Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ulteo

New member
Właśnie pojawił się test Samsung KS9500 następcy JS9500. Tester twierdz że w samsungu local dimming działa znacznie lepiej niż na Panasonicu DX900 mimo znacznie mniejszej ilości stref w Sasmungu. Obraz HDR i płynność ruchu na Samsungu także wypada lepiej.

Test po niemiecku: https://youtu.be/_gFM64BPa-8
 

colibri75

New member
Poczekajmy na pomiary a nie porownania obrazu z nagran. Ja wczesniej majac wiekszosc rzeczy samsunga bardzo nastawialem sie na ten tv ale za pozno wyszedl wiec kupilem inny.
I nie zaluje.
Teraz juz wiem, ze akurat dla mnie zakrzywiony ekran nie jest ok.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czy odtwarzanie treści HDR jest mozliwe TYLKO przez HDMI ? Jeśli nagram na Pendriva z netu Demo SUHD HDR, to czy zobaczę możliwośći HDR na TV ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Skoro ze streamów Netflixa czy Amazona da się uzyskać HDR, to chyba z pendrive'a również, ale pewien nie jestem.
 

dsbanik

New member
Pytanie do biena i innych posiadaczy KS7000.
Obudowa w kilku miejscach z tyłu nie przylega równomiernie do krawędzi, w 2 miejscach wręcz odstaje, jakby się klej odkleił :)
Dziś to zauważyłem odkurzając krawędzie. Też tak macie, czy to tylko mój egzemplarz tak "sklejony"?
Jutro pooglądam w MM i Saturnie jak to wygląda.

BTW... Neonet dzisiaj dostał zdjęcie odprysku na panelu + protokół kuriera, więc reklamacja rozpoczęta.
 

pawelele

Member
miałem tak samo, tył obudowy jest na zatrzaski, zgłosiłem to na infolinii samsunga, po 3 dniach był serwisant i naprawił, samemu nie jest tak prosto to zrobić :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pytanie do biena i innych posiadaczy KS7000.
Obudowa w kilku miejscach z tyłu nie przylega równomiernie do krawędzi, w 2 miejscach wręcz odstaje, jakby się klej odkleił :)
Dziś to zauważyłem odkurzając krawędzie. Też tak macie, czy to tylko mój egzemplarz tak "sklejony"?
Jutro pooglądam w MM i Saturnie jak to wygląda.

BTW... Neonet dzisiaj dostał zdjęcie odprysku na panelu + protokół kuriera, więc reklamacja rozpoczęta.

Model 60KS7000 ma ultra cienkie ramki i stąd możliwość "wypadania" z zatrzasków. Daj znać jaki końcowy efekt reklamacji i czy nowy egzemplarz będzie ok :)
 

kuba378

Active member
Coś ta seria KS jakaś lipna jest.

Po 10 martwych pikseli w nowym TV, odstające ramki, listwy, odpryski, rysy na panelach.

Miałem zamiar kupić 55KS8000, ale chyba narazie się wstrzymam.

Z telewizora absolutnego robi się telewizor absurdalny.

Niewiadomo też jak będzie z trwałością tych nowych, bezkadmowych kropek kwantowych.
 
Ostatnia edycja:

franus1

New member
Witam wszystkich Widac ze te nowe tv sa prawie wszystkie do bani Na poczatku tego roku wszyscy pisza jakie te tv beda a okazuje sie ze w karzdym prawie cos nie jest tak zrobione Rafcio fajnie opisal jak ten nowy ks7000 testowal a na tej nowosci martwe piskiele byly a tak chcialem go kupic Wiec co kupic zeby nie bylo problemow?
 

pawelele

Member
Przyznam, chęć pogoni za smukłością tv doprowadziły do absurdalnych sytuacji, gdzie zamiast śrubek wprowadzano zatrzaski z linką, a tv będąc powieszonym na ścianie odstaje na 4-6 cm pewnie dlatego, że HDR tyle ciepła może generować (pytanie po co wtedy tworzyć cienki tv skoro i tak będzie odstawał tyle). ale samsung oferuje gwarancję door to door, dzwonicie na ich infolinie, zgłaszacie problem, podajecie swoje dane i po paru dniach serwis sam z wami się kontaktuje i przyjeżdża rozwiązać sprawę. W moim przypadku trwało to ok 30 minut i problem rozwiązany.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rozwiązanie jest proste. Wypatrujemy konkretnej promocji na upatrzony model. Następnie do sklepu stacjonarnego po zakup. Przed zakupem sprawdzamy na własnym materiale "jakość" tego konkretnego egzemplarza i jeśli jest ok. kupujemy. Dodatkowo oglądamy z zewnątrz TV czy nie ma jakiś defektów, o których pisano powyżej. Jeśli jest ok, to kupujemy TV, jeśli jest lipa, to prosimy sklep o sprowadzenie innego egzemplarza. Możemy również zamówić przez neta, wówczas mamy 14 dni na "odkręcenie" zakupu bez podania przyczyny i odesłanie TV sprzedawcy. Na testowanym przeze mnie egzemplarzu 60KS7000 były bad pixele, ale dwaj inni użytkownicy forum nie stwierdzili występowania martwych pixeli w zakupionych sztukach.
Reasumując, wszystko trzeba dokładnie sprawdzić i tyle w temacie :)
 

cytruus

New member
Witam,
Czy ktoś może powiedzieć dlaczego w sąsiednich Niemczech modele KS mają inne oznaczenia i czym właściwie się różnią ?
Przykładowo:
SAMSUNG UE65KS8090T
SAMSUNG UE65KS9090

Dostajemy na nasz rynek coś uboższego czy po prostu chodzi o np. lokalizację menu ?
Pomijam zamieszanie z rynkiem amerykańskim gdzie nasz KS900=>KS9500 a KS9500=> KS9800
 
Do góry