Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Okej. Wiec rozumiem ze bez ponownego kodowania , straty jakosci i czasu nie da rady?
A gdy zakupie wersje c650 problem bedzie ten sam?
Jeżeli nie zmienisz rozdzielczości i wartości bitrate, to nie stracisz na jakości, a cały proces muxowania pliku 6Gb nawet na moim 6-cio letnim lapku trwał 15min. Z tego co mi wiadomo to seria C ma ten sam problem, ale dla pewności możesz zapytać w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...kosci-32c650-40c650-wszystko-o-serii-327.html
 

zielony94

New member
Witam mam pytanie jak chce uruchomić na TV z pendrive Kompanie Braci FullHD to wyskakuje komunikat "nieobsługiwany format danych wideo"
to sa parametry wideo
Rozmiar pliku: 6.561 GiB (7045120304 bajtów)
Czas trwania: 01:13:13.387 (4393387 ms)
Ogólne bitrate pliku: 12.8 Mbps
Format: Matroska

Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 11.1 Mbps
Video rozdzielczość: 1920x1072
Video rozmiar: 5.65 GiB (86%)
Video proporcje obrazu: 16:9
co w tym pliku jest takiego ze nie może tego odtworzyć ? ewentualnie co bym musiał zrobić żeby działało? Pozdrawiam
 

shaken

New member
Witam,
jak należy instalować aplikacja na telewizorze?
moras86 ugu pl/samsung/pliki/lista/ Co z tej listy możecie mi polecić?
Chciałbym mieć możliwość nagrywania filmów np. z Polsatu i obsługę kart sieciowych innych niż samsung.
Jakie jest ryzyko związane z instalacją dodatkowego oprogramowania?
Pozdrawiam
 

tomkowski

New member
Czołem mistrzowie :)

Złamałem się i piszę posta :|
Mam problem z poprawnym odpaleniem SamyGo Extension. Wątek przeszukałem, porady czytałem - tu i na stronie projektu.
Wróciłem do softu 2005 - poszło OK.
Wrzucam SamyGo na Pena USB FAT32. Plik 04_04_samba.init wyedytowany - posane tylko user i pass (próbowałem też z wpisywaniem IP serwera i nazwy kompa w sieci). Pen do TV i jedziemy.
SamyGo startuje (trwa to jakieś 1,5sekundy). Pojawia się napęd USB "SamyGo Virtual drive". Wchodzę w zawartość. W każdej kategorii mediów (Filmy, Muzyka, Obrazy) widzę katalogi smb. Czyli rozumiem, że Samba zamontowała sobie foldery. Niestety są one puste. Zasoby ma PC udostępnione (Win 7 64bit). Udostępnione zasoby widziane są na drugim lapku z XP.
Jakieś pomysły ?? Ja poddaję się po trzecim dniu kombinowania i wertowania netu :|
 

mgreta36

New member
Czołem mistrzowie :)

Złamałem się i piszę posta :|
Ja poddaję się po trzecim dniu kombinowania i wertowania netu :|

Taez tak mam. Dzialam na linuxie i w sieci mam XP. Wszystko sie widzi /zasoby Samby/ a TV nie.
Raz czy 2 skrypt w TV zalapał i zobaczylem zasoby i to byl koniec.

Cos jest nie tak w skrypcie 04_04... albo innych wywołujących go skryptach.
 

miki74

Member
Winowajcą jest nowy mkvtoolnix, przerób film strszą wersją i będzie działał na tv. Aktualizacja fw nic nie da, a nawet pogorszy sytuację.

Może być nowa wersja mkvtoolnix, wystarczy zmienić pewne ustawienie (gdzieś o tym czytałem), zdaje się w wątku o serii C.

Taez tak mam. Dzialam na linuxie i w sieci mam XP. Wszystko sie widzi /zasoby Samby/ a TV nie.
Raz czy 2 skrypt w TV zalapał i zobaczylem zasoby i to byl koniec.

Cos jest nie tak w skrypcie 04_04... albo innych wywołujących go skryptach.

też miałem z tym problem, ale w końcu sobie poradziłem.
inicjacje skryptów zrobiłem tak (*.dis się nie uruchamiają) :
01_05_framebuffer.init
01_05_hiddev.init.dis
02_04_replace_wifi_mod.init.dis
02_04_vusb.init
02_10_wakelan.init.dis
03_01_fuse.init
03_03_djmount.init.dis
03_03_nfsmount.init.dis
03_03_sshd.init
04_04_bluetooth.init.dis
04_04_fusesmb.init
04_04_samba.init
06_05_apache.init.dis
06_05_vsftp.init
06_06_obexpush.init.dis
80_80_record_to_nwshare.init
90_90_injectso.init.dis
90_90_loadGameMains.init.dis
99_99_start_exeDSP.init.disabled_by_default_to_protect_the_innocent

03_01_fuse może ładować moduł potrzebny do samby. Ale tego nie sprawdzałem.
06_05_vsftp.init można wyłączyć

##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER="user" #należy podać własne
PASSWD="hasło" #należy podać własne
PERM="ro" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

Przed uruchomieniem SamyGo Extension, udostępniam zasoby z linuxa czy z windy.

Jakiś czas temu postanowiłem SamyGo Extension wrzucić do /mtd_wiselink (ponieważ w lokalizacji /mtd_tlib/GGame/ brakowało miejsca, a nie chciałem niczego wyrzucać) i zrobiłem "dowiązanie symboliczne" do /mtd_tlib/GGame/ . Póki co działa mi to dobrze, ale wciąż nie dostałem odpowiedzi czy katalog/partycję /mtd_wiselink w jakiś sposób TV wykorzystuje i czy z czymś może się to kolidować.
 
Ostatnia edycja:

pucpuc

New member
No, miki74 na tych Twoich ustawieniach samba świetnie działa. Dla wszystkich, którzy cierpią z powodu konieczności utworzenia w Windowsie dodatkowego użytkownika i hasła aby mieć serwer samba, jest proste lekarstwo. Należy utworzyć automatyczne logowanie systemu, zmieniając parę linijek w rejestrach zgodnie z tym opisem: Jak włšczyć automatyczne logowanie w systemie Windows XP - lepiej z jego części pt. "Samodzielne rozwiązanie problemu".
 

Edzio666

New member
Może ktoś napisać w co trzeba zmienić w menu serwisowym (TV: LE40B650) by odblokować możliwość 'instalacji' programów z SamyGO z pendrive'a do pamięci TV?

Proszę, tylko nie piszcie ,że było. Temat na prawie 650 stron, przeglądnąłem ostatnie 150 i nic nie znalazłem na ten temat.

Chodzi mi tylko o aplikację "Większe żółte napisy". Chyba ,że jest prostszy i wygodniejszy sposób przeniesienia tego przez FTP?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
Wgrywanie aplikacji do pamięci TV przez FTP

Może ktoś napisać w co trzeba zmienić w menu serwisowym (TV: LE40B650) by odblokować możliwość 'instalacji' programów z SamyGO z pendrive'a do pamięci TV?

Proszę, tylko nie piszcie ,że było. Temat na prawie 650 stron, przeglądnąłem ostatnie 150 i nic nie znalazłem na ten temat.

Chodzi mi tylko o aplikację "Większe żółte napisy". Chyba ,że jest prostszy i wygodniejszy sposób przeniesienia tego przez FTP?

pozdrawiam

Człowieku... brak słów... oczywiście, że było...
Zalogowałem się, wybrałem opcję "przeszukaj ten temat" wpisałem Twoje "ftp" i dostałem wyniki. Ósmy wynik to to, czego szukasz. Post #6241 strona 625 (podobno przejrzałeś ostatnie 150 stron?).
Link bezpośredni do tego postu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/38446-samsung-seria-b650-32b650-37b650-40b650-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-625.html#post589288
Proszę Was, więcej chęci...
 

misiakrp

New member
samba

też miałem z tym problem, ale w końcu sobie poradziłem.
inicjacje skryptów zrobiłem tak (*.dis się nie uruchamiają) :
01_05_framebuffer.init
01_05_hiddev.init.dis
02_04_replace_wifi_mod.init.dis
02_04_vusb.init
02_10_wakelan.init.dis
03_01_fuse.init
03_03_djmount.init.dis
03_03_nfsmount.init.dis
03_03_sshd.init
04_04_bluetooth.init.dis
04_04_fusesmb.init
04_04_samba.init
06_05_apache.init.dis
06_05_vsftp.init
06_06_obexpush.init.dis
80_80_record_to_nwshare.init
90_90_injectso.init.dis
90_90_loadGameMains.init.dis
99_99_start_exeDSP.init.disabled_by_default_to_protect_the_innocent

03_01_fuse może ładować moduł potrzebny do samby. Ale tego nie sprawdzałem.
06_05_vsftp.init można wyłączyć

##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER="user" #należy podać własne
PASSWD="hasło" #należy podać własne
PERM="ro" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

Przed uruchomieniem SamyGo Extension, udostępniam zasoby z linuxa czy z windy.

Jakiś czas temu postanowiłem SamyGo Extension wrzucić do /mtd_wiselink (ponieważ w lokalizacji /mtd_tlib/GGame/ brakowało miejsca, a nie chciałem niczego wyrzucać) i zrobiłem "dowiązanie symboliczne" do /mtd_tlib/GGame/ . Póki co działa mi to dobrze, ale wciąż nie dostałem odpowiedzi czy katalog/partycję /mtd_wiselink w jakiś sposób TV wykorzystuje i czy z czymś może się to kolidować.

kolego mam serwer samby qnap 110 (obecnie dziala twonkyM ale kicha bo napisów nie ma) potrzebuje dostep normalnie przez media ale jako pliki tak jak z pena
mozesz napisac po krótko jak odpaliles bo ja sie męcze i nic nie dziala :( bede wdzieczny
odpalam extension i co dalej ? bo gdzie to wpisac ? gdzie haslo ?
jakas mala instrukcja przydała by sie ;)

bo to mnie chyba przerasta :( Google Tłumacz
 

Pączek

New member
witam
Jestem tu pierwszy raz (na forum)
Przejrzałem kilkadziesiąt jak nie kilkaset stron w tym dziele. Niestety nie znalazłem odpowiedzi
Chodzi mi o aktualizacje oprogramowania do mojego LE37B650
Mam tv z kwietnia 2009r i może warto poprawić mu oprogramowanie
Sciągnąłem ze strony Samsunga ten plik:
(aha nie wkleję go tu bo regulamin. ok Ma rozmiar 79 mb i ma numer 3001.1)
po wgraniu na pendrive i rozpakowaniu włożyłem w gniazdo usb w tv zgłosiłem chęć aktualizacji przez menu i.......nic
Nie wykryto oprogramowania (!!!)
Co robię źle? proszę o pomoc. Wczoraj walczyłem do 1 w nocy i guzik.
Dziękuję
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Gdybyś zrozumiał tych kilkaset stron to byś się nie upierał robić aktualizacje w ciemno. Potem będziesz starał się 'odkręcić' swoje dokonania.
 

Pączek

New member
Gdybyś zrozumiał tych kilkaset stron to byś się nie upierał robić aktualizacje w ciemno. Potem będziesz starał się 'odkręcić' swoje dokonania.

No czytałem ale tam chodziło o jakieś programy pod usb czy sieć DNS a to mnie nie interesuje
Może jestem naiwny ale myślałem że nowym oprogramowaniem skoryguję płynność obrazu w tym TV którego brak w różnych scenach. Jak ja to nazywam: powstaje tzw efekt poklatkowy Co mnie denerwuje. Jakby procesor się nie wyrabiał.
Proszę o cierpliwość do mnie choć wiele wiem na temat radia i komunikacji radiowej to dział oprogramowania jest dla mnie nieco zielony;-) Wiem jak to jest jak czyta się banalne wpisy które my (Wy) sami przerabialiśmy kilkadziesiąt razy.
 

Miczq

New member
B650 + Dekoder HD UPC = Problem

Witam, czy ktoś z posiadaczy B650/651 i dekodera HD podłączonego przez HDMI zauważył taką anomalie?

(TV 46B651 na sofcie 2005 + fix ar na usb)

Na kanałach HD z ustawioną proporcją tv na "dopasuj do ekranu" mam minimalny czarny pasek po lewej stronie (2-3mm na TVN, Polsat HD i często sporo większy na TVP HD) wymieniałem 3x dekoder bez skutku więc został sprawdzony na TV Sharpa gdzie problem nie występuje, zastanawiam się czy to wina mojego egzemplarza czy wszystkich 46B650/651, komputer podłączony przez HDMI wypełnia obraz w 100%. Najłatwiej sprawdzić czy ma się taki pasek przestawiając potem obraz na 16:9 (trochę utnie obraz ale paski znikną.)

Tak to wygląda, niestety zdjęcia słabej jakości:

1.
http://img193.imageshack.us/img193/9295/img1715b.jpg

2.
http://img339.imageshack.us/img339/4179/img1714in.jpg

3.
http://img703.imageshack.us/img703/9247/img1713s.jpg
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
Jakieś dokładniejsze namiary, bo w wątku o C tego nie znalazłem. Albo od razu napisz jakie ustawienia trzeba zmienić.

Należy wyłączyć kompresję, nie mogę sprawdzić gdzie dokładnie, nie posiadam windowsa i tego programu.

widziałem wcześniej inny opis, ale to powinno pomóc, linka nie mogę wkleić
gormar; napisał:
Uwaga!

Wersje MKVToolnix 4.1.1 do najnowszej 4.4.0 mają włączoną domyślnie "kompresje" nagłówka (Header removal compression) dla ścieżek H.264 (AVC).........


kolego mam serwer samby qnap 110 (obecnie dziala twonkyM ale kicha bo napisów nie ma) potrzebuje dostep normalnie przez media ale jako pliki tak jak z pena
mozesz napisac po krótko jak odpaliles bo ja sie męcze i nic nie dziala :( bede wdzieczny
odpalam extension i co dalej ? bo gdzie to wpisac ? gdzie haslo ?
jakas mala instrukcja przydała by sie :wink:

bo to mnie chyba przerasta :(...

post w tym wątku nr 4173, plus to co ja napisałem dla nowego SamyGo Extension

witam
Jestem tu pierwszy raz (na forum)
Przejrzałem kilkadziesiąt jak nie kilkaset stron w tym dziele. Niestety nie znalazłem odpowiedzi
Chodzi mi o aktualizacje oprogramowania do mojego LE37B650
Mam tv z kwietnia 2009r i może warto poprawić mu oprogramowanie
Sciągnąłem ze strony Samsunga ten plik:
(aha nie wkleję go tu bo regulamin. ok Ma rozmiar 79 mb i ma numer 3001.1)
po wgraniu na pendrive i rozpakowaniu włożyłem w gniazdo usb w tv zgłosiłem chęć aktualizacji przez menu i.......nic
Nie wykryto oprogramowania (!!!)
Co robię źle? proszę o pomoc. Wczoraj walczyłem do 1 w nocy i guzik.
Dziękuję

dobra rada, nie rób aktualizacji
 
Ostatnia edycja:

Angus

New member
Witam, czy ktoś z posiadaczy B650/651 i dekodera HD podłączonego przez HDMI zauważył taką anomalie?

(TV 46B651 na sofcie 2005 + fix ar na usb)

Na kanałach HD z ustawioną proporcją tv na "dopasuj do ekranu" mam minimalny czarny pasek po lewej stronie (2-3mm na TVN, Polsat HD i często sporo większy na TVP HD) wymieniałem 3x dekoder bez skutku więc został sprawdzony na TV Sharpa gdzie problem nie występuje, zastanawiam się czy to wina mojego egzemplarza czy wszystkich 46B650/651, komputer podłączony przez HDMI wypełnia obraz w 100%. Najłatwiej sprawdzić czy ma się taki pasek przestawiając potem obraz na 16:9 (trochę utnie obraz ale paski znikną.)

Tak to wygląda, niestety zdjęcia słabej jakości:

1.
http://img193.imageshack.us/img193/9295/img1715b.jpg

2.
http://img339.imageshack.us/img339/4179/img1714in.jpg

3.
http://img703.imageshack.us/img703/9247/img1713s.jpg



Witam. Wiesz co szczerze nie spotkalem sie z tym problemem, az specjalnie włączyłem tv aby sprawdzic czy nie doskwiera mi ten sam problem i jedyne co zauwazylem to na Polsat HD mam jakies 2-3 mm ale przy gornej i dolnej krawedzi, po bokach to nie wystepuje. Jedynie zauwazylem juz wczesniej ze na Discovery travel & lliving ostatnio kiedy zmienili nazwe na TLC czy jakos tak sa wlasnie te paski po bokach. pozdrawiam
 

Ryszard48

Member
Witam
Wgrałem na pen drive PVR plus ,mam soft 2003 wszystko niby gra, pojawia się MENU Content Library postępuje zgodnie z opisem,przyciskam REC i nagrywa się ,ale gdy naciskam STOP to o dziwo nie zapisuje tylko kasuje plik .Coś robię nie tak może ktoś podpowie ,a może trzeba gdzieś coś skonfigurować
 
Do góry