Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

leszcz-yk

New member
Mam pytanie, a właściwie dwa, trzy ...

1. Czy komuś z firmware'm xxx108 udało się odczytac z flasha zawartość "content library" ze strony Samsunga?

2. Czy ktokolwiek próbował DLNA odpalić w sieci z routingiem? (czyli IP telewizora jest w innej klasie niż IP serwera)

3. Próbował ktoś "rozebrać" firmware? :D bo wygląda na linuxa - może da się samemu dołożyć kodeki :D
 

MAdam

New member
groch20 napisał:
Juz samo przestawienie na 50Hz powoduje ze obraz wylazi poza ekran obojetnie od wybranej nazwy zrodla, wiec ten tryb odpada.
Szybko sie poddajesz, widać, ze nie miałeś do czynienia z Samsungami. W serii A był tryb bez overscanu, a w serii B jest rozmiar dopasowany, czy jakoś tak. W każdym razie nie 16/9, ani powiększony
 

Tommy_M

New member
Ostatnio zauważyłem pewien problem u siebie.

32B650+kabel HDMI + standardowy decoder N'ki

- Przeskakuję po kanałach pilotem do N'ki - zatrzymuję się na jakimś chcąc go chwile pooglądać - wyświetla się przez chwilę, po czym gaśnie obraz, mam tylko dźwięk - jak pójdę dalej albo się wrócę, a potem z powrotem na dany kanał to już jest.

Kiedyś zdazało się to incydentalnie, wczoraj zdażyło się trzy razy z rzędu...... niby nie jest to jakiś wielki problem, ale nie wiem czy to nie jakiś symptom tego, że zaczyna się coś dziać niedobrego (pytanie z czym? TV czy podłączenie z Nką?)

Ma/miał ktoś już tak?
 

giekol

Member
Mam zamiar kupić LCD-ka, mam dylemat czy JVC 42S90, Sharpa 42DH77, a teraz doszedł Samsung 40 lub 46B650. Pytałem jakiś czas temu, jak wygląda sport przy szybkim ruchu np. piłki, czy nie smuży, nikt nie odpowiedział. Moż ktoś mi pomoże?
 

groch20

New member
MAdam napisał:
Szybko sie poddajesz, widać, ze nie miałeś do czynienia z Samsungami. W serii A był tryb bez overscanu, a w serii B jest rozmiar dopasowany, czy jakoś tak. W każdym razie nie 16/9, ani powiększony
Zauwazylem ze tryb inny niz PC ma wiecej opcji dopasowania ekranu, Scale to Fit zalatwilo problem, teraz mam ladne 1920x1080@60Hz i mozliwosc wlaczenia opcji 100Hz, input lag jest ale nie taki aby przeszkadzal bardzo
 

markov10

New member
Mam troche pytan odnosnie postawienia sieci,

jak wiadomo, te cale moduly wi-fi samsunga sa u nas raczej niedostepne, wiec trzeba wymyslec inny sposob. Czytalem, ze ktos mial tutaj cos z AP zrobione.
Na jakiej podstawie to dziala?
PC -> Router -> AP -> TV ? W jakich odleglosciach macie takie sieci postawione, czy nie bedzie problemow z odtwarzaniem MKV przez 2 sciany? ( Pokoj -> przedpokoj -> pokoj ) Mozna w ten sposob grac w rozne gry?
 

niedzwiedzx

New member
[FONT=&quot]Oto odpowiedź Samsunga jaką otrzymałem na temat wifi do B651

Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi nazgłoszenie pragniemy poinformować:

tego typu Adapter wi-fi będzie dostepny na rynku polskim na przełomie
maja-czerwca.
Firma Samsung Electronics Polska nie gwarantuje działania z innymi
adapterami niż ten przeznaoczny dla tego modelu telewizora


[/FONT]
 

Lew2

New member
Jak dokonać upgradu firmware

Może ktoś mi potwierdzić czy tak należy dokonać upgradu firmware. Według mojej wiedzy najnowsza wersja to:
T-CHL7DEUC 1008.0

1. Uruchamiam T-CHL7DEUC.exe co powoduje rozpakowanie się do folderu T-CHL7DEUC.
2. Kopiuję folder T-CHL7DEUC na pendrive USB.
3. Wchodzę do menu Media Play - setup
4. Potwierdzam upgrade.
5. Tracę możliwość wyboru lokalizacji "Polska", więc wybieram Irlandię.

Jeśli coś mi się nie powiedzie (np. wezmą prąd w czasie upgradu), to przywrócenie firmware nie jest objęte gwarancją!, co potwierdziła pani z infolinii Samsung. Można tej usługi dokonać odpłatnie w serwisie Samsunga. Nie wiem czy tylko przywrócenie firmaru nie jest objęte gwarancją czy też cały telewizor traci gwarancję? Ale raczej chyba tylko tylko, że muszę zapłacić za postawienie na nowo firmwaru.

Czy ktoś może powyższą instrukcję potwierdzić bądź poprawić?
 

Lew2

New member
Problem z odbiorem kanałów radiowych

Na liście kanałów jest opcja zawężenia tej listy tylko do "Radio". Mam dedykowaną antenę radiową FM (dookólną) zamontowaną na dachu i podłączoną do telewizora. Niestety przeszukuję analogowe kanały radiowe zarówno na kanałach antenowych jak i na kanałach kablówki (podaję częstotliwości od 80 - 120 MHz - w tym przedziale jest pełno stacji radiowych) i niestety nic nie znajduje. Być może parametry kanałów kablowych trzeba podać inne, ale nie wiem co tam wpisać.

A może ta opcja dotyczy tylko kanałów radiowych, ale cyfrowych?
 

Lew2

New member
Drgający obraz z komputera

Mam laptopa podłączonego do TV kablem D-SUB (VGA). Niestety obraz faluje i trzęsie się. Próbowałem różnych częstotliwości (60 Hz, 70 Hz, 75 Hz), auto dostrajanie na TV i nic nie pomaga. Najmniejsze falowanie (chociaż też męczące) jest jak ustawię na komputerze częstotliwość odświeżania 75Hz. Dodam, że z anteny z dachu obraz jest żyleta i bardzo stabilny, również z mojej kamery FullHD przez kabel HDMI. Niestety mój laptop nie ma wyjścia DVI any HDMI. Czy to jest wina kabla czy karty graficznej w laptopie, czy też coś da się jeszcze na TV ustawić lepiej?
 

pwn

New member
RobikM napisał:
Obawiam się że o napisach możemy zapomnieć. Specyfikacja UPNP AV nie obsługuje napisów. Jak zorganizuję kilka metrów skrętki to sprawdzę to na moim Ovislinku WMU-6500FS. Z 'poprawionym' softem działa z DLNA, na orginalnym UPNP AV.

Ta czesc watku sledze ze szczegolnym zainteresowaniem, dlatego bede wdzieczny za dalsze informacje.
 

leszcz-yk

New member
markov10 napisał:
...Czytalem, ze ktos mial tutaj cos z AP zrobione.
Na jakiej podstawie to dziala? PC -> Router -> AP -> TV ? W jakich odleglosciach macie takie sieci postawione, czy nie bedzie problemow z odtwarzaniem MKV przez 2 sciany? ( Pokoj -> przedpokoj -> pokoj ) Mozna w ten sposob grac w rozne gry?
Sygnał przez ściany w bloku przechodzi bardzo słabo ... żeby nie powiedzieć prawie wcale. Przez drzwi owszem, dużo lepiej.
Nie mam pojęcia jakie masz ściany ... więc dopóki nie sprawdzisz nie będziesz wiedział czy przejdzie.
Radiówka(urządzenia) w standardzie 802.11g mają teoretyczna prędkość 54Mbit/s co w rzeczywistości zależnie od jakości sygnału powinno dać 20-30Mbit/s. Prędkość może spaść jak masz na radiówce więcej urządzeń.

Połączenie jest takie jak napisałeś o ile "router" ma wbudowane wifi. AP od strony TV pracuje w trybie "klienckim".

Takie połączenie ma pewne opóźnienie, zazwyczaj mierzone w milisekundach, kilka, kilkanaście - niezauważalne. Grać się da.
 

qazar

Member
Bez reklam
kolego jeśli ten tv ma niebieską czerń to albo ten tv był zepsuty albo ty masz zepsuty narząd wzroku, to obecnie tv z najgłębszą czernią, który nie jest na LED. To widać nawet w porównaniu do w4500, którego byłem posiadaczem b650 ma jeszcze głębsza czerń z zachowaniem pełni szczegółów oczywiście taki a786 ma jeszcze lepszą czerń ale to już tv na diodach LED
 

leszcz-yk

New member
Lew2 napisał:
1. Uruchamiam T-CHL7DEUC.exe co powoduje rozpakowanie się do folderu T-CHL7DEUC.
2. Kopiuję folder T-CHL7DEUC na pendrive USB.
3. Wchodzę do menu Media Play - setup
4. Potwierdzam upgrade.
5. Tracę możliwość wyboru lokalizacji "Polska", więc wybieram Irlandię.

Jeśli coś mi się nie powiedzie (np. wezmą prąd w czasie upgradu), to przywrócenie firmware nie jest objęte gwarancją!, co potwierdziła pani z infolinii Samsung. Można tej usługi dokonać odpłatnie w serwisie Samsunga. Nie wiem czy tylko przywrócenie firmaru nie jest objęte gwarancją czy też cały telewizor traci gwarancję? Ale raczej chyba tylko tylko, że muszę zapłacić za postawienie na nowo firmwaru.

Czy ktoś może powyższą instrukcję potwierdzić bądź poprawić?
Jakoś dziwnie ...
1. firmware na USB.
2. USB do TV.
3. Ja odłączyłem wszelkie źródła zewnętrzne przed upgradem, tylko USB.
4. Przeszukaj dokładnie menu, nie rozumiem po jaką cholerę wchodzisz do media play... ????
Ja upgrade robiłem z menu ostatniego na liście. O żadne bzdury się mnie nie pytał - najnormalniej kopiował firmware do swojego flasha, trwało to 15 sek może i "restart".

W związku z tym, że trzymany jest we flashu dodatkowo "ostatni działający" firmware myślę, że Samsung dobrze obmyślił upgrade'y i żadna utrata gwarancji nie może mieć miejsca. Po prostu w serwisie "zbootują" TV w trybie serwisowym(zapewne z uzyciem gniazdka serwisowego z tyłu TV) i zaznaczą, że ma się włączać ze starego firmware'u.... bez zdejmowania obudowy itp ;p To jest moje własne zdanie.

Jak się boisz, pożycz UPS od znajomego, podłącz TV przez UPS. Ustaw podświetlanie matrycy na "0" - 100Wat przez minutę pociągnie KAŻDY UPS.
 

L8EK

New member
od 3 tygodni jestem posiadaczem LE40B651 (T3WXXH)
ogólnie jestem bardziej niż zadowolony z zakupu - każde źródło wygląda rewelacyjnie :D
mam jednak parę laickich pytań...

1. czy soft do modelu B651 (z samsung.pl) pasuje do mojego tv? czy bez problemu mogę aktualizować?

2. żadnych wad na razie (odpukać) nie zauważyłem, da się jednak usłyszeć przy wyciszonym tv wyraźne "buczenie, piszczenie"... czy to normalne? czy może tylko w pierwszych tygodniach użytkowania ?
korzystam raczej mało - góra 2h dziennie, w weekend może 4h. dodam też że żadnych zmian w ustawieniach na razie nie robiłem.

3. czy da się jakoś ustawić żeby przy włączaniu źródła po HDMI tv automatycznie na to źródło przełączał?

z góry dzięki za pomoc!

ps. to mój pierwszy post więc sorki za błędy bądź nieporozumienia
 

kowal801

New member
Bez reklam
Zgadzam się z kolega @qazar , dzisiaj w neo dokładnie sobie go obejrzałem , kolor czerni po prostu jest jak smoła, panowie byli tak uprzejmi ,że pozwolili mi prztestować ten telewizorek na divixach i musze powiedzieć ,że SAMSUNG odrobil lekcje, obraz jest poprostu super, zapewne jest to za sprawą nowego procesora poprawiającego skalowanie obrazu , brak smuzenia i tutaj 100Hz pokazuje swoje walory, jesli chodzi o kąty jest również bez zastrzeżen tzn. minimalnie czern blednie,ale napewno nie wchodzi w żadny granat tak jak np u konkurecji, nic z tych rzeczy.Troche mógłby byc lepszy dzwiek,ale od czego sa kina domowe:mrgreen:
 

adachorr

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem tego TV, choć trochę drażnią mnie wiadomości o buczeniu wydobywającym się z obudowy(TV będzie w pokoju-odległość 2,8 m więc w miare blisko).Na oku mam jeszcze LG lh7000(parametry bardzo podobne, cena też-wiem że to dział z Tv samsunga ale możę macie jakieś opinie na temat tego modelu albo chociaż ogólnie TV LG?dzięki . Jeśli ktoś sie nosi z zamiarem zakupu TV to polecam poczekać do 2 maja bo prawdopodobnie będzie w media markt "dzień bez vat"-wszystkie ceny obniżone o podatek vat:D .(tak bylo rok temu).
 

szymuR

New member
Mam problem z filmami Blu-Ray. Pobrałem testowy filmik i wrzuciłem go na pendrive razem z napisami (.txt), ale nie wyświetlają się one podczas filmu. Czy może ktoś coś pomóc?
 

qazar

Member
Bez reklam
Dla mnie lg7000 jest o klasę niżej niż tv b650 czy sony e/w5500. Nie te kolory nie ta czerń i biel. Przy odległości 2,8m to 40" to tak minimum, chyba że kiepski sygnał masz w domu( ale czas najwyższy sobie lepszy sprawić) ;)
 

Dymis

New member
Wiecie jaka ciekawostka mnie się obiła o uszy ?
Przez jakiś dłuższy czas oglądamy czarno-białe filmy(tydzień), po czym odpalamy cokolwiek w jakości HD. Podobno mogą powyskakiwać bad/dead pixele.
Dotyczy to TV LCD.
Może to ktoś potwierdzić, czy to bajeczka wzięta z kosmosu ?
 
Do góry