Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dragon79

Member
Jedynie ono nadaje sie do kompa bo ma wyłączony overscan. Dużą wadą naszych TV jest niemożność wyłączenia overscanu na innych wejściach, np. dla laptopa, dekodera czy konsoli. O ile z dekodera overscan nie jest tak bolesny to z kompa/laptopa sam widziałeś.

To nie jest prawda, że telewizor ma overscan na pozostałych wejściach HDMI. Sam używam HDMI1 i nie mam problemu. Trzeba zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze na żądanym wejściu wybieramy Tools -> Picture Size i wybieramy opcję "Screen Fit". Po drugie we właściwościach karty graficznej komputera wyłączamy opcję overscan/underscan ustawiając nominał czyli 100%.

P.S. Problem pojawiał się w tym wątku już kilkakrotnie, wystarczy przeszukać ten wątek z hasłem overscan i pojawią się wyniki.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
powiedzcie mi jaki najlepszy uchwyt do 37 b650? wybor jest strasznie duzy, chodzi mi o taki uchwyt mniej wiecej za 150-200 zl?
A skad maja uzytkownicy wiedziec jaki jest najlepszy? Wszystko zalezy od tego czego sie oczekuje od niego, czy ma miec mozliwosc sterowania w pionie, poziomie, pod katem, a moze sterowanie elektryczne. Na allegro znajdziesz tego troche.
Wybierz jaki ci najbardziej sie podoba (i tak nie bedziesz go z tylu widzial :) ) i kup.
 

pykaman

New member
tv padł

Może ktoś miał coś podobnego-dzisiaj po krótkiej chwili od włączenia zgasł obraz. Ekran nie był zupełnie czarny jak przy wyłączonym ale był ciemny, głos był. Na zmiany kanału nie reagował, na wyłączenie z pilota też nie, wyłączyłem więc z sieci. I już ponownie się nie włączył. Dioda miga z 5 razy potem gaśnie na jakieś 10 sek i znowu miga i znowu gaśnie. Coś się popsuło pewnie. Duża to sprawa?? Ktoś coś wie może na ten temat?? Jak z naprawą?? pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
 

zbk2007

New member
Prawdopodobnie padła Ci płyta główna. W moim polecił zasilacz przed świętami-zgasł,troche smrodu.DZWOŃ NA INFOLINIE SAMSUNGA i zgłoś awarię.WAŻNE jeśli telewizor na gwarancj dokładne dane model,codmode data i miejsce zakupu .Mój naprawili po 10 dniach-zasilacz leciałpodobno z Angli a lotniska zamknięte.Po zgłoszeniu na ifolini sarwisant zabrałgo na warsztat na drugi dzień-transport w obie strony gratis w ramach gwarancj.
 

pykaman

New member
dzięki tv już w serwisie. pan powiedział też że chyba płyta ale na pewno to się okaże jak rozkręcą. na szczęście powiedział ze mają jakieś części na wymianę i może nie będzie trzeba długo czekać pozdrawiam
 

miki74

Member
SamygoDCA

Witam

Czy macie problem z poprawnym przełączaniem dźwięk, gdy jedno źródło jest AC3 a drugie DTS ?
W drugim źródle nie ma dźwięku tylko są delikatne trzaski, nie testowałem przy dwóch ścieżkach DTS.

TV B7000, firmware wersja 3000
SamygoDCA 0.3

btw dobry soft. by się przydała jeszcze funkcja puszczenia tego dźwięku 5.1 wyjściem optycznym.

edit:
czy katalog/partycję /mtd_wiselink można wykorzystać na własne potrzeby ??


pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tomch150181

New member
  • TV is off
  • Enter Service Menu ( quickly push [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] on your remote control )
  • Change setting (Control -> Sub Option -> Wiselink Write -> On<-off)
  • Change setting (Control -> Sub Option -> Watchdog -> Off<-on)
  • Change setting (Control -> Sub Option -> rs232 -> debug<-UART-Logic)
  • Power off TV [POWER]
to zeby mozna bylo zapisywać w pamięci TV

U mnie nie wiem ale dalej pisze NIEDOSTĘPNY przy próbie odpalenia a opcję w menu serwisowym pozamieniałem jak wyżej koledzy pisali i nic ! Ma ktoś pomysł?
 

woytech

New member
Witam,
Mam problem z synchronizacją obrazu i dźwięku na swoim tv (b650 46).
Telewizor mam już od dłuższego czasu i jestem z niego zadowolony. Niedawno zakupiłem kino domowe, min. amplituner onkyo 807.

Podpięte mam wszystko hdmi.

(N) HDTV recorder --hdmi--> Onkyo 807 --hdmi--> tv (tylko obraz, dźwiek wychodzi z amplitunera na kolumny)

Ostatnio zauważyłem że na programach nadawanych na żywo (szczególenie dobrze jest to widoczne podczas teleexpresu nadawanego przez TVP 1 HD) rozjeżdża się obraz i dźwięk. Początkowo myślałem że problem lezy po stronie TVP 1 HD (pierwsze dni emisji, itp) ale od tego momentu zacząłem się przyglądać jak sprawa wygląda na innych kanałach - rozjazd pomiędzy audio i obrazem jest ale nie aż tak widoczny.

czy ktoś z Was miał podobny problem i ewentualnie sobie z nim poradził. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc (czy pozostaje tylko korekta opóźnieniami w ampli?)
Pozdrawiam
Wojtek
 

myca

New member
Witam,
Mam problem z synchronizacją obrazu i dźwięku na swoim tv (b650 46).
Telewizor mam już od dłuższego czasu i jestem z niego zadowolony. Niedawno zakupiłem kino domowe, min. amplituner onkyo 807.
Podpięte mam wszystko hdmi.
Ostatnio zauważyłem że na programach nadawanych na żywo (szczególenie dobrze jest to widoczne podczas teleexpresu nadawanego przez TVP 1 HD) rozjeżdża się obraz i dźwięk.
Wojtek

Chłopie czy naprawdę przerasta cię użycie wyszukiwarki?
Tylko nie bierz tego do siebie, ale ile można o tym samym.
 

woytech

New member
nie biorę tego do siebie. Pewnie mi nie uwierzysz ale zanim napisałem posta to próbowałem poszukać - szczególnie to podforum chociażby poprzez słowa "onkyo", "brak synchronizacji", "synchro", "rozjazd dźwięku i obrazu". Przyznaje nie przeglądałem wszystkich 640 stron. Może faktycznie wyszukiwarka mnie przerasta.

Może jak już chciało ci się napisać to co żeś napisał to mógłbyś dodać np. "wyszukaj wg takiego słowa" lub "naucz się korzystać z wyszukiwarki - kurs z jej korzystania pod tym linkiem"
 

myca

New member
nie biorę tego do siebie. Pewnie mi nie uwierzysz ale zanim napisałem posta to próbowałem poszukać - szczególnie to podforum chociażby poprzez słowa "onkyo", "brak synchronizacji", "synchro", "rozjazd dźwięku i obrazu". Przyznaje nie przeglądałem wszystkich 640 stron. Może faktycznie wyszukiwarka mnie przerasta.

Może jak już chciało ci się napisać to co żeś napisał to mógłbyś dodać np. "wyszukaj wg takiego słowa" lub "naucz się korzystać z wyszukiwarki - kurs z jej korzystania pod tym linkiem"

"delay" lub po polsku "opóźnienie"

Na wypadek gdyby ci się gdzieś nie doczytało wejście do menu serwisowego powoduje utratę gwarancji.
 

MRCOCOset

New member
Nie obsluguje nowszych .mkv

Witam. Przepraszam ale nie mam czasu aby przegladac taka mase stron.. Posiadam b651 i od roku nie uaktualnialem softu... Ostatnio nie czyta mi z dysku .mkv "nie obslugiwany". Starsze filmy jak nabardziej da sie odtworzyc, pomijajac fakt ze dzwieku nie ma bo Dts.. Moje pytanie brzmi czy to wina kodowania nowa wersja mkvtoolnix i teraz juz kazdy sciagniety film nie zagada czy moze po wgraniu softu nowszego problem zniknie? Czy seria C tez ma takie problemy z nowymi blurayripami? Dziekuje za wyrozumialosc.. Pisalem z iphona dlatego brak polskich znakow.
Przepraszam..
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
"delay" lub po polsku "opóźnienie"

Na wypadek gdyby ci się gdzieś nie doczytało wejście do menu serwisowego powoduje utratę gwarancji.
To sa tylko domysly, bo jak dotad nie zdarzyl sie jeszcze przypadek (przynajmniej w tym temacie) odrzucenia uprawnien gwarancyjnych za wejscie do menu serwisowego.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam,
Mam problem z synchronizacją obrazu i dźwięku na swoim tv (b650 46).
Telewizor mam już od dłuższego czasu i jestem z niego zadowolony. Niedawno zakupiłem kino domowe, min. amplituner onkyo 807.

Podpięte mam wszystko hdmi.

(N) HDTV recorder --hdmi--> Onkyo 807 --hdmi--> tv (tylko obraz, dźwiek wychodzi z amplitunera na kolumny)

Ostatnio zauważyłem że na programach nadawanych na żywo (szczególenie dobrze jest to widoczne podczas teleexpresu nadawanego przez TVP 1 HD) rozjeżdża się obraz i dźwięk. Początkowo myślałem że problem lezy po stronie TVP 1 HD (pierwsze dni emisji, itp) ale od tego momentu zacząłem się przyglądać jak sprawa wygląda na innych kanałach - rozjazd pomiędzy audio i obrazem jest ale nie aż tak widoczny.

czy ktoś z Was miał podobny problem i ewentualnie sobie z nim poradził. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc (czy pozostaje tylko korekta opóźnieniami w ampli?)
Pozdrawiam
Wojtek

Nic nie przestawiaj w TV w menu serwisowym.
Tylko w Amplitunerze znajdz opcje Audio Delay albo jakoś podobnie
nie wiem jak jest dokładnie w Onkyo i ustaw 100ms i obraz już nie będzie opóźniony względem dźwięku.
Bo inaczej z innych mediów podłączonych do amplitunera też będzie brak synchro obrazu z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

martin288

New member
Witam mam taki mały problem, może ktoś z Was wie jak go rozwiązać. Mam dysk zew. przenośny 80gb wrzuciłem tam sporo filmów, podpiołem do telewizora przez usb, i chce aby cały czas był tam podpięty i oglądać te filmy co jakiś czas tylko problem w tym że jak wyłącze tv i ponownie włącze np po nocy to tv nie widzi tego usb musze wyjąć przewód z gniazda usb ponownie włożyć w gniazdo i dysk jest znów ''widzialny'' przez tv. Da się to jakoś ogarnąć abym nie musiał tego ciągle wkładać i wyjmować aby ten dysk był cały czas ''widzialny'' prze tv? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam. Przepraszam ale nie mam czasu aby przegladac taka mase stron.. Posiadam b651 i od roku nie uaktualnialem softu... Ostatnio nie czyta mi z dysku .mkv "nie obslugiwany". Starsze filmy jak nabardziej da sie odtworzyc, pomijajac fakt ze dzwieku nie ma bo Dts.. Moje pytanie brzmi czy to wina kodowania nowa wersja mkvtoolnix i teraz juz kazdy sciagniety film nie zagada czy moze po wgraniu softu nowszego problem zniknie? Czy seria C tez ma takie problemy z nowymi blurayripami? Dziekuje za wyrozumialosc.. Pisalem z iphona dlatego brak polskich znakow.
Przepraszam..
Winowajcą jest nowy mkvtoolnix, przerób film strszą wersją i będzie działał na tv. Aktualizacja fw nic nie da, a nawet pogorszy sytuację.

PS. to się nie postarali z tym iphonem, jak polskich czcionek nie ma :hihi:

martin288 napisał:
Witam mam taki mały problem, może ktoś z Was wie jak go rozwiązać. Mam dysk zew. przenośny 80gb wrzuciłem tam sporo filmów, podpiołem do telewizora przez usb, i chce aby cały czas był tam podpięty i oglądać te filmy co jakiś czas tylko problem w tym że jak wyłącze tv i ponownie włącze np po nocy to tv nie widzi tego usb musze wyjąć przewód z gniazda usb ponownie włożyć w gniazdo i dysk jest znów ''widzialny'' przez tv. Da się to jakoś ogarnąć abym nie musiał tego ciągle wkładać i wyjmować aby ten dysk był cały czas ''widzialny'' prze tv? Z góry dzięki za odpowiedź.
Ktoś już opisywał taki problem, tylko nie pamiętam czy tu, czy w temacie o serii C i okazało się że winny był nowy soft. Mój chodzi na sofcie 2005, przedwczoraj miałem podpięte dwa dyski jednocześnie i rano po uruchomieniu tv oba widoczne.
 
Ostatnia edycja:

MRCOCOset

New member
Winowajcą jest nowy mkvtoolnix, przerób film strszą wersją i będzie działał na tv. Aktualizacja fw nic nie da, a nawet pogorszy sytuację.

PS. to się nie postarali z tym iphonem, jak polskich czcionek nie ma :hihi:


Ktoś już opisywał taki problem, tylko nie pamiętam czy tu, czy w temacie o serii C i okazało się że winny był nowy soft. Mój chodzi na sofcie 2005, przedwczoraj miałem podpięte dwa dyski jednocześnie i rano po uruchomieniu tv oba widoczne.

Okej. Wiec rozumiem ze bez ponownego kodowania , straty jakosci i czasu nie da rady?
A gdy zakupie wersje c650 problem bedzie ten sam?
 
Do góry