Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

FoX88

New member
Może niektórzy nie wiedzą jak wygląda clouding Ale jest to w każdym modelu.

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, to cecha LCD LED i nie jest brana pod uwagę na gwarancji przez żadną firmę, ale...

Clouding może być większy lub mniejszy i to naprawdę na różną skalę. Może być na tyle mały, że w ogóle nie przeszkadza w czarnych scenach nawet na maksymalnym podświetleniu, a może być na tyle duży, że nawet w SDR na niskich wartościach przebija, a na HDR już jest jakaś masakra.

Chociaż generalnie Edge LED w HDR na takim 20 Backlight moim zdaniem zawsze trochę przebije na scenach czerń + coś innego.
 

Davide

Member
Fatalnie! :( Załamałeś mnie :( Kolejna osoba...
Już myślałem, że są normalne egzemplarze.
15 tys.za TV i takie jaja?! Szok! Takie ładne ekrany robią!
Tak to pięknie świeci w sklepach!
Zagłębiasz się w szczegóły i wychodzą takie buble...:(
Ryzykować przy takiej kasie to trzeba mieć nerwy.
Sam już nie wiem co o tym myśleć...

Zawiesiłem nowy.czern piękna prawie jak w oledzie.Zobaczymy na jak długo ;) może mnie zaskoczy może znów zawiedzie ale bez ryzyka nie ma zabawy :!
 

kosa666

New member
Mam szybkie pytanie, liczę na szybką odpowiedź.

Chcę dziś oglądać Iron Fist na NETFLIXIE, jest dostępny w 4K/HDR - czy muszę mieć włączoną funkcję HDR+ żeby odtwarzał tryb HDR? (czy HDR+ to taki polepszacz który imituje HDR w źródłach bez natywnego HDR)???

I co z kolorami UHD? dla wejść HDMI się włącza/wyłącza w ustawieniach. CZy z netflixa rozpozna sam???

EDIT: TV KS8000 65"
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja mam ks7000 na ks8000 zabrakło mi już pieniędzy
Aaa... czyli jednak KS7000. Źle skojarzyłem. To prawda, że seria KS8000 trochę droższa.
Wróciły nadzieje na to, że wyższa seria trochę lepsza i mniej z nią jaj jakie opisują wszyscy? ;-)
Nie ukrywam, że obraz z 75KS8000 zrobił na mnie ogromne wrażenie i trochę się na niego nastawiłem.:)
 

Graco_32

New member
Mam szybkie pytanie, liczę na szybką odpowiedź.

Chcę dziś oglądać Iron Fist na NETFLIXIE, jest dostępny w 4K/HDR - czy muszę mieć włączoną funkcję HDR+ żeby odtwarzał tryb HDR? (czy HDR+ to taki polepszacz który imituje HDR w źródłach bez natywnego HDR)???

I co z kolorami UHD? dla wejść HDMI się włącza/wyłącza w ustawieniach. CZy z netflixa rozpozna sam???

EDIT: TV KS8000 65"

HDR włącza się sam i nie widać żadnych specjalnych informacji o tym
Zmieniają się wtedy same ustawienia obrazu (sprawdź jak już będziesz oglądać)
 

fin3st22

New member
Panowie, Samsung ks8000 kupiony. Odchodzcej ramki ani wad ekranu nie stwierdziłem. Mam tylko problem z PS4,gdyz TV wyszukuje konsole ale nie ma obrazu. Nawet automatycznie się przełącza przy włączeniu konsoli. Ktoś ma jakis pomysł?
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Panowie, Samsung ks8000 kupiony. Odchodzcej ramki ani wad ekranu nie stwierdziłem. Mam tylko problem z PS4,gdyz TV wyszukuje konsole ale nie ma obrazu. Nawet automatycznie się przełącza przy włączeniu konsoli. Ktoś ma jakis pomysł?

Odchodząca ramka to problem ks7000 a nie ks8000 a mogę się mylić....A co do ps4 masz włączone uhd color? Bo ja np miałem przez to problem z Xbox one
 

Artison

New member
Panowie ,czy to normalne że ekran zmienił nieco barwę po czyszeniu?W prawym górnym rogu ekranu który czyściłem mikrofibrą z wodą jest jakby inny odcień pod światło,bardziej matowy?(odciski palców zeszły).Czysciłem delikatnie,nie chce już kombinowac zeby nie popsuc bardziej bo moja żona mówi że mi już odbija na punkcie tego tv,chodzę i chucham:).U Was tez ciezko z czyszczeniem?
 

Davide

Member
Davide, ma serię KS8000. Czy coś pomyliłem?
Rosyjska ruletka normalnie z tymi Samsungami :)

No i dzisiaj byłem i przywiozą mi trzeci w poniedziałek ;) Clouding w prawym rogu taki jakby ktoś od spodu matrycy mocna latarka świecił a na ramce w okol matrycy wypływający jakby zaschnięty klej.
 

Artison

New member
odcień jakby lekko niebieskawy..w tym mijescu nie jest taki śliski jak tam gdzie go nie glancowałem..mogłem uszkodzić powierzchnię matrycy?Jak mówiłem czysciłęm delikatnie ale może za bardzo w jednym miejscu..
 

lobos

New member
Bez reklam
No i dzisiaj byłem i przywiozą mi trzeci w poniedziałek ;) Clouding w prawym rogu taki jakby ktoś od spodu matrycy mocna latarka świecił a na ramce w okol matrycy wypływający jakby zaschnięty klej.
Prze jajca! Ta seria KS7000 przejdzie chyba do historii. Niestety tej niechlubnej :(
Davide a gdzie kupowałeś swój TV? Pytam, bo ciekawi mnie czy wszędzie tak szybko reagują i wymieniają wadliwe sztuki czy np. tylko w większych marketach a mniejsze sklepy robią pod górkę?

Panowie a tutaj patrzcie...
Telewizor Samsung 75 UE75KS8000 SUHD JAK - NOWY ! (6752210960) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
TV z PL to reklamacja tego prążka i wymiana na nówkę sztukę za połowę ceny sklepowej ;-)
Czy źle myślę?
Doczytałem i już wszystko jasne. Matrycy nie wymienisz ;-)
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Prze jajca! Ta seria KS7000 przejdzie chyba do historii. Niestety tej niechlubnej :(
Davide a gdzie kupowałeś swój TV? Pytam, bo ciekawi mnie czy wszędzie tak szybko reagują i wymieniają wadliwe sztuki czy np. tylko w większych marketach a mniejsze sklepy robią pod górkę?

Panowie a tutaj patrzcie...
Telewizor Samsung 75 UE75KS8000 SUHD JAK - NOWY ! (6752210960) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
TV z PL to reklamacja tego prążka i wymiana na nówkę sztukę za połowę ceny sklepowej ;-)
Czy źle myślę?
Doczytałem i już wszystko jasne. Matrycy nie wymienisz ;-)

W Saturnie .W Szczecinie mega ludzie....Zero problemów.Mowie co i jak a oni ze Ok rozumia i przyjadą w poniedziałek do mnie do domu i się wymienimy telewizorami.Wzieli z magazynu nowy pokazali,włączyli i spoko ;) mając nadzieje ze już nie wrócę ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Spoko. Dzięki za info. Ja czekam na to jak zniknie mój Sharp i wtedy pewnie też wezmę z MM czy Saturna.
15.300 za KS8000 w 75'' to chyba niezła opcja. Chociaż jak wejdą QLED to może jeszcze coś stanieje? ;-)
Muszę załatwić operację szybko, bo w kwietniu same hity w piłce! ;-)
Ćwierćfinały LM i Real z Atletico i Barcą gra :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Czy obraz modułu cam może dużo odbiegac jakościowo od obrazu przez dekoder?

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry