Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

muchaq

New member
Problem z brakiem akutualizacji

Witam, jeżeli ktoś miał problem z brakiem aktualizacji firmware z wersji ze stycznia do wersji poźniejszych to proponuje sprobować z plikiem o nazwie T-CHL7DEUC_3001.1_Step2

Ja miałem firmware ze stycznia i nie mogłem nic innego wrzucic a ten plik pomogł i w końcu sie nic nie zawiesza.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

eMHz

New member
Witam, jeżeli ktoś miał problem z brakiem aktualizacji firmware z wersji ze stycznia do wersji poźniejszych to proponuje sprobować z plikiem o nazwie T-CHL7DEUC_3001.1_Step2

Ja miałem firmware ze stycznia i nie mogłem nic innego wrzucic a ten plik pomogł i w końcu sie nic nie zawiesza.
Pozdrawiam

kolega ma racje u mnie rwnież pomogło pytanie czy będzie mozna zrobic obecnie cos wiecej czy nadal będą blokady.sproboje co da sie zrobic jesli komus sie uda z SamyGna na tym firmware to pisac prosze.
 

muchaq

New member
kolega ma racje u mnie rwnież pomogło pytanie czy będzie mozna zrobic obecnie cos wiecej czy nadal będą blokady.sproboje co da sie zrobic jesli komus sie uda z SamyGna na tym firmware to pisac prosze.

Blokad juz nie powinno byc. Prawdopodobnie ten soft ze stycznia miał złą nazwe kodową wpisaną i przy aktualizacji poprzednich softów telewizor odczytywał ze chcesz wrzucic starszy soft choć tak naprawde chciałes wrzucić nowszy.

Teraz będzie ok.

Daj znac co Ci wyszlo z SamyGo, bo ja proboje z nurisam dzis


P.S Na wersji tej najnowszej działa trick z nurisam, uruchomiłem Telnet oraz duze napisy. działa wszystko. gdyby ktos chcial pomoge
 
Ostatnia edycja:

tresor

New member
Witam , panowie potrzebuje " wymuksować " ( nie wiem jak to sie powinno napisac ) , bo mam problem z dzwiekiem , wczesniej uzywałem virtualdubmod , ale to na windows XP , teraz mam windowsa 7 i wywala jakois błąd pojawiaja sie problemy , mozecie polecic jakis inny program chyba ze na 7 virtualdub tez powinien dzialac ?
 

muhozol

New member
A czy ktos wie jak zaktualizowac z tej wersji firmware ktora zostala na krotko umieszczona na stronie samsungu (i pozniej z niej usunieta) na nowszy ? mi nie wchodzi ani step1 ani step2
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam , panowie potrzebuje " wymuksować " ( nie wiem jak to sie powinno napisac ) , bo mam problem z dzwiekiem , wczesniej uzywałem virtualdubmod , ale to na windows XP , teraz mam windowsa 7 i wywala jakois błąd pojawiaja sie problemy , mozecie polecic jakis inny program chyba ze na 7 virtualdub tez powinien dzialac ?
Virtualdub dla win7 VirtualDub (x64 bit) for Windows 7 - It´s a ideo capture & processing utility - Windows 7 Download może ten zadziała. Napisz dokładnie co to za problem z tym dźwiękiem, może jakimś innym programem da się to zrobić, jak ten nie zadziała.
 

Pioro

New member
zastanawiam sie nad dekoderem hd ktory oferuje mi kablowka jednakze chca za niego 500zl wiec szukam alternatywy w postaci modułu CI Technisat, czy taki modul bedzie pasowal do naszego samsunga? skad mam wiedziec czy dany modul bedzie współpracowal z kablowka?
 

dzidek59

New member
A czy ktos wie jak zaktualizowac z tej wersji firmware ktora zostala na krotko umieszczona na stronie samsungu (i pozniej z niej usunieta) na nowszy ? mi nie wchodzi ani step1 ani step2
--------------------------------------
Takie zapytanie wysłałem do Samsunga:
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Pomimo zmiany oprogramowania v.3000.2 Step_1 nie daje to możliwości
uaktualnienia do v.3001.1 Step_2. Otrzymuję komunikat: Brak oprogramowania aktualizacji na nośniku. TV nie widzi oprogramowania mimo resetu TV, a także próby wgrania FW v.3001.1 Step_2 z pominięciem Step_1. Problem ten występuje w tych TV, które były aktualizowane FW v.3001.1 z lipca 2010r. Czy będzie aktualizacja poprawiająca tę niedogodność?
Odpowiedź o:
[/FONT][FONT=&quot]W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Sytuacja z oprogramowaniem zgłoszona jest do odpowiedniego działu firmy Samsung. Dział pracuje nad poprawieniem pliku z oprogramowaniem, który zawiera błąd powodujący że TV nie widzi oprogramowania.[/FONT]
Wniosek: Będzie jakaś (czy napewno?) aktualizacja FW i należy uzbroić się w cierpliwość. Dotychczas Samsung kombinował podmieniając wersje FW na wcześniejsze i ci, którzy nie wgrywali v.3001.1 z lipca mogą aktualizować.
 

myca

New member
Skąd wziąć ten widget RSS_1_Europe_20100924.zip ?

Miał powstać widget czytający dowolne kanały RSS. Okazało się, że taki kanał musi mieć bardzo ściśle określony format i samsung podpisuje umowy o dostarczanie takich treści. Np. Agora
http://rss.gazeta.pl/ctv/info_najwazniejsze.xml
Projekt został więc porzucony bo bez współpracy z dostawcami treści nie da się tego zrobić.

Znalazło się jednak kilka kanałów RSS które są zgodne z formatem czytanym przez TV.
Między innymi TVN24 i RMF24, dlatego też przerobiłem widget USA Today aby czytał te kanały.

Dla zainteresowanych:

Widget RMF24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: RMF24_myca.rar

Widget TVN24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: TVN24_myca.rar
 

awkonin

New member
Miał powstać widget czytający dowolne kanały RSS. Okazało się, że taki kanał musi mieć bardzo ściśle określony format i samsung podpisuje umowy o dostarczanie takich treści. Np. Agora
http://rss.gazeta.pl/ctv/info_najwazniejsze.xml
Projekt został więc porzucony bo bez współpracy z dostawcami treści nie da się tego zrobić.

Znalazło się jednak kilka kanałów RSS które są zgodne z formatem czytanym przez TV.
Między innymi TVN24 i RMF24, dlatego też przerobiłem widget USA Today aby czytał te kanały.

Dla zainteresowanych:

Widget RMF24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: RMF24_myca.rar

Widget TVN24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: TVN24_myca.rar

Ja przez chwilę tez się bawiłem w przeróbkę widgetu Agory i też z kanałami rmf24 i tvn24.
Ogólnie wszystko pięknie wychodziło. Widget działał po zainstalowaniu, ale po wyłączeniu TV i włączeniu ponownym, po wejściu w InternetTV wyskakiwało,że mój widget nie jest dalej dostępny i zostanie usunięty no i du... . Ciekawy jestem jak będzie z twoimi. Może to kwestia jakiś parametrów w pliku config.xml ?
Na stronie https://www.samsungdforum.com/Auth/...d/AppsGuideTemplateList?rnd=10102217015337278 po zalogowaniu jest dużo ciekawych przykładów. Mnie zainteresował tutorial o odtwarzaniu radia internetowego, ale nie za bardzo chce to zadziałać mi na TV. Pomyślałem, że jak Samsung nas (seria B) olał, to sami coś zrobimy z widgetami, ale temat nie jest łatwy.
Pozdrawiam
Andrzej
 

moras86

New member
Mi udało się przystosować i uruchomić właśnie widżet Internet Radio. Ładnie się instaluje, uruchamia, tylko audycji nie można uruchomić ;)
Gdyby miał ktoś chęć może spróbować to zrobić (mogę ewentualnie pomóc z grafiką).
 

Attachments

  • InternetRadio_B650.zip
    1,2 MB · Wyś: 175

awkonin

New member
Mi udało się przystosować i uruchomić właśnie widżet Internet Radio. Ładnie się instaluje, uruchamia, tylko audycji nie można uruchomić ;)
Gdyby miał ktoś chęć może spróbować to zrobić (mogę ewentualnie pomóc z grafiką).

Też uruchomiłem ten widget, ale z takim samym skutkiem :), czyli instaluje się, uruchamia, ale nie gra.
Ciekawe czy to nie wina oprogramowania TV. Te przykłady ze strony Samsunga pewnie działają na C.
Tak przy okazji z innej beczki zapytam. Fajnie by było przy pomocy TV przeglądać pliki pdf. Ciekawe czy jest to do zrobienia. Próbowałem konwertować pdf->jpg, ale wychodziła marna jakość.
I jeszcze z innej beczki.Przeglądam czasami zdjęcia na Picasa z uroczystości szkolnych mojej córki. Ten kto tam je umieszcza wrzuca fotki w rozdzielczości 1024*768. Do przeglądania na kompie jest OK, ale przy pomocy widegetu Picasa fotki sa małe. I tak sobie myślę, czy nie dało by się przerobić tego widgetu, aby skalował zdjęcia do rozdzielczości pionowej 1080px ?
Pzdr
Andrzej
 
Ostatnia edycja:

myca

New member
Ja przez chwilę tez się bawiłem w przeróbkę widgetu Agory i też z kanałami rmf24 i tvn24.
Ogólnie wszystko pięknie wychodziło. Widget działał po zainstalowaniu, ale po wyłączeniu TV i włączeniu ponownym, po wejściu w InternetTV wyskakiwało,że mój widget nie jest dalej dostępny i zostanie usunięty no i du... . Ciekawy jestem jak będzie z twoimi. Może to kwestia jakiś parametrów w pliku config.xml ?

W pliku config.xml muszą być linie.
<autoUpdate>n</autoUpdate>
<type>user</type>

Moje na 100% działają.
Przy modyfikacji widgetów typ news poprawiajcie też linie
COMMON_FILE : "news/newsPOL.cfg",
z pliku preview*.js
Każdy widget musi mieć swój plik bo inaczej nie będzie prawidłowo działał preview w małych okienkach. Plik preview*js też dla każdego widgetu musi mieć inną nazwę. Nazwę tą trzeba też poprawić wewnątrz tego pliku.
 

myca

New member
Mi udało się przystosować i uruchomić właśnie widżet Internet Radio. Ładnie się instaluje, uruchamia, tylko audycji nie można uruchomić ;)
Gdyby miał ktoś chęć może spróbować to zrobić (mogę ewentualnie pomóc z grafiką).

Ja też pracuję nad tym widgetem, niestety ten widget jest skopany. Brakuje w nim pliku UI/IRPlayArea.js który jest zdefiniowany w index.html i który pewnie odpowiada za klawiszologię odtwarzania. W każdym bądź razie pracuje nad nim dalej i jak uda się coś uruchomić to dam znać.
 

muchac35

New member
pobrałem

Widget RMF24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: RMF24_myca.rar

Widget TVN24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: TVN24_myca.rar

ALE JAK TO WGRAĆ I ZAINSTALOWAĆ W tv???????????
 

awkonin

New member
W pliku config.xml muszą być linie.
<autoUpdate>n</autoUpdate>
<type>user</type>

Moje na 100% działają.
Przy modyfikacji widgetów typ news poprawiajcie też linie
COMMON_FILE : "news/newsPOL.cfg",
z pliku preview*.js
Każdy widget musi mieć swój plik bo inaczej nie będzie prawidłowo działał preview w małych okienkach. Plik preview*js też dla każdego widgetu musi mieć inną nazwę. Nazwę tą trzeba też poprawić wewnątrz tego pliku.

Twoje widgety działają. Dzięki. Dodam jeszcze, że niektóry kanały z Wirtualnej Polski też się nadają do naszych TV
 
Do góry