Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
Pisałem wcześniej, że nie można jednocześnie ustawić cyfrowych kanałów naziemnych TVP i Polsat/TVN. Jednak po zmianie kraju (telewizja cyfrowa) na "Irlandia" telewizor wystroił je wszystkie.
 

vijay

New member
Lan

Dzwoniłem i do sklepu i do samsunga w sklepie za bardzo nie wiedzieli ale na sobotę sciągną dwie sztuki i jak bedą miały LAN to mi wymienią. W samsungu pan byl bardzo zdziwiony i nie chciał wierzyć (o zmianach specyfikacji nic nie wiedział) po czym odesłal mnie do serwisu. Zacznę od sklepu do soboty dam na wstrzymanie. Najlepsze jest to, że wydaje mi się że czuję palcami pod tym cienkim plastikiem jakby to łącze tam bylo - zapomnieli wyciąc?.
Acha jeszcze jedno czy próbował ktoś podłączać zew glośniki? jezeli tak to napewno widział, że jest na wyjściach opóźnienie i robi się w domu kościół(taki jest pogłos) trzeba wyłączyć głosniki telewizora a wyjście z tyłu nie jest regulowane:???: W sony np serii E mozna w nich regulować głośność za pomocą pilota TV - brakuje tu tego.
 

markov10

New member
Czas chyba na moja relacje..
do TV sie przymierzalem jeszcze jak A656 bylo modne i na topie, troche to przesunalem i wybor padl na B650 z czego jestem bardzoooo zadowolony!

Zamowilem wersje 37'' , B651 - ladnie wyglada :)
Przejdzmy moze do funkcjonalnosci.. latwiutki montaz, ladnie zapakowany.
Pierwsze wlaczenie to wybor jezyka i takich tam, nic wielkiego. Sygnal odbieram przez dekoder cyfrowy, zamowilem dzisiaj przez przywiezieniem TV wiec nie mam jak porownac sygnalu.
obraz ogladam +/- z 2.5m, jak dla mnie bomba, mimo, ze na gorszych programach gdzie jakosc troszke odbiega widac czasami rozmawazanie ( np. przy logu, czy przy postaci ). Ogolnie rzecz biorac, z sygnalu jestem zadowolony.
Przejdzmy do odtwarzania USB, wlasnie ogladalem madagaskar2 720p ( mkv ) i szczeka mi opadla :eek:k: Ciezko to opisac, ale obraz jest ZYLETA - brak mi slow, poprostu genialnie sie oglada :)
Z avi mialem tylko film z 1957 Det Sjunde inseglet, wiec nie bede tego ocenial, bo to czarnobialy pokaz slajdow ;)

Bardzo fajne menu, wszystko dziala bardzo dobrze. Zadnych lagow w menu, czasami trzeba nacisnac drugi raz, bo nie zaskoczy cos na pilocie, ale ogolnie ok.

Polecam telewizor, bo wg. mnie najlepszy z tego przedialu cena/jakosc :)

:krol: Jeszcze mam prosbe, chcialbym te kody serwisowe zeby sprawdzic firmware, bo nie wiem czy musze ugpradeowac.

Btw, ustawienia mam standardowe, mi pasuja - w trybie serwisowym po wpisaniu tych kodow sa jakies specjalne funkcje w ktore warto sie bawic, czy znajde tam tylko jakies informacje tylko wersja firmware :hmm:

/Przepraszam za brak ładu w tym poscie, ciezko mi cos napisac obiektywnego 8)
 

szymuR

New member
W końcu stałem się posiadaczem tego cudeńka :) Ale nie chce wyszukać mi wszystkich kanałów tylko TVP1, Polsat, TVP2 i TVP3, a nie wyszukuje TVN wie ktoś dlaczego tak jest? Kraj ustawiony na Inne i na Irlandia :D Proszę o pomoc , jak znaleźć TVN
 
Ostatnia edycja:

arkadiuszdworza

New member
szymuR napisał:
W końcu stałem się posiadaczem tego cudeńka :) Ale nie chce wyszukać mi wszystkich kanałów tylko TVP1, Polsat, TVP2 i TVP3, a nie wyszukuje TVN wie ktoś dlaczego tak jest? Kraj ustawiony na Inne i na Irlandia :D Proszę o pomoc , jak znaleźć TVN

Czy chodzi Ci o kanały cyfrowe? Ja mam ustawiony kraj dla kanałów cyfrowych na "Irlandia" i wszystko jest OK. Nie wiem gdzie mieszkasz i z jakiego nadajnika odbierasz, bo może być to również brak sygnału po stronie nadawcy. To przecież emisja testowa.
 

szymuR

New member
Chodzi mi o zwykły TVN (jeśli się nie mylę to jest to telewizja anlogowa). Obieram z kawałka druta wsadzonego w TV :p Zawsze TVN był u mnie w pokoju na innych telewizorach.

P.S. Wczoraj odpaliłem PS3 i obraz super. Zero INPUT LAGA, kolory piękne, super płynność. Włączyłem również film BD (720p) z Pendrive i działa :D Coś wspaniałego!
 
MiChalSzy napisał:
a teraz coś z innej beczki. Wczoraj zrobiłem upgrade firmware'u. Wszystkie ustawienia oczywiście się wyczyściły. Ustawiłem Kraj na "inne" tak jak poprzednio, jednak zamiast youtube teraz mam yahoo. Widziałem w poprzednich postach, że nie tylko ja mam ten problem. Czy komuś udało się powrócić do youtube? Jeżeli tak to jak? Jakieś propozycje?
hehe, miałem ten sam problem
po update ustawiło mi się yahoo, chyba z 5 x stroilem tv na rożnych ustawieniach, nic nie pomagało
dopiero jak przytrzymałem dłużej przycisk EXIT tv wrócił do ustawień fabrycznych i udało się wszystko ustawić.
Wcześniej jak stroiłem przez plug&play to nie mogłem ustawić kraj na Polskę, nie było takiej opcji
 

MiChalSzy

New member
Dzięki lolekanabolek. Dzięki twojej poradzie mogę znowu cieszyć się youtube:). Przy następnych aktualizacjach zanim ustawię kanały będę musiał sprawdzić czy jest youtube żeby nie mieć dwa razy więcej roboty.
Szkoda, że nie można sobie zapisać konfiguracji w jakimś pliku.
 

lelus1

New member
Różnica pomiędzy Samsungiem LA40B651 a Samsungiem LA40B653

Szanowni uczestnicy niniejszego forum.
Mam pytanie dotyczące różnicy pomiędzy Samsungiem LA40B651 a Samsungiem LA40B653. Na stronie producenta nie znalazłem opisu i zdjęć serii 651, natomiast jeżeli przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym na stronach sklepów wyszukanych przy pomocy porównywarki cenowej, to wydaje się, że zewnętrznie nie ma różnicy. Co to za dziwo ten 651, może ktoś coś wie na ten temat.
 

MiChalSzy

New member
Witam.
Mam kolejny problem. Od kilku lat mam głośniki 5.1 Geniusa i z powodzeniem używam ich jako głośników do komputera. Pomyślałem sobie, że mógłbym je podłączyć do TV jednak nie bardzo się na tym znam. Poniżej fotka z wejściami na głośnikach (niestety nie mam aparatu więc fotka zrobiona komórką - sorry za jakość).
hatetepe://s4.zapodaj.net/67881313.jpg.html (nie mogę dodać linka pomimo tego, że ma już 5 wypowiedzi na swoim koncie)
Gdy podłącze do pierwszych dwóch wejść (TV) i to samo zrobie w TV (audio out). To dźwięk z TV słychać we wszystkich głośnikach, ale nie działa subwoofer (co jest oczywiste) - jak już ktoś wspomniał jest straszne opóźnienie dźwięku w stosunku do głośników w TV.
Co zrobić aby podłączyć głośniki tak aby działał również subwoofer? W głośnikach mam 6 wejść a w TV tylko 5.
 

marsz99

New member
lelus1 napisał:
Szanowni uczestnicy niniejszego forum.
Mam pytanie dotyczące różnicy pomiędzy Samsungiem LA40B651 a Samsungiem LA40B653. Na stronie producenta nie znalazłem opisu i zdjęć serii 651, natomiast jeżeli przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym na stronach sklepów wyszukanych przy pomocy porównywarki cenowej, to wydaje się, że zewnętrznie nie ma różnicy. Co to za dziwo ten 651, może ktoś coś wie na ten temat.

postaraj sie i poczytaj kilka postów wyżej albo opcja szukaj i dowiesz dużo na temat 651..
 

shia2

New member
37 co kupić

Chciałam kupić Samsunga, ale ma odbijającą światło matrycę, Philips 9603d nie ma mpeg4, Sharp nówka jest tylko w wersji 32, LG 200Hz i mpeg4 jeszcze nie ma i z opinii jest zawodny, i znów jestem w punkcie wyjścia. W sklepach wciskają w promocji stare modele i kazdemu coś brakuje (albo mpeg4 albo 100 HZ lub USB), czy są gdzieś porównania różnych modeli?
 

lelus1

New member
Różnica pomiędzy Samsungiem LA40B651 a Samsungiem LA40B653

Dla zainteresowanych tematem mam już chyba odpowiedź. Otóż od strony technicznej różnicy nie ma żadnej. Kolorystycznie te telewizory też się prawie nie różnią, jedynie usytuowanie przycisków na obudowie sterujących ich pracą jest inne. W modelu 651 są one umiejscowione pod ekranem na środku, a w 653 też na dole pod ekranem ale po prawej stronie (patrząc na wprost telewizora). Nie wiem jak jest z podświetlaniem przycisków bo na zdjęciach tego nie widać. Moje pytanie to pokłosie bałaganu lub braku staranności jaką można zaobserwować na stronach sklepów internetowych. Zarządzający tymi stronami mylą zdjęcia i np. różne modele firmują tą samą fotką. Przestrzegam przed tym potencjalnych kupujących. Najlepiej jednak jest się przejść do sklepu i obejrzeć interesujący nas model na własne oczy. Jeżeli ktoś wie jeszcze coś więcej w tej sprawie to proszę o podzielenie się swoją wiedzą.
 

devildriver85

New member
Kontrast Statyczny

Byłem w sklepie i dowiedziałem się, że o wiele ważniejszy od kontrastu dynamicznego (który wszędzie jest podawany) jest kontrast statyczny bo to on tak naprawdę wpływa na jakość obrazu. Wie ktoś jaki kontrast statyczny ma ten samsung?bo że ba ultra kontrast dynamiczny każdy wie;/:???:
 

RobikM

New member
MiChalSzy napisał:
...Za te problemy odpowiada jednak chyba DS207+. Produkty Synology wspierają narazie tylko UPnP, natomiast DLNA ma być wspierane w drugiej połowie roku. Napisów nie wyświetla a próbowałem w różnych formatach. Te same napisy gdy film oglądam z usb są wyświetlane..
...

Obawiam się że o napisach możemy zapomnieć. Specyfikacja UPNP AV nie obsługuje napisów. Jak zorganizuję kilka metrów skrętki to sprawdzę to na moim Ovislinku WMU-6500FS. Z 'poprawionym' softem działa z DLNA, na orginalnym UPNP AV.
 

bczajka

New member
lelus1 napisał:
Szanowni uczestnicy niniejszego forum.
Mam pytanie dotyczące różnicy pomiędzy Samsungiem LA40B651 a Samsungiem LA40B653. Na stronie producenta nie znalazłem opisu i zdjęć serii 651, natomiast jeżeli przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym na stronach sklepów wyszukanych przy pomocy porównywarki cenowej, to wydaje się, że zewnętrznie nie ma różnicy. Co to za dziwo ten 651, może ktoś coś wie na ten temat.

wejdź na stronę np. maximedia.pl, tam zdjęcie 40calowego b651 jest prawidłowe. Wiem, bo taki posiadam osobiście.
 

bczajka

New member
lelus1 napisał:
Dla zainteresowanych tematem mam już chyba odpowiedź. Otóż od strony technicznej różnicy nie ma żadnej. Kolorystycznie te telewizory też się prawie nie różnią, jedynie usytuowanie przycisków na obudowie sterujących ich pracą jest inne. W modelu 651 są one umiejscowione pod ekranem na środku, a w 653 też na dole pod ekranem ale po prawej stronie (patrząc na wprost telewizora). Nie wiem jak jest z podświetlaniem przycisków bo na zdjęciach tego nie widać. Moje pytanie to pokłosie bałaganu lub braku staranności jaką można zaobserwować na stronach sklepów internetowych. Zarządzający tymi stronami mylą zdjęcia i np. różne modele firmują tą samą fotką. Przestrzegam przed tym potencjalnych kupujących. Najlepiej jednak jest się przejść do sklepu i obejrzeć interesujący nas model na własne oczy. Jeżeli ktoś wie jeszcze coś więcej w tej sprawie to proszę o podzielenie się swoją wiedzą.

mój 651 nie ma żadnego podświetlenia przycisków na obudowie, chyba że jeszcze tego nie odkryłem;)
 

Samsung1975

New member
Dziala u was moze przewijanie do tylu gdy sie oglada filmy (*.mkv) z USB ? Do przodu dziala, stop, play, pauza etc ale do tylu nie. Nie wiem czy to tylko u mnie jest tak czy moze rowniez u innych uzytkownikow. A moze tylko sa problemy z plikami .mkv, innych nie probowalem (ciekawe czy .avi przewija do tylu).
 
Do góry