Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kurczak80

New member
Telewizor mam już trzy tygodnie chyba i był zakupiony przez internet ze sklepu w Zielonej Górze to jest około 200km od mojej miejscowości. Nie widzi mi się wysyłać go do sklepu na mój koszt.

z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,

Także jest to dwa miesiące i może sklep sam wysłać do naprawy albo wymienić na nowy chyba że się coś zmieniło. Czyli nawet jak wyślę do sklepu to mogą go naprawić i odesłać do mnie naprawiony.
Mam pytanie czy miał ktoś może doświadczenie z serwisem samsunga?
 
Ostatnia edycja:

unre

New member
kurczak80 napisał:
Przeczytałbyś kilka stron wstecz to byś wiedział co jest z dźwiękiem i co zrobić żeby był odtwarzany. Podawane było już kilkakrotnie a co do przewijania to jeszcze nie znalazłem filmu który by mi się nie przewijał.
Przeczytałem cały temat zanim jeszcze problem się pojawił i nie przypominam sobie żeby było gdzieś po drodze rozwiązanie problemu. Dzięki za odp, masz przynajmniej +1 post ^_^
 

kurczak80

New member
Widocznie źle czytałeś mówi ci coś popcorn audio converter? Program do konwersji z DTS na AC3 innej rady na razie nie ma. Posiada on również możliwość obniżenia bitrate dla dźwięku AC3 ale jeszcze nie doszedłem jak to uruchomić. Mój post był bardzo pomocny ale jak komuś nie chce się poszukać to już druga sprawa. Każdy nowy post to pytanie o coś co było już kilkakrotnie,zaczyna się robić śmietnik.
 
Ostatnia edycja:

amelia25

New member
kurczak80 napisał:
Telewizor mam już trzy tygodnie chyba i był zakupiony przez internet ze sklepu w Zielonej Górze to jest około 200km od mojej miejscowości. Nie widzi mi się wysyłać go do sklepu na mój koszt.

z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,

Także jest to dwa miesiące i może sklep sam wysłać do naprawy albo wymienić na nowy chyba że się coś zmieniło. Czyli nawet jak wyślę do sklepu to mogą go naprawić i odesłać do mnie naprawiony.
Mam pytanie czy miał ktoś może doświadczenie z serwisem samsunga?

nic się nie zmieniło - odpowiedzialnośc jest taka jak napisałeś :)
 

abezus

New member
kurczak80 napisał:
Telewizor mam już trzy tygodnie chyba i był zakupiony przez internet ze sklepu w Zielonej Górze to jest około 200km od mojej miejscowości. Nie widzi mi się wysyłać go do sklepu na mój koszt.

z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,

Także jest to dwa miesiące i może sklep sam wysłać do naprawy albo wymienić na nowy chyba że się coś zmieniło. Czyli nawet jak wyślę do sklepu to mogą go naprawić i odesłać do mnie naprawiony.
Mam pytanie czy miał ktoś może doświadczenie z serwisem samsunga?

Ja mialem doswiadczenia z serwisem samsunga... I musze powiedziec same dobre rzeczy... Sprawa wyglada tak. Sprawdzasz numer infolini... dzwonisz tam oni tam ci podaja numer do serwisu kotry obsluguje twoje miasto... u mnie byl to rzeszow... dzwonie tam... oni sie ze mna umawiaja na date i godzine odebrania uszkodzonego sprzetu. Oczywiscie podajesz im numer komorkowy zeby mogli sie z toba skontaktowac. Przyjezdzaja biora telewizor... Za tydzien dzwonia na numer komorkowy ktory im podales i umawiaja sie kiedy moga go odwiezc. Odwoza i koniec. Wiadomo ze ten tydzien to moze byc tydzien, dwa albo cztery. Zalezy co sie zepsulo... Mi sie zepsul 37A656 podczas wgrywania softu i po tygodniu oddali mi z wymieniona plyta glowna. Zero problemow, zgrzytow itp. Wiec z mojej strony musze pochwalic serwis samsunga. Pozdrawiam.
 

arturmk

New member
Instrukcja na penie

arturmk napisał:
Może ktoś o tym pisał, nie znalazłem. Wybieram na pilocie source i elektroniczna instrukcja i mam komunikat, że nie znaleziono pliku lub nieobsługiwany format. Miał ktoś taki problem?

Wszystko jasne, wszedłem do pliku swf binarnie i były tam same zera binarne w kilku miejscach. Po ściągnięciu ze strony producenta i nafgraniu hula.
 

fidelio1

New member
abezus napisał:
Ja mialem doswiadczenia z serwisem samsunga... I musze powiedziec same dobre rzeczy... Sprawa wyglada tak. Sprawdzasz numer infolini... dzwonisz tam oni tam ci podaja numer do serwisu kotry obsluguje twoje miasto... u mnie byl to rzeszow... dzwonie tam... oni sie ze mna umawiaja na date i godzine odebrania uszkodzonego sprzetu. Oczywiscie podajesz im numer komorkowy zeby mogli sie z toba skontaktowac. Przyjezdzaja biora telewizor... Za tydzien dzwonia na numer komorkowy ktory im podales i umawiaja sie kiedy moga go odwiezc. Odwoza i koniec. Wiadomo ze ten tydzien to moze byc tydzien, dwa albo cztery. Zalezy co sie zepsulo... Mi sie zepsul 37A656 podczas wgrywania softu i po tygodniu oddali mi z wymieniona plyta glowna. Zero problemow, zgrzytow itp. Wiec z mojej strony musze pochwalic serwis samsunga. Pozdrawiam.

To o czym piszesz to właśnie gwarancja door to door :)

pzdr
 

szymuR

New member
W czwartek kupiłem Samsunga LE37B650. I muszę powiedzieć, że jest super! Obraz z PS3 jak i filmy Blu-ray - żyleta. Niestety gorzej jest z programami typu 1,2,Polsat. Bardzo dużo ustawień, ale gdy daje 100Hz na Płynny lub obojętnie jaki to dalej pisze np. 1920x1080 60Hz... wie ktoś może dlaczego tak jest? TV bardzo mi się podoba i ten input lag, którego tak się obawiałem nie występuje nawet na normalnym trybie (ja go nie zauważam) :p TV warty swojej ceny Polecam :D
 

pkp18

New member
Witam! Mam pewien problem,otóż przy podłączeniu mojego laptopa(Samsung r560)kablem HDMI nie mam dostępnej opcji Tryb gry:/ Testowałem niektóre gry ,jedynie NFS Undercover miał tą opcje.Też macie to na wybranych grach??Model 40b650.
 

groch20

New member
Tez tak macie ze obraz z kompa podlaczony pod HDMI3 wychodzi poza ekran, dopiero zmiana nazwy zrodla na PC albo PC DVI idealnie dopasowuje rozdzielczosc 1920x1080 do ekranu, ale wtedy nie da sie ustawic 100Hz

jakies pomysly?
 

toomer

New member
Co wybrac:Samsung LE40B650 czy Sony KDL-46V5500

Witam wszystkich.
Cały weekend zastanawiam się nad wyborem TV dla mnie:
Pokoj 20 m2, telewizor będę oglądał z odległości 2,5 - 3,5m

Przeczytałem cały wątek o Samsungu i jestem zachwycony jego parametrami.
Pytanie brzmi czy postawić na nowość: Samsung LE40B650

Czy na cale Sony Bravia Sony KDL-46V5500, ktory parametry tez ma niczego sobie. Jak wszyscy wiemy wielkość ma znaczenie

Ceny w Irlandii to niestety:
Samsung 950 Euro
Sony 1250 Euro

Za każda odpowiedz będę wdzięczny !!
 

MAdam

New member
groch20 napisał:
Tez tak macie ze obraz z kompa podlaczony pod HDMI3 wychodzi poza ekran, dopiero zmiana nazwy zrodla na PC albo PC DVI idealnie dopasowuje rozdzielczosc 1920x1080 do ekranu, ale wtedy nie da sie ustawic 100Hz

jakies pomysly?
Temat stary jak świat :) , samsungi mają tak od dawna, dlatego nie ma 100HZ bo to tryb PC czyli 60 HZ, nie da sie podwoić 60HZ, aby wyszło 100HZ :) . Możesz włączyć w grafie 1920x1080@50HZ i bedziesz miał 100HZ, ale meega input lag oraz nieostry obraz.
 

jp1

New member
Różnice modeli B650, 651, 652, 653.

Różnie na różnych forach piszą o różnicach (brakach różnic) pomiędzy modelami B650, 651, 652, 653. Na jednym piszą że róznica tylko w kolorze obudowy. Na innym, że w jednym jest mniej wejść itd. Gdzieś przeczytałem, że pomiedzi B650 a B651 jest róznica poboru mocy dochodząca do ok. 40 W.
Mam zamiar kupić jeden z nich - konkretnie 40 cali.
Czy ktoś zna te różnicei potrafi je KONKRETNIE wskazać ?
 

bzyku760715

New member
toomer napisał:
Witam wszystkich.
Cały weekend zastanawiam się nad wyborem TV dla mnie:
Pokoj 20 m2, telewizor będę oglądał z odległości 2,5 - 3,5m

Przeczytałem cały wątek o Samsungu i jestem zachwycony jego parametrami.
Pytanie brzmi czy postawić na nowość: Samsung LE40B650

Czy na cale Sony Bravia Sony KDL-46V5500, ktory parametry tez ma niczego sobie. Jak wszyscy wiemy wielkość ma znaczenie

Ceny w Irlandii to niestety:
Samsung 950 Euro
Sony 1250 Euro

Za każda odpowiedz będę wdzięczny !!

witam..moje zdanie jest takie że 46 z 3.5m to zdecydowanie za duży, dodać sygnał SD i obraz kicha. Ja mam 40B650 i oglądam od 4m...pozd..
 

colargol777

New member
akurat mialem szczescie porownac tego soniaka z samsungiem. Mi w miare odpowiada seria W sony, ale V jest dla mnie jakies sztuczne, nie wiem, kompletnie mi sie nie podobal, a Samsung w hd baaaajecznie :) tak samo seria 786, 656, ale bardziej awaryjne. Bierz 650tke bedziesz zadowolony, tylko trzeba ustawic dobrze parametry, zeby i obraz byl ladny, naturalny i nie dawal po galach :) pozdr mam nadzieje ze pomoglem.
 

leszcz-yk

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 40b650. Właśnie zrobiłem dokładne testy prądożercze i wyszły mi całkiem ciekawe wyniki(bez dołączonych urządzeń typu usb, wifi, głośniki na 40% max).

1. Przy minimalnym podświetleniu matrycy ("0")- niezależnie od wyboru trybu energooszczędnego - 85Wat.

2. od podświetlenia "1" do "8" zależność liniowa i rośnie dla każdego z trybów energooszczędnych do odpowiednio(przy nastawie "8"):
a) max oszczędności ~~ 96Wat,
b) średnia oszczędność ~~ 113Wat,
c) niska oszczędność ~~ 137Wat.
d) bez oszczędności ~~ 170Wat.
Czemu podałem dla "8"? Bo to są standardowe podświetlenia matrycy ustawione przez Samsunga.

Skoki poboru mocy przy podświetleniach "9" i "10" są dość znaczne ... dla maksa czyli "10" wynoszą:
a) 110Wat,
b) 140Wat,
c) 175Wat,
d) 233Wat.

Jak ktoś jest ciekawy ile to pln/rok - 100Watowy TV działając przez 6 godzin dziennie da opłatę roczną 65 pln(przy 0.3pln za 1kWh).
 

groch20

New member
MAdam napisał:
Temat stary jak świat :) , samsungi mają tak od dawna, dlatego nie ma 100HZ bo to tryb PC czyli 60 HZ, nie da sie podwoić 60HZ, aby wyszło 100HZ :) . Możesz włączyć w grafie 1920x1080@50HZ i bedziesz miał 100HZ, ale meega input lag oraz nieostry obraz.

Juz samo przestawienie na 50Hz powoduje ze obraz wylazi poza ekran obojetnie od wybranej nazwy zrodla, wiec ten tryb odpada.
 

zima99

New member
szymuR napisał:
W czwartek kupiłem Samsunga LE37B650. I muszę powiedzieć, że jest super! Obraz z PS3 jak i filmy Blu-ray - żyleta. Niestety gorzej jest z programami typu 1,2,Polsat. Bardzo dużo ustawień, ale gdy daje 100Hz na Płynny lub obojętnie jaki to dalej pisze np. 1920x1080 60Hz... wie ktoś może dlaczego tak jest? TV bardzo mi się podoba i ten input lag, którego tak się obawiałem nie występuje nawet na normalnym trybie (ja go nie zauważam) :p TV warty swojej ceny Polecam :D

z jakiej anteny odbierasz programy typu 1,2,polsat??
Ja mam Cyfrowy polsat - dekoder ECHOSTAR 717 -ciekawe jaki obraz uzyskam?
pozdrawiam
 

ADAM12116

New member
groch20 napisał:
Tez tak macie ze obraz z kompa podlaczony pod HDMI3 wychodzi poza ekran, dopiero zmiana nazwy zrodla na PC albo PC DVI idealnie dopasowuje rozdzielczosc 1920x1080 do ekranu, ale wtedy nie da sie ustawic 100Hz

jakies pomysly?
opcja overscreen i po kłopocie przynajmniej u mnie na 856
 
Do góry