Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

djnikon

New member
LOCAL_SET mialem na Rus_1. Ale i poradzilem sobie z przejsciem z 3001.1 na 2005. Blad zrobilem w momencie odpalania force_fw. Nalezy go odpalic z Zarzadzanie zawartoscia/TV/Dzieci a ja odpalalem z Content/Dzieci co powodowalo zawieszanie sie.


Witam
Kolego mozesz napisac jakos dokladniejsza instukcje powrotu do 2005. Z tego co znalazlem wczesniej
1 ściągamy program “force_fw_back_v0.2″ wpisz w google samygo lista aplikacji
2 wypakowujemy go na pendrive
3 wchodzimy w content libery > usb > dzieci
4 kopiujemy program na tv (odblokowanie kopiowania odbywa się przez menu serwisowe jest o tym trochę w necie)
5 ściągamy firmware stary 2005
6 kopiujemy go na pendrive (może być ten co wcześniej)
7 podłączamy pendrive pod tv
8 odpalamy "force_fw_back_v0.2″ na tv z content libery > tv (nie usb) > dzieci i program sam wgra stary firmware z pendrive (można zaobserwować po uruchomieniu programu ze pendrive pracuje )

wydaje mi sie troche okrojone, z tego co widac z oryginalnej instrukji umieszczonej na forum SamyGO
Skad ja mam wiedziec jaką mam wersje telewizora Don`t use on CI+ TV!!! , wiem bylo gdzies na forum wczesniej ale nie moge tego znalezc .
Mój telewizor to:
Model code: le55b650t2wxxh
Serial No. azxq3sus400203j
Version : cn01

Prosze o pomoc
Z góry dzieki
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Na moim chomiku niedlugo bedzie calosc wraz z opisem w 1 pliku dla ulatwienia.Co do CI+ nie bede sie wypowiadal. Niech i ktos doswiadczony powie :) Link w sygnaturze.
Ale wydaje mi sie ze jak masz soft T-CHL7DEUC to masz CI- ? Jak zle pisze prosze mnie poprawic
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mam pytanie do @moras86 odnosnie widgetow do serri B. Moras czy istnieje jakis prosty czytnik RSS oraz czy widget menager z Twojej strony w wersjii 1.060 jest nowszy czy starszy od mojego tj. 1.066 bo kurcze czyta i roznie pisza ;/
 

djnikon

New member
SATAn posiadam juz Twoja instukcje (dobra robota) i mam male pytanko jak jest z powrotem z softu 2010/01/25_003000 pierwszy felerny(T-CHL7DEUC-3000.2) .W opisie napisane Dotyczy softu 300.2 I 3001.1, -czyli nie moge uzyc sposobu Force Firmware Back ??


Ma sie rozumiec ze poprostu nie musze wchodzic w menu serwisowe bo nie mam zablokowanego kopiowania ??


 
Ostatnia edycja:

jurek0

New member
widżety

witam,
instalowałem sobie ostatnio dodatkowe widżety ze strony 'morasa'. Niestety mam z nimi parę problemów: w przypadku rmf24 i tvn24 newsy są dość krótkie - są chyba same streszczenia można mieć dłuższą wersję? Jeżlei idzie o google maps to w zasadzie działa ale nie jestem w stanie uzyskać podkładu ze zdjęciami. Ciągle pisze że nie ma zdjeć dla tego zbliżenia. Niezależnie od stopnia zbliżenia. Czy zrzucić to że widżety nie są przygotowanie dla B650 czy to problem tylko u mnie? Są jeszcze gdzieś dostępne widżety dla B650?
Mam jeszcze jedną sprawę dla ustawień 100Hz motion plus na 'wyraźny' mam wrażenie 'falowania' ruchomego obrazu (np twarzy). Zwłąszcza jeżeli obraz jest z lekkim szumem. Czy to tak 'już jest' czy da sie ustawić nieco lepiej te 100Hz? Nie trzafiłęm na razie na w miarę dobre
--
jureko
 

SATAn_

New member
Bez reklam
SATAn posiadam juz Twoja instukcje (dobra robota) i mam male pytanko jak jest z powrotem z softu 2010/01/25_003000 pierwszy felerny(T-CHL7DEUC-3000.2) .W opisie napisane Dotyczy softu 300.2 I 3001.1, -czyli nie moge uzyc sposobu Force Firmware Back ??


Ma sie rozumiec ze poprostu nie musze wchodzic w menu serwisowe bo nie mam zablokowanego kopiowania ??



moja pomylka mialo byc 3000.2 a nie 300.2
 

djnikon

New member
Ufffffffffffffff
Soft przywrocony ,rece drżały jak cholera. Polecam wypic se browara przed operacja, jakos mniej sie bierze do głowy. Dzieki SATAn za pomoc
Pozdrawiam
 

mgreta36

New member
witam,
instalowałem sobie ostatnio dodatkowe widżety ze strony 'morasa'. Niestety mam z nimi parę problemów: w przypadku rmf24 i tvn24 newsy są dość krótkie - są chyba same streszczenia można mieć dłuższą wersję? Jeżlei idzie o google maps to w zasadzie działa ale nie jestem w stanie uzyskać podkładu ze zdjęciami. Ciągle pisze że nie ma zdjeć dla tego zbliżenia. Niezależnie od stopnia zbliżenia. Czy zrzucić to że widżety nie są przygotowanie dla B650 czy to problem tylko u mnie? Są jeszcze gdzieś dostępne widżety dla B650?
Mam jeszcze jedną sprawę dla ustawień 100Hz motion plus na 'wyraźny' mam wrażenie 'falowania' ruchomego obrazu (np twarzy). Zwłąszcza jeżeli obraz jest z lekkim szumem. Czy to tak 'już jest' czy da sie ustawić nieco lepiej te 100Hz? Nie trzafiłęm na razie na w miarę dobre
--
jureko
Mam tak samo. :( I przy widgetach i przy 100Hz.
 

misiakrp

New member
witam czy ktos bawil sie zmiana modelu w menu servisowym (nie znalalzem tam licznika ani czasu wejscia wiec spoko ) seriia 7000, 670 itp

znalazłem tez tam wall mount zmieniłem na on liczac ze w koncu zadziala mi uchywt scienny samsunga od serii A :(
ale nic sie nie pokazalo w menu wiec chyba jeszcze cos potrzeba wlaczyc

czy ktos ma lub wie gdzie szukać kabla do złącza serwisowego i rs232 ?
tak aby podłączyć do kompa przez złącze serwisowe

qrde tez mam problem bo nie wiem co sie stalo
syn ktoregos dnia ogladal tv i nagle ja huknęło w prawym roku ponoc normalnie ogień i wywalilo mi kortki w calym domu
przyjechalem z pracy wlaczylem sprzet i niby wsztstko dziala nic nie widac
tv swieci ale caly czas mnie meczy skąd ten ogien i dlaczego az korki padly
myslalem ze jakas swietlkowka poszla ale niby wszystko dobrze swieci :(
 

pucpuc

New member
miniaturki

W poście z #5236
05-05-2010 poruszony był problem miniaturek filmów w media playerze:

Ja mam taki pomysł, że być może skończyło się miejsce na miniaturki w pamięci TV. Trzeba by wyczyścić cache, niestety nie wiem jak to zrobić, może łącząc się z TV po ssh/telnet znajdziesz gdzieś te pliki i będziesz mógł je skasować, bo opcji w menu do tego nie widziałem.

Mam prośbę do kol. "morasa86" lub innych umiejących pisać skrypty czy nie spróbowali by zrobić prostej aplikacji do Content Library, która po odpaleniu wybiórczo usuwałaby pliki archiwizujące te miniatury.
Pamiętam, że kol. "moras86" podawał kiedyś, które pliki należy skasować np. przez telnet, ale powiem szczerze - myślę, że niewielu zwykłych czytelników tego forum odważy się samemu kasować wybrane pliki z pamięci telewizora. Taka aplikacja byłaby bardzo przydatna, bo obecnie przeglądając nośniki np. wg czasu mamy do przejrzenia miniatury wszystkich wcześniej oglądanych filmów.
 

Miker88

New member
witam mam problem tego typu że nie działa mi ten cały samsung PC share manager versja 4.2 problem pojawił się gdy zmieniłem system na windows 7 kompletnie to nie działa teraz TV w ogóle nic nie wykrywa albo raz wykryje a na drugi dzień znowu nic. Macie może coś lepszego od tego dziadostwa ? chyba że jest jakaś nowsza wersja ?
 

pucpuc

New member
Tutaj 02-07-2010 w poście #5532 kol. "moras86" podawał jakie pliki odpowiadają za przechowywanie miniatur:

Miniatury dla plików wideo przechowywane na fleszowym dysku telewizora w katalogach /mtd_contents/V0 , /mtd_contents/V1 , itd. U mnie są to 4 foldery (od V0 do V3), zaś miniatury mają rozmiar od 3 do 24 kb.
Dostęp do nich możesz uzyskać za pomocą telnetu lub FTP. Opis korzystania z FTP dla telewizora znajdziesz w tym poście hdtv.com.pl - Content Library startup replacement (dwie pierwsze kropki oraz podpunkty 1-9, 12, 13)
 

bsw

New member
Miker88 napisał:
nie działa mi ten cały samsung PC share manager versja 4.2
Mi nigdy nie chciał działać - przy instalacji pogryzł się z softem do zarządzania komórką - ale to na XP
Ale płytka świetnie robi za podstawkę pod kubek.

Miker88 napisał:
zmieniłem system na windows 7
Na Winodows 7 udostępniam Windows Media Playerem - nic więcej nie potrzeba.

Miker88 napisał:
Macie może coś lepszego od tego dziadostwa ?
Na kompie z Windows XP używam Fuppes (fuppes.ulrich-voelkel.de)
Nie wiem czy działa pod Win7
 

Lord Rayden

New member
Witam !

Może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Mam połączony komputer z TV LCD LE32B650. Po HDMI (karta Nvidia GTX 260 ma wyjście HDMI) . Kiedy PC jest podłączony dw WE TV opisanego jako HDMI/DVI obraz jest dobry (stwierdzenie może subiektywne ale jednak). Po tym HDMI nie ma jednak dźwięku - obok jest za to WE DVI Audio In. Pewnie trzeba by tu podłączyć WY SPDIF komputera. Kiedy podłączam komputer pod pozostałe WE HDMI (1,2,4) to dźwięk już mam ale obrazek jest zdecydowanie gorszy - jakby wyprany, drażniący oczy. Trudno mi go opisać, wygląda jakby nie miał nasycenia, właściwego kontrastu. Nie pomagają zmiany ustawień w Menu TV ani w oprogramowaniu karty w komputerze. Podobnie rzecz ma się na komputerku ACER Revo z WY HDMI i platformą ION. Co może być tego przyczyną ? Po analogowym VGA w tym TV, obrazek jest dobry. Czy to wina TV czy może karty NVIDIA, jej driverów ?
 

imperat0r

New member
Witam.
Lord Rayden - ktoś zetknął się :). Na szczęście problem jest banalny. Wystarczy jednorazowo zmienić nazwę wejścia HDMI3/DVI na PC a nie DVI. Można to zrobić w MENU/Wejście/Wybierz żródło/Edytuj nazwę/HDMI3-DVI wybieramu z rozwijanej listy PC. Po wyjściu z menu masz dźwięk na HDMI3. Jedynie ono nadaje sie do kompa bo ma wyłączony overscan. Dużą wadą naszych TV jest niemożność wyłączenia overscanu na innych wejściach, np. dla laptopa, dekodera czy konsoli. O ile z dekodera overscan nie jest tak bolesny to z kompa/laptopa sam widziałeś. Pozdrawiam. Imperat0r
 
Do góry