Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dervish

New member
Czy bezpośrednio z USB odtwarza napisy, a jedynie z DLNA nie? Jeśli z USB też nie działają, to zapewne napisy mają jakiś feler i wówczas dobrze będzie je porównać z jakimiś napisami, które działają poprawnie. Testowo proponuję wręcz podstawić inny, sprawdzony plik z napisami od innego filmu. Oczywiście warto też sprawdzić czy napisy nie zostały wyłączone (opcja Tools).


@SATAn_
W DLNA nie pojda napisy, no chyba ze masz wgrane w film.

Przez DLNA ida mi napisy bez problemu, ale z innymi filmami bez róznicy czy sa to filmy mkv czy avi. Napisy również bez róznicy czy sa w formacie srt czy microDVD.



Jedynie z tym konkretnym filmem nie idą. Mozna wykluczyć przypadek, że plik z napisami jest popsuty albo coś w tym rodzaju, ponieważ podstawiałem w jego miejsce napisy które działały z innym filmem w formacie mkv, a z tym filmem nie działają. Jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma filmami mkv to taka, ze ten z którym napisy nie działają ma ponad 6 GB a tamten drugi z którym działają ma poniżej 4 GB.

Powoli zastanawiam się, nad zakupem kabelka dvi-hdmi i tym sposobem może obejrzę Hobbita z napisami w jakości full HD .

P.S.
Oczywiście w toolsach napisy są włączone
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
@SATAn_


Przez DLNA ida mi napisy bez problemu, ale z innymi filmami bez róznicy czy sa to filmy mkv czy avi. Napisy również bez róznicy czy sa w formacie srt czy microDVD.



Jedynie z tym konkretnym filmem nie idą. Mozna wykluczyć przypadek, że plik z napisami jest popsuty albo coś w tym rodzaju, ponieważ podstawiałem w jego miejsce napisy które działały z innym filmem w formacie mkv, a z tym filmem nie działają. Jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma filmami mkv to taka, ze ten z którym napisy nie działają ma ponad 6 GB a tamten drugi z którym działają ma poniżej 4 GB.

Powoli zastanawiam się, nad zakupem kabelka dvi-hdmi i tym sposobem może obejrzę Hobbita z napisami w jakości full HD .

P.S.
Oczywiście w toolsach napisy są włączone

Czyli cos sie poprawilo od czasu, gdy krolowal B650, wtedy nie dalo sie ogladac napisow :p
 

dervish

New member
No nie wiem. Nigdy nie miałem problemów z napisami przez DLNA. Jedynie na nowym firmware zauważyłem, że napisy chodziły tylko w wersji microDVD a na starszym 2005 w microDVD i srt.
 

sam650

New member
...a może by tak zmienić nazwę plików na bardzo prostą i bez spacji, np. abc.mkv i abc.srt ? Do tego umieścić ten film w głównym katalogu lub w podobnie prostym?
 

Firel246

New member
Wie ktoś jak zedytować plik w aplikacji myButtons od SamyGO aby za pomocą jednego przycisku właczać np. HDMI1?

Jak ustawić aplikacje z content library żeby się same automatycznie włączały po starcie TV?
 

TomPsz

New member
Matryca do le b530p7w

Dzień dobry, może ktoś wie jaką matrycę można zastosować w danym tv. Niestety w moim została uszkodzona.
 

dragon79

Member
...a może by tak zmienić nazwę plików na bardzo prostą i bez spacji, np. abc.mkv i abc.srt ? Do tego umieścić ten film w głównym katalogu lub w podobnie prostym?

Ta opcja pomaga. Nie testowałem tego w szerszym zakresie, ale zmiana nazwy pliku na krótką i bez znaków typu "-" (myślnik) pomogła otworzyć napisy z filmem mkv. Katalogu nie zmieniałem.
 

rADUS

New member
Witam
Chcę zainstalować samygodca, niestety nie wiem jak skopiować katalog do pamięci tv. Nie pokazuje się nigdzie kopiuj, jak jestem w katalogu "gry". Soft mam 2005.0.
Ktoś może pomóc.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam
Chcę zainstalować samygodca, niestety nie wiem jak skopiować katalog do pamięci tv. Nie pokazuje się nigdzie kopiuj, jak jestem w katalogu "gry". Soft mam 2005.0.
Ktoś może pomóc.


Nie pamietam juz, ale chyba byl pod TOOLS lub ktorys z kolorowych tj, czerwony,zielony itp.
 

jurek0

New member
Witam.
Niestety nie działają, tools i kolorowe :-( Ma ktoś pomysły... . Może trzeba coś zrobić w Menu serwisowym?
Tak, trzeba było odblokować możliwość kopiowania do pamięci TV w menu serwisowym. Niestety nie pamiętam jka się ta opcja nazywałą ale znajdziesz to w tym wątku. Wiselink może czy coś takiego?
 

adi_pl

New member
obraz płowieje

Cześć
Mam problem z 37b650. Obraz na tv płowieje, tzn tak jakby za bardzo zaczyna się podświetlać, zaczyna mieć problem z kolorami(zaczyna się od nienaturalnego wyglądu włosów) po czym dochodzi tak naprawdę do mocno podświetlonego spłowiałego obrazu. Po włączeniu ostygniętego telewizora w przeciągu 30-60 minut problem się zaczyna i pogłębia, po włączeniu "odstanego" 10 minut, przez chwile jest dobrze po czym zaczyna się problem. Czy to przypadłość tych telewizorów i da się to zdiagnozować i naprawić?

Telewizor w tym momencie naprawdę mało używany - pewnie poniżej 5h/miesięcznie(jest gdzieś licznik użytkowania?).
Próbowałem szukać już na forum, ale nic nie znalazłem.
Dodatkowo nie da się zainstalować aktualizacji (zgodnie z manualem ze strony www producenta) - tego na forum nie szukałem, ale może pomożecie;)

Dzięki za zainteresowanie tematem
Adam
 

sampek

New member
Witam. Mam dwa telewizory b650 37 i 46.
Nie mam czasu ani umiejętności, żeby samemu ogarnąć cały temat zmian w tv żeby działał dźwięk DTS filmów na usb. Chętnie z kimś się dogadam i zapłacę za poprowadzenie mnie "za rączkę" przez ten temat. zapraszam na priv.
 

zielony94

New member
Witam. Mam dwa telewizory b650 37 i 46.
Nie mam czasu ani umiejętności, żeby samemu ogarnąć cały temat zmian w tv żeby działał dźwięk DTS filmów na usb. Chętnie z kimś się dogadam i zapłacę za poprowadzenie mnie "za rączkę" przez ten temat. zapraszam na priv.

Jest to całkiem proste nie musisz nikomu płacić wystarczy odrobina chęci.

step 1
Przy wyłączonym TV wciśnij na pilocie INFO, MENU, MUTE, POWER - otworzysz menu serwisowe

step 2
uaktywnić w menu serwisowym, opcja nazywa się o ile dobrze pamiętam "WiseLink Write" trzeba ustawić na On

step 3
ściągasz DCA module Content Library applications list - SamyGO i zgrywasz na pen'a

step 4
wchodzisz na pen'a i kopiujesz DCA module do pamięci TV

step 5
przed uruchomieniem filmu klikasz na pilocie "CONTENT" następnie w zakładce Moje treści przechodzisz do Dzieci i tam uruchamiasz SamyGO DCA module

Prostszego sposobu nie znam, polecam również Outliner ciemny pasek za napisami dzięki czemu są czytelne, ta sama zasada tylko zakładka Gra.

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność

Pozdro
 

bsw

New member
YouTube

Działa Wam Youtube ? U mnie przestało... Widget jest na miejscu, nawet podpowiada jakieś filmy ale żadnego nie mozna otworzyć. Ponadto Wyszukiwarka filmów nic nie znajduje....
 
Do góry