Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Xkamz

New member
Kochani, dajcie cynk jeśli ktoś z was znajdzie w necie recenzję 60KS7000, choćby i po azerbejdżańsku.
Jeszcze 3 dni promocji zostało w NEONET, a w eterze brak jakichkolwiek testów. Jak ktoś tu dobrze powiedział - strach kota w worku kupować.
 

barburian

New member
Bez reklam
Test masz w linku wyżej

Kochani, dajcie cynk jeśli ktoś z was znajdzie w necie recenzję 60KS7000, choćby i po azerbejdżańsku.
Jeszcze 3 dni promocji zostało w NEONET, a w eterze brak jakichkolwiek testów. Jak ktoś tu dobrze powiedział - strach kota w worku kupować.

Test w linku wyżej
 

bien

New member
Kochani, dajcie cynk jeśli ktoś z was znajdzie w necie recenzję 60KS7000, choćby i po azerbejdżańsku.
Jeszcze 3 dni promocji zostało w NEONET, a w eterze brak jakichkolwiek testów. Jak ktoś tu dobrze powiedział - strach kota w worku kupować.


Podbijam tez czekam aby zamówić.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kochani, dajcie cynk jeśli ktoś z was znajdzie w necie recenzję 60KS7000, choćby i po azerbejdżańsku.
Jeszcze 3 dni promocji zostało w NEONET, a w eterze brak jakichkolwiek testów. Jak ktoś tu dobrze powiedział - strach kota w worku kupować.

Na stronce 59.5" Samsung UE60KS7000 - Specifications

pisze, że matryca w 60KS7000 jest Samsunga (SVA 10 bit).
W minionym roku model Samsunga FHD w 60" - 60J6200 - miał matrycę Sharpa i na tej stronce napisali, że siedzi matryca Sharpa w tym modelu FHD, czyli info na stronce zgodne ze stanem faktycznym.
Nie wydaje mi się, żeby Samsung wpakował do 60KS7000 jakieś badziewie.
W każdym razie ja zamówiłem w neonecie i w środę powinien być do odbioru w sklepie stacjonarnym. Przed zakupem sprawdzę TV na materiale testowym i jak będzie lipny egzemplarz, to zrezygnuję. Na ceneo.pl ceny tego modelu - w innych sklepach są powyżej 7880 zł.

Czemu warto teraz kupić?? Po pierwsze świetna cena (po uwzględnieniu obniżki cenowej i kuponu towarowego) wychodzi za TV 6795 zł. Po drugie, to nowość, a więc nie ma ryzyka, że trafi się na egzemplarz ze zwrotu internetowego lub z ekspozycji :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio

Czekamy na Twój test w sklepie. Wiesz kiedy masz jechać po ten TV ?

Według info od pracownika sklepu stacjonarnego oraz pracownika infolinii neonetu TV ma dotrzeć do sklepu w środę, więc pojadę w środę. Wspólnie z dwoma kolegami będziemy kupować 3 TV Samsunga. Z tym, że oni modele z 2015 r. FHD 55J6200 i FHD 60J6200 (ten ostatni na matrycy Sharpa).

Jeśli ktoś chce kupić duży TV FHD na 120Hz, to jest to ostatni dzwonek, bo w 2016 r. producenci całkowicie już olali FHD (małe rozmiary i na matrycach 50/60Hz). Panas, Samsung i LG z nowych FHD mają maks. rozmiary 55" a Sony maks. 49" i wszystko na wolnych matrycach 50/60Hz. Stare poczciwe FHD odchodzą do lamusa.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ciekawe czyja matryca siedzi w 49KS7000. Na ww. stronce jest tylko info, że to matryca VA 10 bit bez info o producencie panelu w tym rozmiarze.
Natomiast przy 55KS7000 i 60KS7000 piszę, że panel Samsunga SVA 10 bit.
 

bien

New member
Według info od pracownika sklepu stacjonarnego oraz pracownika infolinii neonetu TV ma dotrzeć do sklepu w środę, więc pojadę w środę. Wspólnie z dwoma kolegami będziemy kupować 3 TV Samsunga. Z tym, że oni modele z 2015 r. FHD 55J6200 i FHD 60J6200 (ten ostatni na matrycy Sharpa).

To czekamy :) a promocja w neonecie jest do ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I dobrze porównaj z TCL 65S7906.
Kilka osób już porównało i obraz TCLa twierdzą że jest lepszy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Promocja w neonecie jest do 8 czerwca (środa). Gdyby nie to promo, to jeszcze bym zaczekał. Pamiętam, że w marcu było dobre promo na 55JS9000 w sferisie - 6799 zł, ale zniechęciło mnie zakrzywienie ekranu. Do tej pory lepszej lub choćby takiej samej promocji na JS9000 nie było.

Uważam, podobnie jak kolega barburian, że między 60KS7000 a 55KS7000 jakiś istotnych różnic nie będzie. Będzie na pewno jedna różnica - w wielkości ekranu, a dodatkowe 5" cali więcej w Ultra HD robi różnicę :)

Inni producenci również stosują mieszankę w matrycach. Najważniejsze jest jedno, jeśli ktoś chce kupić TV z matrycą VA, to w TV powinna siedzieć VA a nie IPS. Taki przekręt zastosował Samsung w 2015 r. w modelach JU6800 na nano kryształach w wolnych matrycach 60Hz. Wałek polegał na tym, że w wersji 50" siedziała porządna matryca VA Innoluxa, a w wersji 55" siedziała badziewna matryca IPS. To nic innego, niż lecenie w konsumentem w kulki. Jeśli ja oglądam TV na wprost, to chcę TV na matrycy VA (znacznie lepsza czerń), a jeśli chcę dużych kątów do oglądania , to biorę IPS.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
I dobrze porównaj z TCL 65S7906.
Kilka osób już porównało i obraz TCLa twierdzą że jest lepszy.

Widziałem TCL-a 7906 w wersji 55 w Saturnie i jak dla mnie obraz bardzo przeciętny, ale pewnie dlatego, że mam większe wymagania. Sprawdzaliśmy wspólnie z kolegą i on miał podobne zdanie. To już Samsung JU7000 sprawił na nas lepsze wrażenie. Oczywiście nasza ocena była subiektywna.
Dla mnie dobry TV to:
- dobry jakościowo obraz,
- dobra płynność obrazu bez efektu teatru i smużenia,
- sprawnie działający Smart TV
- bardzo dobrze działający player do multimediów (włącznie z napisami) oraz bezproblemowa obsługą dysków o dużych pojemnościach.

Nie twierdzę, że TCL to zły TV i jeśli ktoś jest nim zainteresowany, to powinien go sprawdzić w sklepie i nie wykluczone, że mu się spodoba, a jeśli tak, to kalibracja powinna więcej z niego wycisnąć.
 

bien

New member
No dobrze to wam zaufam i jutro pojadę zamówić lub zrobię to przez net :)
A jeśli bedzie jakiś kiblowaty ips to bedzie to wasza wina :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No dobrze to wam zaufam i jutro pojadę zamówić lub zrobię to przez net :)
A jeśli bedzie jakiś kiblowaty ips to bedzie to wasza wina :)

Jestem pewien, że IPS-a tam na pewno nie ma :) Na sklepie bardzo łatwo to sprawdzić, bo matryce VA mają słabe kąty, gdyż są stworzone do oglądania na wprost. W swoim starym Panasie mam IPS-a, więc wiem jak wygląda różnica. Wczoraj sprawdzałem materiałem testowym tego wiekowego Panasa i po 8 latach nawet jednego martwego piksela. Ekran tylko minimalnie przyciemniony w samym rogach - widoczne na białej planszy testowej. Co do chmurek, to zero, ale mała przekątna 32" więc łatwiej nad tym producentowi zapanować. Nawet nie chcę myśleć jak "obłoczki" na czarnej planszy testowej wyglądają TV LED w 75" :p
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś chce kupić duży TV FHD na 120Hz, to jest to ostatni dzwonek, bo w 2016 r. producenci całkowicie już olali FHD (małe rozmiary i na matrycach 50/60Hz). Panas, Samsung i LG z nowych FHD mają maks. rozmiary 55" a Sony maks. 49" i wszystko na wolnych matrycach 50/60Hz. Stare poczciwe FHD odchodzą do lamusa.
Wydaje mi się że Sam UE55K6370 będzie odpowiednikiem J6300 i z racji że to 6 seria FHD będzie w nim 100/120 Hz matryca. FHD 5 serii K będzie zapewne na 50/60Hz matrycy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że Sam UE55K6370 będzie odpowiednikiem J6300 i z racji że to 6 seria FHD będzie w nim 100/120 Hz matryca. FHD 5 serii K będzie zapewne na 50/60Hz matrycy.

Wszystkie nowe TV FHD na 2016 r. od firm: Samsung, LG, Panas mają maksymalne przekątne 55" (Sony 49") i wszystkie mają wolne matryce 50/60Hz, które można o kant d**y rozbić. Jeśli ktoś chce kupić dobry TV FHD, tu musi się spieszyć i wybrać coś z modeli FHD z 2015 r.

Trochę wkurzające jest to, że za decyzją producentów TV o całkowitym olaniu modeli FHD, nie idą kroki ze strony stacji telewizyjnych. Za granicą coś zaczyna się ruszać, a w naszym kochanym kraju, wśród polskojęzycznych stacji telewizyjnych, nawet FHD z prawdziwego zdarzenia nie ma, a co dopiero UHD. Jak zwykle 100 lat za murzynami :(
 
Ostatnia edycja:

bien

New member
Rafcio

Miałem kupić samsunga ks658000 ale po Twoich postach stwierdziłem ze nie dam 12k za TV zwłaszcza ze Ks7000 w testach wyglada poprawnie oprócz tego promocja jest dwa bony 700zl i 400zl
Wiec pojechałem do Neonetu który znalazłem w moim trójmiejscie w Gdyni. Ku mojemu zdziwieniu mieli jeden w magazynie wiec go kupiłem. Jestem dogadany ze zwrotem na 14 dni jeśli nie bedzie mi cos pasowało.

Proszę podaj mi konfiguracje przycisków abym wszedł do menu serwis i sprawdził coz to za matryca
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Myślę, że podjąłeś bardzo dobrą decyzję, bo wydawanie na kulawą technologię LED 12k jest zupełnie bez sensu, no chyba, że ktoś naprawdę nie wie co robić z kasą.

Co do wejścia w menu serwisowe, to niestety nie znam kombinacji, ale być może ktoś z forumowiczów napisze w przedmiocie Twojego zapytania.

Jakie pierwsze wrażenia??? Jaką masz odległość od ekranu. Jeśli masz 14 dni na zwrot to sprawdź na planszach testowych czy nie ma martwych pikseli i jak wygląda równomierność podświetlenia (sprawdź wieczorem w zaciemnionym pomieszczeniu na czarnej jednolitej planszy testowej). Jak prezentuje się płynność obrazu?
Do jej regulacji masz funkcję Auto Motion Plus - są tam 2 suwaki (de-blur, de-judder), jeden do regulacji ostrości ruchu, drugi do płynności obrazu). Sprawdź ustawienie 10/5.
Inne zalecenia:
Najlepszy obraz jest na trybie FILM
Po wejściu w tryb "Film" dokonaj kilku zmian,
Aby krawędzie obrazu nie były przycięte wejdź do zakładki "Rozmiar obrazu" i wyłącz funkcję "Dopasuj do ekr.". Następnie:

Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłączony

Funkcja czysty obraz cyfrowy rozmywa szczegóły obrazu. Trzeba więc ją wyłączyć.

Do zmiany jasności obrazu używaj:
Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Podświetlenie.

Ja dopiero jutro jadę po swój egz. do neonetu, bo dziś jeszcze nie dotarł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry