Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

boss131

New member
Kolor i animacja MENU

Witam!

Mam pewien problem z LE37B651 (bordowy).
Po wejściu do menu serwisowego (nie dokonywałem żadnych zmian) zmienił mi się kolor menu TV z ładnego Bordo na zwykły niebieski i menu nie jest już takie ładne i animowane tylko jakieś takie proste ze zwykłymi ikonami.
Bardzo proszę o pomoc co zmienić żeby wrócić do poprzednich ustawień.

Dodam jeszcze że wybranie w menu serwisowym opcji Factory reset nie pomogło.

------------------------------------------------
Edit:
!!! Nieaktualne - jakby komuś się to przytrafiło to rozwiązanie jest następujące: wchodzimy do service menu -> control -> Sub option -> UI COLOR i zmieniamy na RED bądź BLUE - jak kto lubi.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
boss131 napisał:
Witam!

------------------------------------------------
Edit:
!!! Nieaktualne - jakby komuś się to przytrafiło to rozwiązanie jest następujące: wchodzimy do service menu -> control -> Sub option -> UI COLOR i zmieniamy na RED bądź BLUE - jak kto lubi.

Pozdrawiam.

kowal1980 napisał:
jak był u mnie serwisant do telewiozrka, to zapytałem odnośnie DTS i pan stwierdził żeby był DTS to telewizor musi mieć sam w sobie procesor, który bedzie ten dźwięk obsługiwał a samo wgrywanie nowego softu nic nie da, ponieważ te telewiozorki tegoż procesorka nie mają

a da się włączyć pass-thru dla audio po optyku?
aby przesłać do wzmacniacza oryginalne audio np z DTS
 
Ostatnia edycja:

Wormsik

New member
boss131 napisał:
Witam!

Mam pewien problem z LE37B651 (bordowy).
Po wejściu do menu serwisowego (nie dokonywałem żadnych zmian) zmienił mi się kolor menu TV z ładnego Bordo na zwykły niebieski i menu nie jest już takie ładne i animowane tylko jakieś takie proste ze zwykłymi ikonami.
Bardzo proszę o pomoc co zmienić żeby wrócić do poprzednich ustawień.

Miałem to samo ale dokonywalem zmiany i pozniej nie znalazl sygnalu. Zainstalowalem starsze oprogramowanie i bylo cacy po czym wrocilem do najnowszego :)

Pozdro
 

kwasior21

New member
woytech napisał:
Witaj, niedawno sam szukałem i znalazłem 2 posty w tym wątku:
1. Tommy_M: tweaktv.com (dokładne ustawienia są na teraz nastr. 48 tego wątku)
2. axi13: avforums.com /forums/ lcd-televisions/ 965150-samsung-b650-owners-thread-5.html (dokładne ustawienia są na teraz nastr. 106 tego wątku)
pozdrawiam


Dziekuje slicznie, wlasnie o to mi chodzilo:)

POzdro.
 

mr.hyde

New member
Mam od wczoraj 32b650 i pytanie; czy jest możliwość sprawdzenie poziomu i jakości sygnału przy odbieraniu DVB-T, tak jak w innych tv?
 

Samsung1975

New member
Nadal jest problem z odtwarzaniem MKV (L5.1) jezeli film ma powyzej 9 "frames". Ktos sie moze bawil ostatnio (po upgrade do wersji softa 10) i probowal odtwarzac MKV w wersji L5.1 ?

Ciekawy jestem kiedy to poprawia. 95% filmow mkv jedzie elegancko ale tepozostale 5% to mnie dobija powoli. Trzeba bedzie chyba pisac list do Samsunga i spytac kiedy bedzie pelne wsparcie L5.1.

:(
 

mario__20

New member
Co z tym Youtube?

Witam wszystkich, czy moze mi ktos pomoc? Zainstalowalem najnowszy firm i oczywiscie nie moglem po wielu probach uzyskac dostepu do youtube i teraz po powrocie na wczesniejszy (104) nadal go nie mam tylko uruchamia sie yahoo. Czy ktos moze mi podpowiedziec w tej kwestii? A druga sprawa skad mam wziac PIN np do Plug&Play? Pozdrawiam
 

boss131

New member
Jest taka opcja.

mr.hyde napisał:
Mam od wczoraj 32b650 i pytanie; czy jest możliwość sprawdzenie poziomu i jakości sygnału przy odbieraniu DVB-T, tak jak w innych tv?

Tak, ja gdzieś to znalazłem u mnie jest jakość sygnału 83%.
Jak będziesz leciał przez menu to gdzieś pod koniec, w którejś z opcji jest taka zakładka Test diagnostyczny czy jakoś tak. Wchodząc w tą zakładkę masz test obrazu, test dźwięku i kontrola sygnału. Więc wybierasz kontrolę sygnału u mnie jest dziwnie bo wyskakuje mi coś o Wyspach Kanaryjskich :). Ale działa tylko i wyłącznie dla kanałów nadawanych cyfrowo.

Dodam jeszcze, że od momentu jak pojawiło się TVP kultura (teraz cyfrowe kanały jakie mam to TVP1, TVP2, TVP INFO, TV4, POLSAT, TVN i TV PULS) - przestał mi działać przewodnik po programach na kanałach cyfrowych. Czy u Was jest tak samo?

Pozdrawiam.
 

boss131

New member
PIN i YOUTUBE

mario__20 napisał:
Witam wszystkich, czy moze mi ktos pomoc? Zainstalowalem najnowszy firm i oczywiscie nie moglem po wielu probach uzyskac dostepu do youtube i teraz po powrocie na wczesniejszy (104) nadal go nie mam tylko uruchamia sie yahoo. Czy ktos moze mi podpowiedziec w tej kwestii? A druga sprawa skad mam wziac PIN np do Plug&Play? Pozdrawiam

PIN jest podany w instrukcji ale ułatwię Ci: 0000

Jeśli chodzi o Youtube to miałem to samo przy instalacji firm 001008 i pomógł przycisk EXIT. Zanim zrobisz to przeczytaj post do końca! i sprawdź czy warto!..
Włączasz TV i wciskasz i trzymasz przycisk EXIT, aż pojawi się komunikat o przywróceniu ustawień fabrycznych. Przywracasz ustawienia fabryczne.

ALE UWAGA! skasują Ci się wszystkie zapisane do tąd ustawienia oraz wszystkie zapisane Kanały! Jak masz kablówkę i multum kanałów w których zmianiałeś nazwy i ustawiałes kolejność to współczuję. Ja na szczęście nie mam tego problemu :) (mieszkanie na wsi ma swoje plusy).

Konfigurujesz TV od początku, czyli na kraj dla kanałów cyfrowych wybierasz INNE, a dla analogowych Europa Wschodnia (lub odwrotnie - nie pamietam ale tylko w jednym przypadku jest Europa Wschodnia) i powinno być OK.


Teraz o Telegazecie. Troche z innej beczki ale nie chcę zakładać kolejnego postu.

Wczoraj zaktualizowałem firmware do 001010 i jeszcze nie sprawdzałem czy znów mi się zmieniło na Yahoo. Po pracy sprawdzę. Dodam jeszcze, że po instalacji nowego Firmware zaczęła mi działać telegazeta w Polsacie Cyfrowym przez kabel EURO (tuner najprostszy Echostar).

Nie wiem tylko co zrobić, żeby Telegazeta odpalała się automatycznie na stronie 100, bo jak na razie mam bodajże 846. Takiej strony niestety nie ma w telegazecie i trzeba jeszcze ręcznie wklepywać 100. - Jeśli ktoś zna rozwiązanie to byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam
 
mario__20 napisał:
Witam wszystkich, czy moze mi ktos pomoc? Zainstalowalem najnowszy firm i oczywiscie nie moglem po wielu probach uzyskac dostepu do youtube i teraz po powrocie na wczesniejszy (104) nadal go nie mam tylko uruchamia sie yahoo. Czy ktos moze mi podpowiedziec w tej kwestii?
wyszukiwarka pewnie nie działa??
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=364645#post364645
mario__20 napisał:
A druga sprawa skad mam wziac PIN np do Plug&Play? Pozdrawiam
a standardowy PIN 0000 sprawdzales??
 

amadeo

New member
Czy możecie podać oznaczenie matrycy w menu serwisowym i czy zgadza się z oznaczeniem na naklejce?
Wg rosyjskiego forum tak należy odczytywać kod w menu serwisowym:

32 wielkość w calach
A producent matrycy A:Samsung, D:CMO, L:AUO, I:CPT
1 częstotliwość matrycy 6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz
U rodzaj matrycy (elektronika?) A:AG, T:TN, U:U/C
F rozdzielczość F:FHD, H:HD, U:UD
0 matryca (wersja?) 0:pierwsza, 1:druga etc.
C podświetlenie C:CCFL, L:LED, E:Edge LED (krawędziowe)

Przypominam, że na niektórych TV Samsunga jest naklejka z MODEL CODE, Serial No. i Version. Pierwsza litera Version oznacza producenta matrycy:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung
 

tobas

New member
Do ZITEK
Co to za porównanie? Kiepska plazma PS50A756 porównywana z dobrą serią Samsung LCD? Trzeba było kupić plazmę Panasonica i ją porównać ze swoim Samsung LCD ;)
 

marsz99

New member
amadeo napisał:
Czy możecie podać oznaczenie matrycy w menu serwisowym i czy zgadza się z oznaczeniem na naklejce?
Wg rosyjskiego forum tak należy odczytywać kod w menu serwisowym:

32 wielkość w calach
A producent matrycy A:Samsung, D:CMO, L:AUO, I:CPT
1 częstotliwość matrycy 6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz
U rodzaj matrycy (elektronika?) A:AG, T:TN, U:U/C
F rozdzielczość F:FHD, H:HD, U:UD
0 matryca (wersja?) 0:pierwsza, 1:druga etc.
C podświetlenie C:CCFL, L:LED, E:Edge LED (krawędziowe)

Przypominam, że na niektórych TV Samsunga jest naklejka z MODEL CODE, Serial No. i Version. Pierwsza litera Version oznacza producenta matrycy:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung

dzieki... wkońcu ktoś do końca i jasno wyjaśnił.. tak czułem że oznaczenie typ wskazuje mi na matryce.. tylko cholera poprzestawiałem sobie kiedyś i teraz nie pamietam co było mam do wyboru A lub L.. teraz mój tv ustawiłem na A (czyli samsung) i śmiga :)
 

Samsung1975

New member
kurczak80 napisał:
Nie wiem czy czasem ktoś nie pisał że na najnowszym sofcie idą filmy profilu L5.1 bez problemu i że ten problem został naprawiony.

Ja mam najnowszy soft i filmy tak skodowane (ponizej info) mi nie chodza.

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 16 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 10mn
Bit rate : 3 854 Kbps
Nominal bit rate : 3 950 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 532 pixels
Display aspect ratio : 2.406
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.236
Stream size : 3.53 GiB (81%)
Writing library : x264 core 59 r839M 27c3071
Encoding settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=5,5 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / fgo=10 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=3950 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.15 / aq=2:0.80
Language : English


Problem jest podobno wlasnie w "frames". Film enkodowany w L5.1 bedzie odtworzony w tylko wtedy gdy ma mniej niz 9 frames (z tego co czytalem na necie TV rozpoznaje go jako L4.1 i dlatego czyta te filmy bezblednie).
Cos co ma powyzej 9 frames TV rozpoznaje jako L5.1 i nie czyta. Oczywiscie jak sie sprawdzi te filmy wszystkie to maja zapisane L5.1 ale chyba TV patrzy wlasnie nie na "tag" tylko na ilosc frames i czyta badz nie czyta.

Ale to tylko teoria na podstawie testow ludzi z AVForums.
 

mario__20

New member
Dzieki za pomoc. Tv jest zajebisty. Swojego 40b650 kupilem tydzien temu za 3360zl z przesylka. Mialem okazie widziec ten model z 7000 LED i tak jak ktos tutaj pisal obraz na LED-ach wcale nie jest gorszy od tego LCD. Na 7000 obraz jest o wiele ostrzejszy, biel bardziej bielsza a czern bardziej czarna, ale i tak stosunek jakosc/cena jest po stronie B650 :eek:k:
 

Zitek

New member
tobas napisał:
Do ZITEK
Co to za porównanie? Kiepska plazma PS50A756 porównywana z dobrą serią Samsung LCD? Trzeba było kupić plazmę Panasonica i ją porównać ze swoim Samsung LCD ;)
Kolego, w większości profesjonalnych testów zeszłoroczny model SAMSUNGA PS50A756 zebrał rewelacyjne opinie, nawet przewyższając adekwatne modele Panasonica (zobacz chociazby test z www.trustedreviews.com!)
Dlatego tez go wybrałem.
Poza tym jest kilka mankamentów plazmy, które są wspólne dla wszystkich marek i teraz już jestem o ta wiedzę mądrzejszy! :p

Nie pisz więc tutaj tak, jakbym porównywał np. AUDI R8 do starego Fiata coupe, bo tak nie jest.
Ani pomiędzy plazmą Panasonica, czy SAMSUNGa nie ma takiej różnicy, ani pomiędzy zeszłorocznym modelem plazmy serii 7 i tegorocznym (zauważ, że niższym) modelem serii 6 LCD także przepaści nie ma.

Po prostu mi LCD zdecydowanie jednak bardziej pasuje ze względów, o których pisałem wczesniej i to jest moja subiektywna opinia, co juz zaznaczałem!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Dysk twardy na USB

[FONT=&quot]Kupiłem dysk Samsunga typ HM 160 HI 160 Gb sprawdziłem go wszechstronnie bez zasilania dodatkowego śmiga doskonale. Już czytałem na stronach wcześniejszych ten temat co nieco, niemniej chciałbym dowiedzieć się coś o [/FONT][FONT=&quot]dużych[/FONT][FONT=&quot] dyskach może już ktoś robił na nich testy, wielkości 500 Gb do 1 T. ja nie miałem odwagi narazie kupować większego dysku w razie gdyby miał jakieś problemy wspułpracując z TV [/FONT]37b650[FONT=&quot]. Moim zdaniem trzeba o tym pomyśleć ze wzglęów na filmy HD bo co to taki 160 GB.
Dzięki za [/FONT]
ewentualne [FONT=&quot]posty w tej kwestii.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Zitek napisał:
Kolego, w większości profesjonalnych testów zeszłoroczny model SAMSUNGA PS50A756 zebrał rewelacyjne opinie, nawet przewyższając adekwatne modele Panasonica (zobacz chociazby test z www.trustedreviews.com!)
Dlatego tez go wybrałem.
Poza tym jest kilka mankamentów plazmy, które są wspólne dla wszystkich marek i teraz już jestem o ta wiedzę mądrzejszy! :p

Nie pisz więc tutaj tak, jakbym porównywał np. AUDI R8 do starego Fiata coupe, bo tak nie jest.
Ani pomiędzy plazmą Panasonica, czy SAMSUNGa nie ma takiej różnicy, ani pomiędzy zeszłorocznym modelem plazmy serii 7 i tegorocznym (zauważ, że niższym) modelem serii 6 LCD także przepaści nie ma.

Po prostu mi LCD zdecydowanie jednak bardziej pasuje ze względów, o których pisałem wczesniej i to jest moja subiektywna opinia, co juz zaznaczałem!

Pozdrawiam

Witam, co do porówniania mam podobne odczucie, z tym, że należałoby wg mnie porównywać z tym LCD-kiem plazmę z serii B. Porównujesz model LCD B z plazmą A, jeśli tak, to porównaj modele plazm A z LCD serii A. Dopiero wówczas będziesz miał prawidłowe odniesienie. A skąd takie wnioski? Byłem jak ty użytkownikiem plazmy A756 i oddałem ją ponieważ wchodziły nowe z serii B. Miałem bardzo podobne do Ciebie, negatywne odczucia co do jakości serii A. Kupiłem model B650 w wielkości 50" i większość uwag z poprzedniego modelu tutaj nie występuje, począwszy od zużycia eneregii, poprzez obraz z kablówki, skalowanie, dźwięk, kąty, obsługę mkv-ek itd. W moim przypadku niezmienianie technologii było właściwe. Acha - jeśli porównujemy obraz to raczej tej gorszej jakości a nie HD -powinien na LCD i plaźmie być równie dobry.

pozdrawiam
 
Do góry