Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

bartmaz

New member
Myślałem, że to specjalistyczne forum, na którym można uzyskać jaką informację, ale widzę, że banda no-life'ów bawi się w przerzucanie żałosnymi komentarzami. Miłej zabawy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie dziwię się,że TDX zrezygnował,kółko różańcowe się robi ? Koledzy kv77 i sodalit1990. Bardzo słuszna decyzja-amen.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Czy jak.ogladacie filmy z hdr to w trybie dynamicznym? Oraz czy warto używać trybu gry do gier ?

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bartmaz

New member
A propos odświeżania w KS7000 - oficjalne stanowisko firmy Samsung:

"- Proszę o podanie natywnego odświeżania matrycy użytej w modelu KS7000.

- Witam, takie informacje nie są podane przez producenta,
Podany jest jedynie parametr PQI (...) Samung nie podaje takiej informacji w specyfikacji"

Pozostawiam każdemu do oceny. Może Samsung wykazuje się tylko nadmierną, wstydliwą SKROMNOŚCIĄ i nie chce pochwalić się tym, że ma 120 hz matrycę i zezwala na spekulacje, że może to jednak 60 hz...

Jeżeli sprzedawca w sklepie poinformował Was inaczej - okłamał Was, ponieważ NIE MÓGŁ mieć potwierdzonej wiedzy nt. odświeżania.
 

Login

Member
Czy jest tutaj jakis posiadacz Samsunga ktory sprawdzal dokladnie swoja matryce i nie ma ani jednego bad lub sub piksela ? Czy kupic taki TV to wogole mozliwe ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Tak ja nie mam żadnego bad pixela,żadnego cloudingu i żadnego problemu z odstającą ramką.kupilem w zeszła niedziele
Jaki masz model TV? Zakup z dystrybucji PL?
Ja ostatnio przyglądałem się kilku modelom z serii KS i w ani jednym nie zauważyłem odstającej obudowy czy innych dziwnych rzeczy.
Co do matrycy to nie robiłem żadnych testów z planszami tylko wpatrywałem się z bliska i nic złego nie widziałem.
Wręcz przeciwnie. Obraz przepiękny! Żyleta!
 

bartmaz

New member
Czy jest tutaj jakis posiadacz Samsunga ktory sprawdzal dokladnie swoja matryce i nie ma ani jednego bad lub sub piksela ? Czy kupic taki TV to wogole mozliwe ?

Cześć. Masz na to bardzo marne szanse. Objechałem pół Warszawy (sklepy Euro) w poszukiwaniu takiego egzemplarza, bo powiedziałem sobie: za taką cenę nie ma prawa być ani jednego bad pixela. Obejrzałem kilka egzemplarzy i wszystkie je miały. Kupiłem z bad pixelami, a teraz mam ich już kilkanaście (Sony uznaje reklamacje od 3, Samsung ma najbardziej niekorzystne zasady, ale na infolinii mówili mi, że będą działać od 10). Biorąc jeszcze pod uwagę obudowę, która na pewno będzie się rozklejać, oszczędź sobie kłopotu.

Niedługo pojawią się tv z serii 2017 r. Ja na oku mam Panasonica EX780, następcę 750 z tego roku. Wszystkie najwyższe parametry, ew. można przyczepić się do średniej jasności (ma wynosić stabilne 550), ale ten Samsung też pracuje na jasności ok. 500 (skoki na wyższą jasność są kilkusekundowe - kolejne oszustwo) i DTS - Panasonic nie odtwarza DTS, chyba że zmieni się to w 17 roku.
 

cjgkgjhzfbwj

New member
Telewizor ma matrycę 120hz co jednak nie zmienia faktu, że ma problemy z płynnością. U mnie Samsung po kolejnej reklamacji w końcu pozwolił na oddanie TV (to był główny powód ostatniej reklamacji). Wcześniej miałem wymienioną płytę główną i matrycę (z powodu braku płynności i bad piksela). Jutro się z nim żegnam i z firmą Samsung (wreszcie :lol:).

Jak udało Ci się przekonać serwis, że płynność jest za mała? Jak ją zmierzyłeś?
 

kv77

New member
Jak udało Ci się przekonać serwis, że płynność jest za mała? Jak ją zmierzyłeś?
Telewizor przycinał podczas scen w których obraz przesuwał się jednostajnie w poprzek ekranu lub były bardziej dynamiczne sceny. Miałem na dekoderze nagrane kilka filmów i programów na których to było widoczne. Serwisant zmieniał ustawienia upłynniacza co nie wyeliminowała problemów. Były też próby z innymi kablami, wejściami HDMI i podłączonym innym dekoderem z multiroomu. Dekoder został podpięty do innego tv (LG) i tego efektu nie było. Po wymianie płyty głównej i matrycy objawy pozostały. Wziąłem też dekoder do kolegi i podpiąłem do Samsunga d8000 i oczywiście objawów brak. Dodam, że wcześniej miałem Samsunga h6700 i wszystko działało płynnie na tym samym dekoderze.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 

Davide

Member
Jaki masz model TV? Zakup z dystrybucji PL?
Ja ostatnio przyglądałem się kilku modelom z serii KS i w ani jednym nie zauważyłem odstającej obudowy czy innych dziwnych rzeczy.
Co do matrycy to nie robiłem żadnych testów z planszami tylko wpatrywałem się z bliska i nic złego nie widziałem.
Wręcz przeciwnie. Obraz przepiękny! Żyleta!




Mam UE55KS7000....Kupowałem w Saturnie...Otworzyłem pare sztuk ponieważ 49 cali na półce mieli z odstającą ramką u góry.Potem zaczeli otwierać mi kartony i jeden jak widziałem w rogu mial jakiś klej...Wybrałem więc ten co mi się podobał najbardziej.Nie mam zadnej odstajacej matrycy,zadnego bad pixela,zadnego cloudingu....Na poczatku przez chwile byl w rogach ale zniknal po czasie...Moze cos w tym jest ze przez pierwsze 100 godzin uzytkowania nie ma co zwracac na to uwagi.... Co do tv ja potrzebowalem go juz a ze nie mialem gotowki wzialem na raty by splacic go pod koniec miesiaca...Moja najlepsza rade jest kupić go od Kiki'ego na tym forum.Przynajmniej z kalibracja - czego ja zaluje nie mam.no i zapewne sprawdzi ci pare sztuk zanim coś wyśle.....Po prostu albo coś poprawili jak ludzie oddawali do serwisu albo po prostu trafiłem mega egzemplarz:) a jezeli chodzi o gry czy filmy w 4k to dopiero Magia;) Mam ten telewizor 8 dni i zaluje ze byla taka roznica cenowa miedzy 55 a 60 nie taka jak miedzy 49-55:p



SKomentowałem tak jeden post i nadal nie zmienie zdania


Ja polecam Ci KS7000 sam stalem przed tym dylematem i zastanawiajac sie czy go kupic przez odklejającą się matryce,bad pixele czy clouding z moim szczęściem na pewno będę miał to wszystko.Ale uswiadomilem sobie ze w tej cenie nic lepszego nie kupie.Powiem tak zanim kupilem w Saturnie otworzyli mi pare kartonów i patrząc na każdy szczegółowo przy samej ramce wybrałem jeden.Po wlaczeniu telewizora zadnego bad pixela tylko w dwoch rogach miałem jakby clouding przez 2 minuty potem rozwinely sie dwie wielkie plamy na 10 minut po czym wszystko zniknelo i cloudingu brak.Czy Konsola,czy filmy z serwera w MKV w full hd czy w uhd rewelacja (obejrzalem star treka - UHD 2160)...o Tv nie wspomne poniewaz obraz z kablowki jest dla mnie tragiczny na wiekszosci telewizorow spowodowany chyba slaba jakoscia sygnalu i programow.Dwa minusy tego telewizora wedlug mnie to,że jest mega cienki i trzeba go delikatnie wyciagnac z pudełka kładąc na boku karton trzymajac za karton na matryce - bałem się że zaraz ten telewizor się połamie,a drugi minus jezeli chodzi o wieszanie na sciane... sruby to M8 45mm....Kupilem hak na sciane który miał śruby 40mm albo 50mm i musialem jechac do Castoramy po sruby 45mm... Tuleje od tv wtedy nie pasowaly te do haka ktore dodaja do tv i sie okazalo ze do mojego wieszaka sa dodane tuleje i wchodza na dol dluzsze na gore krotsze,dlatego roznej wielkosci poniewaz nie wchodzily w głąb telewizora jak te od tv wiec wisi tv prosto ładnie.Według mnie to jedyne minusy...Jest jeszcze minus lecz nienależący do mnie a do mojej narzeczonej i jest to mianowicie pilot...Według niej jest mały :p ,nie ma cyfr i się do niego mówi co jest irytujące ,ale dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. wiec powiem jedno jak najbardziej go polecam,a takie wady to nic
 

lobos

New member
Bez reklam
Gdyby seria KS7000 była w 75'' to bym się pewnie zdecydował.
65'' nie wywoła u mnie efektu WOW. 75'' natomiast są cholernie drogie.
Jeszcze połowę drożej bym przeżył, ale tutaj drugie tyle trza za 10'' zapłacić :-( :niewiem:
Zobaczymy jak to u mnie będzie...? Jak TV zniknie mi ze ściany to zacznę myśleć na poważnie, bo Rodzinka nie da mi dłużej żyć bez bajek i seriali :p
Nowe MU7000 są w większej przekątnej i tu pytanie z jaką wyskoczą ceną?
Z nowości również Sony XE9005 jest super tylko 2 dychy za 75'' :-(
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Czy jest tutaj jakis posiadacz Samsunga ktory sprawdzal dokladnie swoja matryce i nie ma ani jednego bad lub sub piksela ? Czy kupic taki TV to wogole mozliwe ?
Ja również nie mam żadnych problemów. 0 bad czy sub pixeli, zero claudingu. Ramka nie odstaje. Kupiłem w październiku w MM
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Ja kupiłem wczoraj ks8000. Ramka dobrze spasowana brak bandingu, pixeli się na planszach nie dopatrzyłem. Clouding jest ale na akceptowalnym przezemnie poziomie.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Udało mi się zarejestrować w tym programie Samsunga. Teraz maja się skontaktować z bmw odnośnie umówienia. Czy ktoś kto korzystal wie może czy mamy do wyboru wszystkie modele?

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
75 cali

Gdyby seria KS7000 była w 75'' to bym się pewnie zdecydował.
65'' nie wywoła u mnie efektu WOW. 75'' natomiast są cholernie drogie.
Jeszcze połowę drożej bym przeżył, ale tutaj drugie tyle trza za 10'' zapłacić :-( :niewiem:
Zobaczymy jak to u mnie będzie...? Jak TV zniknie mi ze ściany to zacznę myśleć na poważnie, bo Rodzinka nie da mi dłużej żyć bez bajek i seriali :p
Nowe MU7000 są w większej przekątnej i tu pytanie z jaką wyskoczą ceną?
Z nowości również Sony XE9005 jest super tylko 2 dychy za 75'' :-(

Masz jeszcze z 75 cali :

75XE8505 - 16 tyś
75UH885V - 14,5 tyś
75KS8000 - 17 tyś
 
Do góry