Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ernet

Active member
Bez reklam
A w jaki sposób testujesz tę prędkość transmisji telewizora?

Bo może w metodzie jest jakiś błąd? Bo 100 Mb/s to nawet stare urządzenia sprzed lat bez problemu wyciągają.

Tak, jak napisałem kilka postów wyżej..".. Router to Orange Funbox 3.0 czyli dedykowany do sieci światłowodowej z gwarantowaną prędkością 300 Mb/s ( w ramach przypomnienia: wszystkie urządzenia domowe tak "śmigają" oprócz TV, który jest podłączonego do Routera kablem sieciowym lan ethernet ). TV>Internet>Speedtest.pl oraz inne tego typu strony.. "
 

ernet

Active member
Bez reklam
UPDATE: Informacja od Konsultanta Samsunga

"Maksymalnie wykrywana prędkość połączenia przez tv to około 60 Mb/s. " Dotyczy to zarówno połączenia Wi-Fi jak i przez kabel ethernetowy. Trochę to rozczarowujące IMO.
 

Kasio

Member
"Maksymalnie wykrywana prędkość połączenia przez tv to około 60 Mb/s. " Dotyczy to zarówno połączenia Wi-Fi jak i przez kabel ethernetowy. Trochę to rozczarowujące IMO.

Test powtórzony...
Już wyjaśniam.Udostępnione połączenie z laptopa 5GHZ a/g/n/ac poprzez Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter a normalnie w Win10 Hotspot Mobilny,włączyłem licznik uploadu w laptopie i tak:

1.Internet UPC 120Mb/s ,włączony test w przeglądarce tv
2.Upload z laptopa do tv podczas testu 118Mb/s i bardzo szybko spada do 20Mb/s i ponownie skacze do max mojego łącza.Przeglądarka nie radzi sobie po prostu z tym... Na laptopie podczas testu waha się w granicach 115-119Mb/s.
3.Wynik testu w przeglądarce tv 78.6Mb/s
5.Wynik z przeglądarki nie jest wiarygodny !!!


Odtwarzanie filmu 4K w aplikacji YT jak i strona YT otworzona w przeglądarce TV i ten sam film 4K dają jednakowy wynik streamu i buforowania filmu 50-70Mb/s
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No, tak... natchniony :) Twoją odpowiedzią tym razem sprawdziłem szybkość internetu na innej stronie, tz. speedtest.net i.. tym razem wynik był dużo bardziej zadawalający:93.70 Mbps :) .( Z tego, co wyczytałem Mb/s to to samo, co Mbps lub bardzo podobna wartość ). Czyli, co miernik, to inny wynik. Tak czy tak: podłączony kabel ethernet pozostaje.
 

Rafal27b

New member
No i ks'a znowu czeka spotkanie z serwisantem :) Moja radość nie trwała zbyt długo, około 1,5 tyg.
Dwa zielone piksele po głębszym wpatrzeniu widoczne na zdjęciu :D Na żywo trzeba podejść bardzo blisko żeby to dostrzec i tylko na ciemnym tle.
Zobaczymy jak tym razem przebiegnie naprawa.
W poniedziałek zgłaszam, ale szczerze powiem, że zawiodłem się na jakości nowej matrycy.
 

Attachments

  • IMG_0680.jpg
    IMG_0680.jpg
    833,9 KB · Wyś: 36
No i ks'a znowu czeka spotkanie z serwisantem :) Moja radość nie trwała zbyt długo, około 1,5 tyg.
Dwa zielone piksele po głębszym wpatrzeniu widoczne na zdjęciu :D Na żywo trzeba podejść bardzo blisko żeby to dostrzec i tylko na ciemnym tle.
Zobaczymy jak tym razem przebiegnie naprawa.
W poniedziałek zgłaszam, ale szczerze powiem, że zawiodłem się na jakości nowej matrycy.
A jaki rozmiar matrycy? 49?
 

kryszna_blu

New member
Ja mam 60" i dzisiaj kolejna wizyta serwisanta. Obecnie mam już czwartą matryce. Te modele KS7000 jest aż tak licha? Ma ktoś takie same przygody, czy to tylko ja mam wyjątkowego pecha
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Masz wyjątkowego pecha i jesteś wyjątkowo cierpliwy. Przy 2 wymianie powinieneś zażądać zwrotu kasy i miałbyś już nowy TV.
 

kryszna_blu

New member
Co do zwrotu. Mają dać odpowiedź.
Ale teraz uwaga najlepsze: wczoraj podczas przeglądania tv z serwisantem znaleźliśmy wypalenie takie jak w oledach widoczne w prawym dolnym rogu. Na białym tle widać odbicie youtube i kawałek ipla. Teraz pytanie jak to jest możliwe w tv który nie jest oledem???
 

magiks33

Member
Ja mam 60" i dzisiaj kolejna wizyta serwisanta. Obecnie mam już czwartą matryce. Te modele KS7000 jest aż tak licha? Ma ktoś takie same przygody, czy to tylko ja mam wyjątkowego pecha

Miałem to samo dwa lata temu 55ks7000 -w miesiąc przerobiłem cztery matryce (piątej nie było samsung dał pismo i zabrał tv)i cztery ks na sklepie odpalałem i lipa straszna zawsze jakiś brud . Zamieniłem na ks7500 i narazie trzecia matryca więc nie tylko ty tak masz
 

magiks33

Member
Co do zwrotu. Mają dać odpowiedź.
Ale teraz uwaga najlepsze: wczoraj podczas przeglądania tv z serwisantem znaleźliśmy wypalenie takie jak w oledach widoczne w prawym dolnym rogu. Na białym tle widać odbicie youtube i kawałek ipla. Teraz pytanie jak to jest możliwe w tv który nie jest oledem???

no kiedyś miałem tv lcd deawoo i grałem w pewną grę na konsoli i wypalenia po grze zostały a na dodatek ekran lcd zaczął się rozwarstwiać
 

kryszna_blu

New member
Jakiś shajz z tymi matrycami. W sumie przymierzam sie na 65NU8002, mam nadzieje że teraz sie poprawili.
Swoją droga myślałem nad OLEDem ale zadzwoniłem do LG i poinformowali mnie ze w przypadku wypalenia z mojej winy gwarancja tego nie obejmie.
 

Intenso

Banned
No jasne ze gwarancja tego nie obejmuje.
Wystarczy ze jest o tym napisane w instrukcji, że mogą powstać wypalenia i nie należy wyświetlać zbyt długo statycznych obrazów.
Każdy może im naskoczyć jeżeli powstaną wypalenia.
 
Do góry