Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

przemo73

New member
Bez reklam
Szkoda że nie zrobiłeś fotek albo kilku ujęć filmu obudowy. Dzisiaj po pracy pojadę do naszego toruńskiego MM i zobaczę czy już mają. Jak będzie możliwość to obfotografuję z każdej strony.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
w sensie 60e6500? wcale nie jest gruby już pisano ze 8000 jest gruby oba są grubsze ale bez przesady... no w 6500 te wtyczki muszą być kontowe to cała mina i nic więcej
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Konkretnie to ja pisałem że grubaśny po analizie danych na stronie Samsunga versus modele z zeszłego roku. Na pewno co innego dane papierowe, a co innego sprawdzić organoleptycznie.
Mam nadzieję, że grubość okaże się akceptowalna i wtedy nie będę miał już rozterki jaki model kupić.
 

czeski73

New member
Konkretnie to ja pisałem że grubaśny po analizie danych na stronie Samsunga versus modele z zeszłego roku. Na pewno co innego dane papierowe, a co innego sprawdzić organoleptycznie.
Mam nadzieję, że grubość okaże się akceptowalna i wtedy nie będę miał już rozterki jaki model kupić.

No jasne że tak według mnie grubość jest ok
Pozatym co do obrazu na zdjęciach które dołączyłem wcześniej widać jak model VT30 jest podkręcony po kontraście zieleni na zdjęciacha E8000 na ustawieniach standardowych według mnie swiecił super jak na warunki sklepowe MM - wiadomo świetlówki itd.Po kalibracji napewno będzie igła.
Pan w MM mówił że Panasa podkręcili celowo bo obok stoi LED D8000 i jak mi mówił że VT blado wyglądał przy nim i dlatego podkręcili go na maxa.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
No jasne że tak według mnie grubość jest ok
Pozatym co do obrazu na zdjęciach które dołączyłem wcześniej widać jak model VT30 jest podkręcony po kontraście zieleni na zdjęciacha E8000 na ustawieniach standardowych według mnie swiecił super jak na warunki sklepowe MM - wiadomo świetlówki itd.Po kalibracji napewno będzie igła.
Pan w MM mówił że Panasa podkręcili celowo bo obok stoi LED D8000 i jak mi mówił że VT blado wyglądał przy nim i dlatego podkręcili go na maxa.

Moze mi sie tylko wydaje ale w 49s widac ze samsung ma mniejsze odbicia od panasonica.
 

czeski73

New member
Wiecie Panowie coś o tym lub ktoś słyszał że nie ma serwisów IPLA ; IPLEX ; ONET TV ; TVN PLAYER I TUBA FM ? w modelu E8000 ?
Mam taką informacje od kolegi @yhha który zakupił ten właśnie model.
O co kaman czy to trzeba sobie zainstalować z Samsung Apps czy co?

W ulotce Samsunga jest podane że jest nawet 100 filmów gratis w serwisie IPLA
Może ktoś mi to wyjaśnić?Czy Samsung zrobił kuku klientom czy to wszystko jest tyle że trzeba zainstalować lub zrobić aktualizacje?

I chciałbym dodać że nas polaczków chyba Samsung olewa.Znalazłem filmik gdzie nóżki od seri E8000 są czarne a nie poniklowane pozostałości po zeszłorocznej serii D

link (w 1:33 sek) http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=alwLAXuRvxc#!
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Google Translate

Samsung PN60E8000 Review - Watch CNET's Video Review

Google Tłumacz

Kalibracja E8000

--Picture menu
Mode: Movie
Cell Light: 20
Contrast: 95
Brightness: 45
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/R50

Screen adjustment submenu:
Picture Size: Screen Fit
Position: [no change]

Auto Adjustment submenu: [Grayed out]

3D submenu: N/A

Advanced settings submenu:
Dynamic contrast: Off
Black tone: Off
Flesh tone: 0
RGB Only Mode: Off
Color space: Custom
White Balance: [see below]
10p White Balance: On
Gamma: 0
Expert Pattern: Off
xvYCC: Off
Motion Lighting: Off [grayed out]

Color Space submenu:
Color Space: Custom
Red: Red 41, Green 2, Blue 2
Green: Red 13, Green 53, Blue 0
Blue: Red 1, Green 2, Blue 50
Yellow: Red 50, Green 50, Blue 0
Cyan: Red 12, Green 56, Blue 52
Magenta: Red 41, Green 5, Blue 48

White balance submenu:
R-Offset: 27
G-Offset: 25
B-Offset: 26
R-Gain: 25
G-Gain: 27
B-Gain: 24

10p White Balance submenu:
Interval 1: Red -1, Green -1, Blue -3
Interval 2: Red 0, Green +1, Blue +1
Interval 3: Red +1, Green +2, Blue +2
Interval 4: Red 0, Green 0, Blue +1
Interval 5: Red +2, Green +3, Blue +4
Interval 6: Red +1, Green +1, Blue +4
Interval 7: Red +2, Green +2, Blue +2
Interval 8: Red +1, Green +1, Blue +5
Interval 9: Red 0, Green 0, Blue +5
Interval 10: Red +3, Green 0, Blue +8

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
Film mode: Cinema Smooth
 
Ostatnia edycja:

yhha

New member
Witam, wczoraj zapodałem te ustawiena i powiem że jest niby oki ale troszke te ustawienia poprawiłem do swojego oka ;)
 

czeski73

New member

Jutro jadę do Neonetu zamówić 5.699,00 PLN mam cene uzgodnioną :razz: - przyjedzie przy mnie rozpakują zapodamy obrazy test pikseli i parę innych i jak będzię ok biorę :razz: jak nie to zamawiają kolejny aż do skutku jakby było coś nie tak :bober: - pisałem o tym w topicu E6500 bo rozważałem zakup 60E6500 - wrzuciłem tam pare świeżutkich informacji

Pozdrawiam i dzięki bardzo za zdjęcia

CZERŃ NAPRAWDE CZARNA !!!!!!!!!!!!!

Mój pewnie będzie w poniedziałek więc podziele się wrażeniami jak go podłącze
 
Do góry