Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

groch20

New member
hmm, po tygodniu zabawy z 40B651 doszedlem do wniosku ze cos kiepski jest ten system 100Hz.
Z orginalnym firmware 1005.3 praktycznie nie dalo sie ogladac mkv 1080p przy 100Hz bo niezaleznie od ustawien szarpanie obrazu bylo nieznosne.
Po upgrajdzie do 1008 jest juz lepiej ale nadal zdarza sie ze obraz szarpie na wolno scrolujacej panoramie co bardzo kiepsko wplywa na odbior. :(
 

trebord

New member
Witam wszystkich.
Jakiś czas temu zafundowałem sobie telewizję cyfrową z Dialogu (+internet),. Po podłączeniu telewizora z tunerem kablem hdmi nie da się wyświetlić żadnego programu na pełnym ekranie, nawet te nadawane w 16:9 ( czarne pasy na dole u góry i po bokach) Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Pełny ekran uzyskuję jedynie na kablu euro, jakiej jakości jest obraz nie muszę chyba mówić. Co ciekawe menu tunera, pięknie wyświetla się na pełnym ekranie! Technicy z Dialogu poinformowali mnie, że tak ma być , a jak chcę obraz na pełnym ekranie to mam podłączyć urządzenia przez kabel euro! Nie potrafiono mi wyjaśnić po co oferują telewizję cyfrową, kiedy nie można jej normalnie oglądać, oraz po co jest wyjście hdmi w tunerze.

Mam więc prośbę do znawców tematu o wyjaśnienie czy taka sytuacja jest normalna. Mam zamiar zrezygnować z Dialogu, chciałbym zamiast tego Cyfrę+ lub Polsat i mam pytanie:

Czy nie będzie przypadkiem podobnego problemu?

A może to wina tego panelu. A gdzie w B650 jest funkcja overscan???
 

markov10

New member
Panowie, troszke glupie pytanie, ale jak dorzucic do jakiegos filmu odtwarzanego przez USB napisy? :hmm:

&

Jak wejsc do menu serwisowego, chcialbym sprawdzic wersje firmware ;)
 

neo2006a

New member
Pobrac plik tekstowy z napisami do filmu i wrzucic na USB. Musi miec te sama nazwe co film.

Nie trzeba wchodzic do Menu serwisowego. Wersja firmware jest tam gdzie aktualizuje sie soft. Wlacznie z mozliwoscia powrotu do starego.

@Trebord W trybie HDMI nie wlaczysz overscan bo Tv wyswietla taki obraz jaki dostaje od tunka i tak ma byc. Musialbys pokombinowac czy w tunerze nie ma do tego jakiejs opcji.
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
trebord napisał:
Witam wszystkich.
Jakiś czas temu zafundowałem sobie telewizję cyfrową z Dialogu (+internet),. Po podłączeniu telewizora z tunerem kablem hdmi nie da się wyświetlić żadnego programu na pełnym ekranie, nawet te nadawane w 16:9 ( czarne pasy na dole u góry i po bokach) ...

Mam więc prośbę do znawców tematu o wyjaśnienie czy taka sytuacja jest normalna. Mam zamiar zrezygnować z Dialogu, chciałbym zamiast tego Cyfrę+ lub Polsat i mam pytanie:

Czy nie będzie przypadkiem podobnego problemu?

A może to wina tego panelu. A gdzie w B650 jest funkcja overscan???

Mam tuner "Echostar DSB-7100HD" w TV ustawione 16:9, w tunerze <Ustawienia użytkowe>
1.Typ telewizora -> 16:9
2.Konwersja proporcji ->
"Pan 7 Scan" pełny ekran (w 4:3 obcina góra i dół)
"Letterbox" pasy po lewej i prawej (w 4:3)

Podłączony tuner kablem HDMI przy nadawaniu w 16:9 automatycznie pełny ekran
 

karolmok

New member
Moim zdaniem w stosunku do a656 i a756 postępu w obrazie nie widać , nie równe podświetlanie i niebieską czerń widać nawet w sklepie na plus lepsze wyposarzenie i podobno skaler sd choć tego nie mogłem z twierdzić
 

colargol777

New member
witajcie, czy komuś z was udało się podłączyć do komputera ten telewizor i monitor crt? bo jak włączam pc to działa albo monitor albo tv nigdy razem :( tv mam podłączony do karty graficznej GeForce 8600Sonic+ zlaczem DVI-HDMI, a monitor VGA-VGA. Bardzo proszę o pomoc, będę baaardzo wdzięczny
 

Tynio

New member
colargol777 napisał:
witajcie, czy komuś z was udało się podłączyć do komputera ten telewizor i monitor crt? bo jak włączam pc to działa albo monitor albo tv nigdy razem :( tv mam podłączony do karty graficznej GeForce 8600Sonic+ zlaczem DVI-HDMI, a monitor VGA-VGA. Bardzo proszę o pomoc, będę baaardzo wdzięczny


W sterownikach karty graficznej masz opcje klonowania obrazu
i dzięki tej opcji masz już obraz na CRT + LCD
Pamiętaj o ustawieniu takiej rozdzielczości by i Monitor i TV mógł wyświetlić (obsłużyć) nie dawaj więcej niż 60Hz (przy 75hz też LCD działa, ale mogą się pojawić problemy)

Tynio

Pozdrawiam
 

arturmk

New member
Instrukcja na penie

Może ktoś o tym pisał, nie znalazłem. Wybieram na pilocie source i elektroniczna instrukcja i mam komunikat, że nie znaleziono pliku lub nieobsługiwany format. Miał ktoś taki problem?
 

neo2006a

New member
karolmok napisał:
Moim zdaniem w stosunku do a656 i a756 postępu w obrazie nie widać , nie równe podświetlanie i niebieską czerń widać nawet w sklepie na plus lepsze wyposarzenie i podobno skaler sd choć tego nie mogłem z twierdzić
Kolejny specjalista ktory gdzies tam widzial, cos slyszal i juz wszystko wie.:grin:

Tak sie sklada ze seria B650 ma najlepsze podswietlenie i czern ze wszystkich TV, oprocz tych LEDowych.
 

szymuR

New member
Czy macie też problem z ,,ziarnistością obrazu"? Widzę piksele (takie malutkie krateczki jak siedze ok. 1-1,5 od TV) przy PS3. Z filmami BD nie ma tego problemu. Czy można to jakoś nastroić?
 

kurczak80

New member
Właśnie przed chwilą padł mi mój samsung :( . Jestem chyba pierwszą ofiarą. Przy włączaniu telewizora pokazuje się obraz a po chwili tak jakby wyłącza się całkowicie podświetlenie matrycy. Słychać głos ale obrazu już nie ma tylko widać lekkie kontury jakby coś leciało ale nie było podświetlone. Eh w poniedziałek dzwonie na serwis.
 
Ostatnia edycja:

unre

New member
Witam. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was też ma problem z odtwarzaniem niektórych plików mkv? W zasadzie problem mam z dźwiękiem tylko, bo obraz jest git. Jak uruchamiam film to dostaję komunikat: "Nieobsługiwany kodek audio". Jest jakaś szansa, żeby odtworzyć taki plik z dźwiękiem czy 8gb ściągnięte na darmo? Trochę irytujące, bo to już drugi film na który musiałem "chwilę" czekać i lipa.

Jeszcze jedno pytanie. Niektóre filmy dają mi się przewijać bez problemu, a niektóre ni hu hu. Ktoś ma jakiś pomysł?
Z góry dzięki za rady.

Pozdro.
 

kurczak80

New member
Przeczytałbyś kilka stron wstecz to byś wiedział co jest z dźwiękiem i co zrobić żeby był odtwarzany. Podawane było już kilkakrotnie a co do przewijania to jeszcze nie znalazłem filmu który by mi się nie przewijał.
 

Samsung1975

New member
Wgralem wkoncu upgrade 1008 (wczesniejsza moja wersja to 104). Otoz na wczesniejszej wersji nie chodzily pliki .mkv typu 5x (dekodowal tylko do wersji mkv4). Teraz po wgraniu oprogramowania chodza mkv5. A wiec chociaz jedna zmiana jest jak dla mnie :)
 

trebord

New member
Nie dzwoń do serwisu!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli nie minęło 6 miesięcy od zakupu to sklep musi Ci wymienić na nowy albo zwrot kasy!!!!!!!!!! Jest to związane z niezgodnością towaru z umową. Mówię bo przetestowałem to z innym LCD-kiem.
 
Do góry