Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie 55KS7000 więc przedstawiciel serii...
Panasonic też będzie w przyszłym tygodniu DX750.
 

WuMike

New member
Bez reklam
55 niestety jest za mały. 58 to absolutne minimum u mnie i stad 58DX750 jest wciąż najrozsądniejszym typem.

Test 55KS7000 na znanym portalu avforums:
https://www.avforums.com/review/samsung-ks7000-ue55ks7000-uhd-4k-tv-review.12659

Bardzo wysoko ocenili ten model, wyżej niż DX750, ale ja mam swoje zdanie na ten temat :) Podobno DX750 doczekał się już ostatniej aktualizacji, która może poprawić algorytmy lokalnego, czytaj pionowego podświetlenia matrycy, czyli to co w trybie HDR dotychczas najbardziej bolało. Pożyjemy, zobaczymy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Szkoda, że nie dostaniesz 60KS7000. To jedyny model z serii, co do którego nie ma pewności, jaka matryca w nim jest, a mógłby być ciekawą alternatywą dla 58DX750 Panasa.

Kolego WuMike,

Ja dziś zamówiłem 60KS7000 w Neonecie, bo jest w świetnej cenie. Promo jest do 8 czerwca bodajże. Po uwzględnieniu rabatu pieniężnego w kwocie 700 zł wychodzi za niego cena 7195 zł :) Ale to jeszcze nie wszystko - dają bon towarowy do Decathlona o wartości 400 zł. W sumie więc za TV wychodzi 6795 zł za 60KS7000, a więc cena zarąbista :)
Z innych sklepów najtaniej dawali mi w matrixmedia za 7699 zł.
Przyjdzie TV do Neonetu to podjadę i sprawdzę przed zakupem. Dla chętnych w neonecie mają też raty 0%.

Panas 58DX750 u mnie odpadł z uwagi na prymitywny player do filmów, bo niewiele zmienili od roku 2015. A u mnie podstawa to porządny player, bo mam dużo multimediów na dyskach zewnętrznych o dużych pojemnościach, z którymi Samsung radzi sobie najlepiej. Do tego KS7000 ma głowicę satelitarną, której w Panasie brak. 3D nie chcę. Samsung ma bardzo szeroką obsługę plików video i audio, czym nie może się pochwalić Panas. Do tego w szajsungu matryca 10 bitowa a w panasie 8 bit.

Co do matrycy w 60KS7000 to na stronce http://www.displayspecifications.com/en/model/613c430
pisze, że matryca jest samsunga SVA 10 bit.

Wiele więc wskazuje na to, że na Euro będą miał nowy TV.

Co do ocen i wrażeń KS7000 vs 58DX750, to ocena u każdego może być inna. Jednemu spodoba się bardziej samsung, a innemu sony, a jeszcze innemu panas.
Tak chwalony przez wielu sony 55x8509C u mnie po testach wspólnie z kolegą mogliśmy powiedzieć tylko "przeciętność" i nie do zakupu w cenie 5000, bo uważaliśmy, że w tej cenie nie jest wart tej kasy. Bardziej nam się podobał obraz w JU7000, ale to były tylko i wyłącznie nasze subiektywne wrażenia.

Należy pamiętać, że nie ma i nie będzie TV idealnych, każdy ma jakieś wady i to niezależnie od pułapu cenowego. Ja już byłem zmęczony codziennym śledzeniem cen od kilku miesięcy i chciałem mieć nowy, duży TV na Euro, w miejsce mojego 8-letniego Panasa 32" :)

Dodatkowy plus w szajsungu to oneconnect. Brak standardowego pilota, to u mnie żaden problem, bo mam odtwarzacz bluray samsunga z tunerem TV (DVB-C/DVB-T), więc jak coś to pod KS7000 będę mógł z niego korzystać, bo ma przełącznik trybu pracy z BluRay na TV.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Super. Sprawdź proszę matrycę, czy nie jest to jakaś egzotyka w tym rozmiarze.

Jeżeli jest własna, mam o czym myślec, w kontekście kupna TV.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pierwotnie nastawiałem się na zakup wersji 55", ale 5" więcej robi jednak różnicę. Maksymalną odległość od ekranu będę miał 2,5m/2,6m, więc przy materiale 4K większą przekątna zrobi różnicę. KS od Panasa ma też mocniejsze głośniki 2x20 (w panasie 2x10), choć i tak będę miał TV podpięty pod zewnętrzne głośniki.

Co do sprawdzenia matrycy, to jak ją można sprawdzić??? Z tego co słyszałem na infolinii szajsunga to wejście w tryb serwisowy kończy się utratą gwarancji. Jest jakiś inny sposób sprawdzenia w warunkach sklepowych jaka tam siedzi matryca?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Tak, dobre oko, lub szkiełko i sprawdzenie charakterystyki układu pikseli, porównujac do panelu w tym samym modelu, ale TV 55". Poproś obsługę, aby weszła do trybu serwisowego, jak się uda.

Jutro może pojadę do sklepu i zobaczę, co się da zrobić.

KS nie ma tak dobrych katów bocznych, co DX i to mnie wstrzymuje najbardziej.

Panas ma przecież głowicę SAT, jedną bodaj. 10bit brak, to fakt, ale zupełnie tego nie widać.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W neonecie nie mają w tej chwili na stanie 55", więc za pomocą lupy się nie porówna niestety. Co do wejścia w tryb serwisowy to jesteś pewien, że potem nie ma problemu z gwarancją?
W specyfikacji DX750 nie ma głowicy DVB-S/S2, jest tylko DVB-C i DVB-T. Głowica satelitarna jest dopiero w modelu nieco wyższym DX780, ale o 1000 zł droższym.
Co do wąskich kątów, to generalnie są one w matrycach VA słabe, bo to nie IPS, ale u mnie jest taka sytuacja, że będę oglądał wyłącznie na wprost, więc nie stanowi to dla mnie problemu.
Podejrzewam, że różnicę w bitach można zauważyć jedynie w specjalnie opracowanych materiałach 4K, a w codziennym oglądaniu programów HD czy filmów z BluRay nie będzie widocznych różnic.
U mnie pokój bywa do południa mocno nasłoneczniony (rolety całkowicie nie zaciemniają pokoju), więc większa jasność w samsungu niż w panasie, będzie miała dla mnie różnicę (1000 vs 550).
Różnica w kątach patrzenia zapewne wynika z nieco innych matryc, w samsungu jest SVA, a w panasie MVA.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
podczas kalibracji tv tez wchodzi sie w samsungu do menu serwisowego aby odblokowac profile wiec watpie aby traciło sie gwarancje .
 

arcoss

Member
PODOBNO samo wejście nie wygasza gwarancji. Dopiero zmiany w menu, które "uszkadzają" TV, są podstawą do anulowania gwarancji.
Z drugiej strony ciekawe jakby argumentowali utratę gwarancji kalibratorzy, gdyby faktycznie, przez wejście, traciło się gwarancję.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odnośnie innych różnic KS7000 vs 58DX750, to w samsungu są 4xHDMI w wersji 2.0a, a w panasie 2xHDMI 2.0a, a dwa dodatkowe w starej rewizji 1.4.
Z kolei w samsungu brakuje info o złączu USB 3.0 (jak i w KS8000 i KS9000). W panasie jest. Co ciekawe w modelach samsungach na 2015 usb 3.0 było.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nie pamiętam kombinacji bo robił mi to kalibrator wiem tylko ze mam matryce samsunga bo to mi powiedział.
Obraz po kalibracji jest wyśmienity wcześniej był dobry poprawił się o jakieś 30% na plus oceniam swoim wzrokiem bo z dokumentów po kalibracji jest to oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie pamiętam kombinacji bo robił mi to kalibrator wiem tylko ze mam matryce samsunga bo to mi powiedział.
Obraz po kalibracji jest wyśmienity wcześniej był dobry poprawił się o jakieś 30% na plus oceniam swoim wzrokiem bo z dokumentów po kalibracji jest to oczywiste.

Dzięki za info odnośnie efektów kalibracji:) Jak będę miał już nowy TV i będzie z nim wszystko ok, to po okresie testowania z pewnością zamówię profesjonalną kalibrację do domu, bo zdaję sobie sprawę, że wówczas z wyświetlacza wyciśnięte będzie maks jeśli chodzi o jakość obrazu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Na pewno warto dobry telewizor profesjonalnie skalibrować. Odnośnie jasności, pisałem już w innym wątku, że Samsung uzyskuje ponad 1000 tylko w szczególnym przypadku (HDR) i na krótką chwilę. Normalnie wyciągnie się 500-600.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na pewno warto dobry telewizor profesjonalnie skalibrować. Odnośnie jasności, pisałem już w innym wątku, że Samsung uzyskuje ponad 1000 tylko w szczególnym przypadku (HDR) i na krótką chwilę. Normalnie wyciągnie się 500-600.

Zdaje sobie z tego sprawę, że 1000, to wartość szczytowa do osiągnięcia przez chwilkę. Czytałem jakiś czas temu test na sąsiednim forum modelu KS8000, więc wiem o co chodzi :)
U Panasa ten max to 550. Z tego, co pamiętam, to porównywałeś w sklepie Panasa DX750 i Samsunga KS8000 i Twoje wrażenia były takie, że Panas miał lepsze kąty i obraz był bardziej plastyczny, ale za to Samsung świecił jaśniej.
Jak będziesz miał okazję być dziś w sklepie, to sprawdź proszę KS7000 :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Słabo. W Gdyni nie mieli KS7000, więc nici ze sprawdzenia tego modelu. Promocja jest do środy.

Szkoda. Ja zgrałem na pena pliki testowe pod kątem bad pixeli, równomierności podświetlenia, płynności ruchu itd. Jak będzie ok przy sprawdzaniu w neonecie to biorę, jak wyjdzie lipa, to grzecznie podziękuję :)
 
Do góry