Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

stanior

New member
Ale co ma do tego TV.
Czy masz dzwiek 5.1 jesli polaczysz karte dzwiekowa z kinem domowym?
A po co laczysz TV kablem optycznym z kinem domowym?
W instrukcji napisane jest, ze na optyku pokaze sie dzwiek 5.1, tylko jesli nadawany jest cyfrowy obraz antenowy.

no masz racje rozpędziłem się, ale czytając dalej jest napisane:

"Aby uzyskać dźwięk wielokanałowy (5.1) należy połączyć cyfrowe wyjście audio( w moim przypadku komputer) bezpośrednio ze wzmacniaczem lub zestawem kina domowego, nie zaś z telewizorem."

Z tego rozumie iż jeżeli podłącze HDMI z grafy do kina domowego, a kino domowe jest podłączone do TV, to z kina domowego powinienem dostać dźwięk 5.1 a na TV obraz.

Czy masz dzwiek 5.1 jesli polaczysz karte dzwiekowa z kinem domowym?

nie łączyłem karty dźwiękowej bezpośrednio z kinem domowym, gdyż nie mam takiego kabla, ale wydaje mi się, iż połączenie karty graficznej która jest podłączona do karty dźwiękowej powinno być tożsame. Tak próbowałem(karta graficzna spięta kabelkiem z spdif_out z płyty głownej podpieta do TV) i nie dostałem dźwięku 5.1.

A po co laczysz TV kablem optycznym z kinem domowym?

kabelek optyczny mam po to, żeby z pendrive'a oraz z samby kiedy oglądam filmy mieć dźwięk 5.1 i to mi działa.

Nie jestem jakimś wielkim znawcą, więc jeżeli coś pomijam albo się mylę to proszę mi powiedzieć

pozdrawiam
 
stanior za bardzo kombinujesz, najlepsze są proste rozwiązania
idź, dokup kabel optyczny albo coaxial (zależy jakie masz wolne wyjście jeszcze w amplitunerze) i podłącz kartę muzyczna bezpośrednio do ampli

a kartą graficzną za pomocą kabla hdmi do samsunga

jednym kablem puszczasz dźwięk a drugim obraz i po krzyku
ja ten motyw stosuje już od paru ładnych lat i nie narzekam
 

stanior

New member
stanior za bardzo kombinujesz, najlepsze są proste rozwiązania
idź, dokup kabel optyczny albo coaxial (zależy jakie masz wolne wyjście jeszcze w amplitunerze) i podłącz kartę muzyczna bezpośrednio do ampli

a kartą graficzną za pomocą kabla hdmi do samsunga

jednym kablem puszczasz dźwięk a drugim obraz i po krzyku
ja ten motyw stosuje już od paru ładnych lat i nie narzekam

no nistety ale w moim kinie domowym HT-C5550 jest tylko jedno wejście optyczne w którym to mam podpięty kabelek z wyjścia optycznego z TV. dlatego tak kombinuje. :)
 
wiec pozostaje ci zainwestować w jakiś rozgałęziacz do wejscia optycznego, na allegro widziałem takie

albo odłącz kabel optyczny z tv od amplitunera, po co ci to??
jesli puszczasz filmy z kompa to te podlaczenie nie jest ci potrzebne,
przydaje ci sie ono jakbys ogladal filmy z usb i chciał dzwięk przez ampli puscic, ale to i tak dotyczy tylko ac3, dts ci nie pojdzie juz
 

stanior

New member
wiec pozostaje ci zainwestować w jakiś rozgałęziacz do wejscia optycznego, na allegro widziałem takie

albo odłącz kabel optyczny z tv od amplitunera, po co ci to??
jesli puszczasz filmy z kompa to te podlaczenie nie jest ci potrzebne,
przydaje ci sie ono jakbys ogladal filmy z usb i chciał dzwięk przez ampli puscic, ale to i tak dotyczy tylko ac3, dts ci nie pojdzie juz

no tak jest to jakieś wyjście(mam nadzieję że nie jedyne :)), ale dziwi mnie to, że posiadam również XBOXA360 i dekoder N'ki które to mam popdięte po HDMI do kina domowego i tutaj nie mam żadnych problemów z dźwiękiem 5.1, a co za tym idzie kiedy podepnę hdmi z kompa do kina domowego to powinienem mieć dźwięk przestrzenny nie? :/

dziekuje
 

Delaney

New member
a co za tym idzie kiedy podepnę hdmi z kompa do kina domowego to powinienem mieć dźwięk przestrzenny nie? :/

A nie masz? Mój amplituner jest starszej daty i nie mam w nim wejść hdmi ale mam za to 3 wejścia optyczne i kompa podpiętego toslinkiem i nie mam problemu z dźwiękiem wielokanałowym na filmach. Tak samo powinno być w przypadku hdmi ale to już jest kwestia karty gfx i ustawień w mikserze w systemie operacyjnym oraz konfiguracji kodeków. Osobiście używam K-Lite i mam odznaczoną opcję "pass-through" dla AC3 i DTS, co powoduje, że dźwięk wielokanałowy jest przepuszczany bezpośrednio na wyjścia cyfrowe (toslink, s/pdif/hdmi) i jego dekodowaniem nie zajmuje się komputer tylko amplituner.
 

stanior

New member
hmm no to w takim razie sprobuje jeszcze odinstalować ac3filter i zainstalowa k-lite'a. a tak przy okazji znalazlem swoja starsza karte dzwiekowa SBaudigy2 (SB0240), która będzie lepsza moja ALVC883 na P5K SE czy ten audigy2??
 

awkonin

New member
Czy ktoś się orientuje jaka jest możliwość przeróbki widgetu Ipla z serii C na nasz TV ? Z Facebookiem się udało, to może i z Iplą też ?
Pzdr
Andrzej
 

Kazioo

New member
@ stanior
HDMI w komputerach często niestety obsługuje wyłącznie obraz.
Sprawdź czy w panelu sterowania nie masz czegoś takiego, jak NVIDIA High Definition Audio.


Ja mam pytanie następujące: Ponoć ta seria telewizorów obsługuje tryb 24Hz - 1080 24p Real Movie, co by mnie bardzo interesowało, bo jak odpalam plik z 24 klatkami/s, to jak wiadomo, nie ma możliwości by przy 50hz czy nawet 100hz puścić prawdziwe 24 klatki/s (50 nie dzieli się przez 24).
Interpolacja klatek przez bajerancki algorytm samsunga pod nazwą Motion Plus mnie nie interesuje (wolę oglądać prawdziwe, nakręcone klatki, a nie sztuczne podorabaine przez nieefektywny algorytm).

Czy ktoś wie, jak włączyć taki bajer? Nie udało mi się tego nigdzie znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

marho760816

New member
Witam,

Walczę już chyba z tydzień nad tym, aby uzyskać dźwięk 5.1 z komputera na kinie domowym Samsunga podpiętym do TV Samsunga LE37B651 i niestety cały czas dostaję tylko dźwięk stereo, ale po kolei:

Połączyłem kartę graficzną nVidia GeForce GTX260 kabelkiem do mojej płyty głównej do nablatowej karty dźwiękowej Realtek HD Audio na chipsecie ALC883, następnie kartę graficzną z TV za pomocą kabla HDMI do wejścia HDMI3/DVI. TV jest podłączony do kina domowego Samsung HT-C5550 kablem optycznym.

Z tego co zdążyłem się zorientować w AC3Filter widzę iż dźwięk na wejściu SPDIF jest dźwiękiem przestrzennym 5.1 na wyjściu również, NIESTETY ale kiedy próbuję odtworzyć go już poprzez kino domowe dźwięk dobiega tylko z lewego i prawego głośnika. Jako, że wiem iż mój TV nie dekoduje DTS, próbowałem puszczać filmy z dźwiękiem 5.1 nie tylko w tym formacie, ale również z dźwiękiem AC3 5.1.

Próbowałem również innego podpięcia, tzn. komputer wpinałem bezpośrednio do wejścia HDMI w kinie domowym, oczywiście wyjście z kina domowego jest na stałe podłączone do TV (HDMI1).

Aha, mój system operacyjny to Windows 7

Proszę o pomoc, może ktoś wie co może być nie tak :/
A jak podłączyłeś kartę dzwiękową z kinem?
 

marho760816

New member
A nie masz? Mój amplituner jest starszej daty i nie mam w nim wejść hdmi ale mam za to 3 wejścia optyczne i kompa podpiętego toslinkiem i nie mam problemu z dźwiękiem wielokanałowym na filmach. Tak samo powinno być w przypadku hdmi ale to już jest kwestia karty gfx i ustawień w mikserze w systemie operacyjnym oraz konfiguracji kodeków. Osobiście używam K-Lite i mam odznaczoną opcję "pass-through" dla AC3 i DTS, co powoduje, że dźwięk wielokanałowy jest przepuszczany bezpośrednio na wyjścia cyfrowe (toslink, s/pdif/hdmi) i jego dekodowaniem nie zajmuje się komputer tylko amplituner.
No właśnie oto chodzi że nie każdy ampliyuner posiaający hdmi obsługuje na HDMI Audio, mój nie i dlatego mam dzwięk optykiem a obraz hdmi. W instrukcji o tym jest napisane.
 

Delaney

New member
No właśnie oto chodzi że nie każdy ampliyuner posiaający hdmi obsługuje na HDMI Audio, mój nie i dlatego mam dzwięk optykiem a obraz hdmi. W instrukcji o tym jest napisane.

Ciesze się, że czytujesz instrukcje. Mam nadzieję, że robisz to uważniej, niż w przypadku tego wątku, bo kolega stanior pisał wyraźnie, że ma podpięte inne urządzenia do swojego ampli przez hdmi i nie ma tam problemów z dźwiękiem.

@stanior: Nadal masz problemy? Jak rozumiem komputer masz podłączony przez hdmi do kina domowego. Uzyskujesz jakiekolwiek dźwięki na tym połączeniu (np. systemowe), a problem masz tylko z dźwiękiem wielokanałowym? W takim razie sprawdź opcje w panelu audio używanych przez siebie kodeków; np. w przypadku K-Lite jest to ffdshow audio decoder configuration/zakładka Output.
 

Delaney

New member

Attachments

  • Obraz ze schowka.jpg
    Obraz ze schowka.jpg
    64 KB · Wyś: 1812

stanior

New member
no niestety ale nadal z tym jeszcze nie wygrałem, już odinstalowałem wszystkie inne kodeki zostawiłem tylko ffdshowa i cccp pack do mkvów. Trochę kombinowałem w ffdshow audio configuration, aktualnie wygląda ona tak jak na poniższych screen'ach:

http://www.stanik.jawnet.pl/ff.png

http://www.stanik.jawnet.pl/ff1.png

Jakieś sugestie co do tych ustawień?

thx

jak zaptaszkuje te dwa pola to przestaje mi sięwydobywać w ogóle dźwięk, poza czasami jakimś szumem oraz jak włączam wtedy film to nie ma już na pasku zadań ikony ffa, tak jakby Jej wtedy nie używał :/
 

Delaney

New member
W takim razie nie wiem co jest grane. Używasz win7 może? Ja szybciutko przeprosiłem się z xp sp3, jak tylko zobaczyłem co pod 7 się dzieje z dźwiękiem. Chłopaki włożyli dużo wysiłku w drm-y, szyfrowanie szyny i inne takie bardzo przydatne rzeczy, dzięki czemu nie byłem w stanie ustawić tak, żebym miał dźwięk jednocześnie po analogu i optyku. Nie będę za każdym razem przełączał w mikserze jak mam ochotę posłuchać muzyki z wieży zamiast głośniczków monitora. W każdym razie mam tak zaptaszkowane jak pokazałem i u mnie działa bez problemów.
 

stanior

New member
W takim razie nie wiem co jest grane. Używasz win7 może? Ja szybciutko przeprosiłem się z xp sp3, jak tylko zobaczyłem co pod 7 się dzieje z dźwiękiem. Chłopaki włożyli dużo wysiłku w drm-y, szyfrowanie szyny i inne takie bardzo przydatne rzeczy, dzięki czemu nie byłem w stanie ustawić tak, żebym miał dźwięk jednocześnie po analogu i optyku. Nie będę za każdym razem przełączał w mikserze jak mam ochotę posłuchać muzyki z wieży zamiast głośniczków monitora. W każdym razie mam tak zaptaszkowane jak pokazałem i u mnie działa bez problemów.

dzięki za pomoc w takim razie, będę nadal grzebał może w końcu się uda, win7 mam oryginalny także szkoda mi. zmieniłem teraz kartę na audigy2 i nie muszę przełączać na spdifout nawet abym miał głośność przez hdmi. zobacze pobawie się jeszcze. Dzisiaj imprezka w domuj także dzisiaj już pewnie nie :)

pozdro for all
 

maly1981

New member
u mnie na laptopie w win7 tez mialem problem z dzwiekiem przestrzennym a po zaptaszkowaniu tych opcji tez nie dawalo dzwieku wogole. okazalo sie ze pomogly najnowsze sterowniki nvidii po ich zainstalowaniu i zaptaszkowaniu dzwiek jest dekodowany przez amplituner czyli pelne 5.1
 

hashdee

New member
Bigger Yellow Font 0.2

wrzucilem Bigger Yellow Font 0.2 na USB. Po uruchomieniu z USB lub skopiowanej wersji z TV robi sie czarny erkan i TV sie restartuje. Jakies rady?
 
Do góry