Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Hajawata

New member
No nareszcie ktoś z 55-tką. Trafił Ci się ten panel Samsunga czy coś zmienili? Ja się czaję na B650 bo w Niemczech jakoś kiepsko z dostępnością 651, a o ile dobrze kojarzę, to różnica jest i tak jedynie w obudowie.
Posłałem zapytanie o matrycę do tutejszego Samsunga. Zobaczę jaka będzie reakcja.
Aha.. jeszcze jedno - czy do telewizora dostałeś polską instrukcję, czy tylko po angielsku?
 

asd1

New member
Zitek napisał:
No to mam już w domu tego olbrzyma... :D
Telewizor jak dla mnie jest mega wypaśny!!!
Obraz super ostry, kolory soczyste, dodatkowe bajery w postaci bezprzewodowego DLNA i inne gadżety - SUPEEEEEEEEEER!!!

podaj proszę ile masz pamięci na contenty wg specyfikacji 1Gb , ale ja mam tylko 189mb z czego większość zajętą już wgranymi contentami.
 

Zitek

New member
Hartson napisał:
Z jakiej odległości oglądasz te 55" ?
Siędzę w odległości ok. 4 m.
Myślę, że metr bliżej też by się dało.

asd1 napisał:
podaj proszę ile masz pamięci na contenty wg specyfikacji 1Gb , ale ja mam tylko 189mb z czego większość zajętą już wgranymi contentami.
Hmmm... jeżeli dobrze patrzę, to mam tak, jak Ty, tzn. jest napisane "pamięć telewizora 32,75MB/189.00MB Dostępne".
Co prawda przy zakupie nie był to dla mnie wyznacznik, ale skoro podają 1GB, to powinno tyle być...

Hajawata napisał:
No nareszcie ktoś z 55-tką. Trafił Ci się ten panel Samsunga czy coś zmienili? Ja się czaję na B650 bo w Niemczech jakoś kiepsko z dostępnością 651, a o ile dobrze kojarzę, to różnica jest i tak jedynie w obudowie.
Posłałem zapytanie o matrycę do tutejszego Samsunga. Zobaczę jaka będzie reakcja.
Aha.. jeszcze jedno - czy do telewizora dostałeś polską instrukcję, czy tylko po angielsku?
Co do matrycy to nie sprawdzałem... Nie do końca też wiem, jaki jest 100% sposób na sprawdzenie tego???
Ja mogłem wybrać albo 650, albo 651 bo były w takiej samej cenie. Widziałem oba na zywo i jednak moim subiektywnym zdaniem, 651 prezentuje się zdecydowanie ciekawiej. Ale jak napisałem to moje subiektywne zdanie.
Poza kolorem ramki te TV nie różnią się niczym.
Instrukcja papierowa do TV jest zdecydowanie cieńsza niż w przypadku mojej poprzedniej plazmy PS50A756 i jest to tylko "quick setup guide".
Jest w kilku różnych językach, w tym też po polsku.
Całość przewodnika po produkcie jest w formie elektronicznej e-manual (po polsku). :)

Faktycznie
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
Zitek napisał:
Hmmm... jeżeli dobrze patrzę, to mam tak, jak Ty, tzn. jest napisane "pamięć telewizora 32,75MB/189.00MB Dostępne".
Co prawda przy zakupie nie był to dla mnie wyznacznik, ale skoro podają 1GB, to powinno tyle być...

czyli lecą w kulki z klientami, ehh

masz może wzmacniacz/ampli z dekoderem DTS?, bo sam TV nie ma dekodera DTS, ale też nie wysyła (przynajmniej mój) po optyku sygnału w stanie oryginalnym do zdekodowania w zewnętrznym dekoderze
 

Hajawata

New member
Zitek napisał:
Co do matrycy to nie sprawdzałem... Nie do końca też wiem, jaki jest 100% sposób na sprawdzenie tego???
To akurat powinieneś mieć podane na nalepce z tyłu - chodzi o VERSION. Jeśli czegoś takiego nie ma to menu serwisowe, a więc klawisze info->menu->mute->power kolejno po sobie, gdy TV jest w trybie standby. Niestety po wyjściu z niego resetują się własne ustawienia dźwięku i obrazu więc możesz nie mieć ochoty sprawdzać, jeśli już wszystko ładnie skonfigurowałeś.

Zitek napisał:
Instrukcja papierowa do TV jest zdecydowanie cieńsza niż w przypadku mojej poprzedniej plazmy PS50A756 i jest to tylko "quick setup guide".
Jest w kilku różnych językach, w tym też po polsku.
Całość przewodnika po produkcie jest w formie elektronicznej e-manual (po polsku). :)
Pytałem, bo w Niemczech przykładowo wielu sprzedawców oferuje tzw. modele EU, czyli na całą Unię, bez "lokalizacji" na dany kraj. Wtedy dostaje się tylko angielską instrukcję, choć ponoć drukowaną.
 

Zitek

New member
Hmmm... Co do tylnej tabliczki znamionowej, to nie mam tam czegoś takiego jak "version".
Musiałbym wchodzić w menu serwisowe, a faktycznie nie chce mi się w tym grzebać, bo wczoraj bawiłem się troszkę ustawieniami. ;)
Gdyby coś mu dolegało, to pewnie bym się bawił w sprawdzanie wersji, ale jak dla mnie jest OK. ;)

A co do samego TV, to pochodzi na bank z polskiej dystrybucji SAMSUNGa. :)
Co do tego się upewniałem, bo mimo iż jesteśmy w Unii, to z tego co słyszałem w razie czego SAMSUNG Polska respektuje tylko polską gwarancję... :roll:
 
Ostatnia edycja:

marsz99

New member
Hajawata napisał:
Sprawdź w 2. Option Table

wchodziłem i nic takiego nie widziałem..
jeśli ktoś ma model 32''B650 to może mógłby mi powiedzieć co ma wpisane w polu Type (nad Model) w menu serwisowym... ja mam 32L6AF0C (a może 32A6AF0C) - nie wiem czy tak ma być, bo przez przypadek zmieniłem to i nie wiem czy dobrze wybrałem
 

slawek1946

New member
marsz99 napisał:
wchodziłem i nic takiego nie widziałem..
jeśli ktoś ma model 32''B650 to może mógłby mi powiedzieć co ma wpisane w polu Type (nad Model) w menu serwisowym... ja mam 32L6AF0C (a może 32A6AF0C) - nie wiem czy tak ma być, bo przez przypadek zmieniłem to i nie wiem czy dobrze wybrałem

Może Ktoś by zrobił zdjęcia z ekranu prawidłowo ustawionych Service.
(ja też nie jestem pewien czy coś nie namieszłem - po włączeniu TV zawsze ciche wyłączenie po trzech minutach, samoczynne włączenie TV i już normalnie gra)
 

bsw

New member
asd1 napisał:
podaj proszę ile masz pamięci na contenty wg specyfikacji 1Gb , ale ja mam tylko 189mb z czego większość zajętą już wgranymi contentami.

Pamięć telewizora to nie tylko contenty ale również MediaPlay. Podział tej pamięci jest sztywny niestety - albo stety bo tych contentów za wiele ciekawych nie ma. Chciałem samemu coś spreparować (flash) ale udało mi się tylko powiesić telewizor :)

Za to do pamięci Media Play można sobie wgrać co się chce - w zasadzie to zdjęcia - TV swietnie się nadaje na cyfrowa ramke :)

Z innych doświadczeń:
Bawiłem sie dużo z DLNA i chyba znalazłem optymalny układ:
- FUPPES do zdjęć i muzyki - szybki, lekki, otwiera flac'e
- PS3MEDIASERVER do filmów - transkoduje film wmudowując napisy - w odróżnieniu od np. TVersity używa do tego kodeków mplayera a nie windowsianych. No i najważniejsze - działa w nim PLAY/STOP ! i teoretycznie przewijanie (teoretycznie bo pojawiają się funkcje ma menu telewizora ale nie chca działać :-])

Zabawe w rozgryzanie telewizora powoli kończę...
Z wkurzających wad:
- zegarek przestawia się o godzinę przy synchronizacji z kanalem cyfrowym
- opuźnienie dzwieku na wyjściu analogowym.
Co do opuźnienia - wczoraj po zminach w multipleksie opuźnia się na wszystkich kanałach cyfrowych - nie wiem czy to wina TV czy nadajnika.

BTW:
Apropos zmian w DVB-T (nadajnik Kraków-Chorągwica):
- wywali TVP HD, TVP3 i TVPkultura (dawniej TVPsport)
- za to dorzucili TVN, POLSAT, TV4 i TVpuls
Czyżby uformowali juz oficjalny multipleks na wrzesień ?
Niestety wczesniej chociaż TVP HD był w HD1080i a teraz wszystko tylko w SD...
 
Ostatnia edycja:

bsw

New member
Zitek napisał:
Siędzę w odległości ok. 4 m.
Myślę, że metr bliżej też by się dało.
Ja się zasugerowałem poradnikiem samsunga w którym napisali że z 3metrów to 32' Teraz trochę żałuję bo 37 byłby chyba fajniejszy.

Zitek napisał:
Całość przewodnika po produkcie jest w formie elektronicznej e-manual (po polsku). :)
I to jest spora wada. Nie da się jedncześnie bawić menu i czytać w instrukcji do czego to. Nie ma nawet powiązania kontakstowego (żeby kliknąć będąc w menu przerzucało automagicznie do odpowiedniego rozdziału)
Na dodatek nie da się jej prosto wydrukować choćby we fragmentach.
Więc nie ma się co podniecać - taka instrukcja jest do bani.
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
W sumie odległość to indywidualna sprawa. Ja np. będę miał do telewizora odległość 3m i w grę wchodzą przekątne od 47" (tylko w przypadku zakupu JVC DV1) do 55".
A ktoś inny napisze, że przy 3 m to tylko 37 - 40".
 

kwasior21

New member
Witam.Gdzies w tym watku byla podawana strona zagraniczna z gotowymi ustawieniami obrazu dla B650. Dosc znany portal to podawal ale jakos nie moge tego znalesc a chyba przyzna kazdy ze dosc dlugi jest ten topic. Jesli ktos ma takowa stronke to prosilbym o podanie .

Pozdro.
 

bsw

New member
Mateuszw napisał:
Witam
I jeszcze jedna sprawa.. otóż wgrałem dzisiaj najnowszy firmware.. i co się okazało.. Youtube zniknęło a na jego miejsce pojawił się cały pakiet z Yahoo, czy jest możliwość (bez downgrade) żeby youtube znowu się pojawiło ?

A jakie miałeś Widgety? Bo ja bym chciał mieć coś ciekawszego. YouTube mnie nie interesuje. Pogoda jest Ok, ale ma się niedosyt. Taki potencjał się marnuje - mogli by zrobić klienta/powiadamiacza poczty czy czytnik RSS...

BTW:
Sprawdziłeś czy poprawili 2 upierdliwe błędy:
- przestawianie się zegarka (w trybie auto)
- opuźnienie dźwięku na wyjściu out
 

woytech

New member
kwasior21 napisał:
Witam.Gdzies w tym watku byla podawana strona zagraniczna z gotowymi ustawieniami obrazu dla B650. Dosc znany portal to podawal ale jakos nie moge tego znalesc a chyba przyzna kazdy ze dosc dlugi jest ten topic. Jesli ktos ma takowa stronke to prosilbym o podanie .

Pozdro.

Witaj, niedawno sam szukałem i znalazłem 2 posty w tym wątku:
1. Tommy_M: tweaktv.com (dokładne ustawienia są na teraz nastr. 48 tego wątku)
2. axi13: avforums.com /forums/ lcd-televisions/ 965150-samsung-b650-owners-thread-5.html (dokładne ustawienia są na teraz nastr. 106 tego wątku)
pozdrawiam
 

Hajawata

New member
Zitek napisał:
Sprawdź, sprawdź... i daj info oczywiście. :)
Ja też się spodziewałem wymijającej odpowiedzi, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. ;)
Gdyby zatem istniał choć cień watpliwości, że są tam inne matryce, aniżeli SAMSUNGa, to chyba by się tak nie podkładali?
Dostałem odpowiedź... no i niestety spuścili mnie na drzewo - nie udzielają takich informacji. Chyba trafił Ci się ktoś, kto nie widział, żeby nie podawać :) albo Niemcy są po prostu bardziej restrykcyjni. Wysłałem jeszcze jedno pytanie, zobaczę jak się z tego wybronią ;).

marsz99 napisał:
Hajawata napisał:
Sprawdź w 2. Option Table
wchodziłem i nic takiego nie widziałem..
W takim razie musi się wypowiedziec ktoś z B650 bo najwidoczniej zmienili rozkład opcji w menu serwisowym.
 
Ostatnia edycja:

kowal1980

New member
jak był u mnie serwisant do telewiozrka, to zapytałem odnośnie DTS i pan stwierdził żeby był DTS to telewizor musi mieć sam w sobie procesor, który bedzie ten dźwięk obsługiwał a samo wgrywanie nowego softu nic nie da, ponieważ te telewiozorki tegoż procesorka nie mają
 

Zitek

New member
Hmmm... DTSu nie puści, ale z 5.1 sobie radzi. :)

Hajawata napisał:
Cytat: Napisał Zitek
Sprawdź, sprawdź... i daj info oczywiście. :)
Ja też się spodziewałem wymijającej odpowiedzi, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. :wink:
Gdyby zatem istniał choć cień watpliwości, że są tam inne matryce, aniżeli SAMSUNGa, to chyba by się tak nie podkładali?


Dostałem odpowiedź... no i niestety spuścili mnie na drzewo - nie udzielają takich informacji. Chyba trafił Ci się ktoś, kto nie widział, żeby nie podawać :) albo Niemcy są po prostu bardziej restrykcyjni. Wysłałem jeszcze jedno pytanie, zobaczę jak się z tego wybronią :wink:.
Hmmm... Może trafiłem na jakiegoś nowicjusza? ;)
Dobrze by było, żeby ktoś to sprawdził (choć w sumie ja praktycznie na nic nie narzekam). :)

Kolejne wrażenia po wczorajszej nocy z nowym nabytkiem w wersji 55B651:
Potwierdziła się ogólnie znana przewaga plazmy nad LCD w ciemności.
Faktycznie, czarny w plaźmie po ciemku jest lepszy (punkt dla plazmy).
Nieco nierównomierne podświetlenie matrycy (widoczne jedynie na całym czarnym tle i to tylko w nocy).
No i znana bolączka LCD - kąty... W plaźmie czy patrzy się z boku, czy też z góry czy dołu, jest praktycznie tak samo - tutaj głównie cierpi czerń.

Jednak mimo wszystko w ogólnym rozrachunku dla mnie jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest LCD! :)

Po pierwsze - brak zjawiska wypalania (w plaźmie, którą reklamowałem, po kilku minutach oglądania, pozostawały powidoki np. po logo stacji, które co prawda znikały po godzinie czy dwóch, ale co by było po roku użytkowania?).

Po drugie - ostrość obrazu, ostrość i jeszcze raz ostrość! LCD rulez! :)

Po trzecie - brak konieczności wygrzewaia - od razu cieszymy się obrazem takim jaki chcemy i nam odpowiada (bez żadnych 200-300 godzin wygrzewania na 50% ustawień, uważania na czarne pasy, czy inne stałe elementy obrazu)!

Po czwarte - jednak zdecydowanie mniejsze zużycie prądu - tutaj mam przy 55 calach max 250 na dynamicznym (na standardowym ok. 200W), w PS50A756 max było 550W!!! (mimo różnic w sposobie poboru pradu - LCD w miarę jednostajny, plazma - w zależności od jasności obrazu, to i tak nie ma opcji, by plazma pobierała mniej)

Po piąte - to o czym nigdzie nie piszą, ale plazma ma to do siebie, że np. gdy na białym tle przewijają się np. napisy, to w poziomie rozchodzą się od tychże napisów jakby smugi, które mnie bardzo denerwowały!

Po szóste - biel - nie do porównania w plaźmie - na korzyść LCD!

Podsumowując - czy LCD, czy plazma posiadają swoje wady i zalety.
Ja przetestowałem to na sobie i moim skromnym zdaniem, plazma nie wytrzymuje w tym wyścigu!

To co było zawsze też podawane, jako zaleta plazmy, czyli lepsze radzenie sobie z sygnałem analogowym, także uznaję za mit!
POLSAT mam ze zwykłego kabla, reszta to telewizja nowej generacji N.
No i musze stwierdzić, że obraz na Polsacie jest dużo lepszy na moim nowym LCD niz na plaźmie, którą oddałem!
O n-ce nie będę pisał - obraz szczególnie na programach HD jest ostrzejszy, wyraźniejszy, a kolory lepiej nasycone. Na programach SD także jest dobrze (w zależności od programu - ale na plaźmie wcale lepiej nie było!)

Moja rada zatem dla wszystkich, którzy są na etapie kupna nowego TV:
Nie wierzcie ślepo w to, co piszą inni (to wcześniej był mój błąd).
Najlepiej sami przekonajcie się, co dla Was jest najlepsze!
Każdy z nas na swój sposób odbiera pewne bodźce wzrokowe, więc to co dla kogoś jest super, niekoniecznie musi być takie dla Was!

Także moja opinia i mój sposób widzenia obrazu na moim nowym LCD nie musi być taki sam dla kogoś innego (choć rodzina jak jeden mąż twierdzi, ze jest lepiej! :) )

Pozdrawiam
Grzegorz
 
Ostatnia edycja:
Do góry