Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Kupiłem dysk Samsunga typ HM 160 HI 160 Gb sprawdziłem go wszechstronnie bez zasilania dodatkowego śmiga doskonale. Już czytałem na stronach wcześniejszych ten temat co nieco, niemniej chciałbym dowiedzieć się coś o [/FONT][FONT=&quot]dużych[/FONT][FONT=&quot] dyskach może już ktoś robił na nich testy, wielkości 500 Gb do 1 T. ja nie miałem odwagi narazie kupować większego dysku w razie gdyby miał jakieś problemy wspułpracując z TV [/FONT]37b650[FONT=&quot]. Moim zdaniem trzeba o tym pomyśleć ze wzglęów na filmy HD bo co to taki 160 GB.
Dzięki za [/FONT]
ewentualne [FONT=&quot]posty w tej kwestii.
[/FONT]

Mam 500Gb Seagata i 1T WD (oba 3,5 cala, oczywiście z zasilaniem zewnętrznym) i nie ma z nimi problemów.
 

adamboro

New member
Kupiłem w Euro Agd 37B650 i po kilku dniach odkryłem wadę, niestety nie było do mojego TV karty gwarancyjnej poza tą niebieską obcojęzyczną, czy mógłby ktoś z Was zeskanować swoją i przesłać mi na e-mail: adamboro@op.pl

Z góry dziękuję za pomoc.
 

joe_simpson

New member
adamboro napisał:
Kupiłem w Euro Agd 37B650 i po kilku dniach odkryłem wadę, niestety nie było do mojego TV karty gwarancyjnej poza tą niebieską obcojęzyczną, czy mógłby ktoś z Was zeskanować swoją i przesłać mi na e-mail: adamboro@op.pl

Z góry dziękuję za pomoc.

nie potrzebna ci żadna karta gwarancyjna, ja też kupiłem w rtv euro agd, paragon jest twoją kartą gwarancyjną. kupiłem tv tydzien przed promocją :(, no ale skąd miałem wiedzieć, a co do tv jest super polecam wszystkim
 

slawek1946

New member
adamboro napisał:
Kupiłem w Euro Agd 37B650 i po kilku dniach odkryłem wadę, niestety nie było do mojego TV karty gwarancyjnej poza tą niebieską obcojęzyczną, czy mógłby ktoś z Was zeskanować swoją i przesłać mi na e-mail: adamboro@op.pl

Z góry dziękuję za pomoc.

Karta gwarancyjna jest w białej folii z napisami niebieskimi, przyklejona na kartonie w którym był zapakowany TV.
 

adamboro

New member
Obejrzałem karton dziesięć razy z zewnątrz i wewnątrz i żadnej karty gwarancyjnej oprócz tej niebieskiej "nie polskiej" nie znalazłem.

Jeśli rzeczywiście paragon starczy to mnie uspokoiłeś, ale gdyby jednak ktoś miał możliwość zeskanować i mi wysłać to z góry dziękuję.
 

kwasior21

New member
amadeo napisał:
Czy możecie podać oznaczenie matrycy w menu serwisowym i czy zgadza się z oznaczeniem na naklejce?
Wg rosyjskiego forum tak należy odczytywać kod w menu serwisowym:

32 wielkość w calach
A producent matrycy A:Samsung, D:CMO, L:AUO, I:CPT
1 częstotliwość matrycy 6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz
U rodzaj matrycy (elektronika?) A:AG, T:TN, U:U/C
F rozdzielczość F:FHD, H:HD, U:UD
0 matryca (wersja?) 0:pierwsza, 1:druga etc.
C podświetlenie C:CCFL, L:LED, E:Edge LED (krawędziowe)

Przypominam, że na niektórych TV Samsunga jest naklejka z MODEL CODE, Serial No. i Version. Pierwsza litera Version oznacza producenta matrycy:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung


Dzisiaj dostalem mail odnosnie roznic w matrycach roznych producentow. Otoz nie ma zadnych. Wszystkie sa takie same, czy samsunga czy AUO. Wiec mozemy spac spokojnie :)

Pozdro.
 

swojak1

New member
adamboro napisał:
Kupiłem w Euro Agd 37B650 i po kilku dniach odkryłem wadę, niestety nie było do mojego TV karty gwarancyjnej poza tą niebieską obcojęzyczną, czy mógłby ktoś z Was zeskanować swoją i przesłać mi na e-mail: adamboro@op.pl

Z góry dziękuję za pomoc.
[FONT=&quot]Ja kupiłem swojego[/FONT][FONT=&quot] Samsunga 37b650 w sklepie internetowym i robię tak że zawsze życzę sobie fakturę ponieważ paragony mają to do siebie że blakną a gwarancja trwa 2 lata, gwarancje dostałem polską czystą z pieczątką i podpisem data i tak na niej w razie co będzie taka jak na fakturze ze skanuje i prześle ci wzór gwarancji no oczywiście czysty blankiet.
Pozdro.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Ja kupiłem swojego[/FONT][FONT=&quot] Samsunga 37b650 w sklepie internetowym i robię tak że zawsze życzę sobie fakturę ponieważ paragony mają to do siebie że blakną a gwarancja trwa 2 lata, gwarancje dostałem polską czystą z pieczątką i podpisem data i tak na niej w razie co będzie taka jak na fakturze ze skanuje i prześle ci wzór gwarancji no oczywiście czysty blankiet.
Pozdro.
[/FONT]

Właśnie o to mi chodzi - jak będę miał czysty blankiet to pójdę do sklepu i powiem żeby mi to podbili.
 

MIRO-GN

New member
Jeśli Kupiłeś W Euro Agd To Ich Obowiązkiem Jest Dołączenie Oryginalnej Karty Gwarancyjnej. Pewnie Ci Dadzą Bo Maja, A Karty Oryginalne Maja Numery Kart (każad Inny Numer)
 

lexo

New member
Jak z tym samsungiem z kontrastem oprócz tego, że to "mega kontrast" :)?
Zauważyłem, że na demie samsung w porównaniu do b620 czerń lepsza ale co z tego skoro czarne szczegóły gubią się na czarnym. Ktoś tu powiedział myśl którą popieram, iż lepsza czerń jak granat niż super czerń zlewająca się w całość.

Więc pytanie do użytkowników jak czy da się to poprawić ustawieniami czy dużo się z tym raczej nie zrobi?
 

Zitek

New member
surfer napisał:
Witam, co do porówniania mam podobne odczucie, z tym, że należałoby wg mnie porównywać z tym LCD-kiem plazmę z serii B. Porównujesz model LCD B z plazmą A, jeśli tak, to porównaj modele plazm A z LCD serii A. Dopiero wówczas będziesz miał prawidłowe odniesienie. A skąd takie wnioski? Byłem jak ty użytkownikiem plazmy A756 i oddałem ją ponieważ wchodziły nowe z serii B. Miałem bardzo podobne do Ciebie, negatywne odczucia co do jakości serii A. Kupiłem model B650 w wielkości 50" i większość uwag z poprzedniego modelu tutaj nie występuje, począwszy od zużycia eneregii, poprzez obraz z kablówki, skalowanie, dźwięk, kąty, obsługę mkv-ek itd. W moim przypadku niezmienianie technologii było właściwe. Acha - jeśli porównujemy obraz to raczej tej gorszej jakości a nie HD -powinien na LCD i plaźmie być równie dobry.

pozdrawiam
Surfer,
tak, jak pisałem, jest kilka rzeczy w plaźmie niezmiennych, które na pewno się w serii B Samsunga nie zmieniły:
- jednak wciąż pozostające powidoki np. po logo (które po jakims czasie znikają, ale kto wie, co byłoby za jakiś czas, skoro dzieje się tak praktycznie od poczatku?)
- jednak zdecydowanie mniejsza ostrość plazmy (obraz jakby zmulony) aniżeli w LCD
- zalecana przez wielu konieczność początkowego procesu wypalania plazmy
- poziome smugi od np. ciemnych napisów na jasnym tle (coś o czym mało kto pisze, a co wynika z samej technologii wyświetlania plazmy - mi to akurat przeszkadzało, choć nie wszyscy to zauważają).

Wierz mi, ze teraz w końcu jestem baaardzo zadowolony z mojego TV.
Przy tamtej plaźmie miałem niedosyt, nawet oglądając programy w HD.
Teraz w końcu widzę, czym inni się tak ekscytowali - obraz super ostry, czysty i soczysty! :)
Jak dla mnie różnica w obrazie HD także jest, na korzyść LCD.

Może to wina tamtego wadliwego TV, ale już wiem, że jak dla mnie (podkreślam znów moje subiektywne odczucie) to dzisiejsze LCD bije plazmę na głowę pod wieloma względami (choć oczywiście ma też swoje minusy jak kąty, czy gorsza niż w plazmie czerń)!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
Alarm odwołany - przed chwilą wróciłem ze sklepu trochę gościu kwękał, żę ludzie to nie patrzą co jest na kartonie, gubią wszystko a jemu się niedługo takie gwarancje skończą, ale dał mi kartę gwarancyjną, więc mogę spać spokojnie.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem, oby problemów z tymi TV było jak najmniej :)
 

rudy

New member
kwasior21 napisał:
Dzisiaj dostalem mail odnosnie roznic w matrycach roznych producentow. Otoz nie ma zadnych. Wszystkie sa takie same, czy samsunga czy AUO. Wiec mozemy spac spokojnie :)

Pozdro.
No ,tego to nie rozumiem.Matryce są różnych producentów ,a wszystkie są takie same.Wszystkie są matrycami ,ale nigdy nie będą takie same.To tak jak z samochodami ,ford,opel,mazda,są różnych producentów,ale czy są takie same?A swoją drogą ,niska cena samsunga B650 z czegoś musi się brać.Nie łudżmy się ,że wszystko jest w nim najlepsze za najniższą cenę.Tak się po prostu nie da i takie są prawa rynku.Pozdrawiam.
 

adamboro

New member
Nie wiem po co rozmowy na temat tego która matryca lepsza. Nikt z nas tego nie sprawdzi i nie rozstrzygnie ostatecznie. Może Samsungowi po prostu nie opłaca się produkcja matryc 37" i dlatego kupuje je od kogoś innego. A może AUO produkuje lepsze matryce niż Samsung i należy się cieszyć z matrycy AUO a nie z Samsunga?

A co do porównania do samochodów, to wiele aut jest konstrukcyjnie takie same lub bardzo podobne a tak na prawdę różnią się karoserią i wyglądem wnętrza...
 
Ostatnia edycja:
Do góry