Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MiChalSzy

New member
Przekonaliście mnie. Kupię 40'' (najwyżej w lodówce będzie pusto ;)). Czy ktoś z obecnych posiadaczy tego tv mógłby go zmierzyć i podać wymiary (szerokość/wysokość/głębokość) z podstawką. Muszę kupić odpowiednią szafkę pod tv a miejsce na szafkę też ograniczone.
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony sklep?
 

Tynio

New member
Guliver1973 napisał:
Chodzi o to że spadło "do" ale nie należy tego brać zbyt poważnie, ......... na kompie, nie wiem jak sprawdzić dokładnie lagi na konsoli. Jeśli chodzi o to czy zostanę przy tym modelu to tak, zbyt dużo czasu poświęciłem na szukanie odpowiedniego dla siebie telewizora :)

No byłem w Saturnie i obok Siebie były 3 LCD
2 Samsungi 1x Panasonic oraz Toshiba
Samsung 32A756 oraz 32B530
Panasonic 32LX85
Toshiba, ale jaki model nie wiem

Panasnic był najszybszy potem była Samsung A756 (opóźnienie nie małe te 7-10 klatek było (około 0,3 sek. Na oko) potem był B530 jakiś 3-5 klatki (dosłownie ułamek sek. za A756) na końcu Toshiba, która była z niemałym opóźnieniem prawie 1sek. za 32XL85
Poszedłem tam gdzie jest „ kącik” Szajsungów i były tam wystawione (z jednej strony) 40A756 oraz 40B650 i co się okazało, że i tu jest około 5 klatek
Licząc w przybliżeniu to ten Samsung może mieć około 150-200ms za Panasonic-iem
Myślę, że znowu to były ustawienia jakieś auto.
Chodziłem i oglądałem inne LCD, ale tylko te przytoczyłem tu, co były blisko Samsungów
A skoro ja to widziałem to pewnie wiele ludzi też to bez problemu może zobaczyć.
Teraz nasuwają się pytania
- Czy Samsung coś zrobi by się pozbyć tego efektu ??
- Czy może ten LCD jest tak napchany, że procek spowalnia ?
- Może te modele tak mają ?

Moje zdanie to mając kartę graficzną z 2x DVI podłączyć LCD kablem HDMI-DVI oraz obok jakiś CRT przez D-SUB lub inny dobry i szybki monitor LCD przez HDMI
Włączyć jakiś licznik na kompie i ustawić obraz klonowania naprzeciw postawić aparat z opcją panoramy i włączyć samowyzwalacz by robił zdjęcia ciągłe (można zobaczyć na kilku trybach LCD)

Dzięki takiemu testowi będzie idealnie widać jak jest z opóźnieniem w B650
Tynio

Pozdrawiam
 

szymuR

New member
Tynio to mnie rozbawiłeś ,,na oko" :hmm: Potrzebujemy jakichś rzetelnych informacji/testów, a ty nam tu mówisz o twoich odczuciach???? Byłem w Auchan, Saturnie, Media Markt i nie byłem w stanie zobaczyć opóźnień, ale może mam mniej czuły wzrok? Poczekam na testy kikiego, które mają się pojawić w tym tygodniu.
 

Tynio

New member
szymuR napisał:
Tynio to mnie rozbawiłeś ,,na oko" :hmm: Potrzebujemy jakichś rzetelnych informacji/testów, a ty nam tu mówisz o twoich odczuciach???? Byłem w Auchan, Saturnie, Media Markt i nie byłem w stanie zobaczyć opóźnień, ale może mam mniej czuły wzrok? Poczekam na testy kikiego, które mają się pojawić w tym tygodniu.

Cieszę się bardzo, że Cię rozbawiłem
I nawet jest taki kawał, że gość na oko w szpitalu umarł ;)
Ale zapewniam Cię, że nie było by Ci do śmiechu jak byś zobaczył to, co ja stojący przy tych 4 LCD ;) Zwłaszcza jak byś chciał kupić tego Samsunga B650(tak jak ja)
I będąc po ostatnich przejściach z LCD firmy Sharp (tak jak ja)
Mylę, że szybko by Ci uśmiech zniknął z ust.
Polecam przejechać się do Saturna we Wrocku przy ul. Legnickiej i tam oglądnąć efekty, bo za jaki czas może nie być już tych LCD koło siebie, bo to widać i obsługa szybko zaraz coś wykombinuje.

Może fakt z tym 150-200 ms przesadziłem ale wielkość 90-120ms jest realna patrząc na ten model

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szymuR

New member
Tynio to chyba nie przeglądasz tego topicu xD Ja właśnie jestem zainteresowany tym Samsungiem bardzoooo i martwi mnie również ten input lag dlatego czekam na test KIKIEGO, bo ma on go mieć w tym tygodniu. Byłem w Media Markt, Saturn i Auchan, oglądałem kombinowałem w opcjach, ale nie zauważyłem żadnych opóźnień...
 

Tynio

New member
szymuR napisał:
Tynio to chyba nie przeglądasz tego topicu ....Byłem w Media Markt, Saturn i Auchan, oglądałem kombinowałem w opcjach, ale nie zauważyłem żadnych opóźnień...


Wiem i czytałem Twoje posty, że też chcesz go kupić nawet chciałeś pojechać z konsolą do sklepu ;)
Dodam jeszcze od siebie, co do INPUT LAG jednak potrzebuję bardziej doświadczonej osoby w tym temacie niż ja
Mam laptopa (ma tylko D-SUB) podłączyłem go pod starego Samsunga 26R72B i przy teście wychodź, że ten telewizor ma około 40-50 ms przy opcji GRA
Przy wyłączeniu tej opcji mam już około 20ms
Następnie podłączyłem tego samego laptopa pod mój monitor też firmy Samsung931BW i tu się ukazał wynik prawie za każdym razem w okolicach 10 ms
Czy takie porównanie jest „prawdziwe” czy laptop nie nadaje się w ogóle ? do takiego testu
Nie mam już monitora CRT, choć mogę załatwić jak trzeba
Czy mogę się wzorować na podstawie tego wyniku jak tak to jest szansa bym zabrał Laptopa do Saturna i tam zrobił test, ale niestety tylko na B530, bo 32B650 nie widziałem tam.

Jak dla mnie ten Panasonic jest wzorcowy, bo słyszałem, że one mają „dobre czasy”
To, że zmieniając ustawiania można poprawić szybkość jest pewne, ale, do jakiego stopnia ?
A i jeszcze jedna sprawa czytałem, że w A656 i A756 było podobnie, ale nowe oprogramowanie poprawiło ten problem i grało już się komfortowo
Też bym chciał zobaczyć jakieś Polskie testy dodam, że bez LCD już jestem ponad tydzień i jestem skazany na małego 14” Sharpa CRT

Mam pytanie do ludzi, co mają już ten LCD (i to nie jedno)
Matryca, która ma wysoki połysk jak wpływa na oglądanie (nie widzicie siebie podczas oglądania filmu ??)
Miałem kilka dni Sharpa i co mi się tam podobało do każdego wejścia (HDMI 1 HDMI 2 czy PC) można było ustawić osobne parametry (jak dla mnie rewelacja) czy i tu też coś takiego jest ??
Czy szerokość, jaką podaje producent 32” LCD jest mierzona od tej śmiesznej pleksi czy może od początku ramy do końca ??
Czekam, na info co do w/w pytań

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
Mysle ze sposob ktorym to sprawdzasz nie jest zly... podaj nazwe programu ktorym to robisz bo na dniach bede mial swojego 32b650 i sprawdze jaki jest input lag po VGA.
 
Ostatnia edycja:

norbers

New member
Czy ktoś ze szczęśliwych nabywców LE40B650 (do których chcę dołączyć ;) ) mógłby mi podać wymiary podstawy ?
Głębokość to 225 mm, a jaka jest szerokość ?
 
Tynio napisał:
Mam pytanie do ludzi, co mają już ten LCD (i to nie jedno)
Matryca, która ma wysoki połysk jak wpływa na oglądanie (nie widzicie siebie podczas oglądania filmu ??)

Tynio

Pozdrawiam
dołączam się do pytania, też mnie nurtuje ten problem, czy matryca nie odbija za bardzo wszystkiego dookoła ??
 

Hartson

New member
Bez reklam
No niestety odbija. Jednemu to przeszkadza, innemu mniej. Jak oglądałem ten LCD w MM to mi to nie przeszkadzało. Mam w domu 36" Panasonic CRT i jestem przyzwyczajony do tych odblasków.
 

mrdark

New member
Tynio napisał:
Mam pytanie do ludzi, co mają już ten LCD (i to nie jedno)
Matryca, która ma wysoki połysk jak wpływa na oglądanie (nie widzicie siebie podczas oglądania filmu ??)
Miałem kilka dni Sharpa i co mi się tam podobało do każdego wejścia (HDMI 1 HDMI 2 czy PC) można było ustawić osobne parametry (jak dla mnie rewelacja) czy i tu też coś takiego jest ??
Czy szerokość, jaką podaje producent 32” LCD jest mierzona od tej śmiesznej pleksi czy może od początku ramy do końca ??
Czekam, na info co do w/w pytań

Tynio

Pozdrawiam

Matryca odbija nieco, w slonecznym pokoju mogloby nieco przeszkadzac ale tylko w ciemnych scenach. Mi osoboscie nie przeszkadza wogole. Jesli chodzi o odrębne ustawienia... wszystkie pamięta, po zmianie źródła mamy takie jakie sobie wcześniej dla niego ustawiliśmy.
 

Tynio

New member
abezus napisał:
Nic z tego nie rozumiem :D Tepy jestem czy co ? Po pierwsze strona w jakims nieczytelnym jezyku... ......

Tak wiem, że jest w dziwnym języku jednak bez problemu można go zmienić
Nie wiem, czemu Tobie się to nie udało, ale poprawiłem już linka i zobacz teraz czy jest OK.
Sprawa wygląda następująco to, że masz monitor CRT jest super.
Bo do tego jest potrzebny monitor CRT (najlepiej) oraz jakiś (w naszym wypadku B650) LCD
W kompie trzeba ustawić klonowanie ustawić jak najbliżej siebie monitor i telewizor
Następnie włączyć ten test z licznikami i wyciągnąć aparat cyfrowy
W aparacie ustawić bardzo krótki czas migawki (ja ustawiałem u siebie 1000/1 – nie chciałem przeginać z 1500/1) z że robiłem to w nocy wiec dałem maksymalnie światła tyle ile mogłem i w aparacie ISO 800
Zrobiłem tak około 5-10 zdjęć (tylko, że ja miałem laptopa zamiast monitora CRT)
Dzięki takiemu zabiegowi będziesz widział liczny i teraz wystarczy odjąć i zobaczyć, jakie opóźnienie ma nasz nowy LCD (lub stary)

Mrdark – zdawałem sobie sprawę, że matryca będzie odbijać w jasnym pokoju (ja mam z rana słońce z boku, które idealnie świeci na mnie)
W Saturnie jest cacy, bo ten LCD jest na szafce na wysokości ...... tyłka, wiec trzeba się schylić by zobaczyć jak się odbijam w tej matrycy.
Jednak dodatkowo boje się takiego efektu, że oglądając w nocy sceny, które są pośrednie i mnie wtedy LCD oświetla, co będzie powodować wtedy moje odbicie.
Druga sprawa ja mam lampkę z boku i w stary Samsungu powodowała promienie z boku. (miałem matową matrycę) Jednak jak wiadomo można się przyzwyczaić do odbijającej się postaci (jak jest to zauważalne w małym stopniu) Zawsze można koledze powiedzieć, że się było w telewizji ;)
Wiem, że można to wszystko zminimalizować, ale wolałem się zapytać ludzi jak to widzą i odbierają

Co do opcji, że wszystko pamięta na każdym wejściu to super wiadomość ja mam w starym Samsungu ustawienie uniwersalne gdzie przełączam tam jest takie same.

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
Pod tym nowym linkiem wszyskto smiga. Na starym bylo przelaczanie jezykow ale caly czas wlaczal sie ten sam... Mniejsza z tym... No zobaczymy czy cos z tego testu bedzie ale szczerze mowiac watpie bo jak mialem A656 to probowalem go podlaczyc razem z CRT i na crt nie ma obrazu... W sumie nie wnikalem dlaczego bo nie zalezalo mi bardzo na podpinaniu obydwoch na raz. Podejrzenie jest na karte graficzna (bo to taki relikt ze na niektorych forach pisali ze nie wypiszcza sugnalu Full HD) :) i moze ma problem z obsluga dwoch ekranow na raz. Albo monitor bo tez swoje przezyl. No nic jak bede mial swoj B650 to pokombinuje. W ostatecznosci zainstaluje jakas gre... Prawdopodobnie samochodowke bo na takiej bedzie najlepiej wyczuc opoznienia i sprawdze czy lag przeszkadza czy raczej nie... Nie wiem czy bedzie to porzadnym testem dla wiekszosci ale moim zdaniem liczby nie sa zawiele warte... Wazne zeby lag nie przeszkadzal w uzytkowaniu. Z drugiej storny jednemu 80ms nie bedzie przeszkadzac a drugi przy 30 ms bedzie uwazal ze nie da sie na tym dzialac. No coz zobaczymy jak sprzet bedzie stal juz na biurku. Moim zmartwieniem nie jest input lag tylko bad/sub pixele oraz nierowne podswietlenie matrycy. Tego sie boje najbardziej, zobaczymy jaki mi sie trafi egzemplarz. Pozdrawiam.
 
Do góry