Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MiChalSzy

New member
chyba jednak nie przeglądałeś forum zbyt uważnie. Kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt postów wcześniej ktoś napisał czym się różnią te modele. Jedną z różnic była lokalizacja przycisków na TV (środek na dole albo prawy bok). Poszukaj to znajdziesz.
 

orion17

New member
Właśnie wróciłem z Media Markt udało mi się kupić Samsunga LE40 B650 bez watu - zapłaciłem 3527zł jak na Warszawę to niezła cena :) W sumie wziąłem dwa bo jeszcze dla ojca :)
 

bartmot

New member
przełączanie kanałów

witam!
Właśnie stałem się posiadaczem le32b650 i mam mały problem.
Posiadam dekoder N oraz tv naziemną.Wyszukałem sobie kanały z naziemnego chodzą ok. Problem jest natomiast z N, ponieważ aby oglądać N to muszę wejść w ustawienia(przycisk powyżej menu) i ustawić hdmi lub euroscart zależy przez co jest podłączony dekoder N po czym zatwierdzić.Jak więc widać jest to dużo roboty. Czy jest jakiś przycisk lub możliwość zaprogramowania żeby przełączać jednym przyciskiem.

Druga sprawa to taka że N nie działa przez HDMI nie wiem czy kabel jest uszkodzony czy któreś z gniazd w dekoderze lub TV, a może trzeba coś ustawiać żeby odbierało przez HDMI.
Jak macie jakieś sugestie dotyczące obu przypadków proszę o pomoc!!!:eek:k:
 

michal102

New member
Widać, że ten telewizor ma jednak jakiś problem z dekoderem N'ki.
U mnie bez przerwy wyskakuje komunikat o błędzie HDCP i zanika obraz, muszę wtedy wyłączyć i włączyć ponownie dekoder aż wkońcu "załapie". Tak samo jest problem, gdy zmieniam na inny kanał. Na pewno nie jest to wina kabla HDMI (mam bardzo dobry, 1,5m) ani jakości sygnału z anteny (jest 100%). Na starym samsungu jest wszystko ok, więc chyba czeka mnie serwis:(
 

bartmot

New member
michal102 napisał:
Widać, że ten telewizor ma jednak jakiś problem z dekoderem N'ki.
U mnie bez przerwy wyskakuje komunikat o błędzie HDCP i zanika obraz, muszę wtedy wyłączyć i włączyć ponownie dekoder aż wkońcu "załapie". Tak samo jest problem, gdy zmieniam na inny kanał. Na pewno nie jest to wina kabla HDMI (mam bardzo dobry, 1,5m) ani jakości sygnału z anteny (jest 100%). Na starym samsungu jest wszystko ok, więc chyba czeka mnie serwis:(
Udało już mi się podłączyć pod HDMI, wystarczy w dekoderze N ustawić rozdzielczość 1080 i hula,spróbuj może u siebie,
:-D problem nadal jednak z przełączaniem między N a tv naziemną.
 

michal102

New member
bartmot napisał:
Udało już mi się podłączyć pod HDMI, wystarczy w dekoderze N ustawić rozdzielczość 1080 i hula,spróbuj może u siebie,
:-D problem nadal jednak z przełączaniem między N a tv naziemną.

Rozdziałkę mam ustawioną dobrze (zmienia się resetem jakby ktoś nie wiedział). Najbardziej mnie denerwuje to, że w momencie zmiany na inny kanał dość często zanika obraz (dzwięk dalej słychać, bo jest podłączony optykiem do amplitunera). Muszę wtedy wrócić do poprzedniego kanału i przełaczyć jeszcze raz, a jak i to nie pomaga, to trza ponownie uruchomić dekoder. Na prawdę jest to bardzo uciążliwe.
 
Ostatnia edycja:

adachorr

New member
Mam pytanie do urzytkowników tego tv czy wam też nie udaje się bezpiecznie odłączyć pamięci/dysku USB?Mam jeszcze jedno pytankoczy jak oglądacie filmy z pamięci USB też macie pasy na górze i na dole ekranu?(sam film ma proporcje 16:9 ale pasy i tak są może to kwestja złej rozdziałki i TV nie rozciąga obrazu na cały TV bo by było nienaturalnie):hmm: . Dzięki za pomoc:-D
 

MR1979

New member
adachorr napisał:
Mam pytanie do urzytkowników tego tv czy wam też nie udaje się bezpiecznie odłączyć pamięci/dysku USB?Mam jeszcze jedno pytankoczy jak oglądacie filmy z pamięci USB też macie pasy na górze i na dole ekranu?(sam film ma proporcje 16:9 ale pasy i tak są może to kwestja złej rozdziałki i TV nie rozciąga obrazu na cały TV bo by było nienaturalnie):hmm: . Dzięki za pomoc:-D
Faktycznie nie działa bezpieczne usuwanie, ale jakoś się tym nie przejmuje za bardzo. Co do pasów to przy odtwarzaniu filmu możesz nacisnąć na pilocie klawisz TOOLS i z menu wybrac rozdzielczosc oryginalna lub skalowanie do pelnego ekranu. Jezeli pomimo tego dalej beda pasy na gorze i dole, a film bedzie od lewej do prawej krawedzi to znaczy ze nie jest w formacie 16:9 (format stosowany w kinie często jest szerszy - o ile pamietam to stosuje sie formaty 1,85:1 i 2,35:1).
 

perszp01

New member
michal102 napisał:
Rozdziałkę mam ustawioną dobrze (zmienia się resetem jakby ktoś nie wiedział). Najbardziej mnie denerwuje to, że w momencie zmiany na inny kanał dość często zanika obraz (dzwięk dalej słychać, bo jest podłączony optykiem do amplitunera). Muszę wtedy wrócić do poprzedniego kanału i przełaczyć jeszcze raz, a jak i to nie pomaga, to trza ponownie uruchomić dekoder. Na prawdę jest to bardzo uciążliwe.

Ja mam N-ke i Samsunga LE40B651, wszystko podpięte po HDMI i nie mam takich problemów. Wszystko działa super. Komunikat o błędzie HDCP pojawia się w momencie gdy wyłącze telewizor a nie wyłącze N-ki. W takim przypadku odcinane jest napięce w gniazdach telewizora, dekoder nie może "dobić się" do telewizora (nie otrzymuje sygnału zwrotnego) i traktuje to jako błąd.
 

michal102

New member
perszp01 napisał:
Ja mam N-ke i Samsunga LE40B651, wszystko podpięte po HDMI i nie mam takich problemów. Wszystko działa super. Komunikat o błędzie HDCP pojawia się w momencie gdy wyłącze telewizor a nie wyłącze N-ki. W takim przypadku odcinane jest napięce w gniazdach telewizora, dekoder nie może "dobić się" do telewizora (nie otrzymuje sygnału zwrotnego) i traktuje to jako błąd.

Rzeczywiście, wystarczy pierwszy włączyć TV a dopiero potem dekoder i błędu HDCP nie ma. A co z tym przełączaniem na inny kanał? U Ciebie jest wszystko ok? Może to jednak wina mojego dekodera a nie telewizora? Choć tak jak pisałem wcześniej, na starym samsungu R82B tego problemu nie ma.

Pozdro.
 

neo2006a

New member
@Trinon Bez znaczenia jak podepniesz oba sposoby daja to samo. Sprawdzalem.

Co do ustawienia to podswietlenie na 5. Czern HDMI na niska. Reszta Standard.
 

ebol

New member
orion17 napisał:
Właśnie wróciłem z Media Markt udało mi się kupić Samsunga LE40 B650 bez watu - zapłaciłem 3527zł jak na Warszawę to niezła cena :) W sumie wziąłem dwa bo jeszcze dla ojca :)

Ja niestety wybrałem się do MM w Poznaniu. Cena wyjściowa LE40B650 to 4999, bez vatu ponad 4000 !!! Cena dla idiotów! Oczwiście nie kupiłem :)
Kupię chyba w Electro.pl, wyjdzie 3600 z transportem...
 

Samsung1975

New member
adachorr napisał:
Mam pytanie do urzytkowników tego tv czy wam też nie udaje się bezpiecznie odłączyć pamięci/dysku USB?Mam jeszcze jedno pytankoczy jak oglądacie filmy z pamięci USB też macie pasy na górze i na dole ekranu?(sam film ma proporcje 16:9 ale pasy i tak są może to kwestja złej rozdziałki i TV nie rozciąga obrazu na cały TV bo by było nienaturalnie):hmm: . Dzięki za pomoc:-D

Tez tak mialem, USB nie chcial sie bezpiecznie odlaczyc. Wtedy zainstalowalem nowy soft, ktory niedawno wyszedl i obecnie nie mam zadnego juz z tym problemu. Sprawdz jaki masz soft i jak masz starszy to wgraj nowy i zobacz co sie wtedy stanie.

Jezeli chodzi o pasy to tez je mam, chociaz jeden film poszedl mi bez pasow (SinCity wersja extended) w 720p. Jezeli nie jest nagrany w formacie 16:9 to telewizor go skaluje i dodaje pasy, jak jest nagrany to pasow brak (tak to rozumiem).
 

marho760816

New member
adachorr napisał:
Mam pytanie do urzytkowników tego tv czy wam też nie udaje się bezpiecznie odłączyć pamięci/dysku USB?Mam jeszcze jedno pytankoczy jak oglądacie filmy z pamięci USB też macie pasy na górze i na dole ekranu?(sam film ma proporcje 16:9 ale pasy i tak są może to kwestja złej rozdziałki i TV nie rozciąga obrazu na cały TV bo by było nienaturalnie):hmm: . Dzięki za pomoc:-D
U mnie też się nie da odłączyć bezpiecznie. Mam jeszcze pytanie o filmy .MKV czy ten tV czyta napisy czy trzeba wklejać. Jeżeli wklejać to jakim programem? W Divixach nie ma problemu z napisami :)
Pozdrawiam
 

perszp01

New member
michal102 napisał:
Rzeczywiście, wystarczy pierwszy włączyć TV a dopiero potem dekoder i błędu HDCP nie ma. A co z tym przełączaniem na inny kanał? U Ciebie jest wszystko ok? Może to jednak wina mojego dekodera a nie telewizora? Choć tak jak pisałem wcześniej, na starym samsungu R82B tego problemu nie ma.

Pozdro.

Przy przełączaniu między kanałami problem ten u mnie nie występuję, kanały przełączają się szybko i płynnie. Może to być wina dekodera ale zanim zdecydujesz się na jego wymianę, spróbój jeszcze podłączyć to wszystko za pomoca innego kabla HDMI bo całkiem możliwe że to właśnie jego wina. Sprawdz czy problem ten występuje na wszystkich 4 gniazdach HDMI telewizora. Zobacz również co będzie z przełączaniem kanałów jak podłączysz N-ke z telewizorem za pomocą gniazda SCART. To raczej nie jest wina telewizora, tylko dekodera lub kabla HDMI. Poczytaj również na forum N-ki o oprogramowaniu dekodera. W kwietniu N-ka wypusciła wadliwe oprogramowanie na dekodery "błedy z HDCP", teraz trwa walka żeby to jak najszybciej poprawić. Pozdr;
 

bczajka

New member
marho760816 napisał:
U mnie też się nie da odłączyć bezpiecznie. Mam jeszcze pytanie o filmy .MKV czy ten tV czyta napisy czy trzeba wklejać. Jeżeli wklejać to jakim programem? W Divixach nie ma problemu z napisami :)
Pozdrawiam

Czyta napisy do MKV, nie trzeba wklejać.
 
Do góry