Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Riddick1500

New member
Panowie czy ktoś wie jaka matryca siedzi w modelu K6300. Czy to jest 50/60 czy 100/120? Nie wiem czy brać ten model czy jednak j6300 gdzie na pewno jest 100/120
 

Riddick1500

New member
Czyli obecna seria FullHD jest nic nie warta. Dzięki za info - trzeba będzie zakupić model serii J, bo 50Hz do szybkich akcji w filmach i formuły 1 sie nie nadaje:(
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czyli obecna seria FullHD jest nic nie warta. Dzięki za info - trzeba będzie zakupić model serii J, bo 50Hz do szybkich akcji w filmach i formuły 1 sie nie nadaje:(

Chciałbym Cię uświadomić, że wszystkie znane firmy np. Panasonic, Sony, Samsung, LG w modelach na 2016 r. odpuściły już FHD skupiając się na UHD. Nie wypuścili bowiem żadnego modelu na 100Hz (wszystkie modele mają 50Hz). Do tego maksymalne przekątne w FHD to 55".
 

Riddick1500

New member
Rafcio też mi skupienie:) jak 100Hz jest dopiero od modelu KS7000 wartego około 5k. Poprostu biznes jest biznes a firmy na upartego chcą wciskać 4k chodź na razie nie ma za bardzo co oglądać w tej rozdzielczości. Smutne ale prawdziwe:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio też mi skupienie:) jak 100Hz jest dopiero od modelu KS7000 wartego około 5k. Poprostu biznes jest biznes a firmy na upartego chcą wciskać 4k chodź na razie nie ma za bardzo co oglądać w tej rozdzielczości. Smutne ale prawdziwe:)

Czy smutne?? Tak szczerze, to nie powiedziałbym, że przejście w produkcji TV na UHD to złe posunięcie. Jak dla mnie FHD, to już przeżytek. Z resztą, idź do sklepu i porównaj jakość obrazu np. Samsunga 60KS7000 (UHD 100Hz) i 60J6200 (FHD 100Hz), to będziesz wiedział o czym mówię. Ja widziałem i porównywałem. Jest po prostu przepaść w jakości obrazu (ostrość obrazu, kontrast, paleta kolorów, płynność działania).
Kwestia małej ilości treści UHD, to już zupełnie inny problem. Powoli już zaczyna się coś ruszać. Pierwsze transmisje meczów Euro w UHD (np. Włochy), za chwilę Igrzyska Olimpijskie. Do tego treści z Netflixa.
Reasumując TV FHD zaczyna odchodzić do lamusa, tak jak kiedyś TV SD. Z takiego obrotu sprawy ja się akurat cieszę, bo najważniejsza jest jakość obrazu. Teraz producenci powinni się skupić na rozwijaniu TV UHD.
 
Ostatnia edycja:

Login

Member
Nieprawda ze nie ma modelu Full HD z matryca 120 hz. Jest chociazby Panasonic DS630.
A co do porownywania FHD do UHD to nie porownoj w sklepie tylko w domu. Porownania w sklepie sa malo warte.
 

kv77

New member
Kilka zdań na temat 49KS7000 którego jestem posiadaczem od kilku dni.
1. Podświetlenie matrycy równomierne. Nie występuje również DSE.
2. Kolor czarny jak dla mnie bardzo dobrze.
3. Z telewizorów które miałem ten ma najlepszy dźwięk.
4. Kąty jak to w VA, rewelacji nie ma.
5. Co dziwne jakoś nie do końca mogę ustawić w pełni zadowalającą płynność. Jeszcze nad tym muszę popracować.
Niestety ale podczas zakupu należy bardzo uważać na bad piksele. W egzemplarzu który kupiłem było ich 6, dodatkowo dzisiaj zauważyłem jeszcze jeden. W sklepie nie sprawdzałem bo mogłem to zrobić na spokojnie w domu i ewentualnie wymienić na inny co dzisiaj zrobiłem. Dodatkowo miałem krzywo zamontowana matrycę i z jednej strony przylegała ściśle do srebrnej ramki a a drugiej był zwiększony luz szczególnie widoczny w rogu.
Podczas wymiany jeden TV miał również krzywo zamontowaną matrycę (od razu odpadł bez dalszego sprawdzania, a drugi bad piksele (5szt.). Dopiero trzeci podczas sprawdzania w sklepie wyglądał na ok, jednak w domu odkryłem jeden bad piksel. Z tym już zostaję.
Podsumowując uważam, że tv ma bardzo dobry obraz i czerń, jednak jakość wykonania mnie rozczarowała biorąc pod uwagę ilość telewizorów jaka musiała zostać sprawdzona aby wybrać jeden który spełnił (prawie) moje oczekiwania. I oczywiście z tym bad pikselem można żyć, ale w TV za 5k chyba nie powinno być takich problemów.
 

radzio133

New member
Czyli wychodzi na to że samsung odwala kiche z modelami na 2016 ja nie wyobrażam sobie zapłacić 5 koła za tv i mieć wypalone piksele albo krzywo zamontowana matrycę
 

Riddick1500

New member
Rafcio
porównanie w sklepie - hehe bezsensu. Tam najgorszy Tv może być świetny za sprawą magi sprzedawców:). Euro, olimpiada czy netflix słabusio wypadają - birate i wszystko jasne. Ale jest jeszcze jedna sprawa - w Polsce nie ma prawdziwej telewizji FullHD a my o 4k mówimy. Dużo wody w rzece upłynie za nim u nas się pojawi realne 4k. Prawda jest taka że osoby na tym forum to garstka ludzi którzy wiedzą co i jak. Przeciętny kowalski na Tv nie wyda więcej niż 3k. Zresztą ja teraz też nie wydam bo sensu nie widzę. Miałem kupić k6300 na przeczekanie 5letnie :) na coś realnego w telewizji i w cenach filmów 4k. Ale kupię j6300 bo 100/120Hz robi różnicę, chodź w sklepie pewnie większość sprzedawców udowodni mi że nie - znaczy się będą próbować. A nie myślę dać 5k za ks7000 żeby mieć te Hz. Nie mam nic oczywiście do tego TV (chociaż informacje niektórych użytkowników są mocno niepokojące) mnie wystarczy FullHd w zupełności w stosunku czasowym jaki spędzam przed TV :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nieprawda ze nie ma modelu Full HD z matryca 120 hz. Jest chociazby Panasonic DS630.
A co do porownywania FHD do UHD to nie porownoj w sklepie tylko w domu. Porownania w sklepie sa malo warte.

Tak się składa kolego, że jak sprawdzam jakość TV w sklepie, to mam w głębokim poważaniu materiał dostępny na sklepie. Zabieram dysk z własnym materiałem: plansze testowe oraz pliki: UHD, 1080p, 720p oraz SD (filmy, nagrania z wydarzeń sportowych m.in. piłka nożna, koszykowa, siatkowa, tenis ziemny). Sprawdzam TV na różnych ustawieniach obrazu, więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Jasne, ze jeśli kupujesz TV wyłącznie do oglądania programów z telewizji naziemnej, to TV FullHD w rozmiarze 50" przy odległości oglądania 3,5m w zupełności Ci wystarczy. Poza tym, każdy niech kupuje, to co chce, jego kasa i jego wybór. Osobom będącym na etapie poszukiwania TV zalecam wstępne wybranie 2-4 modeli, a następnie wizytę w sklepie z własnym materiałem. Opinie na necie trzeba traktować "z przymrużeniem oka", bo zdarza się, że o poszczególnych modelach wypowiadają się ludzie, którzy gdzieś coś tam wyczytali, a TV nawet nie testowali w sklepie.
Co do Panasa DS630, to TV jest w przekątnej max. 50" i zgodnie ze specyfikacją faktycznie jest 120Hz, ale cóż z tego skoro to FHD. Sprawdzałem FHD zarówno Sony (55" i 65" W8xxx na 120Hz), jak i Samsunga (55" i 60" J6200 120Hz) i obraz na nich miał się nijak do dobrych TV UHD na matrycach 100/120Hz. Jeśli ktoś nie widzi różnicy w ostrości obrazu czy palecie kolorów, to warto pomyśleć o wizycie u okulisty, bo o zdrowie trzeba przecież dbać :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kilka zdań na temat 49KS7000 którego jestem posiadaczem od kilku dni.
1. Podświetlenie matrycy równomierne. Nie występuje również DSE.
2. Kolor czarny jak dla mnie bardzo dobrze.
3. Z telewizorów które miałem ten ma najlepszy dźwięk.
4. Kąty jak to w VA, rewelacji nie ma.
5. Co dziwne jakoś nie do końca mogę ustawić w pełni zadowalającą płynność. Jeszcze nad tym muszę popracować.
Niestety ale podczas zakupu należy bardzo uważać na bad piksele. W egzemplarzu który kupiłem było ich 6, dodatkowo dzisiaj zauważyłem jeszcze jeden. W sklepie nie sprawdzałem bo mogłem to zrobić na spokojnie w domu i ewentualnie wymienić na inny co dzisiaj zrobiłem. Dodatkowo miałem krzywo zamontowana matrycę i z jednej strony przylegała ściśle do srebrnej ramki a a drugiej był zwiększony luz szczególnie widoczny w rogu.
Podczas wymiany jeden TV miał również krzywo zamontowaną matrycę (od razu odpadł bez dalszego sprawdzania, a drugi bad piksele (5szt.). Dopiero trzeci podczas sprawdzania w sklepie wyglądał na ok, jednak w domu odkryłem jeden bad piksel. Z tym już zostaję.
Podsumowując uważam, że tv ma bardzo dobry obraz i czerń, jednak jakość wykonania mnie rozczarowała biorąc pod uwagę ilość telewizorów jaka musiała zostać sprawdzona aby wybrać jeden który spełnił (prawie) moje oczekiwania. I oczywiście z tym bad pikselem można żyć, ale w TV za 5k chyba nie powinno być takich problemów.

W jakim sklepie kupowałeś? Z tymi bad pixelami w KS7000, to kiepska sprawa. Kłania się tu kontrola jakości w Samsungach. W testowanym przeze mnie w sklepie 60KS7000 wypatrzyłem 10 bad pixeli. W TV za ponad 7k to naprawdę przegięcie. O odstających od matryc ramkach dwóch użytkowników już pisało. Niestety jakość wykonania TV z roku na rok coraz gorsza. Dawniej za większą kasę można było kupić porządnie wykonany TV, a teraz ze wszystkim producenci lecą po kosztach, a ceny wcale nie są przy tym niskie. Należy pamiętać, aby kupowany w sklepie TV dokładnie sprawdzić (jakość obrazu oraz wykonanie zewnętrzne) w poszukiwaniu potencjalnych defektów.
 
Ostatnia edycja:

Login

Member
Ja odnosilem sie glownie do tego zdania ze nie ma modeli Full HD z matryca 120 hz. Do tego Panasa mozliwe ze jeszcze trzeba dodac LG LH604V i LH6047 (chyba ze to jest to samo).
A tematu 4K nie podejmuje bo to temat rzeka. Wydaje mi sie ze nie byloby zadnej dyskusji gdyby wprowadzili to u nas chociaz 2-3 lata pozniej ale skoro producent produkuje to trzeba sprzedawac.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja odnosilem sie glownie do tego zdania ze nie ma modeli Full HD z matryca 120 hz. Do tego Panasa mozliwe ze jeszcze trzeba dodac LG LH604V i LH6047 (chyba ze to jest to samo).
A tematu 4K nie podejmuje bo to temat rzeka. Wydaje mi sie ze nie byloby zadnej dyskusji gdyby wprowadzili to u nas chociaz 2-3 lata pozniej ale skoro producent produkuje to trzeba sprzedawac.

Podstawowym problem jest to, że za producentami TV nie nadążają nadawcy telewizyjny. To, że u nas nie ma nawet jednego polskiego kanału FHD z prawdziwego zdarzenia, to czysty fakt. Problem jednak również w tym, że za chwilkę nie będzie już wyboru: kupić duży i dobry TV FHD, czy duży i kiepski (jeśli chodzi o obraz i płynność) TV UHD. Niestety będziemy zdani na droższe TV UHD, bo kupowanie taniego TV UHD o dużej przekątnej na matrycy 50Hz, będzie zwyczajnie wyrzuceniem pieniążków w błoto. Ostatnie duże TV FHD o przekątnych 55" i większych na matrycach 120hz, to modele z roku 2015 r. Jest to więc ostatni czas na zakup TV w tej technologii. Należy również pamiętać, że w przypadku TV UHD, trzeba siedzieć dość blisko od ekranu, żeby dostrzec różnicę między TV FHD a UHD, a większa przekątna = znacznie większy koszt w przypadku przyzwoitego TV UHD. Frustrujące jest natomiast to, że nawet w tych droższych modelach, producenci mocno oszczędzają na jakości wykonania.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czepiliście się jak rzep psiego ogona samej rozdzielczości, a tak naprawdę główną różnicą pomiędzy dobrym TV UHD a FHD jest primo HDR, a także rozszerzona paleta barw oraz 10bit gradacja kolorów i dlatego właśnie długofalowa inwestycja w FHD nie ma raczej sensu :)
 

kv77

New member
W jakim sklepie kupowałeś? Z tymi bad pixelami w KS7000, to kiepska sprawa. Kłania się tu kontrola jakości w Samsungach. W testowanym przeze mnie w sklepie 60KS7000 wypatrzyłem 10 bad pixeli. W TV za ponad 7k to naprawdę przegięcie. O odstających od matryc ramkach dwóch użytkowników już pisało. Niestety jakość wykonania TV z roku na rok coraz gorsza. Dawniej za większą kasę można było kupić porządnie wykonany TV, a teraz ze wszystkim producenci lecą po kosztach, a ceny wcale nie są przy tym niskie. Należy pamiętać, aby kupowany w sklepie TV dokładnie sprawdzić (jakość obrazu oraz wykonanie zewnętrzne) w poszukiwaniu potencjalnych defektów.

Kupowałem w RTV Euro Agd. Zresztą muszę pochwalić obsługę i Kierownika sklepu za podejście i ściągnięcie specjalnie dla mnie większej ilości tv do sprawdzenia. Ogólnie byliśmy już wszyscy mocni zmęczeni całą sytuacją i tym, że tak trudno było znaleźć chociaż jeden egzemplarz bez wad (jak się okazało prawie bez wad).
Również zgadzam się z tym, że jakość wykonania nie tylko TV jest coraz gorsza. Właśnie walczę z kolejnym dekoderem do multiroom nc+ (stary przed wymianą działał kilka lat ale zachciało mi się możliwości nagrywania).
 
Do góry