześniej ani teraz Netflix nie grzeszy jakością filmów dedykowanych jako 4K i HDR !
 

Wesley1

Member
Bez reklam
To ja napisze coś pozytywnego :) Miesiąc temu kupiłem w MM 65ks7000. Był to pierwszy egzemplarz jaki przynieśli z magazynu. Obudowa doskonale spasowana, plansze testowe i filmy zaliczone :eek:k: nie było się do czego przyczepić. Obraz (jak dla mnie) bajka. Przesiadłem się ze starego Soniaka KDL46W4000. Wszystko w tym TV mnie zachwyca :) Obraz, dźwięk, "multimedialność" itp Pilot super, bardzo szybko można się przyzwyczaić. POLECAM
 

magiks33

Member
Panowie dziś zrobiłem sobie powierzchowną inspekcję ekranu i moim oczom ukazało się coś takiego. Na pewno nie jest to rysa na zewnętrznej stronie matrycy! Mam wrażenie że w zależności od kąta spoglądania na to coś jest raz bardziej wyraźne raz mniej.
Jest to po stronie gdzie obudowa jest raczej szczelna. Z metra niewidoczne, trzeba być dość blisko ekranu aby zauważyć.


Też mam włosa ale mniejszego w 55ks7500 po nowym roku reklamuje :)
 
Do góry