Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Mateuszw

New member
ustawienia dla UPC

Witam

Posiadam model LE40B651 i TV kablową UPC - analogowa (niestety!).
Bardzo bym prosił o podanie dobrych ustawień dla obrazu dla w/w 'kablówki'. Możliwości kalibracji jest stosunkowo dużo, a może już ktoś się z tym uporał.

I jeszcze jedna sprawa.. otóż wgrałem dzisiaj najnowszy firmware.. i co się okazało.. Youtube zniknęło a na jego miejsce pojawił się cały pakiet z Yahoo, czy jest możliwość (bez downgrade) żeby youtube znowu się pojawiło ?

Z góry ogromne dzięki za informacje

btw: LE40B651 SQ01 Maj/2009
 

asd1

New member
zmuszenie TV aby wysłał optykiem nieznane audio np. DTS

jest jakiś sposób na to??, bo mam podłączony kablem optycznym wzmaczniacz z dekoderami DD i DTS, więc jak sam TV nie potrafi odtworzyć audio niech chociaż wysyła optykiem to co dla niego niedekodowalne..
 
Ostatnia edycja:

brians

New member
youtube

Mateuszw napisał:
Witam

Posiadam model LE40B651 i TV kablową UPC - analogowa (niestety!).
Bardzo bym prosił o podanie dobrych ustawień dla obrazu dla w/w 'kablówki'. Możliwości kalibracji jest stosunkowo dużo, a może już ktoś się z tym uporał.

I jeszcze jedna sprawa.. otóż wgrałem dzisiaj najnowszy firmware.. i co się okazało.. Youtube zniknęło a na jego miejsce pojawił się cały pakiet z Yahoo, czy jest możliwość (bez downgrade) żeby youtube znowu się pojawiło ?

Z góry ogromne dzięki za informacje

btw: LE40B651 SQ01 Maj/2009

Musisz wejść w ustawienia plug i zmienić kraj na inne . wyłączyć tv i gotowe.
 

Zitek

New member
amadeo napisał:
Wg instrukcji serwisowych,

seria B650:
32", 37", 40" AUO
46", 55" CMO

seria A656:
32", 40", 46", 52" Samsung
37" AUO

Napisałem w tej sprawie do SAMSUNGa.
Na moje pytanie dotyczące modelu LE55B651 o treści:
"Jestem zainteresowany modelem TV LE55B651.
Proszę o informację, jaki rodzaj matrycy jest zamontowany w tym modelu i jakiego producenta (CMO, AUO czy Samsung)?"

otrzymałem taką odpowiedź:
"W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Uprzejmie informujemy iż w tym modelu telewizora jest zastosowana
matryca S-PVA marki Samsung.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Mam to na piśmie, więc w razie czego, mam prawo do reklamacji. 8)
A dzisiaj wjeżdża do mnie właśnie ten model. :D
 

Siege

New member
Ps3 + 40"B651

Witam.

Mam prosbe o ustawienia obrazu.Zwykla kablowa sygnal analogowy.Podlaczone przez tuner przez eurozlacze+kabel antenowy.Mam film szklana pulapka 4 na blu rayu i odpalilem go na ps3 podlaczone do tego tv.Obraz jst jakby troche teatralny nie "filmowy" tak mi sie wydaje.Moze ktos ma ps3 podlaczone do tego modelu i moglby mi podac ustawienia dla tv i filmow blu ray ?

Pozdrawiam.
 

danger1986

New member
michal102 napisał:
Dostrzegł ktoś jakieś różnice po wgraniu nowego softu?
Jest już nowa wersja do 32" (ver.T-CHL7DEUC-1010.1 / updated : 2009-06-10 ) niestety nie wiem co zmienili. DTS jak nie działał tak nie działa...nie wiem jak z przesyłaniem (bo nie mam amp z DTS) ale na pewno sam telewizor go nie otwiera. Tak samo z resztą niedziałających plików. Niestety ja nie widze żadnej różnicy. Może ktoś coś wie na ten temat ?? co zostało poprawione ?
 
Ostatnia edycja:

Hajawata

New member
marsz99 napisał:
jestem w menu serwisowymi i gdzie mam szukać tych oznaczeń dotyczących matrycy.. jakoś nie mogę nic dopasować...
Sprawdź w 2. Option Table

Zitek napisał:
Napisałem w tej sprawie do SAMSUNGa.
Na moje pytanie dotyczące modelu LE55B651 o treści:
"Jestem zainteresowany modelem TV LE55B651.
Proszę o informację, jaki rodzaj matrycy jest zamontowany w tym modelu i jakiego producenta (CMO, AUO czy Samsung)?" (...)
Aż się dziwię, że odpowiedzieli wprost zamiast motać coś w stylu "stosujemy panele różnych dostawców, nie różniące się jakościowo" itp. Może sprawdzę, czy Samsung Deutschland też jest taki wylewny ;).
 

Zitek

New member
Sprawdź, sprawdź... i daj info oczywiście. :)
Ja też się spodziewałem wymijającej odpowiedzi, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. ;)
Gdyby zatem istniał choć cień watpliwości, że są tam inne matryce, aniżeli SAMSUNGa, to chyba by się tak nie podkładali?
Przypominam, że moje pytanie dotyczyło tylko modelu 55B651, a nie całej serii B650...
 
Ostatnia edycja:

jaro30

New member
Na moje pytanie odnnośnie producenta matrycy do 37 B650 odpowiedzieli że firma samsung nie udziela takich informacji, więc śmiem domniemywać że poniżej 40 stosują matryce innych producentów niż samsung.
 

asd1

New member
firm 1010 i nie wysyłanie audio (DTS)

danger1986 napisał:
Jest już nowa wersja do 32" (ver.T-CHL7DEUC-1010.1 / updated : 2009-06-10 ) niestety nie wiem co zmienili. DTS jak nie działał tak nie działa...nie wiem jak z przesyłaniem (bo nie mam amp z DTS) ale na pewno sam telewizor go nie otwiera. Tak samo z resztą niedziałających plików. Niestety ja nie widze żadnej różnicy. Może ktoś coś wie na ten temat ?? co zostało poprawione ?

wgrałem ten firm (on jest do wszystkich b650 i b750) i też bez różnicy, wzmaczniacz z DTS nadal milczy:(

- ile macie pamięci na contenty? miało być 1 GB a mam 189Mb, a wolnego to juz mi tylko 8Mb zostalo
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
asd1 napisał:
wgrałem ten firm (on jest do wszystkich b650 i b750) i też bez różnicy, wzmaczniacz z DTS nadal milczy:(

- ile macie pamięci na contenty? miało być 1 GB a mam 189Mb, a wolnego to juz mi tylko 8Mb zostalo
[FONT=&quot]Cześć! Co do codeca DTS to masz na stronie 142 odpowiedź od Samsunga. Właśnie gdzie te 1 Gb u mnie jest 142 Mb z tego 148 Mb wolnego i tylko wgrane 2 moje zdjęcia do pamięci. Już dzwoniłem do Samsung Polska i się pytałem, gościu powiedział że ta pamięć cała to te wszystkie bajery typu galerie, gra, itd. no musiałem mu powiedzieć po jaką cholerę to piszą niech napiszą że to łączna pamięć to mi powiedział że mogę sobie ją wyczyścić i korzystać jak chce. Tak mnie to usatysfakcjonowało że przerwałem rozmowę.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

danger1986

New member
Słyszałem, że do Blu-Ray Samsunga wychodzą jakieś nieoryginalne firmware'y (jako, że całość pisana jest w javie), które np. likwidują podział na regiony. Może do tv też coś takiego jest z dodanymi kodekami do DTS??
 

asd1

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Cześć! Co do codeca DTS to masz na stronie 142 odpowiedź od Samsunga. Właśnie gdzie te 1 Gb u mnie jest 142 Mb z tego 148 Mb wolnego i tylko wgrane 2 moje zdjęcia do pamięci. Już dzwoniłem do Samsung Polska i się pytałem, gościu powiedział że ta pamięć cała to te wszystkie bajery typu galerie, gra, itd. no musiałem mu powiedzieć po jaką cholerę to piszą niech napiszą że to łączna pamięć to mi powiedział że mogę sobie ją wyczyścić i korzystać jak chce. Tak mnie to usatysfakcjonowało że przerwałem rozmowę.[/FONT]

też dzwoniłem, napisałem maila z ich strony w sprawie niezgodnoiści ze specyfikacją, zobaczymy...
 

Wormsik

New member
Czy ktoś z Was natrafił może na jakiś opis w necie do pełnego menu serwisowego ?

P.S Jak cos pozmieniacie i Wam sie spiep.. to wgrajce spowrotem stary firmawe lub nowy.

P.S. Szukam jak zmienić wielkość napisów i ew. kolor

Pozdro
 

Zitek

New member
LE55B651 - pierwsze wrażenia

No to mam już w domu tego olbrzyma... :D
Telewizor jak dla mnie jest mega wypaśny!!!
Obraz super ostry, kolory soczyste, dodatkowe bajery w postaci bezprzewodowego DLNA i inne gadżety - SUPEEEEEEEEEER!!!

Piszę to, bo miałem do czynienia wcześniej z plazmą SAMSUNga PS50A756 (model na rok 2008 ).
Niestety (a raczej na szczęście) tamten TV miał wadę ukrytą, którą zareklamowałem i nie naprawili go w terminie.
Dlatego miałem możliwość wymiany na taki sam, lub inny! I postanowiłem dołożyć parę złociszy i kupić ten właśnie model!
W końcu jestem zadowolony!
Nie czytajcie tych bzdur o wyższości plazmy nad LCD!!!
Ja się naczytałem i wybrałem początkowo plazmę.
Teraz wiem, ze popełniłem błąd.

Plazma nie jest tak "ostra" zarówno na SD jak i HD, a fakt, że niby lepiej obsługuje sygnał SD zaliczam jako mit!
Dzisiejsze LCD rządzi - mam porównanie, więc wiem co mówię!!!!

Może jedynie odrobinkę przy tej wielkości obraz cierpi na idealnej płynności (tutaj chyba plazma ma 1 punkt więcej), ale nie wiem, czy tego nie da się poprawić w ustawieniach.

Piszę na gorąco, więc piszę o moich pierwszych wrażeniach.

POLECAM WSZYSTKIM MODEL LE55B651!!!:eek:k:
 
Do góry